Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

nattie
5. bře 2008

vodniicka - ten caj je vlastne z ostruziny malinovej - malinik je cechizmus resp. hovorovo povedane a skor ho kupis niekde v bio predajni ako v lekarni - ja som ho tiez v lekarni nezohnala

..inac su to susene listy ktore sa zaleju vriacou vodou a zaparia sa 15 min., na 250ml sa dava 1 kavova lyzicka susenych listov

ja ho pijem od pondelka a kedze je chutny davam si 2 hrnceky denne 😉 a aj ked to nepomoze, nevadi...ale treba vyskusat...lanove semiacko tiez papam

nattie
5. bře 2008

jaaaaj, femme nestras 😕 😕 ja dufam ze to pomoze, hoci mozno je to aj vecou psychiky, ak si clovek vsugeruje ze to pomoze, tak aj ma pocit ze to pomohlo...

trpezliva
5. bře 2008

Kde v BA sa da kupit ten caaaaaaaaj??? Dakujem!!

certica
5. bře 2008

natt, tak ja mam na tom sacku napisane davkovanie, ze na 1,5dcl 1-2 lyzicky 😅 . no a vcera som vypila asi 3dcl a neviem, ci z toho alebo to nesuvisi, ale zacalo ma boliet brusko ako pri menstr.
kika, ja som to konkretne kupvovala v avione, kde predavaju sypane caje, aj v auparku a v podstate hocikde mas taketo predajnicky

martule20
5. bře 2008

Ahojky, tak taky přispěju svou troškou do mlýna.... Maliník se má pít od 36tt 2x denně, ale jestli
pomáhá při porodu zatím říct nemůžu. Každopádně, já ho začala v 36tt poctivě pít (jen jednou
denně, ale zato velký hrnek) a v 37tt už jsem měla CS 6-7 a hlavu mimča hodně dole, až
se doktorka lekla 😀 . Tak jsem ho zatím radši pít přestala a piju těhotenský, kde toho maliníku
taky trošku je. Ale s tím sestupem mimča nevím, jestli jsme tomu nepomohli, když jsem dva dny
před kontrolou nachodila 10km po horách 😀

vodniicka
5. bře 2008

didi 🙂 no ved ja sa tiez neulievam a pohybu som mala aj predtym dost.. aj ked som aj dost pribrala .. ale ano myslim pozitivne.. 🙂 uz teraz citim ze toto tehu je ine nez to prve..tak som zvedava na ten porod

nattie dakujem za dolezite info..skusim zajst do bio..ano to sa ma aj lekarnicka pytala ze ci to neni nejaky hovorovy alebo ludovy nazov..no nevedela som ze je to cechizmus..ale zas odbornici by to mohli poznat..nielen latinske ale aj taketo 😀

femme nooo..tak dufam ze budem to mat opacne 🙂

mala80
5. bře 2008

Ahoj. Chci přidat čerstvé zprávy o maliníku. pila jsem ho a asi to vážně funguje. Rodila jsem poprvé, vodu mi praskli v 8.00 a malinká se narodila v 10.41. Docela to šlo.... taky díky manželovi. Takže maliník, dobrá psychika a manžel nejlepší kombinace. 😎 A na světě je Karolínka 2.83kg. a 50cm.

very
5. bře 2008

Ahoj, i já pila maliníkový čaj..jednou denně 250ml, dva měsíce před termínem porodu a také brala homeopatika na rychlejší otevírání.. Myslím, že to výborně zabralo! 🙂

margotka
13. bře 2008

ahoj,už jsem to někde psala,ale já pila maliník pravidelně,jedla lněný semínko a přenášela jsem skoro 2 týdny...k ničemu to nebylo 😲

certica
14. bře 2008

margotka, ale ono to podla mna az tak nesuvisi s terminom porodu to pitie atd, ci prenasas alebo nie, ale aky mas porod - ci to trosku zlahci priebeh a pripravenost porod. ciest a maternice...

madi
14. bře 2008

ahoj vosplok - skvela stranka na cajiky www.caj.sk - a je tam aj tento ostruzinovy....
zo zaciatku som citala ze niekto pije cajik z materinej dusky...ten sa podla tej stranky neodporuca v tehu..hm..

ja som si nasla roiboos...tak zatial som "zavisla" na takom...a potom ked uz pride cas, tak budeme aj malinkove nalieat do seba...

zelam vsetkym lahke porody a krasne a stastne babatka 😉 a vela mliecka potom 😅

dididi30
14. bře 2008

madi.....ja som zas pocula,ze ziadne bilinky by sa v tehu nemali.......no ale vselico sa nemoze a uziva sa 😉

andys26
14. bře 2008

Ahoj, i já jsem začala ve 36tt. pít čaj z maliníku a o týden později se malému zachtělo na svět, takže nemůžu říct jestli na to měl vliv ten čaj, ale asi né 😉

certica
14. bře 2008

roibos sa moze v pohode 😉

michaelak.
14. bře 2008

Ahojte!Ja som caj pila zhruba od 34tyzdna a vobec mi to porod neulahcilo 😢 .A nakoniec z toho bol cisarsky.To asi tiez zabera individualne na kazdu inak...

sorrelia
15. bře 2008

Vodnicka
skus pytat v lekarni caj s listov ostruziny malinovej (to je slovensky nazov tohoto cajiku) uvidis urcite budu mat 😉
inak mi pijeme caj od 32 tt a v pohode ziadne priznaky
lekarka mi povedala, ze ho kludne mozem pit uz teraz (vraj je to len o psychike)

martinka81
15. bře 2008

Ahoj, mě maliník taky nezabral, šlo to hrozně pomalu, rodila jsem 27hodin a to jsem ho pila pravidelně, takže příště už na něj kašlu

kacka.va
16. bře 2008

andys: co jsem se bavila s poradkyní, tak na někoho může mít maliník opravdu velký vliv a na někoho vůbec. je to závislé na tom, na jaké látky jste citlivé a na jaké ne a podle ní prý opravdu může maliník všechno uspíšit.

luciask1986
16. bře 2008

ahojte viete mi povedat ze kedy je dobre zacat pit ten caj?

bucenka
16. bře 2008

Ahojky já ho začala pít ve 34tt a za dva dny se mi rozjelporod ,který zastavovali...ale nevím jestli to bylo opravdu tím čajem 😅 ,ted už jsem otevřená tak si ho dám nejdříve při přenášení... 😉 ,ale má se pít od ukonč.34tt,po šálku,po 36tt-2 šálky a od 38-40 3 šálky denně...

luciask1986
16. bře 2008

dakujem tak ty si uz otvorena ?a to je neaky taky caj co je pre tehotne ?ci ak ho treba pitat v lekarni?

dzany
16. bře 2008

ahojky, taky přidávam svojí zkušenost - pila jsem 1x denně od 36tt a přenášela jsem do 41+4 😀 a porod trval 14hodín a byl vyvolávanej 😀 ale bůh ví jak by to dopadlo bez něj 😉 myslím že šálek denně nikoho nezabije a někomu to fakt pomoct může (a není to ani nijak finančně náročné)

luciask1986
16. bře 2008

AHOJ DZANY TAK JA TO TIEZ POTOM VYSKUSAM A UVIDIM

elucinka
16. bře 2008

Ahoj, přidávám se k těm, kterým maliník vůbec nezabral - přenášela jsem a 9 dní po termínu jsem po 20 hodinách kontrakcí skončila na SC... 😒

zuza56
16. bře 2008

Ahoj maminy chci se zeptat jsem v 34tt můžu už začít pít ten čaj z maliníku?A ještě takový dotaz čtu tady že jste pily sypaný čaj já si koupila v nálevových sáčkách od megafytu tak doufám že v tom není rozdíl 😅 Děkuji vám za odpovědi

monaberuska1
27. bře 2008

ahojky holky, na tohle téma jsem si tu dost pslala když jsem byla těhu🙂a pijete maliník??já ho pila od 35 tt a nakonec mi to museli vyvolávat a taky to dopadlo tak že jsem musela podstoupit císař, jinak by se malá udusila pupečnšňůrou🙂takže si myslím, že čaj se pije jen pro dobrý pocit🙂

ale holky když bych byla po druhé těhu, tak ho piju zas.-)ono pro ten fajn pocit aspoń je to bezva🙂takže ho pijte🙂


zuza56
ahojky kup si sypaný, v sáčcích je na prd, jo a můžeš čaj pít od ukončeného 34tt🙂

zuzkaex
15. dub 2008

ahojky holky, tak já jsem maliník pila a k tomu papkala lněný semínko. Porodila jsem za 2,5 hoďky a jelikož to byl můj první porod tak jsem pořád čekala kdy příjdou ty hrozný bolesti u kterejch budu muset prosit o epidural a najednou mi paní doktorka řekla tlačte a já z toho byla úplně paf - nestačili mi dát ani klystýr 😉
Nevim jestli to bylo tím maliníkem, ale příště ho budu 100% pít zase 😀
mějte se krásně a příjemné těhulkování 🙂

mirka8429
15. dub 2008

ahojte aj ja pijem ten caj z maliny..pijem ho 1 krat denne tak uvidim ci mi pomoze...zacala som ho pit asi pred 2 tyzdnami a zatial sa mi pôrod nerozbehol 🙂

gaba3
15. dub 2008

ahoj holky, tak přidávám svojí zkušenost..... maliník jsem pila pravidelně od 35tt(zezačátku 1x denně a pak i 2x), do toho jsem baštila lněné semínko a u porodu mi to teda vůbec nepomohlo + se malej narodil 4.den po termínu 😅 nakonec jsem musela jít císařem 😒

darunka
15. dub 2008

ahojte, já jsem pila čaj z maliníku od 35 tt jedenkrát denně a asi 3 týdny před termínem dvakrát i vícekrát denně. Rodila jsem nakonec týden po termínu a navíc císařem. Takže mě taky nepomohl. Ale aspoň mi chutnal 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru