Kontrakce se rozjedou až po tom, co praskne voda?

uztotakbude
26. srp 2013

Holky jak je to s porodem. Kontrakce se vždy začínají rozjíždět až po tom, co praskne voda? Do té doby nic? A když už voda praskne, je pak porod rychlí (tedy ta delší část porodu je ta, kdy ještě není prasklá voda?)? Když voda nepraskne a prasknou ji už v nemocnici, tak to dělají už na sále? Nebo na pokoji a pak třeba ještě nějakou dobu trvá, než vás vezmou na sál? Nic o tom nevím, tak se ptám. Možná hloupě, promiňte... 🙂

speedygon
26. srp 2013

Voda nemusí také prasknout vůbec a budou ji muset "vypustit" na sále...Většinou jsou po prasknutí vody kontrakce silnější. Vodu prasknou na sále 🙂

camelinka
26. srp 2013

@uztotakbude Mě prdla voda sama kolem pátý ráno , ale jen trochu, tak mi ji dopraskli při příjmu a malá se narodila v půl třetí 🙂

speedygon
26. srp 2013

Mně teda voda praskla po prohlídce v den porodu-prý to k porodu není...haha...jsem vylezla z ordinace, že jedem dom...zašla jsem si na wc a mokro...když jsem potom ťukla na ordinaci s prosbou o vložku, že moje nestačí, dr řekl, abych mu dala tu svoji. Polil ji činidlem a byla to plodovka...To bylo kolem 18.00...a Lenička se narodila 21.05 😀

uztotakbude
autor
26. srp 2013

Takže se asi nedá říct, že ve chvíli kdy praskne voda už máš tu delší porodu za sebou, že?
@speedygon
@camelinka

camelinka
26. srp 2013

@uztotakbude no to rozhodne ne 😀 😀, do té doby sem si hezky spinkala, pak až začalo rodeo 😀

mircisek
26. srp 2013

Mně kdyby vodu nepraskli, tak jsem asi porodila děti v obalech. 😀 U těch druhých dvou mi museli prasknout vodu, protože už jsem byla úplně otevřená, děti sestouplý a obaly stále držely. U prostředního říkala PA, že jsem měla ty obaly tak tuhý, že jí to nešlo ani prasknout. Praskli mi vodu a u prvního do 10 a u druhýho max do 5 minut byly děti na světě. 😵

kikimaruska
26. srp 2013

U mě jako mircisek...dojela sem do porodnice na 6 prstů, malej už se dral ven a voda nic, na několikáté mi rupli vodu a pak do 15 minut se na 8 prstech rodilo 🙂

kajalka
26. srp 2013

Mně praskla voda a klučík se mi narodil po 14 hodinách. Kontrakce se pořádně rozjely tak po 6h od prasknutí.

loafeer
26. srp 2013

@uztotakbude no to se rozhodně říct nedá:o)
Buď porod začne kontrakcemi, časem odteče voda ( nebo je na sále puštěná )
pak může odtéct voda a buď začnou kontrakce a nebo taky nemusí.
jako např mně odtekla voda ve 21:00a rodila jsem až druhý den ve 12:00....po odtečení vody jsem kontrakce neměla, takže mi to museli vyvolávat

loafeer
26. srp 2013

Každopádně jak odteče voda, tak se na žádné stahy nečeká a šupky dupky do porodnice:o)

dzejnyy
26. srp 2013

Mě praskla voda doma (1. dítě), za 3 h byl na světě. Ještě cca 2 h jsem kontrakce ani neměla. Žádné lékařské zásahy krom klystýru se nedělaly ani nestihly.

uztotakbude
autor
26. srp 2013

A jsou holky bolestivější kontrakce až je voda pryč, nebo to na to taky nemá vliv?
@loafeer
@dzejnyy
@kajalka
@kikimaruska
@mircisek
@camelinka
@speedygon

A ještě mi holky řeknete, jestli je pravidlem, že štíhlé holky mají horší porody - bolestivější, pomalejší. Mám 174 cm a 61 kg, tak s trošku bojím...

speedygon
26. srp 2013

@uztotakbude já jsem malá, hubená a porod rychlý, pohodový...záleží to na stavu maminky(fyzickém,psychickém), na mírách miminka, atd....

speedygon
26. srp 2013

@uztotakbude jinak s těmi kontrakcemi je to různé...ale rozhodně po prasknutí vody jsou potom intenzivnější, tzn. účinnější(můj názor)

dzejnyy
26. srp 2013

@uztotakbude Srovnání budu možná schopná říct až v říjnu 🙂 Jinak já měla kontrakce velmi dobře zvládnutelné, nepříjemné to bylo vlastně jen při klystýru, protože jsem musela ležet na boku a nevěděla jsem, jestli stahovat půlky nebo co si se stahama počít. Lepší je určitě chodit, klečet nebo si nechat sprchovat břicho nebo kříž. Každá ženská si na to musí přijít sama.
Jinak se domnívám, že pokud "prasknou vodu" v porodnici, je pak rozjezd určitě rychlejší, ostatně to je taky to, proč to dělají. Takže pokud to jen půjde, s prasknutím vody bych nesouhlasila. Ale pokud už máte kontrakce nějakou dobu, tak po prasknutí vody už by měl porod rychle skončit.
Jinak 1. porod 173 cm, 70 kg na začátku a bylo to v pohodě. Takže mezi štíhlé uplně nepatřím.

anina32
26. srp 2013

U prvního mi praskla voda v jednu ráno, bolesti jsem neměla probudilo mě mokro. Jela jsem do porodnice, doktoři tomu trochu pomohli a bolesti začali asi kolem osmé ráno, syn se narodil ve 23 hodin. Druhý porod byl vyvolávaný, voda mi sama praskla po 6 hodinách silných bolestí a za další 3,5 hodiny se malej narodil.

kikimaruska
26. srp 2013

Já mám 164 cm, běžně mám 59/61 kg...při porodu 74...porod byl bolestivý, ale rychlý...hodně rychlý, ale zas mě malej potrhal a i sem měla velký nástřih...a nebyl to obřík, měl 2870g 🙂

dana3262
26. srp 2013

@uztotakbude Tak to vubec, já mám 175cm a při prvním jsem z 57kg přibrala na 72kg a při druhém z 59kg zhubla na 58kga oba porody jsem mela uplne v pohode. Teď mám 48kg 😝

loafeer
26. srp 2013

@uztotakbude bud naprosto v klidu....porod je individuální záležitost. Co se týče štíhlosti, tak jedině, že by byly menší- užší pánevní rozměry- ale to je pak v kompetenci lékaře rozhodnout o způsobu porodu, ALE že by štíhlejší měly bolestivější porody, to určitě ne,štíhlá může mít nízký práh bolesti stejně jako tlustá a naopak.....takže já bych doporučovala...buď v klidu, vůbec se tím nezabývej, v porodnictví není nic pravidlem:o)...a trochu vím, o čem mluvím:o)

mircisek
26. srp 2013

@uztotakbude Rozhodně ne. U mě nemělo prasknutí vody vůbec žádný vliv na bolest.
Já jsem drobná (162 cm a 52 kg), děti rodím poměrně velké (3,6 kg, 3,88 kg a 3,8 kg) a porody mám rychlé (u posledního jsme tak tak stihli porodku) a na pohodu. PA mě chválily, že kdyby takhle rodila každá, že mají polovinu práce.🙂

zdezli
26. srp 2013

Me oba porody zacaly prasknutim vody doma v posteli. Prvni dve hodiny bolesti zadne, pak jako pri MS. Postupne se stupnovaly. Prvni porod ale trval i tak 14 hodin od prasknuti vody, druhy asi 6 od prasknuti vody.

uztotakbude
autor
27. srp 2013

Holky a já jsem zvědavá a budu se vyptávat dál. Myslíte si, že když jsem člověk, který nesportuje, více méně se jen stará o domácnost, sedí u PC, nebo leží, tak budu mít problém s porodem? Musí být ženská vysportovaná, aby šlo vše jak po másle? A ještě jedna otázka. Každá žena vždy mluví o tom, jak rodila 14 hodin, 8 hodin, 16 hodin apod. Já vím, to je počítáno od úplného začátku, kdy třeba jen praskne voda a ještě nejsou bolesti. Ale jak dlouho u vás trvaly ty nejbrutálnější bolesti? A jsou to bolesti, že by člověk brečel?

kajalka
27. srp 2013

@uztotakbude Brutální bolesti jsem měla tak 6 hodin, intervaly mezi nima se samozřejmě zkracujou. Mně ale porod postupoval hodně pomalu. U mě to byly nejhorší bolesti, co jsem zažila, kam se hrabalo 2 denní trhání zubu, a to vydržím opravdu hodně. Ale neboj, porod není to nejhorší, mnohem větší masakr je pak prvních pár dní doma. 😀

uztotakbude
autor
27. srp 2013

@kajalka Díky, to jsi mne uklidnila. Hele zub mi trhali naposledy 3 hodiny a bylo to vcelku v pohodě (v pátek mi budou trhat zase). Horší byl ten stav po tom, suché lůžko a zánět okostnice a tři týdny antibiotik. Takže jestli to bolí jak zánět okostnice, tak do toho asi nejdu 😀

kajalka
27. srp 2013

@uztotakbude Hele, to si člověk nevybere, některá u toho chcípe a jiná dvakrát zatlačí a je mímo venku. Nikdy nevíš. A hlavně to zapomeneš.

uztotakbude
autor
27. srp 2013

@kajalka Jo, já se se bojím jen toho, abych toho prcka dokázala dostat ven. Bolest nějak přežiju...když moc bude trvat jeden den, tak to prostě nějak zvládnu. Budu řvát, brečet, nadávat, přát si, abych umřela, ale nakonec to stejně budu muset vydržet. Já se spíš bojím o toho prcka. Že budu třeba tak vysílená bolestí, že to nezvládnu a něco se stane miminku. Ještě nejsem ani těhotná, ale vím, že jsem na tom s kondicí dost na prdlačku...

yellowbanna
27. srp 2013

@uztotakbude tak kdyz zacaly opravdove kontrakce, bylo to dost bolestive, nekdy jsem se chtela jen zkroutit do klubicka...ale za "nejbrutalnejsi" (pisu v uvozovkach, protoze jsem si vedoma, ze jsem mela zrejme lehci porody a navic ta pamet to opravdu hodne umaze) bych mohla oznacit jen bolesti uz v samotne vypuzovaci fazi, tudiz pri tlaceni a to trvalo v obou pripadech zhruba hodku plus minus autobus... rozhodne nejsem zadna sportovkyne, popsala bych se vicemene, jako ses popsala ty, takze v tom to nebude. Naopak. Slysela jsem, ze holky s doopravdy vysportovanym telem to maji naopak tezsi, protoze maji tak zpevnene svaly, ze kdyz se pak potrebuji uvolnit, proste to nejde...

uztotakbude
autor
27. srp 2013

@yellowbanna Jupí, dobře že jsem povyslá buchta 🙂

yellowbanna
27. srp 2013

@uztotakbude 😀 jo a ja do toho jdu uz potreti, takze se to da 😀 😀 😀

kajalka
27. srp 2013

@uztotakbude Neboj, nestane se mu nic. Pravděpodobně budeš mít na sobě monitor, sleduje ozvy srdíčka. Kdyby se cokoliv dělo, pomůže se mu ven. Já už na konci taky neměla sílu tlačit, mezi kontrakcema jsem usínala vyčerpáním. A pak na mě zařval můj muž, ať už ho konečně vytlačím, a jak jsem se lekla, tak šel prďola ven 😀 A chci určitě aspoň ještě jedno, stojí to za to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru