Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

giorgina
5. lis 2007

zrovna popijim - ale sypany

dol
5. lis 2007

Mona, já myslím, že určitě měla spousta holek sáčkový. Tak si kup ještě sypený a pij to nastřídačku. Má se pít 1-3x denně. Tak si dej jeden sáčkový a jeden ze sypaného.

dol
5. lis 2007

Teď jsem se zase dívala, že pokud se pije 2-3x denně, tak v dávkování jedna čajová lžička na 0,25l (ne 1 polévková!)

monaberuska1
5. lis 2007

jo zítra jdu do čajovny a doufám, že tam budou ho mít🙂ten sypany.-))

denousek
5. lis 2007

no ja mam sypany a je tam napsano 1 polevkova lzicka a 1-2 denne 😕

monaberuska1
6. lis 2007

Holky dneska až si ho koupím tak taky na to mrknu🙂kolik si tam toho mám dávat🙂tak pak písnu taky jak to tam mám napsaný já🙂třeba tam budu mít jednu naběračku na 0,25l 1-3denne🙂 😀 😀

monaberuska1
6. lis 2007

Tak a mám taky čají🙂sice jsem v 34tt+5 ale to nevadí ne??Nebo se musí začít opravdu přesně ve 34tt???Ale normálně to by jste netušily v čajovně na mě koukala jako bych spadla z vesmíru, vůbec netušila když jsem ji řekla že bych chtěla sypaný čaj z maliníku🙂řekla pak nakonec, že nemají,nevedou ho prý 😖 no ale šla jsem do ještě další lékárny a tam ho měli🙂))Jupí🙂a teď mi někdo prosím poraďte jestli nevadí když už jsem ve 34tt+5

denousek
7. lis 2007

mony nešil!!!co blázníš proč by to vadilo to se nemusí přesně nejsou to žadný duležitý léky jen čajik 😀 v pohode ho zacni popijet ja zacinam od zacatku prosince to budu koncit 35tt zase bych nechtela porodit moc brzo ptz na nekoho to ma takovy blahodarny vliv ze si da pár šálků a už jede 😅 😀

monaberuska1
7. lis 2007

Tak jo už nešílím🙂ale je docela dobrej ten čajík🙂mě teda chutná🙂Jo Peťo, tak je to tak dává se jedna polévková lžíce ale musíš to nechat čtvrt hoďky louhovat aby to bylo to správné🙂a pak můžeš dát i jednu kávovou lžičku, ale to musíš vařit 5 minut, aby to pustilo tolik kolik je třeba🙂Ptala jsem se v tý lékárně na to🙂a já dávám tu polévkovou🙂je to pohodlnější🙂piju tedy 2xdenně🙂zatím jsem měla 2 čajky🙂

pomfrita
7. lis 2007

tak u mě maliník zafungoval fakt rychle - pila jsem ho od 37. týdne a ve 38tt jsem porodila, tak bacha 😀

denousek
7. lis 2007

no 🙂 vzdyt sem to rikala 🙂 ty jo to fakt zacnu pit radsi az od toho prosince od ukonceneho 35tt 😅

denousek
8. lis 2007

holky...tak co dal s čajikem 😀

dol
10. lis 2007

Tak dneska první šálek....

ene
10. lis 2007

Me zacne 35tt az v pondeli, to by me stejne zajimalo, podle ceho se to ridi, kdyz mas termin o pet dni pozdeji 😅

dol
10. lis 2007

Aha, to je fakt. Ani jsem si nevšimla, že už tady mám 35tt. To budu zítra. Nemá to něco společnýho s délkou cyklu? No, hlavně, že my víme, v kolikátým jsme 😉 😎

ene
10. lis 2007

Tim si prave nejsem moc jista 😅

dol
10. lis 2007

😀 😀 😀
Akorát přemýšlím jak často ho pít. Hodně se doporučovalo jeden týden 1 šálek denně, další týden 2 šálky, třetí týden 3 a při tom myslím zůstat. A nebo pít už teď 2 šálky denně.

ene
10. lis 2007

Myslela jsem pit 2 denne, ted jsi me zmatla 😕 Na kurzu nam asi rikali rovnou ty dva a pred terminem pit i pul litru..

dol
10. lis 2007

Jj, to se většinou takhle doporučuje, 2 denně. Ale zajímavý je to s tím dávko¨váním. Všude je to jinak, někde jsou psaný polévkové a někde čajové lžíce.

sisstin
10. lis 2007

monaberuska: prostě vymáchej sáček tři minuty a je to 😀 😉

ene
10. lis 2007

Ja mam taky sackovy 😕

sisstin
10. lis 2007

ene: já ho pila taky..páč sypanej u nás neměli a je to moc složitý na přípravu 😅 😅 😅

ene
10. lis 2007

A ze ti pomohl, co 😅

sisstin
10. lis 2007

ene: no jako..malej vyklouzl super..ale jestli to bylo kvůli maliníku..to nevim teda 😅

denousek
10. lis 2007

cau holky tak ja mam sypanej je pry ucinejsi...no pripravu sem vyresila se sypanyma cajama uz na zacatku tehu kdyz jsem pila kontryhelovy 😕 proste to nasypu do sitka ktery polozim na hrnek a vlastne vnitrek sitka se smesi mam uvnitr hrnku tak to jen po okraj hrnku preliju vodou a po vyluhovani proste sitko zvednu zbytky vysypu do kose a je to 🙂

jo a jak jste se bavili o tom kdy komu zacina tyden tehu,tak to je snad podle uzv ne??ja bych ted taky mela byt podle ms v 34tt ale otehotela jsem pozdeji tak jsem teprve 32tt ale termin uz mi zustane podle ms 😒

dol
10. lis 2007

Denoušku, Ene myslela, jak se jí týdny přehazují tady v pase. 😀 Jinak asi ví, jak se dá zjistit TP.

denousek
10. lis 2007

aha ...hups 😀 no tady se to pekne blbe nastavuje kdyz chcete aby se vam to prehazovalo presne na den tak musite pekne posibovat datum MS ...ja uz to mam dobre me se to prehazuje presne na den...ale vite co je zajimavy??je proste sem otehotnela pozdeji o 14 dni,ale datum porodu mi proste nechaji dle MS takze mam datum porodu na prvni den 38tt 😕

monaberuska1
10. lis 2007

Jo holky tak jsem začla pít ten čaj od ukončenýho 34tt a měla jsem 5 šálku a najednou šílený bolesti, tak jsem jela hned za svoji gyndařkou a ta mi řekla že se děloha připravuje na porod, a ještě mi napsala magnesko pro jistotu, takže jsem okamžitě ten čaj přestala pít, fakt nechci porodit dřív, začnu ho pít až tak v 37 tt🙂takže si dejte holky bacha,teď mám nařízený klidový režim až do porodu☹takže ani nenakoupím na Vánoce☹radši s tím čajem začněte dýl🙂

dol
10. lis 2007

Monaberuska a myslíš, že to bylo určitě tím čajem? Třeba to byla jen náhoda.

denousek
10. lis 2007

no ja uz sem to tady taky nekolikrat cetla ze to na nekoho melo takovy ucinky...ze ho zacali pit a uz jeli...to bych taky nechtela...jenze kdy ho mam zacit pit ja kdyz to mam vsechno tak blbe posunuty??kdyz termin porodu mam na prvni den 38tt 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru