Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

zrzuska
13. led 2008

ahojte.

baby mozem pit ten malinikovy caj ak sa mi teraz zacal skracovat krcok? 😕

krista
16. led 2008

Zrzuska já myslím že ho pít můžeš, žádné negativní účinky by to mít nemělo 😉
Já mám taky zkrácený čípek, zatím mám teda hodnotu 1 což je prý ještě v mém "tt" Ok tak uvidíme 😝
Ale ještě jsem to pít nezačala, chci začít od toho 34tt + masírovat hráz a jak čtu o lněném semínku tak to půjdu taky někam vykoumat, jen nejsem moc návštěvníkem zdravé výživy tak přemýšlím kde takový obchod přepadnu 😀

seri
16. led 2008

krista - já jsem sehnala lněný semínko v DMku, tam mají jak celý tak drcený a stojí pár korun

krista
16. led 2008

Jé Seri to je super typ děkuju, škoda že jsem si to nepřečetla dřív, v pondělí jsem v DM byla, no už se na ten "hnus" těšim 😀

caira
16. led 2008

hele kristi, ted ctu, ze chces masirovat.. mam kamarada gynekologa..tak mi rika, ze pokud clovek nepouziva epi-no balonky tak je stejne masaz k nicemu, protoze to vsichni masirujou naprosto blbe 😀

holky v jakem pomeru se vari ten malinik? chci zacit od nedele od ukonceneho 34tt ale nevim jak presne ho pripravit..zatim jsem to rozjela jen na lnenem seminku.. 😉

krista
16. led 2008

Caira já mám čaj v pytlíkách, takže tak těžký to nemám, zaliju to vodou, nechám vylouhovat a vypiju 🙂

Na ty balonky se asi vyprdnu, ta technika mi byla několikrát vysvětlena odborníky, tu hráz zkusím, chci rodit do vody, ve většině případů se nástřih neprovádí a ani se žencká moc nepotrhá, budu na to spoléhat 🙂

caira
16. led 2008

drzim palecky, ja doufam, ze od nastrihu pomuze lnene seminko 🙂 Je fakt, ze dneska jsme byli v nemocnici a rikali nam o bazenu, ze tady u nas je to proste kdo driv prijde ten driv mele, ze se muze nakrasno stat, ze bude bazen zrovna zabranej ☹ jinak bych ho chtela, sice ne rodit primo do vody ale chtela jsem ho na tu prvni dobu porodni a pak tlacit venku.. kolik bazenu je u vas v nemocnici k dispozici?

krista
16. led 2008

Caira přímo u mě v porodnici nenabízí tu porodnickou vanu, je tu jen vana na I. dobu porodní, prostě taková ta úlevová, 22km ode mně maji jednu vanu na porod do vody 🙂 Ale co jsem četla tak ty porody se tam moc nevyužívaji, asi to neni tady ještě tak oblíbený, no může se stát, že až tam budu chtít já tak si tam vesele bude tlačit jiná rodička, to by mě naštvala, ale co nadělám 🙂 a aspoň sprchy na tu I. dobu porodní u vás maji? Když by byla zabraná vana, jestli se může do sprchy?

pupicek22
16. led 2008

Ahoj caira!Ja idem rodit do vody a ja si donesem vlastny bazenik.Som v anglicku,tak neviem ako to frci na slovensku.Ten bazenik neni ani taky drahy a mas ho len pre seba a drahy sa moze pridat 😀

caira
16. led 2008

pupicek: ja taky rodim v anglii, kde presne se nachazis? 🙂

tak jsem ted do sebe dala statecne odvar ze lneneho seminka 😖 je to fakt blivajz..chutna mi to vic v jogurtu, nicmene na radu uz nevim koho jsem tam pred pitim flakla lzicku medu a pak uz to slo vypit naraz 🙂

pupicek22
16. led 2008

Ja som v manchestri.....ja musim odbehnut na chvilu,ale vratim sa pokecat a dam i radu. 🙂 🙂

caira
16. led 2008

tak mi pisni do IP 😉

mobina
17. led 2008

Cairo na maliníku uvádějí v poměru 1 kávová lžička na 250 ml, krátce povařit, 10 minut luhovat pod pokličkou a pak vypít.
Kristo kup si spíš sypaný čaj. Je prý účinnější 😉
Já dávám k tomu maliníku povařit i to lněné semínko a musím říct, že mi to celkem chutná i bez medu 🙂
S masáží hráze těžko říct. Někdo má tkáň pružnější, někdo ne. Ale zase proč to nezkusit že? 😎

krista
17. led 2008

Holky a někdo mi říkal, že to ty porodní cesty otevírá je to pravda? Zase jako předčasně bych rodit nechtěla 😅
Už teď mám CS 2 tak jsem z toho divoká 😅 😔

caira
17. led 2008

mobina: diky moc za radu, malinik zacnu pit od nedele, tak jsem zvedava jak to bude chutnat, mam taky sypany...tak doufam,ze to bude k necemu dobry 🙂

mobina
17. led 2008

Kristo nevím, jestli to souvisí přímo s maliníkem, ale od té doby, co ho piju, tak mám posly, ale spíš je to asi tím, že se blíží TP. Pokud se už otvíráš, začala bych ho pít raději až v 36 tt 😉

krista
18. led 2008

Mobi děkuju za radu 🙂 Radši fakt až později 🙂

janab78
18. led 2008

Priám zkušenost. Maliníkový čaj jsem pila od 36tt, a to pravidelně. Na urychlení porodu opravdu nepomohl, protože malá se narodila o 14 dní déle (vyvolávanyý porod). Na otevírání mi nepomohl vůbec. Jestli bude nějaké příště, tak už ho pít nebudu. Stejně jako s masáží hráze. V každém případě ale neuškodí.

werminka
22. led 2008

Ahoj holky, taky se přidávám do klubu "pití maliníkového čaje" a taky doufám, že to bude mít nějaký účinek 🙂

lorry
1. únor 2008

Ahojte neviete mi niektora poradit ci sa moze konbinovat alchemilka s malinikom?

vodniicka
5. bře 2008

dievcence..bola som v lekarni a pytala som si malinikovy caj a nevedeli ani aky to je..lekarnicka povedala ze skusi objednat a ze ani tam nevedeli aky to je..tak ako sa ten malinik naozaj vola? ako si ho mam pytat ? bo uz som v 34tt .. 😀 uz by som mala zacat

dididi30
5. bře 2008

wodnicka a naco je ten caj dobry?....ja som pocula o tej alchemilke zletozelenej, vraj na spevnenie maternice 😨

vodniicka
5. bře 2008

dididi..vraj na uvolnovanie porodnych ciest tak chcem skusit..bo som mala prvy porod dost tazky..tak teraz idem vyskust lanove semiacka, a malinikovy caj.. tak som zvedava..neviem ci alchemilka sa ma teraz pit..to fakt neviem viem iba o tomto ..dievcata tu dost toho popisali 😵 tak vyskusam..

dididi30
5. bře 2008

jaj no vyskusaj. ak ti to ma fakt pomoct, inac druhe dieta sa vraj rodi lahsie .....

vodniicka
5. bře 2008
vodniicka
5. bře 2008

dididi..ved aj na to sa spolieham 😀 😀

dididi30
5. bře 2008

vodnicka tak teda sa spoliehajma a hlavne myslime pozitivne 😀

dididi30
5. bře 2008

vod....sakrus este to stiham?? ja zacnem koncom marca,lebo nasi pridu zo slovenska 😒

femmefatale
5. bře 2008

ahoj, nechcem vas strasit, ale ja som poctivo pila 3x denne sypany caj z malinovych listov asi 3 mesiace do porodu, aj lanove semiacka kazde rano - A NIC!
druhy porod horsi ako prvy - bolestivejsi a dlhsi ☹ kontrakcie mi od bolesti normalne oci vytlacali 😝 😝 😝
mozno tie lanove semiacka zabrali v tom zmysle, ze maly sa mi narodil uplne cisty, akoby ho umyli - ziadny maz, ziadna krv - len cisto mokry 😉 😉
tak hadam som vas neodstrasila, mozno prave vam to zaberie 😉

dididi30
5. bře 2008

femme...no tak aj ja som uz take pripady pocula, no co uz vytrpim si to, pri malej som nemala ziadne blesti, mozno 20 minut.......tak pri tomno pocitam aj viac, lebo je to chlapisko, ale vydrzim, tesim sa aj takl..inac ja to pit nemienim, staci mi pohyb a praca, mam toho kopec 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru