Kontrakce po 10 minutách, máme už vyrazit do porodnice?

pesinka
12. zář 2015

Ahoj holky od jedne hodiny v noci mam bolesti po 10,7,8 min. Ktere me provazeji az do ted tedy 10 dopoledne jsou uz docela bolestive ale porad se opakuji po texh 10 min. A protoze se vsude pise ze se ma jet do porodnice po ze h 5 min. Tak nevim jestli uz mame vyrazit.???

jarkakr
12. zář 2015

@pesinka Já bych nečekala. Nakonec ani nestihnete užít si míč nebo sprchu ;). Hodně štěstí a radosti a co nejmíň bolesti.

cabalkova
12. zář 2015

@pesinka Zalezi i na tom, jaky charakter ty bolesti maji. Pokud je to takova bolest jako pri ms, tak jeste vydrz. Kkontrakce boli tak, ze bolest pomalu prichazi, zintenzivnuje se, pak kulminuje a pak zase slabne az vymizi. Pokud to ma tenhle charakter, tak jsou to skutecne kontrakce a az budou po 5 minutach, tak jed. 🙂 Drzim moc palce na krasny porod.

alcar
12. zář 2015

@pesinka jeste bych asi pockala a nalozila se do vany. Treba se to zkrati. Drzim pesti, at mas porod pohodovy a rychly. 😉

jarkakr
12. zář 2015

@cabalkova U mě to tak nebylo, byly to intenzivní menstruační bolesti zad a to ostatní šlo vlastně stranou. Ve 41. týdnu bych určitě nečekala ani za nic 🙂.

liska01
12. zář 2015

@pesinka Mě to začalo ve 2 ráno po 8minutách, ve 13h už jsem je měla hodinu po 5 minutách, tak jsem vyrazila do porodnice a nakonec jsem rodila až ve 21:21 a ty hodiny v porodnici mě teda vůbec nebavily. 🙂
Když jsem tam dorazila, tak si mě tam už nechali, že jsem otevřená už nevím na kolik a že vracet se domů už nemám, ale pak se to x hodin nehlo ani o prd, stahy chodily po 3-4minutách a nic už jsem byla fakt unavená a pak najednou ve 20h rupla voda a konečně se začalo něco dít. 🙂
Každá jsme jiná, konej, jak citíš, jestli máš pocit, že je máš jet, tak jeď, buď tě ještě pošlou domů nebo si tě tam nechají. 🙂

pesinka
autor
12. zář 2015

No je to taková neprijemna bolest ktera mi jde do krize hrozne a musim to uz prodychavat.Ale diky za zkusenosti a vase odpovedi.

alcar
12. zář 2015

Ja myslim, ze pokud jsi jeste schopna psat na kone 😀 , tak to jeste nebude tak zhave. Az budes mit poradne kontrakce, tak ti bude vsechno ukradene a nebudes moc vnimat to okolo. Tim te nestrasim, jen bych jeste fakt pockala az budes mit kontra treba po 7 min. A tu vanu sis dala?

pesinka
autor
12. zář 2015

🙂 to je take pravda , vanu jsem si davala v sedm rano po ni se mi udelalo lepe.pockam jeste jestli se bolesti nezacnou zkracovat pak vyrazim

alcar
12. zář 2015

Jako ze "lepe" znamena, ze se ti ulevilo nebo vice rozjelo? Po koupeli by se ti mely kontrakce prave jeste vice rozjet. Ja bych dala jeste jednu vanu a ta rozhodne. 🙂

pesinka
autor
12. zář 2015

jdu na ni 🙂

alcar
12. zář 2015

@pesinka 🙂 tak tfuj tfuj pro stesti 🍀

tutankhamun
12. zář 2015

Ja bych teda uz jela. Pokazde se to cestou jeste vice rozjelo. Nez jsme vyplnili vsechny papiry (i kdyz o me spousty informaci meli) nez natocili monitor, udelali pripravu... a to jsem tam vzdy jela pro jistotu aby me zkontrolovali... preji at je vse bez obtizi

bonulinka
12. zář 2015

Asi bych už taky vyrazila. Když to nebude ještě k porodu a máš to do porodnice blízko, tak Tě pošlou domů. Ale jak píše tutankhamun, než se sepíšou papíry, monitor, příprava...U mě to tedy bylo, že než se všechno tohle udělalo, tak jsem za chvíli rodila. A to jsem vždy přijela otevřená na 4 cm, takže času relativně dost.
Tak hodně štěstí !

mysonek
12. zář 2015

@alcar myslím, že to je @pesinka schopná psát na MK, neznamená, že nemůže rodit. Já při prvním porodu dokázala dlouho luštit Sudoku, kontrakce až do konce po 6-7 minutách, jen postupně silnější. Kdybych čekala na 5 minutový interval rodím doma. Naštěstí jsem jela do porodnice včas, protože mi po troškách odtékala voda.

alcar
12. zář 2015

@mysonek ja nikde nepsala, ze jeste nerodi!, ale ze nemusi do porodnice tak spechat. Ty mas zkusenost jinou, ale to neznamena, ze takovym zpusobem jako ty bude rodit kazda. A myslim, ze zakladatelka uz je v porodnici, takze uz nema smysl to tu rozebirat. Vana ji asi pomohla se rozhodnout. 🙂

pesinka
autor
12. zář 2015

Tak nakonec jame jeli,ale vazne jsem netusila ze to muzou byt poslicci.fakt to neni prijemna bolest.To jsem na sebe zvedava co budu delat pri kontrakcich.

alcar
12. zář 2015

@pesinka takze jeste nic? A ja uz myslela, ze uz mas mimco u sebe! Tak to je teda pech, ze jenom poslicci. Tak snad uz te prcek nebude dlouho trapit. 🙂

monyszek
12. zář 2015

Zažívám teď něco podobného, bolest v kříži jako při Menzes, občas píchnutí v břiše/podbřišku, jednou jsem v podbřišku cítila takovej silnější tlak, trochu zabolelo. Zatím to vypadá, že se to po sprše zklidnilo. Měly jste taky tyto příznaky? Kdy jste případně jely směr porodnice? 🙂

melis7
13. zář 2015

@monyszek Ano mela jsrm to taky tak a byly to poslicci.Pokud boli jen ppodbrisek a v krizi,jsou to poslicci.Bricho by melo bolet cele a melo by ta bolest chvili trvat(asi tak 30-40 sekund).Drzim palec,at se to rozjede,jestli uz se to nerozjelo.

viktorkaja
13. zář 2015

Porodní asistentka mi při porodu stále tvrdila, že bolesti musí být po celém břiše. Já měla bolesti jen v podbříšku a střídaly se s křížovými bolestmi. Stále jsem čekala na bolest celého břicha a nic. Není podmínkou, že bolí celé břicho.

aklin
13. zář 2015

Do porodnice jsem jela s 10 - ti minutovými kontrakcemi.

pesinka
autor
13. zář 2015

Tak me trapil pouze v krizi a bolest v podbrisku bolest byla porad stejna tak mi to nedalo a jeli jsme o pulnoci znova.a uz jsi me tam nechali a do 4 hodin byl malej na svete 🙂

nela89
13. zář 2015

Tak ja jsem dnes 40+3tt,druhé mimčo,poslíčky už mám asi 14 dní.. U první dcerky jsem rodila presne 40+3tt taky,žádné velké bolesti jsem neměla,jen tvrdnutí a přesto jsem rodila a za 4h byla malá venku 🙂 Dneska uz jsem byla 5x na velké,bolí mě podbříšek jako u MS, v poledne tuhnutí co 10min,po vaně se zkrátilo na 6min tak jsme malou odvezli k babičce a jeli do porodky... Tam dr: otevřená na 1cm,porod se chystá,ale pomalu,udělala mi hamiltona a dala nějakou injekci bud to rozjede nebo poleví a byli to poslíčci.. Mozna porodím v noci,jinak kontrola ve středu 🙄 Takže tak dneska my :-/ už toho mám plné zuby.. uz bychom chtěli malého u sebe :(
Jinak uz 14 dní uklízím celý barák denně,vytírám,peru,převlíkám peřiny,červené vínko,vana denně,sex... A NIC 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru