Krvácení při používaní Epi-no, měly jste tento problém?

suzanna123
21. pro 2012

Ahoj, mám dotaz na ty z vás, které jste se k porodu připravovali s epi-no. Používala jsem balónek asi týden bez problémů, ale pak jsem bezprostředně po cvičení krvácela. Dala jsem si 2 dny pauzu a zkusila to znovu a krvácení se opakovalo. Necítila jsem žádnou bolest, pouze nepříjemné napnutí při "vypouštění" balonku ven - ale stejně jako při předchozích cvičeních, tak si nemyslím, že by to bylo od natržení. Měly jste také tento problém? Víte, čím to je? Moc děkuju!

butterfly
27. pro 2012

Ahoj, mně se to taky stávalo, měla jsem tedy jen lehce krví zašpiněný balónek, a s pomocí zrcátka jsem si vždy našla drobnou trhlinku na hrázi. Mám vyšší práh bolesti, takže jsem se vždy trošku trhla, aniž bych to cítila. Dala jsem si tedy vždy pauzu a radši jsem masírovala hráz klasicky.

arinikac
27. pro 2012

Taky se mi to stává, vlastně téměř denně. Nejdřív jsem trhlinku objevila a věděla přesně, odkud to je, ale teď jak je to blíž k porodu, tak žádnou trhlinu nevidím. Už to může být kdovíco a moc to neřeším, je to troška a po vyšetření se taky občas krev objeví a dr. říká, že je to normální.

tichackova
27. pro 2012

Já taky krvácela a celkem dost. Vyděsilo mě to až tak moc, že jsem skončila na pohotovosti. Ale naštěstí bylo všechno v pořádku, ale pak jsem se dlouho bála, zase začít cvičit..

suzanna123
autor
28. pro 2012

@tichackova A co ti řekli na pohotovosti? Já jsem tam jela taky, kvůli špinění - ještě než jsem začala cvičit a řekli mi, že je to překrvením čípku a napsali mi ascorutin. Ten jsem začala brát až když jsem začala krvácet při cvičení. Ale nějak to nezabírá 😒 A nevím, jestli je to krvácení tím čípkem nebo jestli to nafukuju moc...

tichackova
30. pro 2012

@suzanna123 No než jsem dojela na pohotovost, tak krvácení ustalo a nepřišli na to, z čeho to bylo. Nebo spíš jen řekly, že to nic není a že je všechno v pořádku a to mi stačilo. Fakt jsem se hodně bála. Pak jsem na chvíli cvičit přestala a začala zase tak po týdnu a už jsem radši tolik nenafukovala.

rcody
21. čer 2013

Ahoj holky, koupím Epi.No Delphine (i použité), vážně zájemkyně (kdo chce ale opravdu prodat, na jako se mi už stalo že slibovala paní a pak mi napsala že ho dá kamarádce) - musím začít cvičit za 2 týdny, takže za každou nabídku budu moc ráda. Pište prosím do zpráv, hezký den všem Romča

jennyska
1. říj 2013

Ahoj maminky a těhulky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 😉

Máme v ní i téma EPI-NO a protože Vy s ním máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/epi-no/ ? 🙂

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním ženám, které právě shánějí informace o této pomůcce a shánějí rady, tipy, zkušenosti. Díky Vám najdou zkušenosti vedle obecné informace na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

toucheart
11. srp 2017

Ahoj holky,
něco málo k diskuzi po delší době. Používám epi-no - začala jsem krvácet - vždy při cvičení mám krvavý balónek. Poslala jsem foto trhlinky lékařce a ta mi napsala, ať na 3 dny vysadím, mažu gelem z dubové kůry a pak pokračuji. Trhlinku mám spíše trošku směrem dovnitř (přiznám se, že nevím, zda je to hráz nebo již něco jiného). Nacvičeno mám 28 cm. Chci jít dál - jsme obrohlavci 🙂. Po třech dnech vynechání z trhlinky znovu krvácím již na 22 cm. Není to nic hrozného, po cvičení to ustává. Myslím, že na zhojení bych potřebovala alespoň 14 dní, což nemám :D jsem 39tt. Nijak moc to nebolí a porod bude jistě horší, takže pokračuji a dlabu na to. Krásný den všem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru