Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

katka22r
10. led 2010

a pomohlo?

monaberuska1
10. led 2010

katak, nakonec se mala zacala dusit pupecni snurou takze přišel císař, takže nevím, nemůžu posoudit jesi pomohl nebo ne 😀 😀 😝 😝 ale pro tu pohodu s tim brichem to bylo dobry 🙂 🙂 klidecek proste 😀 😀

katka22r
11. led 2010

ahaa 😉

mufinka1
26. led 2010

holky ja si nemuzu za boha vzpomenout jak je to s tim malinikem, vim, ze se zacit "ma" od ukonceneho 34tt, ale uz nevim, jestli to bylo od ukonceneho 34tt 1 salek, od ukonceneho 36tt 2 salky a pak od ukonceneho 38tt 3 salky? nevite nekdo jak to je?

ja mela porod relativne "rychly" teda tu prvni fazi - prvni kontrakce v 11 dopol a ve 3 jsem byla plne otevrena...akorat jsem asi podcenila lnene seminko a malou jsem tlacila 2 hodiny 37 minut a to me pak museli strihat a tahat ji ven ( a to mela jen 2.7kg- pry jsem mela moc pevne svalstvo) 😒 takze ted jdu i do lneneho seminka..snad to pomuze

takze pokud nekdo z vas vi kolikrat denne pit ten malinik tam mi prosim poslete IP, diky 🙂

mufinka1
3. únor 2010

nikdo? to uz nikdo nepije malinik???? 😅

smarti
3. únor 2010

mufinka, ja sa chystám ho piť, už som si ho aj kúpila, len som myslela, že je ešte čas nejaký týždeň. Od kedy to vlastne treba piť a v akých dávkach?

crawler
3. únor 2010

smarti: mám takový článek u sebe v albu, tak se jukni, tam je jak často pít atd. 🙂

barbina182
3. únor 2010

ja pijem malinik 2xdenne od 36tt

monaberuska1
4. únor 2010

holky kdyby nahodou taky mam o maliník čaji a lněném semínku v albíčku klidne juknete a prectete

simusska
2. bře 2010

hoky chcela by som sa vas opytat, najmä tých co ten cajik uz pijete, ze ci aj vy z neho chodite tak casto na wc. ja v noci chodim curat kazdy hodinu

mabe
2. bře 2010

holky, chtela bych se preptat, jsem 37+0 dneska. neni to pozde zacit pit malinikovy caj? budeme rodit asi zadeckem, tak jsem si rekla, ze ho zkusim pit.

simusska
2. bře 2010

ja som ho tiez zacala pit az v 37 tt lebo skor som ho nezohnala...a myslim si, ze keby to nahodou nepomohlo tak za skusku som nic nedala ved ten caj je chutny a nie je ani drahy...

mabe
2. bře 2010

simu, diky za nazor. tak dneska si dam. kolikrat ho mam pit? dvakrat denne?

simusska
2. bře 2010

mabe ja som ho pila v 37 2 krat a potom som uz zacala 3krat denne ....len moc z neho chodim curat tak asi zas zacnem len 2 krat

zdeniii
9. bře 2010

Ahojky, já taky piju maliník, tedy začala jsem. Teď ho piju 2x denně a pak to navýším na 3x tak ve 38tt. Jinak já chodím na wc pořád a nemyslím si že je to tím čajem ale spíš tím jak mi malá tlačí na močák at už je den nebo noc... Takže piju pořád stejně a všechno 😉

mabe
10. bře 2010

holky, pomuze me piti maliniku posledni tyden pred porodem? jdu pristi ctvrtek na vyvolani. do tedka jsem to piti nejak nezvladala. 😖

zdeniii
11. bře 2010

Jen ho pij, nemůže ti rozhodně uškodit... a pomůže hlavně psychicky, žes něco pro sebe udělala... Jinak na vyvolání porodu jsou jiné recepty... 😉

vejula
15. bře 2010

ahojte kočky... Pijem pravidelne maliníkový čaj... V sobotu sa mi na brušku vyhádzali také červené bodky a velmi to svrbi. Teraz mi jedna kočka povedala že ked sa telo prečistuje tak sa môžu vyhodiť na brušku nejaké vyrážky... Nemate niektorá s týmto skusenosť?? Že by sa vám po pití maliníkového čaju vyhádzalo bruško? PRosím poradte som z t oho dosť na nervy 😒

zdeniii
15. bře 2010

Dobre je kombinovat malinikovy a jahodnikovy caj, je to takove jemnější... nebo mi to vic chutna, nevím 🙂

S virážkou problém nemám, jen mi v těhu vyskákalo spousta nových pih. Mám ted pihy všude, když se dělají tak to jsou takové červené tečky a pak zhnědnou... tak mi tak napadlo jestli je to virážka nebo se ti dělají pihy...

zdeniii
15. bře 2010

oprava - vyrážka... nějak už z toho těhu blbnu... 😀

jana17
17. bře 2010

Ahojte,
ja pijem cajik poctivo 2x denne od 36tt, rano jem lanove semiacka, ale urcite to nezabera na privolanie porodu, kedze dnes som uz 40tt+4 a dr. to na bliziaci sa porod ani nevidi... Este sa necham prekvapit, ci bude mat vobec ucinok pri samotnom porode.

nanika
17. bře 2010

Vejula, to je priznak detoxikacie organizmu, neviem, kolko toho pijes, ci jednu salku denne, alebo uz viac, na to je rada len ho troska obmedzit, ak pijes dve, treba sa vratit k jednej denne a tak. U tohoto caju je to bezne... netreba sa bat

denisocka
17. bře 2010

A to je malinovy ci original malinikovy aj na Sk?kde ho maju? Mate cas odpovedat,poprosim ip. Nanika cauko

latvia
17. bře 2010

mne malinikovy caj ani lanove semienka vobec nepomohli 😒

andrea2603
17. bře 2010

ja som pila čaj od 35tt. O 2.35hod. mi odtiekla plodová voda, bolesti žiadne. O 4.00 na príjme v pôrodnici otvorená na 3cm, o 8.00 otvorená na 5-6cm a bolesti ešte žiadne. O 8.30hod. lekár rozhodol dať infúziu -oxitocin /asi aby mal 1. ranný pôrod rýchlo za sebou 😅 /, priišli kontrakcie a o 9.10hod sa narodila Livka 😵 . Takže celkovo fajn, tá 1/2hodinka bolestí sa dala vydržať, ale možno to bolo aj tým, že som už tretie rodila.

nyc
19. bře 2010

to denisocka: slovensky nazov malinkoveho caju je Ostruzina malinova. maju v lekarnach (nie vsade, kupila som v lekarni kde predavaju aj homeopatika a prirodne produkty) alebo v bylinkovych obchodoch (susene ovocie, sypane caje...)

denisocka
20. bře 2010

dakujem,zapisujem .... 😉

denisocka
20. bře 2010

mne na rýchly pôrod pri šimonovy pomohla večera - šošovicovy prívarok a pol kila pomarančov 😀

xmirkax
21. kvě 2010

ahoj jsem tu nova , končím 39. tyden a uz dva dny mám po pulhodine kontrakce v noci jsem se absolutne nevyspala ... jela jsem do nemocnice ale tam mi rekli ze deloha jeste neni dost zrala tak jsem pristoupila na babske rady a koupila jsem si lnene seminko a malinikovy cas tak jsem zvedava jak to bude ucinkovat ... treba uz se to malicke prestane schovavat .. kazdopadne taky jsem slysela ze se to lnen seminko muze jist i normlane a nemusi byt sparene a je to i o mnphop chutnejsi nez sparene ....

mamina
22. kvě 2010

xmirkax,s tím maliníkovým čajem se začíná o dost dřív.Většinou kolem 34.týdne.Ale rozhodně s ním nic nezkazíš!Zvláční porodní cesty,takže usnadňuje a zrychluje porod a je menší riziko natržení.Pít ho můžeš klidně v tomhle posledním období až 3x denně.Nedělej si ho moc silnej,aby nebyl hořkej,stačí slabší.Ale jak říkám-usnadní porod,ale nevyvolá ho. 😉 Na to se nejvíc osvědčilo mužský sperma.... 😀 Tak může pomoct tatínek,pokud na malýho tak spěcháš.Ale když ještě pár dní vydržíš,určitě se nic nestane. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru