Kontrakce se rozjedou až po tom, co praskne voda?

uztotakbude
26. srp 2013

Holky jak je to s porodem. Kontrakce se vždy začínají rozjíždět až po tom, co praskne voda? Do té doby nic? A když už voda praskne, je pak porod rychlí (tedy ta delší část porodu je ta, kdy ještě není prasklá voda?)? Když voda nepraskne a prasknou ji už v nemocnici, tak to dělají už na sále? Nebo na pokoji a pak třeba ještě nějakou dobu trvá, než vás vezmou na sál? Nic o tom nevím, tak se ptám. Možná hloupě, promiňte... 🙂

uztotakbude
autor
27. srp 2013

@kajalka Tak to je vtipné a krásné, prej zařval muž 🙂

kajalka
27. srp 2013

@uztotakbude Jojo, prvně v životě si na mě troufnul zařvat 😀 Věděl, že nevstanu a jednu mu neubalím 😀

romcovaklarka
27. srp 2013

@uztotakbude Tak mně nepraskla voda ani u jednoho v 1. době. U prvního mi ji píchli, ale nic se na bolestech nezměnilo, miminko nesestupovalo, nepostupující porod a císař. U druhého mi nabízeli zase píchnout vodu, ale odmítla jsem a nakonec mi praskla až při tlačení, ale hnedka byl znát rozdíl, ne přímo v kontrakcích, to jsem nezaznamenala, ale začala jsem cítit, jak se hlavička narvala dolů na pánevní kosti a to teda bolelo, ale ne nijak strašně. Já jsem si druhý porod fakt užila, i když neříkám, že by nebolel a taky jsem řvala, ale spíš proto, že mi to tak nějak řvalo samo, nedalo se tomu zabránit 🙂 ale nechtělo se mi brečet bolestí, ani nadávat a dneska když na to vzpomínám, tak se mi už ani věřit nechce, že to vůbec bolelo 😅 Myslím, že ta bolest vyšuměla hned ve chvíli, kdy mi malou položili ještě i s pupeční šňůrou na břicho 😵
No a jak dlouho to trvalo? Tak první porod - slaboulinké kontrakce od osmi ráno, takové už docela citelné dejme tomu od tří odpoledne, ale pak jak ten porod nepostupoval, tak někdy kolem šesté odpoledne mi dali kapačku s oxytocinem a to teprve byl masakr, to si i pamatuju, že jsem si říkala, že už nechi, už nechci, udělejte něco 😅 no a pak něco udělali - že na sál, narkóza a sekce. U druhého jsem první slabounké kontrakce cítila někdy v jedenáct dopoledne, kolem šesté večer už byly znatelné, ale ještě jsem mohla normálně fungovat, v před desátou večer v porodnici na příjmu už jsem začínala trochu ječet a před půlnocí byla maličká na světě 😵 😵 😵
A šla bych do toho zas 😉

uztotakbude
autor
27. srp 2013

@romcovaklarka Ten první porod zní hrozně a ten druhý zase velmi pohodově. Já bych si moc přála strávit co nejdelší dobu porodu doma. A jet do špitálu, až budu mít fakt velké bolesti. Bojím se toho pobytu ve špitále, chtěla bych, abych tam přijela, řvala tam bolestí třeba jen hodinku a vyplkla prcka 😀

romcovaklarka
27. srp 2013

@uztotakbude Ten první taky nebyl nijak hroznej, jen poslední tak hoďka nebo ještě míň. Zejména mi utkvélo v paměti, jak mi úplně na konci dali podepsat dvoustránkový lejstro o souhlasu se sekcí a já jsem se to snažila napřed celé přečíst (nemoc z povolání - jsem právnička 😀 😅 ). Jako hrozný to fakt nebylo, důkazem je i to, že jsem brzo začala pomýšlet na č. 2 (i když to nešlo tak rychle, jednak kvůli sekci a jednak stejně jsem první MS dostala až po 8 měsících).
Spíš si myslím, že jsem tam udělala (nebo nechala na sobě udělat) několik chyb a nebýt jich, snad jsem se sekci mohla vyhnout. Na druhý porod jsem si zjednala soukromou porodní asistentku, která ke mně přijela při porodu domů, takže jsem si velkou část mohla odležet ve vaně a ve své posteli, přesně jak píšeš, do porodnice jsme jeli tak, abych tam nebyla dlouho a ty dvě a půl hodiny mi tam utekly jako nic.

uztotakbude
autor
27. srp 2013

@romcovaklarka Tak to je úžasné. A na kolik Tě ta porodní asistentka vyšla peněz? A jak to funguje? Co když nerodíš v termín, ale dřív, později...počítá se s tím a přijede vždy?

romcovaklarka
27. srp 2013

No to se ani neptej. Desítku za doprovod k porodu a osm stovek za každou těhu poradnu (byla jsem tam asi 4x nebo 5x). Zas ale po porodu ještě dvakrát dojela mrknout mi na šití, vyndala mi stehy atd. a to už udělala tak nějak "v ceně" 😀 No s termíny to je tak, že mi řekla, že si to snaží plánovat tak, aby to stíhala, ale samozřejmě někdo může rodit i o dost jindy, tak kdyby prý nemohla, tak mi pošle nějakou svou kolegyni, o které ví, že je na ní spoleh a které důvěřuje. Jako nebylo by to ono, když tu svoji jsem už znala atd., ale pro mě pořád lepší. Nakonec měla čas ta moje. Resp. neměla jiný porod v tu dobu. Dorazila ovšem ve svátečním z nějaké rodinné oslavy 😀 Ale to je holt riziko povolání 🙂

loafeer
27. srp 2013

@uztotakbude a co epidurál?

nadja73
27. srp 2013

@uztotakbude u prvniho porodu mi doma praskla voda a kontrakce se rozjdely cca za pul hodky. U druheho porodu mi az v porodnici na sale praskly vodu, pred tim jen velmi slabe kontrace, a po tom prasknuti silene kontrakce okamzite vyletly do nebes a nespadly cca 20 minut, nez se mala narodila 🙂

ludmila31
27. srp 2013

U mě byl každý porod úplně jiný: u prvního mi praskla voda, bolesti nic moc intenzita, až poslední hodinku jsem měla fakt velké bolesti, ale od prasknutí vody do narození synka 8 hodina. Často se říká, že druhý porod je rychlejší, ale ten mi trval 18 hodin od začátku bolestí - byly silnější, vodu mi protrhli až na pokoji. Ale měsíc po porodu už o té bolesti člověk ani neví...V 1. těho jsem až do porodu makala na stavbě a bylo mi mnohem líp, v 2. těho jsem lítala jen kolem staršího dítka a asi jsem nebyla tolik trénovaná 🙂

uztotakbude
autor
27. srp 2013

@loafeer Nevím. Jsem z malého městečka, ani nevím, zda to u nás v nemocnici dělají. Chtěla bych to zkusit normálně...

draxa
27. srp 2013

@kikimaruska kdyz byl takhle malinkej,jake cislo oblecku mu sedlo??

kikimaruska
27. srp 2013

@draxa měl normálně číslo 50 a po mladším sem měla i 48...ale ta 50 stačila a vydržela cca.2 měsíce 😉

draxa
27. srp 2013

@kikimaruska muj taky bude mrnousek tak se ptam.Děkuji za odpověd

yellowbanna
27. srp 2013

@romcovaklarka mela jsem to u druheho porodu jako ty - voda mi praskla pri prvnim zatlaceni a pak uz to byl fofr. A taky jsem rvala. Jenze zatimco u prvniho porodu jsem si vedoma toho, ze jsem rvala fakt bolesti neb jsem tlacila v leze na zadech a o dychani jsem nemela moc paru (a matne si vzpominam, ze na me prochazejici doktor houkl, at nervu, ze si tak nepomuzu 🙄 ), u druheho porodu (prestoze jsem se zarekla, ze uz rvat a desit sveho muze nebudu 😅 ) jsem rvala uplne stejne, ale zcela jasne si uvedomuju ten rozdil - ted jsem rvala, protoze mi to pomahalo tlacit a neslo to zastavit, tak jak pises ty 🙂 Zcela jasne jsem citila miminko, jak mnou prochazi a dere se na svet...proste mnohem vetsi uvedomeni celeho procesu nez poprve a presne - bolest okamzite skoncila, kdyz se maly narodil a kdyz mi ho polozili na bricho, uz jsem si ji vubec nepamatovala 😵

@ludmila31 rika se, ze u druheho porodu jsou kontrakce intenzivnejsi, ale jde to rychleji...muj druhy rychlejsi teda byl, zacatek silnych kontrakci v osm rano, ve dvanact prijem v porodnici, v 13.45 byl maly na svete 😅 Jestli byly bolesti intenzivnejsi, to nedokazu posoudit. Jen jsem byla celkove psychicky pripravenejsi a rozhodnuta, ze tentokrat bude vsechno jak ma byt...a taky bylo 😵 (Zmenila jsem porodnici a bylo to znat...) Takze spolu s @romcovaklarka muzu rict, ze jsem si druhy porod skoro uzila 🙂. Ted jen doufam, ze ten treti mi nepokazi dojem 🙂

loafeer
27. srp 2013

@uztotakbude vsak uvidis, ja taky chtela normalne.....hlavne je dulezite byt psychicky ok, na porod se tesit a byt s tim srovnana.....jo, porod boli, ale to k tomu proste patri a zadne pravidlo, ze nekdo rodi jinak nez druhy moc neni, neboj se a tes se:o)

favofrenki
27. srp 2013

@uztotakbude Mě praskla voda ve 4hod ráno, malý se narodil po 22hod. Nejbrutálnější bolesti nevím jak dlouho trvaly vše mi splývá 😀 A brečela jsem, ale to bylo i únavou a pocitem zoufalství že to snad nikdy neskončí. Ve chvíli kdy jsem mohla tlačit už jsem věděla že jsem v cíly a bylo mi i přes bolesti líp.Nesportuju, myslím že ovlinit délku porodu může to jestli u porodu jen ležíš nebo třeba chodíš po chodbě. Myslím že kdybych neležela celou dobu tak bych porodila o něco dřív🙂 Neboj se že by jsi prcka ven nedostala. Já moc sil na tlačení neměla a i když to něktěří odsuzují byla jsem ráda že mi PA tlačila na břicho a pomohla mi. I když mě zpětně trochu mrzí že jsem to nedokázala sama. V tu chvíli jsem to neřešila.

betelgeuzz
27. srp 2013

U první dcery jsem měla nepravidelné bolesti celý den, odpoledne mi rupla voda, pak se kontrakce zpravidelnily, dcera se narodila asi za 9 h po prasknutí. Po druhé jsem měla bolesti, kontrakce byly pravidelné a krátké, tak jsem jela do porodnice, píchnout vodu mi nikdo ani nechtěl, rupla sama asi 2 h před porozením. Pak teda nabraly kontrakce na síle. Jak už tu někdo psal, porod bolí, ale dá se to přežít. Na oba porody vzpomínám ráda 🙂 Klidně bych si střihla i další. Ale jestli ani nejsi těhotná, tak bych si s tímhle hlavu nezatěžovala 😉

jennyska
6. lis 2013

@betelgeuzz @favofrenki @loafeer @yellowbanna @draxa @kikimaruska @uztotakbude @loafeer @romcovaklarka @kajalka

Ahoj maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s kontrakcemi na https://www.modrykonik.cz/kontrakce/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

janinka23
6. led 2014

Mě praskla voda večer v posteli, cca 2 hodky jsem neměla žádné bolesti, pak se to pomalinku stupňovalo, doktorka mi ráno dopraskla vodu na hekárně a prý že bolesti zesílí, to mě potěšilo, rodila jsem cca 14 hod. Na jaře mě čeká druhý porod, doufám, že bude rychlejší a hlavně nekomplikovaný 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru