Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

janulienka1
17. srp 2010

@sambucca Nepila som studený tak neviem.Stále som si spravila čerstvý a pila som vlažný.A keby si si spravila ráno do kanvice?Bol by čerstvejší ako od večera.

sambucca
17. srp 2010

@janulienka1 no, delam ho vecer nebo rano, ale udelam ho do konvice a pres den upijim - tak nevim jestli to ma stejny efekt kdyz je uz studenej 😒 a zas ohrivat ho na plotne nebo v mikrovlnce, to uz mi prijde "prasarna" 😝

katuska85
18. srp 2010

holky má stejné účinky maliník sypaný a sáčkový??

janulienka1
18. srp 2010

@katuska85 určite

lji
18. srp 2010

ahojte.už som to tu kedysi čítala ale neviem to nájsť a nie som si istá tak sa spýtam. muž našiel len ostružinu malinovú - list. je to ono?

cervenec
18. srp 2010

@lji ano je to ono 😉

lidiab
18. srp 2010

@sambucca Ja ho taky piju studeny. Rano zaleju 2 sacky varici vodou do pullitru a pak vypiju studeny. Ted uz piju vic jak pul litru. Myslim si ze neni zadny rozdil zda ho pijes studeny ci teply...

miru.j
7. zář 2010

Ahojte babulky,
aj ja som zacala od 36tt pit malinik list+lanove semienko. Zalievam si to pomiesane rano,naobed aj vecer 😉....a som zvedava ci to bude fungovat 😝...dufam ze ano 😉.
Ozaj a tie co ste tu a mate uz po....pomohlo Vam to? Ako dlho ste rodili a ake velke bolo babatko?

trexx25
7. zář 2010

Ahojky. Nám taky porodní asistenstka na kurzu radila čaj z maliníku, lněné semínko, i masáž hráze. Tu masáž hráze začít nejdřív ve 34tt. Někdo tady kdysi psal, že se může od začátku těhotenství. a lněný semínko je prý pěknej blivajz. No a dnes jsme byli s manželem na prohlídce porodnice a tam nám dali pár pomocných letáčků a na jednom jsou "Lidové rady k přípravě porodních cest před porodem" tak pro zajímavost přepisuji :

Pupalka a lněné semínko
Pupalka dvouletá - kapsle ke koupi bez receptu v lékárně:
- od 38tt +0 užívat 1 tabletu denně
- od 38tt + 0 zvýšit dávku na 2 tablety denně
Lněná semínka - lze koupit v prodejně zdravé výživy:
- 1 kávová lžička denně od 38tt+0 do porodu

Koktejl Holabrun s červeným vínem
1dl červeného vína
1 dl vody
1 kávová lžička strouhaného zázvoru
1/2 kávové lžičky mleté skořice
Smíchat, ohřát a podávát horké - 1x denně od 40tt+0 do porodu

Jedná se o ingredience přírodní a zdravotně nezávadné. Jejich užívání v doporučeném množství v pokročilém stupni těhotenství nemá žádný vliv na matku ani plod.

No pupalku jsem si dnes koupila (jsem 38tt) a to vínko zkusím časem taky, tedy jestli to stihnu 😉

barbora87
7. zář 2010

Babule kde ste kupili ten caj z malinniku?
A od kedy sa ma zacat pit?

suik
7. zář 2010

@trexx25 semeno až od 38 týdne? Já ho baštím už 14 dní a rozhodně víc než kávovou lžíci 😀

ten koktejl vypadá na popohnání, dle té skořice 😉 , ale je to něco nového, o tom jsem neslyšela.

trexx25
8. zář 2010

@suik No takhle je to na tom letáčku z porodnice, na předporodním kurzu jsme se o tom lněným semínku taky bavily, ale to už si nevzpomenu od kolikátýhoto týdne nám tam Ráďa říkala. Zítra jdu na těhucvíčo, tak jestli nezapomenu, tak se jí znova zeptám. Ale myslím, že jsme s bavily spíš o uspíšení termínu porodu, než že by to pomáhalo na ty cesty, tak proto se to možná může i dřív. 😅 A jak to teda chutná?

andelka
8. zář 2010

@barbora87 já ho koupila v bylinkářství, dá se i v lékárně nebo zdravé výživě a pila jsem 34-36tt 1 hrnek, 37tt 2 hrnky, 38tt 3 hrnky a do 40tt 4 hrnky denně.
Lněné semínko od 36tt, víc jak 2 lžíce ne.

barbora87
8. zář 2010

@andelka No ja to semienko nechcem len ten caj...a pomohlo ti to nejak?

andelka
8. zář 2010

@barbora87 asi jo, celou první dobu porodní jsem nevěděla že rodím, měla jsem jen snesitelné kontrakce a malý vyklouzl docela pěkně. Rozhodně tím nic nezkazíš 😉

barbora87
8. zář 2010

@andelka Hmm super 🙂)) tak budem skusat...a to lnene semienko co sa s tym robi?

andelka
8. zář 2010

@barbora87 No, buď se povaří ve vodě a je z toho takový sliz, ale to je 😝 Já jsem si koupila mleté semínko a dávala jsem si lžíci do jogurtu - je to dobré, jak oříšky. Dá se jíst i nemleté v celku a pořádně rozkousat. A vždycky se musí zapít dostatečným množstvím vody - jednak to působí na trávení, a i to je na konci těhu a při porodu důležité, druhak by to mělo vytvářet jakoby hlen, takže by mělo miminko líp vyklouznout porodními cestami.

barbora87
8. zář 2010

@andelka Aha vdaka za info a to kde kupim?

zuzi82
8. zář 2010

Já pila maliník od 36 tt. Ze začátku jen jeden hrníček a postupně jsem přidávala. Od 38 tt jsem pila litr i víc denně. A porod byl pohoda. Ráno v sedm úplně zavřená. Primář prohlásil, že zatím rozhodně rodit nebudu. V půl desáté otevřená na 4 cm a po obědě ve tři čtvrtě na jednu byl malý na světě. Byla to celkem rychlovka. Matěj vážil 3,65 kg. 😅 Věřím, že to šlo tak krásně díky maliníku a v dalším těhu ho rozhodně budu pít znova. 😉

andelka
9. zář 2010

@barbora87 Já jsem kupovala semínko v drogerii DM

trexx25
10. zář 2010

@suik Ahoj. Tak jsem se ptala no kurzu a to lněný semínko se fakt může už od 30tt, nejlepší je ten výluh, jak píše andelka, ale je to prej fakt hnus 😝 . Já si včera koupila taky čaj z maliníku a budu ho pít min. 3x denně. Snad to pak fakt pomůže. Jinak beru 1x denně 1 tabletu pupalky dvouleté co nám poradili v porodnici a od příštího týdne zvednu na 2 tablety denně. To semínko taky zvažuju, po tom co psala andelka 😉

suik
10. zář 2010

@trexx25 hm, díky.....já semínko jím ultrapoctivě, ale protože mi chutná, a jen tak holý rozchroupu v kuse na kaši spolknu a zapiju a doufám, že sliz se tvoří v žaludku....na vaření jsem teda líná a napoprvý mi to ani moc nešlo, sliz se neudělal.....

No ještě ot možná zkusím.

na maliník jsem teda líná už tuplem, musím přidat 😀

trexx25
10. zář 2010

@suik No já zas radši uvařím ten čaj, za prvé jsem teď trochu nastydlá, za druhé se dá pít i neslazený a jelikož nechci moc přibrat, tak se snažím cukru vyhýbat, a v poslední řadě je bez bublin, takže mi po něm snad nebudou otíkat nohy. Moc otoky netrpím, ale po sycených vodách se přece jen nějaké sem tam udělají, tak proto...A i ten pitnej režim trochu líp dodržim. S tím mám trochu problémy 😀 Ale to lněný semínko asi zkusím taky. Docela už u mě stoupá nervozita z porodu, tak třeba to pak bude fakt o něco snaší. 😅

trexx25
10. zář 2010

Tak jsem si právě uvařila lněný semínko (1polévkovou lžíci do 2dcl vody, po zavření jsem vařila 10 min "nasporo" pod pokličkou, občas zamíchat, zcedila, a nechala vychladnout) a vypila. No chuť žádná, z toho jsme měla strach, že ta chuť je hnusná, ale je to bez příchutě, a do krku to šlo víceméně naráz, na 3 polknutí bez přestávky, protože to byl jeden velkej sliz, ale i to se dalo. Čekala jsem to mnohem horší. Teď to zapíjím čajem z maliníku, tak uvidím co to se mnou udělá. 😉 Kéž by to vyvolalo i porod o něco dřív... 😀 😀 😀

jasekd
10. zář 2010

@zuzi82 Cau Zuzi, a nepomohl tobe spis epidural? 😉 Ono to urychluje porod...
Jinak nechci nikomu brat optimismus, ale mne to nepomohlo asi vubec, ani malinik ani seminko, a to jsem pila ten sliz 😝 Nebudu nikoho strasit svym porodem, ale byl to celkem mazec... Ted cekam druhe a budu to urcite pit znova, je to takove placebo a pro dobry pocit, ze pro sebe pred porodem neco delam, ovsem uz ne s takovou duverou a optimismem 😅 Ja uz jsem to tu mozna psala drive, ja si to nepamatuju, ale me to teda zklamalo...

didi07
11. zář 2010

já tedy taky poctivě maliníkovala a pila výluh ze semínka...porod dobrý, ale otevírání děs běs 15 hodin ☹...nakonec mě zachránil epidurál. ale samozřejmě budu teď podruhé dělat to samé, co kdyby 😉

weri1
11. zář 2010

já pila maliníkovej čaj, jedla semínko a po 15 hodinovým porodu se narodil Beník císařem 😀 Za zkoušku jsem nic nedala, aspoň jsem po semínku šla dobře na WC 🙂

weri1
11. zář 2010

a semínko můžeš od začátku těhotenství, porod to neurychlí.

barbora87
11. zář 2010

Tak mam nakupene aj semienko aj 7krabic caju 🙂)) budem skusat a uvidim...za vyskusanie nic nedam...musim mysliet pozitivne 🙂))

lidiab
11. zář 2010

Malinik jsem pila od 36 tydne, zaroven jsem jedla seminka. Caje jsem nejdriv pila 0.5l (2 sacky) denne, poslednich asi 10 dnu 0.75l (3 sacky). Seminko jsem kupovala takove to trochu drcene v DMku. Polevkovou lzici jsem dala do sklenice a zalila vodou a nechala asi na dve hodiny, nekde i mnohem dele. Pak jsem to vypila a zapila dalsi sklenici vody. Porod jsem mela vyvolany, takze asi tezko muzu efekt caje a seminka hodnotit 😝 Nicmene od zacatku pravidelnych kontrakci trval porod se vsim vsudy jen 2,5 hodiny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru