Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

eatygrenee
26. čer 2009

já ho pila taky, a porod 22 hodin, takže už bych na něj nevěřila :(

kessiee
26. čer 2009

tanity, pocula som, ze sa tie semienka maju zalievat vodou, vraj z toho vznikne taky nejaky sliz a ten sa ma vypit - znie to hrozne 😅 ale skusim to, no mozno az neskor. mne sa krcok zatial nijako extremne neskracuje, ale uz je mäkky, tak pre istotu to teraz este riskovat nebudem a zacnem len pomalicky s tym malinovnikom. a kolko toho cajiku si pila? a kolko mm mas teraz krcok ak sa smiem spytat? keby ten cajik takto ucinkoval aj u mna, bolo by to fajn, ale jasne, ze az o par tyzdnov 😉

pospecka
11. črc 2009

Ahojte, snažila jsem se to tady pročítat, ale ... no zeptám se,
od kterého týdne a jak často by se ten čaj měl/mohl pít? Nerada bych porodila moooc brzo, měsíc před porodem se chystám ještě na cestu Brno-Liberec, tak bych nerada porodila po cestě, ale pokud existuje nějaká babská rada jak porod ulehčit, jdu do toho. 😀 😀 😀 Čaj jsem dostala od kamošky, které zbyl, tak teď už jen začít pít. 😉

kessiee
11. črc 2009

pospecka tak ho zacni pit po absolvovani tej cesty 🙂 na kazdeho to sice ucinkuje inak, ale takto budes mat istotu 😉 a v tom 36tt je to tak akurat 🙂

pospecka
11. črc 2009

kessie: taky mě to napadlo, jedeme na sraz veteránů 40let starým autem, tak mám i tak strach, že malýho vyštěrcháme někde po cestě. 😅 Jsem ráda, že mi to někdo potvrdil, díky za odpověď. Jee, ty už to máš za pár koukám, tak ať Ti to proběhne v co největší pohodě. 😉

kessiee
11. črc 2009

dakujem 😉 tiez drzim palce, nech tu cestu uspesne zvladnes a zraz si pekne uzijes aj s malickym v brusku 🙂

pospecka
11. črc 2009

kessiee: díky. 🙂

ronja27
13. črc 2009

Holky tak ja si nemuzu stezovat. Nevim jestli to ovlivnilo to ze jsem byla ted druhorodicka ale prvni porod mi trval 18 hod. a nerada na to vzpominam..
Zato ted jsem porodila po 5 hod. bolesti byli mirne a maly byl strasne rychle venku na dve zatlaceni..
Pila jsem malinikovi caj od 35 tydne a zvysovala jsem na tri salky denne a taky jsem pila odvar z lneneho seminka.
Porodila jsem o dva tydny drive a uz pri kontrole u dr. v 37. tydnu mi doktorka rekla ze to mam dole hezky vsechno pripravene k porodu..cervix score 6.
Takze tomu fakt verim ze mi k tomu malinikovi caj pomohl 🙂
Je to tyden co jsem porodila a muzu rict ze na druhy porod mam hezke vzpominky..

lena28
16. črc 2009

ahojky holky tak já musím říct, že u prvního porodu jsem ho pila a rodila jsem 13h a o dva týdny dříve. Ted ho piju zase a myslím si, že to b ude zase o dva týdny dřív jen se teda modlím rychlé porod.

ladza
17. črc 2009

Ahojky, dnes jsem se stavovala ve zdravé výživě a hledala tam to lněné semínko a našla jsem tam len zlatý a len hnědý! Nemáte s tím některá z vás zkušenosti? Ze kterého se má dělat ten odvar? A nebo je to jedno - oba dva mají stejný účinek?

shpirti
17. črc 2009

ahojte,tak ja som si ho akurat uvarila,uvidime 😉

ladza
17. črc 2009

shpirti - a který? Ten zlatý nebo hnědý?

shpirti
17. črc 2009

ladza,ako zlaty alebo hnedy?ten moj je zeleny 😕

ladza
17. črc 2009

no já jsem ho dneska scháněla ve měste a měli buď len zlatý nebo len hnědý - takhle je to přímo v názvu a i má takou barvu. Zelený jsem teda ani neviděla .

shpirti
17. črc 2009

tak teda neviem,dufam,ze pijem ten spravny 😅 ja som si ho objednala v lekarni-bylinkarni a dali mi taky pekny sypany-zeleny 🙂

ladza
17. črc 2009

asi je toho lnu několik druhů 😉 ! Tak doufám, že má každý ten stejný účinek 😎 ! Jinak přeju rychlý porod a hlavně zdravé miminko! A jaký je ten odvar? Dá se to vypít? Někdo si ho dává třeba jen do jogurtu, ale jestli to má ten stejný účinek ...

shpirti
17. črc 2009

ladza,asi ano... 😉 rychly porod a zdrave babo prajem aj ja tebe 🙂 ...inac,mne nejak extra nechuti,dala som si do nho kusok mediku,ale to zavisi od chute 🙂

grisgot
17. črc 2009

..ahojky..já jsem opak Ronji..při prvním porodu jsem pila maliník třikrát za den..a stejně jsem 14 dní přenášela a porod museli vyvolávat ☹ Na mě to nejak nezabíralo nebo co 😅

kkkatarinkaaa
6. srp 2009

ahojte...nie je neskoro zacat ho pit az teraz? ked som uz v 37tt, takmer na zaciatku 38tt?? dokonca mi dnes dr povedal, ze 13.8. ked pridem na poradnu mam si radsej priniest aj zbalenu tasku...

pajka888
6. srp 2009

Čauky, tak já piji maliníkový čaj od 37.týdne (1l denně), dnes jsem byla na kontrole, stále zavřená a vypadá to, že budeme přenášet.

kkkatarinkaaa
6. srp 2009

pajka- takze as ucinok ziadny 😒 no ja idem zajtra do ekarne, hadam ho budu mat a kupim....

majdula
7. srp 2009

Holky ja piju malinik primo z nasi zahradky, otrhavam cerstve malinikove listecky, tak bych rekla ze ucinnejsi uz byt nemuze a je mi to stejne na houby, pac se zatim nic nechysta.

Myslim ze se tim nic nezkazi, ale ani neurychli... kdyz mimco neni nachystany, tak ho samotnej malinik nepopozene 😉

ivmila
7. srp 2009

aj ja si myslim ze mi caj z oostruziny malionovej pomohol pri porode. Ako prvorodicka som porodila za 4 hodiny.

pajka888
7. srp 2009

Ivmila, tak to závidím, kéž by ten maliníkový čaj pomohl alespoň k urychlení porodu, když už nepomůže s otvíráním... 🙂
Ale jak píše majdula, pokud mimčo není nachystaný, tak máme prostě smůlu.

kkkatarinkaaa
8. srp 2009

no ja som bola vcera v lekarni a ked som pytala malinikovy caj tak nechapavo na mna pozerali....nakoniec sme sa k tomu ako tak dopracovali- je to sypany caj a je na nom napiusane ostruzina malinova 😕 dufam ze mam ten spravny......... 😕

rose86
8. srp 2009

ja som si akurat dnes kkupila v lekarni. stal nieco vyse eura a tiez je tam ze ostruzina malinova ale neni sypany ale porciovany.

pajka888
8. srp 2009

Rose, já mám sypaný, protože pij minimálně 1 l denně a vyjde to levněji. Ale porcovaný může být taky, ty teprve začínáš, tak toho tolik nevypiješ jako já, ono se to po týdnu navyšuje po 1 hrnku.

kkkatarinkaaa
8. srp 2009

tak zeny, ja teda dnes zacinam s pitim caju....budem si davat tak 3 salky denne, termin mam 19.8.- takze ublizit by mi urcite nemal....potom napisem, ci bol aj zelany efekt dostaveny 🙂 drzte palce, aj ja vam 😉

pajka888
8. srp 2009

Katarinka, tak držím pěsti, ať ti zabere lépe než mě.
mě už pomůže jedině svěcená.... 😀 😀 😀

kkkatarinkaaa
8. srp 2009

pajka- 😀 neboj nic, hadam ma tom zasluhu aj pozitivne myslenie 😕 treba verit a aj placebo robi zazraky 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru