Komu se narodilo miminko v 33. týždni tehotenstva?

sparka
30. bře 2009

ahojky velice by mě zajímalo jaké šance má mimi v 33tt narozené,kolik vážilo měřilo a jaké mělo problémy atd...mám strach že se to moje mrně brzy narodí,mám tvrdnutí bříška bolestivé a bolí mě v zádech.děkuju vám

fajn
3. dub 2009

ahojte tak já mám holčičku ta je narozená 23+5 650g 30cm ...... kuk na foto

septim
5. dub 2009

Ahojda me se narodily holcicky na 33+3tt obe krasne dychaly a to nam nestihl doktor ani napichat neco na dozrani plic. Jedna vazila 2 460g a druha 1 910g. V inkubatoru byly 4 dny ze si neudrzely teplotu. Domu jsme sly presne na ukoncem 36tt.

sabinecka
5. dub 2009

Tak já rodila až ve 37.týdnu přesto sabinka měla 2250g a 42cm ale byla moc šikovná a žádnou nemocniční péči nepotřebovala měla jsem strach protože jsem měla preeklampsii a těhotenskou gestózi navíc přestala přibírat a pořád mě strašili předčasným porodem.
Bláznily mi ledviny, měla jsem šíleně vysoký tlak a dva měsíce jsem strávila v nemocnici.

moko123
6. dub 2009

ahoj kočky ako vidim je nas dost ja som rodila v 30t maly mal 1400 a schudol nam na 1200 ale teraz ma 7 a je uplne v pohode je uplne zdravvy rychlo dobehol svojich rovesnikov a nikto by nepovedal že sa narodil tak skoro myslim si že čo sa ma stat stane sa zaleži aj na konkretnom babetku ako bude bojovat ale držim všetkym palčeky nech vydržite aspon do 38 nech je pohoda a nech ste rychlo domka,,..,

dianka3
7. dub 2009

moko123 ahoj,
takze tebe sa maly narodil v 30tt? a ako uz vyzeral?asi este nedokazal sam dychat co?kolko bol na kysliku a ako ste tam dlho boli? vies ja sa pytam lebo teraz som v 30tt a hrozi mi predcasny porod lebo sa mi skracuje krcok maternici. No a mne sa zas narodila mala ale v 24tt -vazila 540g a merala 29cm.vyzerala ako male nezrele kuriatko.nemala este ani prerezane ocka.dychali za nu pristroje necely rok .v inkubatore bola 5 mesiacou a potom momo este dva. ma za sebu kopec opracii a nato ze ma dva roky vyzorovo vypada na 6 mesiacou.mame s nou vela trapenia..... no a zanou som mala este dva potraty
bojim sa velmi aby toto nam uz konecne vyslo,lebo ked sa tak nezrele dietatko narodi je to velke trapenie rodicou ale hlavne aj samotneho dietata

westka
20. dub 2009

dianka3 strasne ti drzim palceky aby ti to vyslo a aby sa ti narodil krasny zdravy chlapcek. po tolkych trapeniach si to zasluzis. 😉

moko123
20. dub 2009

dianka3

prepač že tak neskoro ale dlho som tu nebola...
to že sa ti skracuje krčok ešte vela neznamená podla mna nemusiš stresovat lebo to ti vobec nerobi dobre,,,
no po pôrode plakal ale vyčerpal sa a boli sme na kysliku asi 2 týždne a v inkubatore mesiac potom nas preložili už na ine oddelenie a tam sme boli ešte 2 týždne,, preto som aj pisala zaleži na každom bábetku ako zabojuje u každeho to je individualne,,, ale podla mna nemusiš sa bát dopredu ničoho,,, možno budeš ešte prenášat,,
prajem ti aby ti to dobre dopadlo a vydržala s bruškom čo najdlhšie,,

nitenka
10. kvě 2009

ahojky holky jen Vás chci pozdravit... Jen nakukuji na vaše zkušenosti... a jsem fakt vnitřně klidnější když vidím ty vaše příběhy s krásným koncem.. přeji vám hodně štěstí Šárka

dianka3
10. kvě 2009

moko

aha ale uz je vsetko ok nie ? a ako sa citis teraz?

nitenka, no mame aj zle skusenosti ☹

carodejnice
14. kvě 2009

Ahoj holky,

právě prožívám také velký strach. Jsem v 32 tt a čekám dvojčata. Břicho mi tvrdne a bolí mě děloha (prý to jsou děložní stahy), ale čípek se mi nekrátí ani se neotevírám. Dostala jsem na užívání hořčík, ale nepomáhá to. Někdy mě chytají takové křeče, že se nemůžu ani pořádně narovnat. V úterý jsem byla v poradně a ještě ke všemu mi naměřili vysoký tlak 130/100. Dostala jsem Dopegyt a dneska jdu na přeměření. Jestli mi neklesnul, jdu si lehnout do nemocnice. Ke svý hrůze jsem si přečetla co všechno může vysoký krevní tlak způsobit a propadla jsem panice a půlku dne probrečela. Tak mám strach, jak na tom s tlakem dneska budu.

petkaerdal
14. kvě 2009

ahoj carodejnice,som na tom podobne,urcite chod do nemocky!!!
aj mna bolela deloha,vtedy som nevedela,ze su to kontrakcie,keby som hned sla do nemocky,mohlo mi nieco z krcka ostat,po mesiaci mi ostal 4mm,teraz lezim non-stop na posteli,tiez cakam dvojcata
v nemocke ti pomozu ,pichnu ti magnezium a bolesti prejdu urcite,len necakaj,kym sa ti zacne krcok tymi bolestami skracovat a otvarat,ako mne...nesmie to boliet,ako som sa tu ja na nete docitala

petkaerdal
14. kvě 2009

v nemocke mi povedali a ukazalo mi to aj CTG,ze tie bolesti su kontrakcie 😖

jeudi
14. kvě 2009

holky taky jsem nad tim premyslela kdyby se mi mim i narodilo ted jestli by to prezilo ja mam tvrdnuti asi od ctvrteho mesice ale z toho si nic nedelam ja vim ze tam to mimi bude dokud se mu bude chtit

petkaerdal
14. kvě 2009

jeudi a papas magnezium??? mne to na tvrdnutie pomaha a je dolezite vedeit rozoznat,ci je to trvdnutie bruska,vtedy tvrdne komplet cele alebo ci to len babo nevytlaca chrbatik alebo hlavicku
to tvrdnutie tiez moze sposobovat skracovanie krcka,co dobre nieje

nebojte,nejako to uz vydrzime hadam par tt,ja mam tiez strach,aby som neporodila teraz,este aspon par dni musim vydrzat

jeudi
14. kvě 2009

petko ja mam brat magnesium ale docela to flakam a ted uz ho neberu vubec brisko uz mi netvrdne tak mi to prijde zbytecne ale mam krece v litkach a nemuzu se ani protahnout tak si myslim ze na to by mi to magnesko pomohlo

petkaerdal
14. kvě 2009

aj ja som uz 2x dostala krce do lytka,dost neprijemne 😖 😔 a pomaha na to magnezko som citala,tak si to opät nasad a praveze s pribudajucimi tt by si mala magnezko brat pravidelne,ja ho beriem cele tehu,uz mi nechuti,ale musim

jeudi
14. kvě 2009

petka ja vim ale jsem na tohle strasny lempl jak se jedna o leky nesnasim jakekoliv leky a navic mam strach abych pak neprenasela rika se preci ze se ma magnesium ve 34tt nebo ve 36tt vysadit ne??

dianka3
14. kvě 2009

petka, moja nebojkaj urcite to zvladneme vsetky ,lebo ak si simnes kazda sa toho boji a nakoniec budeme aj prenasat 🙂 sak pajinka od 32tt strachovala a teraz je v 40tt a mali nie a nie von co uz je otvorena na spicku prsta od 35tt 😕 a nakoniec vravela ze ak do pondelka nic tak pojde na vyvolavacku 😅

takze drzkajte sa a nemyslite nato.Petka aj ty si mi to radila a zatial to funguje nemysliet na to aj ked sa ti skratil krcok ale hlavne ze si este zatvorena 😉 aj moja kamoska je uz od 22tt otvorena na pol cm 😲 a zatial sa drzi a je uz v 29tt. tak ja si myslim ze tie 3 az 4tt este zvadnes 😉

petkaerdal
14. kvě 2009

Dianka,ale som uz otvorena,som to nevedela,ked som sla domov z nemocky mi to povedal dr.ze som trosticku otvorena,ved krcok je len 4mm,dufam,ze mi to zatial stoji a neotvaram sa,lezim poctivo cele dni...
par dni mi treba vydrzat uz ,aspon do toho 36tt a budem spokojna s dvojickami

dianka3
14. kvě 2009

no petka ja si myslim ze to zvladnes fakt nadtym nerozmyslaj a len pekne pozeraj telku a vela vela papkaj neboj urcite aspon do 36tt vydrzis na 100% budem sa modlit
inac teraz mi tak puklo dole na bjusku 😕 som pocula take puk 😕 co to moze byt?
a ozaj vcera som malinko mala take hnede na vlozke ale malinko. a taku tupu bolest no neviem kamoska vravi ze su to poslickovia ale ja neviem co su to ty poslickovia 😕

petkaerdal
14. kvě 2009

to malinko hnede som mala aj ja ,ale pred 2tt ,neviem,co to moze byt,potom som to uz nemala,tak neviem,keby to bola ta zatka,tak je toho asi viac

pozeram tv,ale ved tam nic moc nedavaju 😖

dianka3
14. kvě 2009

😀 to nic tak pene buvinkaj abo co.ani tu moc nic nedavaju tak si kukni dajaky film na nete
a co je to ta hlienova zatka? 😕 sak aj ja som mala naznaky kontrakcii tak neviem
no mne vravia ze 36tt uz je ok ale sestricka vravi ze kazdy den je dobry pre babo

petkaerdal
14. kvě 2009

daj si do google a najdi si,co je hlienova zatka,tam najdes presne vysvetlenie

dianka3
14. kvě 2009

okis moja, no zacinam mat bolesi ako na menstr 😕 asi sa skracuje ten krcok 😕

vov
22. kvě 2009

Ahoj holky, je fajn si přečíst, že vaše předčasná těhu dopadla dobře!!! Já jsem byla ve 32tt hospitalizována, neboť jsem se otevírala a měla kontrakce. 5dní jsem byla na kapačkách a píchali do mě kortikodidy. Teď jsem doma a mám ležet, neboť se pořád otevírám ☹ Tlak mám nízký.. Chtěla bych vydržet alespoň do 36tt, zatím beru magnesium 2-2-2-2. Ráda bych věděla, kolik mimčo zhruba váží, to čekání v posteli mi na psychice nepřidává....

katulen
22. kvě 2009

vov, já byla před 3 dny na velkém UTZ, tj. dle mudr. ve 32+0tt a prcek měl 1937 g, takže si myslím, že mimi mám v tomto období kolem 2 kg, a to už je dobré, vydrž ještě tak 2 týdny, aby se stihly dovyvinout plíce, ale i teď kdybys porodila, tak by bylo asi bez větších potíží... 😉 , držím palce, ať jste ok 🙂

petkaerdal
22. kvě 2009

ahoj vov

chcem ta povzbudit,ak ti nariadili lezat,tak pekne lezkaj naozaj cele dni,max. tak wc a sprcha,lezanie naozaj pomaha,este take 3 tt musis vydrzat

som na tom presne,ako ty 😔 v 32tt som bola hospitalizovana,10 dni v nemocke na infuziach,po prepusteni som lezala cele dni,nic vobec som nerobila a po tyzdnovej kontrole sa ukazalo,ze sa mi stav dokonca zlepsil
inak lezim este stale od toho 32tt

tak drzkam palce ,lezanie je horzne,ale lepsie doma,ako v nemocke..

inak ja sa otvaram uz od 27tt a pozri,ked sa setrim,ako pekne sa drzim zatial

vov
22. kvě 2009

Ahoj holky, díky moc za vaše příspěvky.
Katulen, to už máš krásně velké miminko!!!😵
Petkaerdal, takže opravdu Ti pomáhá ležet? Už jsi to vydržela krásně dlouho a dvojčátka se drží, to je super!!!!U nás to nejde tak úplně, musím si připravit jídlo, dnes jsem i dala prádlo do pračky a pak pověsila.. Manžel bývá dlouho do noci v práci a když příjde, tak padne ke mně do postele a usne, ale bohužel domácnost nějak fungovat musí.
A sedět u PC s nohama nahoře nevadí?
Tak já budu více trpělivá, děkuji 🙂

petkaerdal
22. kvě 2009

vov ,no pomohlo mi to,ale ja som lezala naozaj cely den non-stop,len na wc som sla,manzel mi vsetko pripravil do postele,aj jest...lezim uz 21 dni 😖 je to na palici,ale vidis pomohlo...predtym som nelezala ,bola som len doma,len som sa setrila a to mi nepomohlo,krcok sa skracoval aj tak,naozaj treba len lezat!!!

vov,aj moj manzel chodil do prace,ale na vsetko som sa vykaslala,mali sme tu bordel,ale museli sme vydrzat,aspon do konca 34tt mi povedali dr..
a sediet je zavraj este horsie,ako stat,lebo na cipek si tlacis aj zdola

teraz si uz jest robim sama,ale domacnost stale vedie manzel...

nemala by si podla mna ani upratovat ani nic robit,len lezat,aspon tych 10 dni sa na domacnost vykasli

petkaerdal
22. kvě 2009

vov ja viem,ze ta to taha nieco doma porobit,aj mne bolo tazko sa pozerat na bordel,ale tych par dni to musis vydrzat
v nemocke ma drzali len preto,aby som lezala,povedali mi,ze doma sa naozaj lezat neda a maju pravdu,presne preto,co robis ty...jedlo som si zobrala aj ja,ked nebol manzel doma,ale ina nic
tak to skus aj ty,aby sa nieco nestalo,musis aspon do 34tt,kym nebudud plucka vyvinute celkom

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru