Klystýr před porodem, je to hrozné?

verushe20
25. črc 2014

Blíží se termín porodu a klystýr mě hrozně děsí... četla jsem na internetu nějaký popis jak se provádí a mám z toho dost hrůzu... můžete mi někdo říct co je pravda že si kleknu na kolena a oni do mě strčí 30 cm hadičku? 🤐

me79
26. črc 2014

Ja budu rodit v zahraničí a zde se klystyr vubec nedělá. Presne jak zde někdo psal. Vyprázdnit se doma (mam připravené glycerinove cipky). Ale nikdo ti to tady nenarizuje. Je to jen nepsané doporučení.

maudn
26. črc 2014

pohoda, syn má nemocná střeva a má klystýr každý den

aklora
26. črc 2014

Toho se neboj, a pokud se ho bojíš tak ho odmítni. Já jsem ho sice nestihla protože jsem přijela do porodnice a byla otevřená na 8cm 😀 ale zase jsem u tlačení měla nehodu no 😠 ale tak to je normální. A ta hadička má sice 30cm ale nenacpou ti ji tam celou 😉

mesiacik2924
26. črc 2014

co s toho robite vedu, nehody sa stavaju a je to normalne, a radsej si dam do prde.. strcit kusok hadicky jak by som sa im tam pri porode mala s prepacenim posr...t...., ved to v tych porodnicach maju na dennom poriadku🙂

gwennie
26. črc 2014

Nooo tak já mám asi trochu jiný názor než většina rodiček zde... Mě to ted doost bolelo. To, jak se mi naplňují střeva přes už tak stěsnané místo v břišní dutině... do toho ty kontrakce.. asi v půlce dávky (nebo jak to říct) už sestra musela přerušit, protože to fakt bylo bolestivé. A pak to samotné vyprazďňování mi taky způsobovalo slušné křeče... Ale přes to všechno si ho dám znovu, protože jeho výhody tohle negativum (alespoň pro mě) převáží... A taky - po porodu si nejmíň dva tři dny nedojdeš, pokud budeš šitá, takže se vyplatí mít střeva prázdné

pegynka
26. črc 2014

@verushe20,bud v klidu,ani ta rektalni rourka,co do tebe strci neni dlouha tech 30cm..Ma asi 15cm na delku...A mne ho depaly pri kontrakcich,jako nic moc,ale ne proto,ze by nejak bolelo nebo to bylo tak strasne,ale proto,ze jsem musela porad PA zastavovat,kvuli kontrakci...Nedokazala jsem se soustredit na na to,ze mam byt uvolnena a zvladat kontra 🙂 Ale ten vyplach je to nejmensi na tom porodu...Vic mi bylo neprijemne,jak jsem potom litala na zachod,kdyz jsem potrebovala chodit...Vazne se niceho neboj,vazne to nic neni...

adelka21
26. črc 2014

Taky nechapu proč se tolik mamin boji klystyru, bylo to úplně v pohodě. Porod, tedy druha fáze vytlačování se podle me pozná právě tlakem na konečník, tím ze jsem byla vyprázdněná jsem se mohla soustředit na tlačení miminka, a ne se ostychat co vypadne, což jsem si mohla stokrát říkat, ze je to přirozený, ale vadilo by mi to. Já mým kamaradkam Radim, at se toho nebojí a určité to podstoupí, ale rozhodnuti je vždy na tobě, když odmítne s, nikdo te nebude nutit 😉

denyzuza06
26. črc 2014

Klystýr není žádnej problém, není ani bolestivé ani nijak extra nepříjemné. Naopak teplá voda hezky prohřeje bříško a trochu i uleví od bolesti z kontrakcí. Taky jsem u toho ležela na boku a když se dokážeš uvolnit a nesvíráš zbytečně svěrače nemůže to bolet. Zajímalo by mne jestli zastánci Yalu četli vůbec příbalový leták, protože já ho četla když jsem to dávala dceři a jedna lahvička která se běžně aplikuje ženám u porodu je dávka vhodná pro nezletilé dítě takže dospělou ženu nemůže nikdy dobře vyčistit.

frantiska85
26. črc 2014

Nic hrozného na tom není, nicméně jako jistota, že se při porodu nepotento, to v žádném případě nefunguje 😉

dezyre
26. črc 2014

Vůbec se toho neboj. Jak tu bylo psané, budeš ležet na boku, začnou do tebe lít vodu. Sestřička mě říkala, že jakmile mě to bude nepříjemné, mám hned říct a ona udělá pauzu ;) Jinak ten klistýr nemá jen funkci "čistící", ale i nahřívací. Ta teplá voda do střev nějak pomáhá uvolnění a otevírání ;) Měla jsem klistýr u obou porodů a věř, že ten klistýr bylo to nejmenší ze všech porodních bolestí :p

mili00
26. črc 2014

Mám za sebou dva porody a nedali mi ho ani jednou , u toho prvního se teda divím, byla jsem blbá a při bolestech jsem pak na to úplně zapomněla, že by nějaký existoval vůbec 😀 u druhého se nedivím, to jsem tam dorazila a za 5 minut byl malý na světě 😀

chris_n
26. črc 2014

ležela jsem na boku a strčili mi tam hadičku. Napouštění vodou nebylo vůbec nepříjemné. Je to teplá voda, co prohřeje. Spíš to, že pak musíš nějakou chvilku držet a až pak jít na záchod. To je horší. Ale nepříjemné mi to nebylo.

romantika
26. črc 2014

jeje neboj je to banalnost. mne to delali ještě jako diteti a je to naprosta stupidita, zastrci jen kousek, jde hlavne o to pustit tam tu teplejsi vodu, která ti jako zpusobi ze se ti chce. krom toho, ja u obou porodu diky rychlosti vyvolavani klystyry nemela a povim ti rodit 3 hodiny a kazdou kontrakci se po...... a travit porod na zachodove mise je nadlidsky vykon. klystyr je pro zenu spis plus k porodu. u druhého jsem je uprošovala at mi udelaji zavcas a zase nic. takze nervy stranou, bez klystyru je to tepr teatr. hodne stesti k porodu, uvidíš sama ze na todle si ani nevzpomenes. Taky si pamatuju ze jsem jako prvorodička resila takove blbiny. Zapomen v tu chvili na nejakou stydlivost, zaziva to denne miliony zenskych tak nebudes zadna výjimka. Zvladly jsme to my, tak ty nebudes výjimka. Soustred se na miminko a at se cítíš v pohode.
Mne nakonec celkem vadilo, ze se to tak tutla, ze u porodu se proste muze potentovat a kde vi co. Clovek by pak ze vseho nebyl tak vystresovany. Nicmene ten konec az ti daji prdolku je tak prekrasny a nezapomenutelny, ze na tydle blbiny budes s usmevem vzpomínat a při dalším porodu si to spis uz osefujes aby to bylo tak, ze se cítíš dobře.

luciksima
26. črc 2014

vůbec se neboj je to v pohodě 🙂

klaire22
26. črc 2014

vůbec to nebolí a není to nic hrozného, neboj se 😉

konidana
26. črc 2014

Zavedení je v pohodě, nicméně psychické trauma, následující půlhodinu či hodinu , kdy jsem se vyprazdňovala a nikdo nikde, a všude sračky, bych už nikdy nechtěla zažít. Při druhém porodu jsem klistýr odmítla a rozhodně byla víc v pohodě.

marticep
26. črc 2014

Nijak zvlášť to nebolí, je to dost individuální, každý vnímá bolesti jinak, nehledě nat o, že se přidávají stahy, může to být trochu nepříjemné, nicméně si myslím, žé je lepší se vyprázdnit před porodem, než pak na porodním sále, kde jsou na to sice zvyklí, ale psychické trauma, které tu bylo zmiňováno, by mohlo být větší.

aideen
26. črc 2014

Při všech třech porodech jsem měla od gynekologa YAL. Nemůžu si pomoct, ale pro mě představa už několikrát použité hadice, co mi budou strkat do zadele, byla fakt šílená 😀 Aplikace YALu je v pohodě a skoro o ní člověk neví. Spíš mě to lechtalo 😅 Jinak při prvním porodu mi aplikovali obě ampule, při druhém porodu to jaksi nestihli (ale podotýkám, že ani tak ze mě nic nevyšlo 😀 ) a při třetím mi dali jenom jednu ampuli a stačilo to.

picasso
26. črc 2014

@aideen 😀 to, co ti při klystýru dávají do zadku je hadička na jedno použití. Tím ostatním lijí jen čistou vodu a i to se dezinfikuje po každém použití. jen tak pro info 🙂

dokument
26. črc 2014

ježiš nééé, není to hrozné 😀 mně by zajímalo kdo tady ty nesmysly šíří. Člověk je naopak rád, že se před tlačením vyprázdní a že porod trošku postoupí dál. Nevybavuju si nic hrozného. Ale jsou lidi, kteří jsou přecitlivělí, to je možné. Mám kamarádku, ta mi klystýr popisovala jako mučení, že do ní napumpovali horkou vodu a že ona škrábala kachličky nehtama.... No. Ona byla dost úzkostlivý typ, takže... a to mi říkala než jsem rodila já, takže taky jsem o tom měla různé představy... No ale pokud máš strach, zeptej se předem asistentky co ti hodlá dělat, ať tě informuje, jestli ta a ta procedura bolí, ať se na to můžeš připravit psychicky. Já jsem se takhle ptala a bylo mi vždy vyhověno, byli na mě příjemní a hodní.
jé, o hadičce jsem nepřemýšlela v tu chvíli 😀 myslela jsem doteďka, že jsou to hadičky na jedno použití 😀

já jsem měla wc i sprchu na pokoji (standardním), takže možná kdybych měla běhat přes nějakou chodbu, tak na to mám taky jiný názor. Prý vydržte 15 minut. Letěla jsem hned jak odešli 😀D

blahova_andrea
26. črc 2014

no já ho teda nezažila, ale podle prvního porodu se mu ráda vyhnu i u druhého 😅 ležet v jakékoliv pozici bylo nemyslitelné, takže rozhodně ne ani na boku. a hadička? je mi jedno jak dlouhá, ale naše rodina trpí na hemoroidy, které se s postupujícím těhotenstvím dost zhoršují, takže představa toho, jak se mi kdokoliv blíží k zadní části těla je tak na kopanec jak od krávy 😀 já měla při prvním porod x hodin doma průjem a vyčištěná jsem byla až až než jsem zjistila, že teda rodím a do porodnice jsem jela dítě fakt jen vytlačit, takže už na takové věci nebyl ani čas, tak ideálně kdyby to tak šlo i teď a byla bych šťastná 😀

maia74
26. črc 2014

Neboj, jak píšou holky, není to nic strašného, jen se nesmíš vzdalovat moc daleko od záchodu... Je to očista do čista 🙂 Mám za sebou dva porody a klystýr i před gyn. zákrokem a řeknu ti, že asi dvakrát za život jsem měla asi tři dny zácpu a za klystýr bych v tu chvíli zada snad celou výplatu

console
26. črc 2014

Vůbec ničeho se nebo, mně bylo naopak velmi příjemné se vyprázdnit a pomohlo mi to v těch nejbolestivějších kontrakcích. a na tom porodu je to opravdu takové "nic"... 😀

janiseq97
26. črc 2014

Ahoj určitě se neboj není čeho ani o tom nebudeš vědět. Akorát mi tu něco nesedí mě se to zdálo studený!! :D

likerova_spicka
26. črc 2014

Pri druhem porodu klystyr odmitnu.sam o sobe neni bolestivy,ale v kombinaci s kontrakcema to bylo priserny,nehlede na to,ze pro porodu jsem ma lekare stejne tekute vykaly chrstla.

lucifereeek
26. črc 2014

neboj taky jsem z toho měla obavy, říkala jsem si, že ho nechci, pak jsem šla na příjem a sestra mě poslala na klystýr v tu chvíli jsem nějak nedokázala říct že ne a raději ji poslechla, nebylo to fakt nějak strašný, jen nepříjemný a na celém porodu fakt to nejmenší 🙂

paulia
26. črc 2014

Klystýr je naprosto v pohodě,já zažila 2x a nic nepříjemného mi na tom nepřišlo,ba naopak,super očista těla a když tady čtu jak po klystýru při porodu,nebo i před stříká vše okolo,tak se nestačím divit 🙂
Měla jsem WC a sprchu hned na pokoji,takže to bylo na pár minut a za mě určitě klystýr ano 😉

claire90
26. črc 2014

Hrozný to není, určitě to není kdo ví jak příjemný, ale alespoň u mě bylysamotný kontrakce mnohem horší 🙂 Co mi vadilo, tak ležení na boku, ale ne kvůli proceduře, nýbrž kvůli dosti bolestivým kontrakcím v téhle poloze 🙂

lucka662006
26. črc 2014

Klystýr je úplně v pohodě, porodu je i prospěšný (alespoň podle mého gyn.) Někdo si dělá klystýr i doma, než jede do porodnice. Já si ho dělala, že jsem doufala, že by mohl porod po něm začít (41+3tt) a opravdu pomohl....a porod spontánně začal, jinak bych již šla na vyvolání...

matysikovad
26. črc 2014

Klystýr při porodu není ani vubec lystýr a mně dokonce pomohl na 5 minut ( DOBRÝCH 5 MINUT) od kontrakcí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru