Komu se narodilo miminko v 33. týždni tehotenstva?

sparka
30. bře 2009

ahojky velice by mě zajímalo jaké šance má mimi v 33tt narozené,kolik vážilo měřilo a jaké mělo problémy atd...mám strach že se to moje mrně brzy narodí,mám tvrdnutí bříška bolestivé a bolí mě v zádech.děkuju vám

habibi78
30. bře 2009

sparka, mne sa malá narodila na začiatku 30tt.... akurát nemala dovyvíjané plúca, tak musela byť v inkubátore mesiac.... ale teraz má už viac ako rok, žiadne choroby, následky...klop. klop....
vážila 1.460 gramov a merala 40 cm..... a to bola medzi ostatnými deťmi ako obor, také boli malinké..... v 33 tt je už bábo takmer hotové, neboj, všetko bude dobré....
inak, mne tvrdlo brucho od 15 tt aj som mala kontrakcie, skrátený kčok, preto sme boli stále v nemocke a vydržali sme...tak neboj, v najhoršom prípade pôjdeš do nemocky a oni to vedia ešte pomocou infúzií na nejaký týžden oddialiť..... 😉

sparka
autor
30. bře 2009

habi:já vím ale bojím se,nemuzu jit do nemocnice doma mám 19timěsíční dcerku a manžel se o ni nepostará byla by chudák ale ve čtvrtek jdu na kontrolu tak snad to bude ok

veronika81
30. bře 2009

Sparka, ja som sa narodila v 34tt a bolo to v pohode, dokonca pred 27 rokmi a tu som 😉 Neboj, v dnešnej dobe sa už vedia o predčasne narodené bábätká dobre postarať, hlavne sa kvôli tomu dopredu nestresuj!

A k tomu tvrdnutiu, ja som mala tvrdnutie od 28tt, tiež to bolo bolestivé, bolo to aj 20-25x za deň, tiež som sa veľmi bála, snažila som sa čo najviac oddychovať (aj keď veľmi sa nedalo, mala som práve skúškové, študujem ďiaľkovo, na skúšky som dochádzala..), tiež som si myslela, že sa malý narodí predčasne a nakoniec to potiahol do 40tt 🙂
Dôležité je, či ti toto tvrdnutie spôsobuje aj zmeny na krčku, mne sa našťastie krčok neskracoval, určite o tom povedz vo štvrtok doktorovi.

Hlavne sa sparka dopredu neboj, ak bude nemocnica nutná, niekto manželovi s malou už snáď pomôže, rodičia, svokrovci, nejakí známi..
Držím palce, nech je všetko v poriadku, to tvrdnutie treba vydržať, mne to neprešlo až do pôrodu.

mispuli
30. bře 2009

ahoj,Míša se narodila přesně na začátku 33.tt,protože se musel poměrně rychle udělat císařský řez,tak mi ani nestačili dát injekci na dovyvinutí plic,přesto byla úplně v pořádku,přidejchávali jí jen pár dní,měla 1610g a 41cm,přeju Ti,ať Ti v bříšku vydrží co nejdýl

danka.k
30. bře 2009

baby pridajte sa predcasny porod v 32 tt 😉

wsmoulinkaa
30. bře 2009

ahoj...já mám též tvrdnutí břicha ...už tak od 4měs(možná dříve) a mám na to magnesolv...ještě tvrdne ale ne tak často! třeba 10x za den,ale tak půlminutky ani ne. Bolestivé to je tak trochu.
takže taky se docela bojím že porodím dřív...snažím se se šetřit,tak uvidím. Jinak mimi prý většinou přežijí od 26tt...to je pak zázrak co ty doktoři dnes dokáží. 😵

maruska39
30. bře 2009

Ahojky,tak já jsem rodila v 34+2, 2470g a 48cm,malý byl v inkubátoru 2 dny,na jipce týden a na intermediálním 8dní,celkem jsme v porodnici strávili 16 dní,teď má 8,5 měsíců 74cm a téměř 10kg,takže vše rychle dohnal.Když by se ti narodilo miminko teď tak má veliké předpoklady,že bude zcela v pořádku 😉 Mimochodem mě bříško vůbec netvrdlo,žádný příznak porodu vše bylo v pořádku a přesto jsem porodila brzy.
Držím palečky 😵

ada11
30. bře 2009

moja prvá dcérka sa narodila v 33.t.t s mierami 1100 g a 38 cm, mala som preeklampsiu. Teraz má 5,5 roka a je zdravá 😉 bola som s ňou v pôrodnici 75 dní, z toho v inkubátori bola 6,5 týždňa, ona pomaly priberala 😉

pajinka23
30. bře 2009

sparka mna uz strasil doktor pred 30tt,ze sa mi skracuje krcok maternice a neviem co este 😉 😉 😉 avidis pokracujeme v tehotenstve a myslim si ze vydrzime as do konca 😉 😉 😉 Netreba sa stresovat...Vela oddychuj jec mg....a to ze ta bolieva chrbatik tak to ma asi kazda tehulka 🙂 🙂 Drzim ti palceky

luzza
30. bře 2009

sparka
taky mi tvrdne často břicho... a někdy je to dost bolestivý... ale čípek mám zatím OK...
jinak o děťátko ve 33.týdnu se neboj 😉 na oddělení nedonošenců by patřilo k těm "velkým" 🙂 🙂
v ČR zachraňují děti od 24.týdne 😅 😅 ve vyjímečných případech i ve 23.!!!!!!!!!!!!!!
takže vy jste už dávno za vodou 😉
moje holčičky vážily ve 29+2 už 1700 a 1800 gramů 😅 takže teď počítám,že jsou na 2 kilech 😉
buď v naprostém klidu 😉

aluskas
30. bře 2009

Sparko, mě tvrdlo bříško od 17.týdne. Na prvním monitoru ve 30.týdnu jsem měla několik velikánských kontrakcí, ale nikdo to neřešil. Ve 32+3 mi praskla voda. Sanitka mě odvezla na Bulovku...do kapačky jsem dostala gynipyral na zastavení porodu, antibiotika a píchali mi kortikoidy na dozrání plic miminka.
Mathiásek se narodil 32+6. Měla jsem obrovský strach, ale je to bojovník. Agpar měl 10,10,10. Dýchal si krásně sám a byl nádherný.
Vážil 1990gr a měřil 44cm. Bohužel druhý den zjistili, že se nakazil streptokokem. Týden měl antibiotika. V inubátoru strávil asi tři týdny, pak jsme spolu byli týden na roomingu. Domů nás propustili v ukončeném 37.týdnu, dřív na Bulovce nepouštějí. Mathiásek měl 2,5kg.
Začátky byli krušné...Mathias byl hodně moc nervozní miminko...ale nosili jsme v šátku a postupně se to srovnalo. Teď je to krásný, hodný, zdravý kluk.Je úplně v pořádku. Sedí, leze, stojí a pokouší se o první krůčky. Takže žádný strach, bude to dobré. Držím palce!!!!

b48bara
30. bře 2009

Taky mi tvrdne břicho od 15tt. Beru magnesium 2-2-2, přes 2 měsíce ležím s podloženýma nohama. Bohužel se mi docela zkracuje čípek, tak se taky docela obávám ☹ Na kontrolu jdu ve středu,tak uvidím, zda to nebude i na hospitalizaci. Nyní jsem 31tt. Držte se holky..............

milik75
31. bře 2009

Ahoj neboj, me gyndar take strasil ve 32t, ze uz se otviram a nakonec jsem porodila presne na termin!! Zato moje kamoska ve 32t...chlapecek 1700g a 42cm. Byl mesic v inkubatore a ted jsou mu 3 roky a je to nejchytrejsi a nejzdravejsi dite v okoli co znam!! Odmalicka s nim nemeli zadny problem, akorat kamoska nekojila, ale mliko 8mes odstrikavala. Takze sance za zdrave dite je velika!!

cipisek007
31. bře 2009

AHoj holky, čekala jsem jednovaječná dvojčátka.
Holčičky se narodily 31+6tt, strávily přes 3 týdny v inkubátoru a prvních pár dní po porodu jim museli doktoři s dýcháním pomáhat.
Když se narodily měly 1630 a 1650g. Míry nevím, ale když nás po měsíci propouštěli, tak jsme měli 1885 a 1855, 45cm 😉
Musíme sice cvičit vojtovku, ale holky jsou jinak v pořádku. Ve čtvrtek jim budou 4 měsíce a určitě se jejich váha přiblíží ke 4,5kg.

brisalek
31. bře 2009

chtěla jsem se zeptat, jak casto a jak moc vam tvrdlo bricho. Ja to citim take uz od asi 15tt jako takovy najednou velky tlak v brise a pak cast zvtrdne a za chvilku povoli. Nekdy vubec, nekdy jednou za den ale pak nekdy treba dva dny za sebou treba 10x za den. Rikala jsem to doktorce, ale on arikala, ze je to normalni, kdyz to neni casto a notviram se, cipek se nezkracuje....vse je jinak vporadku presne jak ma. Bojim se abych neco nezanedbala, jestli si nemam vic "stezovat". ..

cipisek007
31. bře 2009

brisalku, neboj, je to opravdu normální. V jakém jsi TT? Bereš magnesium? Snaž se odpočívat a to pokud možno s podloženýma nohama 😉

brisalek
31. bře 2009

cipisku jsem na konci 25tt a magnesium neberu a chodim normalne do prace

cipisek007
31. bře 2009

zkus o něj gynekologa požádat. bere se to normálně, neuškodí, jen ti pomůže. Možná by to chtělo i neschopenku. Zatím pij minerálku Magnesii 😉

aluskas
31. bře 2009

Brisalku, mě tvrdla děloha zpočátku jen parkrát za den, pak častěji a častěji, od 30.týdne téměř každou půlhodinu. Lékař mi také tvrdil, že je to normální, že když se neotvírám, je to v pohodě..no ale nebylo ☹
No magnézko jsem brala už od toho 17.týdne...ale němělo vůbec žádný efekt.
Ono pokud něco není v pořádku, magnézko předčasnému porodu nezabrání, je to spíš placebo.
Ale u mě byl předčasný porod zaviněn zřejmě streptokokem...Mathiásek chtěl prostě ven a věděl proč...nám paradoxně předčasný porod zachránil syna.

cipisek007
31. bře 2009

aluskas, mě magnezko docela pomáhalo 😉

kvetinka7
31. bře 2009

Holky,hlavni je se prehoupnout pres 29tt. To je takova pomyslna hranice... pres ni to vetsinou deti zvladnou bez vetsich problemu 🙂 a kilove aspon 900-1000g
A to vsechny mate 🙂

dianka3
31. bře 2009

habibi78 ahojkaj,takze tebe sa narodila dcerka v 30 tt?a bola ok? aj mne sa narodila dcerka ale v 24 tt a tiez sa vola sofia. lenze u nej to bolo velmi komplikovane.narodila sa na hranici prezitia,ani plucka ani organy nezrele, vazila :540g a merala 29cm. Bolo to hrozne obdobie bola v inkubatore 5 mesiace a dychali za nu pristroje.
Aj teraz mi hrozi predcasny porod tak dufam ze sa mi to uz konecne podari teraz som len v 29tt a uz nechcem predcas. porodit,je to trapenie aj pre mamu a hlavne pre to babo

habibi78
1. dub 2009

dianka, tak pokial si toto zvládla, klobúk dole..... máš moj úprimný obdiv...ja som strácala zdravý úsudok pri malej a to bola oproti tvojej malinkej na tom dobre..... v inkubátore bola necelé tri týždne, mala neokysličený mozog a nezrelé plúca, ale do niekolkých hodín po narodení sa mozgové bunky ešte obnovujú, takže to dopadlo výborne, akurát nevedela sama dýchať a museli jej čisiť krv..... teraz je na tom dobre zdravotne, šibalka malá.... 😀
ale aj tak chodíme preventívne raz za štvrťrok do ambulancie pre patologických novorodencov, kde ju lekári kompletne prelúskajú...čo som aj rada, lebo viem, že je zdravá ak nič nenašli... ale to všetci nedonosenci....
pamatám si, ako som za nou prvýkrát prišla do nemocky a drahý mi hovori, nepozeraj sa do inkubátora vpravo.... jasné, že som sa tam musela pozrieť.... bolo tam 500 gramové bábo.... fyzicky mi prišlo velmi zle z toho pohladu, naozaj velmi zle........ muselo to byť pre teba velmi ťažké, tá nemohúcnosť je neskutočne ťaživá..... ☹
ak sa možem opýtať, čo malá? ale nemusíš odpovedať, pochopím.............................
Drž sa, neboj, bude dobre, ako tu už bolo spomínané, prehupnúť sa cez 30tt je základ, to zvládneš..... Tfuj, tfuj, tfuj pre šťastie.... 😉
Ozvi sa....

wsmoulinkaa
1. dub 2009

brisalek - ale to se divím,že tě nechá chodit do práce...mě nchal hned doma jak jsem mu řekla že mi tvrdne často břicho!! Ale jestli pracuješ v kanclu a netaháš nic a nelítáš furt někde, tak je to asi o něčem jiném. Já dělala servírku!!

brisalek
1. dub 2009

wsmoulinkaa -ano pacuju v kancelari a muzu taky dobre pracovat z domova jen se pripojim na firemni sit, takze si muzu odpocinout behem dne, ale spis to vyuzivam k uklidu , vareni nebo prani🙂. Ale nekdy musim byt vic v kanclu kuli kopirce...Ale ono to tvrdnuti neni tak caste vetsinou 1-2x za den. Jen obcas tak za 14 dnu jsou najednou treba dva dny , kdy mam pocit, ze je to hodne casto tak 10x- 12x...nepocitala jsem to, ale asi to souvisi s cestovanim autem (jeste v breznu jsem sluzebne jezdila Brno, Olomouc...) nebo nejakym stresem...Chtela jsem spis vedet, jak casto brisko komu tvrdlo, ona je doktorka hodne starostliva zakazala mi bazen i spinning hned od zacatku, ale na druhou stranu nekdy mam pocit, ze neco bere s rezervou...Ale vetsinou jsem vsude cetla, ze do tec 10x za den to neni nic strasneho.

dianka3
1. dub 2009

habibi78 ,mala prezila ma u dva roky a akurat je v nemocnici lebo v pondelok mala operaciu.Vkladali jej spet crievko lebo mla vyvod.Vies ked sa narodila taka nezrela tak jej prasko a musely ju operovat a urobit vyvod.Teraz jej ho uz dali naspet.Vies ona je hrozne mala ma uz dva roky ale vypada na 7 mesiacov.nevie ani sediet iba len sa prevracat z boka na bok.Ved si tu dam jej foto tak uvydis.Doterz mame s nou trapenia.Vsetky vysetrenia a kontroly a to nevedia ci bude v buducnosti zdrava a normalna 😒
Preto teraz sa velmi modlim aby uz konecne toto babo sa narodilo v poriadku.Vies po mlaej sofii som mala este dva potraty v 19tt-to mal byt chlapcek a potom v 9tt a to neviem co mal byt bo bol este malicky 😢
Velmi sa bojim

aluskas
1. dub 2009

Dianko, jsi statečná. Drž se!

ingra73
2. dub 2009

ahojte, moj christien sa narodil v 33t2d, vazil 2300g, 45cm, v inkubatore bol tyzden, a v nemocke sme pobudli 2 tyzdne, domov nas prepustili s vahou 2220g, malicky bol hrozne spavy, musela som ho budit aj na papkanie, nezobudil sa sam, stale spinkal, teraz bude mat dva mesiace, a uz sa na papkanie budi sam...pekne zacina reagovat na okolie....takze dufam, ze bude ok, no ten strach ked mi v 32t odtiekla po polnoci plodova voda, tak to neprajem nikomu..... takze drzim vsetkym maminkam palce, nech sa vam podari babatka pekne donosit aspon do 38t., hlavne si netreba nic namyslat, a vopred sa strachovat ze co ak..... lebo strach je navacsi nepriatel.... drzim palceky 😉

adka33
2. dub 2009

ahojte, dcerka sa nam narodila sice v 34.tyzdni,ale pre poruchu vyzivy bola mrnusik,mala 1480g a 42cm.Plucka tiez este nemala uplne zrele,takze bola par dni na Jiske,kde jej trosku pomohli s dychanim a potom nas premiestnili medzi ostatne babatka s nizkou porodnou hmotnostou.Prepustili nas, ked mala 2370g.Cvicili sme Vojtovku do 7 mesiacov.Teraz ma 9 mesiacikov, vyzera byt vsetko v poriadku, dokonca v nicom nemeska od svojich rovesnikov, teda trochu vo vahe a vyske, ale to dobehne neskor.Som rada ze sme to obdobie zvladli, lebo to bolo velmi narocne, hlavne psychicky.Vidiet ocakavane a v nasom pripade vytuzene babatko lezkat bezbranne na hadickach v inkubatore bolo hrozne.Taky strach a beznadej by som nepriala nikomu........drzim paste 🙂 🙂

wsmoulinkaa
3. dub 2009

brisalek - mě tvrdne bříško tak 10x za den a někdy jen 5x za den.....
a někde jsem četla že 10-20x za den to ještě může...ale asi stejně záleží jak se která cítí a jak hodně to je!! Nesmí to být hodně bolestivý a dlouhý!! 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru