Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

bibianna
29. lis 2008

dosť ťažký, kontrakcie každých 5. minút a trvalo to 17. hodín kým som porodila

petruci6
29. lis 2008

17 hod?? 😕 nemohli to nejako urychlit?

konja
29. lis 2008

petruci6: pokud nejsou komplikace(špatné ozvy, problém na straně matky, atd.) tak by se do průběhu porodu nemělo zasahovat a tím se myslí i "urychlování". Pro urychlení se nejčastěji podává oxytocin a bohužel to má dost nežádoucích účinků, které mohou porod dost zkomplikovat. Rodit 17 hodin zní děsive a já bibiannu velice obdivuju že to zvládla, ale myslím, že lepší vydržet 17 hodin bolestí než si třeba porod o něco zkrátit, ale zažít komplikace - špatné ozvy dítěte, špatný tlak, zvýšenou krvácivost atd. Urychlované porody také častěji končí akutním císařským řezem,právě pro již zmiňované komplikace. Zrovna nedávno tak dopadla moje kamarádka. Petrucia6 neboj se porodu a důvěřuj svému tělu. Možná porodíš za pár hodin, možná za víc, ale na konci té težké cesty na tebe vždy bude čekat tvoje miminko 😀

petruci6
30. lis 2008

jasne konja,dakujem 😉

norik1
4. pro 2008

Bibianka ja som toto prezivala 28 hodin, kontrakcie kazdych 5 min a nakoniec cisarsky....nepomohol malinik, homeopatika, masaz hradze, teply kupel, klystir, 2 vyvolavacky, epiduralka....ale vraj som ojedinely pripad 😀

siska_br
5. pro 2008

ahojte,

ja som tiez pila malinik od 36.tt, zacinala som 1 salkou (ale velkou 😉 ) denne a postupne zvysovala davky az na asi skoro liter denne a porod bol rychly. od odtecenia plodovej vody bol malinky za 7 a pol hodiny na svete. do nemocky som prisla otvorena na 1 prst, lekar mi povedal, ze to moze trvat aj cely den a dve hodiny na to som bola otvorena na 4 a o dalsie 2,5 hodiny bol malinky s nami. lekari mi tvrdili, ze mozem rodit kazdy rok, tak lahko a rychlo to postupuje - no neviem, dovolila by som si o tom polemizovat... 😀 😀 😀 takze lahko a rychlo, ale vytrpela som si tiez ako kon - ako kazda mamina.... ale ked sa malicky narodil.... hned by som si to zopakla...

a normalne som nad tym uvazovala, ci za to moze aj ten malinik.... verim, ze ano. a psychika!

ambret
5. pro 2008

Ahojky 🙂

Pročítám vaše příspěvky a začínám uvažovat že si za chvilku taky maliníkový čaj pořídím. Ikdyž poslední porod už jsem měla v pohodě, nevím jaký bude teď. Zkusím to snad to bude k něčemu tobré. Koukala jsem, že ho můžu začít pít někdy kolem 35tt, že?

konja
5. pro 2008

ambret: může se od ukončeného 34tt. Doporučuju 😉

ambret
6. pro 2008

Konja díky za radu 😉

jasminka
19. pro 2008

ja som dnes zacala pit malinik, som zvedava, ci to nejak moj porod ovplyvni....siska a rodila si bez epiduralky?

lenkahrehusova
19. pro 2008

Dievčatá, asi ho začnem piť aj ja 🙂 Mám trošku obavy s pôrodu, ale dúfam, že mi to ten čaj uľahčí 🙂

emjee
19. pro 2008

ak budete zhanat v blave ten malinik, tak treba pytat caj z ostruziny-maliny lebo malinik nepoznaju 😉 v lekarni na nivach (v tej novej budove vedla vub) ho maju 😉

jasminka
19. pro 2008

ja som nakoniec zohnala v ht tesco v petrzalke v takom cajikovom obchode- ostruzina malinova sa vola 😉

snehulienka
20. pro 2008

ja som vcera zacala pit.
kupila som na mileticke v pasazi ako je jednota, je tam cajikovy obchod. 30g za 18sk. v tej pasazi maju aj lacne kojacie podprdy 300sk...

zannyka
20. pro 2008

ahoj tehulky , ja by som chcela iba pre informaciu, je to čaj ostružiny-maliny alebo ostružina malinová, lebo sú to 2 rozdielne čaje... 😉

petruci6
21. pro 2008

zannyka to vazne su dva rozdielne caje? mne sa nezda,ale ja pijem ostruzinu malinovu od ukonceneho 34tt,tak hadam je to ten spravny 😅
uvidime aky bude porod a ci pomohol

emjee
21. pro 2008

ja mam "list ostruziny malinovej"

evuse
21. pro 2008

Já mám "čaj z listů maliníku" a z druhé strany krabičky je to slovensky, takže "čaj z listov ostružiny malinovej" 🙂

myskapipiska
1. led 2009

caute zeny, poradite? odkedy pijem tento caj, strasne mi zacolo busit srdce, moze to byt neziaduci ucinok? mala ste to niektora? ci to s cajom nema nic spolocne?

etnicka
2. led 2009

myska skus si do caju davat viac vody...

mima22
4. led 2009

naco je dobre pit tento caj?poradite mi

petusaaa
5. led 2009

ostruzinu malinovu som pila tiez 🙂
moj porod bol rychli, poslicky ako pri ms. o 1:15 mi odtiekla plodova voda. sem tam mierne bolesti. slabsie ako pri ms v podbrusku. a maly sa narodil 3:05. kontrakcie som mala poslednych 15 minut, kedy vlastne bol a2 doba porodna, ked mi pichli oxytocin. a to bolo koniec 37tt zaciatok 38tt. 😉 maly siel tazko, pretoze bol zle otoceny, ale som presvedcena, ze keby bol dobre, tak by mi to netrvalo ani 5 minut 😀

mima, malinik pripravuje porodne cesty na porod. skus si precitat tento pribeh http://ona.idnes.cz/muj-porod-s-malinikem-0td-/... stoji za to

aha a malinik je dobre pit s citronom alebo apson kyselkou 😉

cervenaciapocka
5. led 2009

Ahojte, tento caj vypada byt uplne super.
Chcem napisat, co som vygooglovala o nom z americkych stranok o jeho ucinkoch... lebo vacsinou nedam na "jedna babka povedala" ale vsetko googlujem. 😀 🙂

http://74.125.45.132/search?q=cache:QtOcXsoT8b8...

(vyberam dolezite vety z prekladu, nie je doslova):

1. pripravuje telo na porod
2. je v dvoch podobach ako caj ale su aj tabletky (pre tie z vas, ktore ten caj nemusia)
3.POMAHA TONOVAT A POSILNOVAT DELOHU (teraz mimo, deloha je ceske slovo alebo SK?) 😝 😝 😝
toto je velmi dolezite pocas tehotenstva a porodu takisto aj po porode na navrat delohy do povodneho stavu.
4. Vela zien zacina pitie caju aj pred oplodnenim pre velke ucinky ktore caj ma na zensku reprodukciu.
5. Najlepsie je zacat v druhom a tretom semestri, nie skor specialne ak mate rizikove tehotenstvo.V skorsej polovici tehotenstva sa neodporusa, lebo moze zvysit riziko samovolneho potratu. (tato info. nie je potvrdena)
6. V poslednom trimesti je rekomendovane pit caj 2-3 salky denne.
7. Cerveny malinovy - list - caj obsahuje vela vitaminov a mineralov, vitamin C, Calcium a Alkaloid- Fragrine, ktory napomaha k tonovaniu DELOHY. Je to specialne ucinne pre zeny, ktore sa rozhodli pre VBAC ( (vaginal birth after cesarean) = vaginal porod po CISARSKOM REZE. pretoze pri nom (CR) bola deloha rozrezana a preto ju caj posilnuje a zoceluje a tonuje.

http://74.125.45.132/search?q=cache:_9LZe0upd4Y...

doplim len veci, co neboli este spomenute.

8. zlepsuje - zpravidelnuje kontrakcie pri porode a napomaha so zapchou.
9. pomer ako sa pije 1 salka vriacej vody, 1-2 cajove lyzicky rastlin, necha sa 10 minut luhovat.
10.Moze ovplivnit kojenca a preto sa nedoporucuje to pit pocas kojenia!!!

http://74.125.45.132/search?q=cache:Ug1OGYFmLz8...

No a tu je to ako negativne pre tehotne, takze teraz som z toho paf, a nechcem nikoho strasit, dolezite aby ste sa opytali porodnika, alebo v poradni, predtym ako to zacnete brat. Takze teraz to negativne:

11. moze byt nebezpecny pre tehotne zeny, nakolko tento caj spolu s inymi moze potencionalne zacat stimulaciu delohy v nevhodnom case a to moze skoncit tehotenstvo.
(They claim that raspberry leaf tea, along with several others, could potentially cause stimulation to the uterus at inappropriate times, causing a loss of the pregnancy. This information seems to have found confirmation in other traditional and scientific forums). 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

12. tu su zase len pozitiva, (vytlacim obe strany aj negativne , aj pozitvne, a nabuduci tyzden idem ku porodnikovi, tak sa spytam)

http://74.125.45.132/search?q=cache:HpZSf7hE3lk...

Benefits of drinking a Raspberry leaf brew before and throughout pregnancy include:

-Increasing fertility in both men and women.
-Raspberry leaf is an excellent ferility herb when combined with Red Clover.
-Preventing miscarriage and hemorrhage.
-Raspberry leaf tones the uterus and helps prevent miscarriage and postpartum hemorrhage from a relaxed or atonic uterus.
-Easing of morning sickness.
-Many women attest to Raspberry leaves' gentle relief of nausea and stomach distress throughout pregnancy.
-Reducing the pain during labor and after birth.
-By toning the muscles used during labor and delivery, Raspberry leaf eliminates many of the reasons for a painful delivery and prolonged recovery. It does not, however, counter the pain of cervical dilation.
-Providing a safe and speedy parturition.
-Raspberry leaf works to encourage the uterus to let go and function without tension. It does not strengthen contractions but does allow the contracting uterus to work more effectively and so may make the birth easier and faster.
-Helping to bring down an undelivered placenta.
-Raspberry leaf by itself is not effective for this problem. Combined with Ground Ivy or Angelica it does facilitate the birth of the placenta, but either of those herbs alone would do.
- Assisting in production of plentiful breast milk.
-The high mineral content of Raspberry leaf assists in milk production, but its astringency may counter that for some women.

emjee
5. led 2009

cervenaciapocka deloha je po cesky, po slovensky je maternica
plus pokial viem, neodporuca sa zacat pit tento caj skor ako po ukoncenom 34tt
na mojej krabicke je napisane, ze posobi aj proti hnackam a proti krcom

petusaaa a preco s citronom alebo kyselkou? ja nezvyknem do cajov nic pridavat

papulka77
5. led 2009

Ahojky. K tomu čaju. Mne nezabral vôbec. Pila som ho od 34tt. Natrápila som sa dosť.

mumtobe
5. led 2009

ahojky
ja som v UK,a tu mi povedali ze ho uz mozem zacat pit od 32tt,ze vraj je to bezpecne pit tych poslednych 8tyzdnov,ako si tu citam prispevky,tak kazdy hovori inak ako by sa to malo pit 😒 ja ho pijem od zaciatku 32tt tak dufam ze mi pomoze pri porode 😉 a ma sa zacat jednou salkou na den a postupne prejst na 4salky,to uz v poslednych tyzdnoch teha.

cervenaciapocka
6. led 2009

Co som tak citala na nate, tak ten caj nepomaha pri porode inak ako posilnenim UTERUS-u-Delohy (maternica?ok), ak ste si citali moj dlhokansky prispevok, hore na tejto strane, tam som to vsetko napisala a prekladala v bodoch. 😕

gween
7. led 2009

emjee- máš pravdu , ja by som to odporúčala piť až od 36.tt.

mumtobe
7. led 2009

cervenaciapocka citali,viem zenevyvolava porod alebo co,ale je vraj dobre ho pit,ja som si tiez citala o nam vela na nete,tak viem presne na co je dobry,a tiez som nasla aj to ze sa moze pit od 32tt,tak co je potom pravda???

konja
7. led 2009

mumtobe: ty informace jsou asi všude různé, ale nejčastěji se dočteš, že se má pít od ukončeného 34tt. Dřív bych ho nepila.Já jsem se po 14 dnech pití začala otevírat, takže bych s tím nespěchala 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru