Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

martina1305
7. srp 2008

konja mala ale uz druhy pôrod a ten je väcsinou lahsi ako prvy, takze takzo je podla mna porovnavat prvorodicku a jej priebeh pôrodu s druhorodickou a jej priebeh pôrodu.

lalitagopi
7. srp 2008

Jani? a zabralo to? museli ta nastrihovat a zasivat? 😕

janeyzelvicka
12. srp 2008

Tak co dámy, jak čajujete? Mám to za sebou, takže to shrnu (dodnes netuším, jestli je teda ten maliník na otvírání, rychlý porod nebo kdovíco...): Maliníku jsem před porodem stihla vypít 3 krabičky, tzn. 60 sáčků, dvakrát denně jeden... Termín jsem měla 28.7., ale pořád nic, ani jsem se neotvírala... 6.8. jsem nastoupila na vyvolání, ráno o půl osmé mi dali tabletku s tím, že pravděpodobně nezabere, jelikož vůbec nejsem otevřená... Ale už o dvě hoďky a půl jsem pochodovala po pokoji, s bolestma skoro každé dvě minuty, před 12 už jsem byla otevřená na 4 cenťáky, v 1 už na 6 cenťáků a ve 3 se narodila kristýnka... všichni čuměli, že jsem tak rychle porodila a jak jsem se krásně otvírala. Všecky ženské, co byly na vyvolání ten den nebo dokonce o den dřív porodily později než já 🙂 Tak snad jsem vás povzbudila 😉
ad masáž hráze: do dupy s tím olejíčkem 😀 masírovala jsem od 36.tt a nastřihli mě jak krocana na nadívání 😀 mám dost stehů a o sezení nebo stání si můžu nechat jen zdát... tohle píšu ve stoje a plazím se do postele, páč už to nejde vydržet... 😒

katzi
12. srp 2008

janeyzelvicka: nejprve velká gratulace! 🙂 Užívej si to v pohodě a jen samé radosti s malou. No a jinak jsi mě teda inspirovala - najíždím na maliník 😀 Nevíš od kterého týdne se to pije - myslím, že od 34tt, jak jsem teď já, je to tak? Když nic jinýho, tak alespoň budu dodržovat pravidelný pitný režim 🙂

konja
12. srp 2008

Katzi: pije se od 34tt,takže můžeš v klidu začít čajíkovat.Nejdříve jeden šálek denně a od 37tt už můžeš přitvrdit.Já pila zhruba pět hrníčků denně 😉

katzi
12. srp 2008

konja: a pomohlo? 🙂 No fakt pro sichr se tím čajem taky budu nalívat 🙂

slavica2
12. srp 2008

to aj mna zaujima konja 🙂 ja som zacala dnes 🙂

pampuliacik
12. srp 2008

ahojte, ja som taktiez pila malinikovy caj, asi od 35.tt, najprv 1 salku denne, postupne som zvysila davky, a v 39. a 40.tt som pila 3-4x denne cajicek... ked v den porodu zacali kontrakcie, tak som si pekne navarila cajicek a pila ho medzi kontrakciami (kym som bola doma)... do nemocky sme vyrazili ked boli intervaly 5 min... v nemocke sice zistili, ze otvorena som stale na 1 cm, ale krcok bol uz spotrebovany, za dalsie 4 hodinky znesitelnych kontrakcii som sa otvorila na 6 cm, potom mi pustili vodu, dali mi oxytocin (lebo kontrakcie ustali) a za 1 hodinku silnejsich kontrakcii som porodila. na prvorodicku parada, nemam ziadnu traumu a verim, ze k takemu porodu mi pomohol aj malinik a pozitivny pristup 😉 inak, ja som si teiz robila masaz hradze, nastrih nakoniec bol, ale minimalny a dokina zhodnotila, ze to zrejme pomohlo... takze ja cajik odporucam, aj pocas samotnych kontrakcii 😀

konja
13. srp 2008

Katzi, slavica2: Já si myslím,že pomohl.Je pravda,že už jsem rodila své druhé mimi (ale po pěti letech), ale že to půjde takhle hladce jsem si ani ve snu nepředstavovala. Už v 36tt jsem byla otevřená na prst, v 38tt na dva prsty.Doktorka říkala, že skrytě rodím.Neměla jsem žádné poslíčky, jen mě občas trochu tvrdlo bříško a přečci jsem se otvírala. Nakonec jsem porodila deset dní před termínem.Praskla mě voda a při příjmu v porodnici jsem byla otevřená už na 3-4cm.Bez bolestí!Malá se narodila přesně za tři hodiny od první kontrakce, otevírala jsem se úplně ukázkově a to bez nějakých šílených bolestí.Vyklouzla ze mě na tři zatlačení,bez nástřihu i jakéhokoliv poranění.Prostě paráda porod.

konja
13. srp 2008

Maliník proto všem doporučuju, věřím, že určitě pomohl. A ikdyby ne,tak mě aspoň nutil dodržovat správný pitný režim 😉

katzi
14. srp 2008

konja , já chci takýýýýý 🙂 Maliník piju, vcelku mi to chutná. A taky jsem navdadila muže, že po 36tt si budem hodně užívat, sperma je prý na otevírání a spotřebovávání čípku taky fajn 😉 Takže jsem nasadila samé příjemné metody.

konja
14. srp 2008

katzi:Tak s tím musím takyjen souhlasit.Mě praskla voda tři hoďky na to co jsme si s manžílkem pěkně užili 😀

evitkamalicka
14. srp 2008

ahoj kocky...ja som ho uz tiez zacala pit a chuti mi a po 36tt sa tiez chystame uzivat si 😀

heresta
14. srp 2008

Ahoj holky, ja jsem si ho včera chtěla koupit a v lékarně na mne koukala jak kdybych spadla z Marsu, že to vůbec nezná 😠

evitkamalicka
14. srp 2008

heresta u nas v lekarni to bolo to iste, pani na mna pozerala ze co od nej chcem, tak som si ho objednala z netu

konja
14. srp 2008

heresta: já ho kupovala v obchodě kde prodávají léčivé čaje.

haninka
14. srp 2008

ahojky,
já ho mám z bylinky..piju ho od ukončeného 34tt, 0,5l denně. Má se pít cca celý den po douškách, ne ho do sebe obrátit najednou..
Dala jsem se i na odvar ze lněného semínka, tak jsem zvědavá jestli to k něčemu bude.. 😀

katzi
14. srp 2008

heresta: v lékárně ho nemají - opravdu zkus někde v té prodejně bylinek, čajů apod.

haninka: teď nám říkala porodní asistentka na kurzu, že z toho lněného semínka je prý účinější si udělat kaši a tu pak zapít vodou, ať to nějak nezlobí ve střevech prý 🙂

A holky ještě mám jeden tip, co nám taky říkala ta por. asistentka: po 37 tt užívat 2 tobolky pupalky denně. Ta pupalka by se měla dát prý koupit v lékárně. No prostě pro snadný porod bych snědla i hřebíky 😉

konja
14. srp 2008

Když už se tady rozjela diskuze o všech možných prostředcích k usnadnění porodu, tak jsem si ještě vzpoměla na hopsání na míči. Sestřička mě doporučovala pohupování na míčí a kroužení pánví třeba doma u televize,protože tím se rozhýbe mimi a hlavičkou bude jemně narážet dolů do branky,která se tím může rychleji uvolňovat a otevírat a pomůže to miminku k sestupu. Takže já každý den ještě hopsala na mičudě a pak při porodu také.Dala jse si balón do sprchy a přestávala jsem hopsat jen při kontrakci.Tak to můžete taky zkusit 😉

katzi
14. srp 2008

konja, budu ted delat chytou, ale jsem cerstve nabita informacema z toho kurzu 😀 Takze mas naprostou pravdu, to nam rikala taky, krouzit na balone a na tu spravnou polohu mimca je taky pry fajn kazdy den klecet na ctyrech. Tak me napada - co to spojit- dat si na veceri kasi z lnenneho seminka, zapit to malinikem a pak na to s muzem vlitnout v poloze zezadu 😀 😀 😀

janeyzelvicka
14. srp 2008

Hihi, jojo, kroužení pánví na baloně... taky jsem si do báglu přibalila tělový krém, že mě manža bude masírovat záda, cédéčka s oblíbenou hudbou atd... Jenže při těch kontrakcích, které byly od začátku skoro co dvě minuty a pak už pár vteřin šílená kontrakce, pár vteřin pauza, během které jsem se sotva vzpamatovala, jsem byla ráda, že tam manža je a já mu drtím ruku, balon bych nejradši vyhodila z okna, protože jsem si stejně připadala jak bych seděla ve svěráku a akorát jsem přemýšlela, která slova můžu říkat nahlas, abych nebyla moc sprostá... a cd přehrávače jsem si všimla, jak jsem dvě hoďky po porodu odjížděla ze sálu 😀

katzi
14. srp 2008

janezyelvicka- 😀 😀 😀

konja
14. srp 2008

janeyzelvicka: no ono každému vyhovuje něco jiného.Já ten míč zmiňovala hlavně proto,že sestřička mě ho nedoporučovala až na porod,ale už v těhu.Už na konci těhu si mimíska pěkně natřásat. 😉 Při porodu si to musí každý vyzkoušet.Mě to při porodu moc pomáhalo a byla to vlastně jediná poloha kterou jsem snesla.Nemohla jsem ležet, klečet ani se věšet manželovi kolem krku.Jen sedět na balónu.Každému vyhovuje něco jiného a musí si to sám zkusit. 😉

zuzana8
14. srp 2008

ahojte tehulky, ja zháňam ten čaj po lekárňach aj v normálnych obchodoch a nič. Ale máme na záhrade maliny. Myslíte, že je to to isté, keď si z listov urobím ten čaj alebo je to iné? Som už zúfalá, že si to neviem zohnať. Kúpila som si čaj pre tehotné, tam sú malinové listy tiež, ale v malom pomere k ostatným bylinkám. A neviem či žijem niekde mimo civilizácie 😀 , ale kúpiť homeopatiká to asi tiež patrí k zázrakom týchto dní 🙂

konja
14. srp 2008

Zuzana8: je to to samé 😉

haninka
14. srp 2008

Katzi, jak kaši ze semínek?? já si semínka uvařim ve vodě, udělá se sliz, nechám stát, přecedim, páč ty rozmočený semínka bych neudržela a jen ten sliz si dám pěkně na ex s medem 😀 ..snad to taky pomůže 🙂

katzi
14. srp 2008

Haninka, já jsem to taky moc nepochopila 😉 Ale takhle jak to píšeš, že to vaříš, tak to by se možná mohlo považovat za kaši, že by tím ta PA myslela tohle? 🙂 Fakt nevím 🙂 Ale pomáhat to bude taky, když nic jinýho, tak aspoň pocitově, že jako něco pro to děláš 😉

marci
15. srp 2008

Holky možná hloupý dotaz.... kde koupím lněné semínko?

katzi
15. srp 2008

marci, tipla bych v nějakých těch bio a kšeftech se zdravou výživou. Ale nevím přesně.

kacka.va
15. srp 2008

marci: normálně se dá koupit i v lékárně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru