Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

mataharyy
10. bře 2011

@meleri Neboj, deset dní je dlouhá doba to ještě stihneš 😀

meleri
10. bře 2011

@mataharyy já sem úplně ztratila optimismus..chtěla bych si to tak naplánovat jak ty....musím se k tomu nějak dokopat...sem ted četla krásnou větu..To co se utváří v naší mysli se časem stane skutečností...tomu celkem věřím no..

mataharyy
10. bře 2011

@meleri No vidíš tak se dohodnem v sobotu jdem rodit obě a je to 😀 😀

meleri
10. bře 2011

@mataharyy tak jo!!!! 😵 já čekám až se malý vzbudí a pak se musím vyškrábat do lesa. zítra dlouhý výlet vlakem. v sobotu autem kupovat slipy a určitě to už přijde! 😅

mataharyy
10. bře 2011

@meleri To je jasný sobota to jistí 😉

meleri
10. bře 2011

@mataharyy 😀 😀 já jsem zvědavá co si napíšem! třeba ten maliník nakonec zabere....

mataharyy
10. bře 2011

@meleri uvidíme... 😎

mathildica168
13. dub 2011

ahojte, chcela by som si kupit tento cajik z ostružiny malinovej ale nikde ho nemaju. nemozem ho zonat. Poradte baby z trencianskeho kraja, kde sa da kupit, ktrore ste ho kupili... a vola sa to ostruzina malinova??? lebo mozno si ho aj zle pytam... uz som bola asi v 7 lekarnach a nic...

didi35
22. dub 2011

@mathildica168 Ano, je to ostruzina malinova, ja som to kupila v BA v lekarni Auparku, mali to tam vystavene. Nech Ti to v lekarni objednaju, nech nemusis behat hore-dole...

mathildica168
24. dub 2011

@didi35 diky moc, tak nakoniec sa podarilo a nasla som ho v nemocnicnej lekarni. uf, ale dalo mi to zabrat 😀

nikasa
25. dub 2011

Ahojte, tak ja pila malinik poctivo od 34. tydne a prenasela jsem 2 tydny a nakonec mi porod vyvolavali🙂 Takze nevim. Jeste jsem jedla lnene seminka a do krupicove kase jsem si pridavala hodne skorice a NIC🙂

kukujka
29. dub 2011

uz som s cajikom zacala aj ja uvidim ci budem s tych co pomoze,alebo s tych co nie.bylinkove caje mam rada takze mi chuti

dejka77
14. kvě 2011

Ahojte, tak ja som pila malinikovy caj a na prvorodicku som mala rychly porod. Asi o 22.00. mi zacala odtekat plodova voda a o 4.31 sa narodila malicka 🙂 Jedla som aj lanove semienka.

zajo79
15. kvě 2011

@dejka77 to nebol az taky rychly porod. 😉 skor taky normalny.

dejka77
15. kvě 2011

@zajo79 Ja si tiez myslim. Vacsinou ked tu niekto napise, ze porodil za 6-8 hod. tak to oznaci ako rychly 🙂 U mna co sa tyka prvych 2 a pol hod. tak sa to dalo v pohode zniest, takze ta najhorsia faza sa zacala mozno o tej pol jednej az jednej takze ak by som to mala ratat odvtedy tak to bolo rychle.

zajo79
15. kvě 2011

fuu..aj od jednej do pol piatej...to je tak normalne ak nie dost.

ked som bola s prvym synom v porodnici, spolubyvajuca ze - mala 24hodin kontrakcie. ja dobre ze som sedela, som si to nevedela predstavit. mne hned nabehli po 3 minutach a skracovali sa...takze to bola ina fuska... a ona ze ..mala ich kazdu hodinu... a tak. noooo..to je pohoda.

a to vraj prvy v celku rychly, druhy rychly..a treti? nechame sa prekvapit..i ked doktor ma strasi, ze moze byt najhorsi...tak ze diiiiiiiiiiik pan doktorko... fakt podpora rodicky. ani nespavam co mam take nervy z toho 😅

rezicka
18. kvě 2011

Holky poradí mi některá... Chtěla bych začít pít maliník,ale mám placentu praeviu a nevím jestli je to vhodné čaj pít,abych třeba neporodila předčasně 😒 .Asi by to na placentu mít vliv nemělo,nevím...

tehula
29. kvě 2011

Ja som malinik pila aj pri prvom tehu od 34tt a rodila som 2dni pred TP, pila som ho aj teraz uz asi od 30-32tt nespominam si presne a mam 3dni do TP a zatial sa nic vyznamne nedeje, tak neviem, ci ozaj tomu prikladat vahu 😒

kukujka
29. kvě 2011

@tehula ja ho pijem od 34tyzdna a podla poslednej poradni porod este tak skoro nebude tak uvidim ako to nakoniec dopadne

indyjanka
16. črc 2011

Po zážitcích z 1. porodu (špatných), jsem se začala pořádně zajímat o porod přirozený - bez urychlování a zbytečných zásahů doktorů. Dostala jsem se ke knize "Znovuzrozený porod" od francouzského gynekologa Michela Odenta. Dodalo mi to tolik víry v sebe, v to, že dokážu rodit, že spousta věcí, které se dnes v porodnicích vykonávají jsou zbytečné... a tak před 2. a 3. porodem jsem podle jeho pokynů v knize např. pila MALINÍKOVÝ ČAJ, 6 týdnů před termínem a protože ho v lékárnách neměli, natrhala jsem si ho v přírodě sama. Chvíli jsem ho nechala luhovat a popíjela, 3x denně 1 šálek. Do porodnice jsme přijeli s málo bolestivými, ale už pravidelnými kontrakcemi, otevřená na 8 cm! Pak to ještě nějakou tu hodinu trvalo, ale právě nic moc nebolelo, až ten závěr byl krutý (to je marné, asi to nezměníme). Taky mi pomohlo, že se v porodnici nikdo neurazil, když jsem sdělila svá přání, ve všem mi vyhověli, úplní pohodáři.

misala
25. črc 2011

Dobry den, jsem ve 34 tt tak jsem se chtela zeptat jestli uz muzu popijet cajit y maliniku a jist lnene seminko nebo zda je jeste brzo, a nejaky navod a doporucena denni davka na lnene seminko dekuji moc za odpovoedi.

sussanah
3. srp 2011

Mate nekdo zkusenost s tim, ze je vam po maliniku spatne? U prvniho jsem ho normalne pila 2x denne od 34tt, moc mi chutnal, rodila jsem na TP. Ted uz jsem zase zacala pit, ale obcas se mi stane, ze se mi po nem zacne strasne motat hlava, uplne na omdleni, oblije me studeny pot atd. Prijde mi, jakoby se mi snizil krevni tlak. Mate nekdo podobnou zkusenost?

maly_prcek
3. srp 2011

@sussanah A jak dlouho ho piješ? Jestli to není spíš počasím, co je teď... Mně je totiž poslední dny taky pěkně blbě (i bez maliníku 🙂 )...

sussanah
4. srp 2011

@maly_prcek no pocasi je sice taky naprd, ale vylozene to mam, jak vypiju hrnek caje, tak do 15min min mam uplne sileneho motaka :-/ A pocasi tomu taky nepridava. Jaj, uz abych to bylo za mnou, nejak asi nejsem typ, co si tehotenstvi uziva 🙄

maly_prcek
4. srp 2011

@sussanah Hmm, tak to neporadim... Už to je 2r co jsem ho pila, tehdá teda po litrech (a rodící efekt žádný) 🙂 Já mám celé těhu tlak 50/80 po kafi, takže už se taky těším na září... 😒 🙂

ivulka1
8. srp 2011

Nečtu to celý, ale ještě se doporučuje pupalkový olej a sex 😉

tinika
14. zář 2011

@dzanka3 no bolesti nezavidim ale tu rychlost, ja som tri dni bez vody čakala, davali vyvolavačky a po 6hodinach brutal kontrakcii som skončila aj tak na sc takze som si uzila aj po porode dost bolesti :(

tinika
21. zář 2011

kočky kde ste tento čaj pozhanali? ja ho nikde neviem kupit, bud na mna kukaju divne čo vlastne chcem, abo nemaju

kukujka
21. zář 2011

takze mne nepomohol,ale to sa dalo cakt,lebo som bola uzka a dieta velke cely cas sa zvazoval cisarsky,ale nakoniec ma nechali vytrapit.ak mate niektora zaujem ostalo mi este z neho a este aj s cajikov pre tehotne darujem

ketrinka29
27. zář 2011

...ja pijem malinník od ukončeného 36.tt, 0,5l šálku/deň a ešte si aj vyváram ľanové semienko, asi jednu kopcovitú polievkovú lyžičku semienok s 2dcl vody, prevarím, precedím a šup popíjať ten hnusný sliz. 😀 Vraj to má pomôcť dieťaťu sa tým obaliť a tým pri pôrode ľahšie vykĺznuť, tak som zvedavá, nech len zo mňa nevypadne 😉 Však mňa tie sraandičky o chvíľu prejdú.
Ono to je podľa mňa všetko v hlave, ale tak čo, ak to má pomôcť, prečo to neskúsiť, však je to len čaj. Tak baby na zdravie. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru