Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

gabka.d
15. srp 2008

Ahoj, holky já budu mít asi nejblbější dotaz roku... 😅 😅 Můžete mi říct co si masírujete, když si masírujete hráz??

konja
15. srp 2008

gapka.d: hráz je místo mezi poševním vchodem a konečníkem 😉 zkus si zadat do vyhledávače, určitě je tu na toto téma diskuze. 🙂

haninka
15. srp 2008

Marci, mají ho v DM drogérce..u těch sušenek a bio věcí 🙂

Gabko, já si nic nemasíruju, páč mám strach z infekce..abych si tam na poslední chvíli něco nezatáhla 😕

gabka.d
15. srp 2008

aha, tak dík, já teda skusím jen ten čaj...pro jistotu, s infekce mám taky strach

marci
15. srp 2008

Hani díky moc - do DM určitě zajdu - tam mě to nenapadlo hledat 😉
Já teda masáž plánuji a zároveň uvažuji i o cvičení s epi-nem

zuzana8
15. srp 2008

konja: veľmi pekne ďakujem, už ich idem hneď aj ošklbať 😀 😀 😀

claudinka
21. srp 2008

babule, kolko ten cajik v lekarni stoji?

katzi
21. srp 2008

claudinka, já jsem ho kupovala v léčivých bylinkách, je sypaný a stál 33Kč.

claudinka
24. srp 2008

super super 😉 som cakala nieco drahe, tak ma prekvapila taka nizka cena.. 🙂

moncicici
24. srp 2008

baby malinikovy caj je to iste ako malinovy caj????asi blba otazka

kikita.nikita
24. srp 2008

moncici - je to z listů maliníku, malinový je přímo z malin... 🙂 já ho tedy pila a měla jsem problémy se stolicí, byla i jaka zabarvená a gynekolog mi řekl, ať ho nepiju v porodnici mi řekli to samý 😒 nepiju ho od pátku, mám rodit každým dnem, tak uvidíme 🙂

haninka
25. srp 2008

kikita, zácpu?? já ho piju a zácpa mě dost zlobí.. 😒

konja
26. srp 2008

haninka:já měla problém se zácpou taky ke konci těhotenství,ale prý to není žádným čajem,ale tím, že děloha je už tak velká,že všechno kolem stlačuje a tak se může i zpomalit pohyb střev. Každopádně mám problém se zácpou i teď po porodu a to maliník už opravdu nepiju 😉

haninka
26. srp 2008

ahoj Konja, taky si myslim, že zácpa je v těhu běžná..musim říct, že mi na ní pomáhá posilování svalů pánev. dna..asi jak se to tam hýbe 😅 ..potom jablka a po ránu pít teplou vodu.. 🙂

janka_pn
28. srp 2008

som v 34 tt, takze ten cajik skusim. ale proti zapche vyskusam i tie lanove semiacka, hoci este neviem ako ich mam varit. myslim, ze ked nepomozem priebehu porodu, tak tym minimalne nic nepokazim, ked to nebudem prehanat v mnozstvach 😅

haninka
28. srp 2008

Ahoj Jani,
taky si dělám odvar ze ĺněnýho semínka a doufám, že mi pomůže..jsem si to tak vsugerovala, že to ani jinak být nemůže 😀 ..prostě do toho vkládám veškeré své naděje 😉

Takže: v cca 1dcl vody uvaříš 1 lžičku lněného semínka. Necháš vařit asi 5 min, odstavíš a necháš vychladnout..potom přecedíš přes sítko. Do toho přeceděnýho "slizu" vmícháš 1 lžičku medu a hodíš do sebe 😀 ..bez medu to nejde pozřít 😉 ..a semínka vyhodíš..

zuzula20
28. srp 2008

Ahojte, ja som si dnes konecne kupila ostruzinu malinovu a uvarila podla navodu, 1 kavovu lycicku zaliat 2dc vriacej vody a luhovat 15min. Ale ma to nejaku divnu chut, az by som povedala ze je to hnusne 😝 . Viete mi poradit ako to pripravujete?

janka_pn
28. srp 2008

haninka, dakujem za recept 🙂 inak v DM som videla i pomlete lanove semienka. nie su take lepsie? preco sa to cedi? fuj, ja si to asi dako nalejem do jogurtu alebo tak nejako 😖

janka_pn
28. srp 2008

zuzula, kupila si ho v lekarni??

katzi
28. srp 2008

holky, nevíte jestli se ten maliník může pít i studený? Já bych si ho vždycky uvařila třeba půl litru a upíjela ho postupně během dne, ale nevím jestli to má stejný účinky jako když se to pije teplý?

lenka.pav
28. srp 2008

katzi, nezalezi na teplote. pi ho taky, aky ti chuti 😉

katzi
29. srp 2008

Lenka.pav: díky za odpověď. Já jen abych něco měsíc nedělala blbě 😉

haninka
29. srp 2008

janka_pn - jak jsem vyčetla, jen ho rozkousat nestačí, důležitý z něj je ten sliz..prvně jsem si ten sliz smíchala s jogurtem a myslela jsem, že se po....receptů je jistě spousta, tak se koukni po netu. Určo najdeš něco i na koníkovi.. 🙂

katzi - nám PA řikala, že si ho máme uvařit a celý den popíjet..už si ho taky vařim v 0,5l a né nadvakrát..piju ho studený a doufám, že mi to bude k něčemu 😀

zuzula20
29. srp 2008

janka pn kupila som ho v lekarni a stal len vyse 30 sk. Ale to som musela pobehat skoro cele mesto. Vo vacsine lekarnach na mna kukali, ze co po nich chcem.
Kocky ako ho pripravujete?

zuzula20
29. srp 2008

janka pn aj my budeme mat Ellu ak to bude dievcatko 😉

haninka
29. srp 2008

zuzula, myslíš ten maliník??..2 čajové lžičky maliníku na 0,5l, necháš 15 min louhovat a celý den popíjíš..s medem je asi chutnější 🙂

zuzula20
31. srp 2008

Vdaka haninka, skusim si to teda nejako dochutit. Ja nie som moc na bilinkove caje, zvlast tento je nejak moc horky, ale co clovek neurobi pre lepsi porod 🙂

haninka
31. srp 2008

zuzula, ani já nejsem na bylinkové čaje, ale kupodivu tento mi neva.. 😉

marik
31. srp 2008

ahoj holky,já piju ten čaj ale sáčkový tak snad to bude taky fungovat,jinak jsem ho koupila v lékarně a co se týká té masáže hráze tak jsem to vzdala po dvou dnech,je to strašně nepříjemný 😠 😖

haninka
1. zář 2008

ahoj Marik, sypaný je určitě silnější.. sáčkové čaje jsou slabší 😒

masáž hráze si taky nedokážu představit..a hlavně mám strach z infekce, takže na to prdim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru