Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

eatygrenee
28. dub 2009

já jsem ve 34. týdnu, mám tedy ještě s pitím počkat??

petruci6
28. dub 2009

nam nepomohol,ale pije sa od ukonceneho 36tt

helulicek
28. dub 2009

jej, já ho piju už teď 😒 myslela jsem, že už od 33tt se může??

petruci6
28. dub 2009

teraz ho nepi,pockaj este

kocicinka
28. dub 2009

Holky, potřebuju poradit. Mám pít maliníkový čaj, když mám pořád tvrdé břicho a dráždivou dělohu? Nezhorší to potom ještě ten maliník?

andreasek82
28. dub 2009

helulicku, radeji pockej, ja tento tyden zacinam 33. tyden a take radeji jeste nepiju, at si neprivolam predcasny porod.. pro sichr radeji vydrz 😉 😵

fifa79
29. dub 2009

bertica.h:
děkujeme za přáníčko.Teď si užíváme krásy mateřství 😉

katka225
29. dub 2009

kolko krat denne sa ma pit?

eatygrenee
12. kvě 2009

ahoj, já jsem ve 36. týdnu a začala jsem ho pít. Každý den ráno jeden šálek. je i docela dobrý 🙂 Myslela jsem, že se může pít už od 33/34. týdne- že se má pít právě dlouhodoběji a ke konci třeba pít častěji denně?

kackabrcka
12. kvě 2009

v nemecku radia pit caj s malinovych listov od 34tt a 2-3 salky denne 😉

mimi21
12. kvě 2009

ja mam zas knizku, kde pisu od 28tt jednu salku denne a od 36 az 4 salky
ale nie je to tam popisane ako urychlovac ale skor ako na posilnenie maternice

misskkaa
12. kvě 2009

kackabrcka a mimi21 este ste neporodily? asi ste malinko pily too cajiku 🙂

mimi21
12. kvě 2009

misskkaa no ja pijem asi od 30tt poctivo jednu salku a asi od 37tt 2 salky denne
a velmi mi to nechuti, pretoze ja bylinkove caje moc nemusim

ale fakt az tu som prvykrat citala ze by to malo urychlit porod, v knihach aj na nete som citala, ze to posilnuje maternicu a je potom lahsi porod
aj kamosky co rodili mi to takto povedali

kocicinka
12. kvě 2009

Kombinujete ten maliník třeba ještě se lněným semínkem?

mneme
12. kvě 2009

kocicinka, ja pijem od 36tt 2-3x denne 1/2l maliniku a rano nalacno zapijam lyzicu lanovych semiacok poharom vlaznej vody. som zvedava, ci to aj pomoze, ale kazdopadne mne ten malinikovy caj celkom chuti 😵

saska73
12. kvě 2009

maliníkový čaj, to je z malinových listov ? správne to chápem?

moko123
12. kvě 2009

ja by som nepovedala že ti pitie niečo može pomoct otvorit sa ja som maleho porodila na 7 mesiac a to som akurat dojedla smotanovu ladovu tortu že by mi to pomohlo,,,?? ale nie ja si myslim že je to individualne niekto ma stuhnuty krčok a nevie sa otvorit ani po infuzii a čipku nie to ešte po čajiku,,, ale može byt že uvolnuje neake svaly a tym dopomaha lepšiemu otvoreniu sa si myslim ja

mneme
12. kvě 2009

moko, ono je to skor tak, ze posilnuje maternicu a tym ju lepsie pripravi na kontrakcie - s otvaranim to asi nema vela spolocneho (moje nezmenene cervikalne skore od zaciatku tehu by toho mohlo byt dokazom). caj z malinika sa vobec odporuca pri roznych gynekologickych bolestiach, takze je to skor taky povzbudzovak pre ten docasny domcek nasich drobcov 😉

saska, ono sa to "spisovne" vola ze ostruzina malinova a vyzera to na to, ze su to hadam susene malinove listy. ale vies, ja mestske dievca som si tymito vecami nikdy nie celkom ista 😀

august2009
1. čer 2009

Ahoj dievcata, skusala som tento caj kupit v lekarni alebo v "zdravych" obchodoch, ale nikde som ho nevedela najst, na internete som nasla len jeden e-shop, kde je ale minimalna objednavka 20eur, co sa mi za jeden caj zda privelka investicia ☹ neviete niekto poradit? kde ste si ho kupili vy?

konja
2. čer 2009

august2009: no já nevím jak na SK, ale já jsem si pro něj chodila do obchodu s čaji a léčivými bylinkami. Neskoušela jsi se zeptat v lékárně, zda by ti ho nemohli zkusit objednat?

mneme:máš pravdu 😉 jsou to sušené listy ostružiny malinové 😉

ronja27
2. čer 2009

august2009 ja jsem sice z cr ale normalne jsem ho sehnala v lekarne meli sackovi od megafytu i sypany od miloty tak jsem si hned vzala oboje a cena byla prijatelna asi 15 kc za krabicku

kkkatarinkaaa
5. čer 2009

ahojte. citam citam a mam taky pocit, ze ten caj vacsine fakt pomohol...ja nad nim tiez premyslam a asi si ho aj kupim. Takze sa ma pit od 36.tyzdna? 2x denne? D a K U J E M 😉

jeudi
5. čer 2009

mam drazdivou delohu a tvrdnuti m uzu ten cajik pit??a kkkat:lnene semeno jsem si koupila ale jeste nepozrela prej je to hnus 😝

simonito
5. čer 2009

Ahojte 😉 Čaj z maliníku je placebo.....ale když vám chutná, pijte, rozhodně neublíží 😉 Jen mě vždy pobaví, tvrzení, že měl někdo po maliníku lehčí porod......a má srovnání, jaký by byl porod bez maliníku???? 😅 No ale je dobré jít do "toho" s tím, že to bude s maliníkem brnkačka, už jen ta víra pomáhá 🙂

katulen
6. čer 2009

simonito, proč myslíš? Máš to něčím podložené? Jestli ano, to pak budiž, ale taky jsem ho chtěla za týden začít pít 😉

andara
6. čer 2009

Ja ho poctive pila a nepomohl, pisu to v diskuzi Jaky byl porod. 😉

konja
6. čer 2009

simonito,katulen,andara a další. Říct, že maliník je placebo a nebo že neůčinkuje je podle mě přehnané a ukvapené. Je to jako se vším. Mnoho lidí bude s jeho účinky spokojeno a mnoho ne. Vemte si třeba léky. Jste nemocná a lékař vám napíše antibiotika. Nikde nemáte zaručeno, že vám pomohou. Třeba vůbec nebudou na vaši nemoc vhodné, vaše tělo na jejich léčbu prostě nezareaguje. Ale neznamená to, že ten lék je přeci placebo! Maliník je rostlinka, přírodní produkt a všichni víme, že přírodní produkty po staletí pomáhají, ale nemusí zabrat na každého. Tím, že budete pít maliník nic neriskujete. Pokud nepomůže tak prostě nepomůže, nic víc nic míň. Někomu nezabere při porodu epidurál a taky neřve, že epi je k prdu, že nefunguje, někomu píchnou pro zesilnění oxytocin a nic se nestane, někomu dají tabletku na vyvolání porodu a ani po páte nenastane žádný účinek. Holky nejsme stroje seřízené jedna jako druhá a když něco nepůsobí na mě nenamená to, že je to automaticky k prdu 😉
Katulen: určitě ho pij, velkému množství mamin pomohl a ikdyby tobě zrovna nepomohl tak to není nic škodlivého, je to čistá příroda 😉

narcisa
6. čer 2009

babulky - ja pijem malinik asi treti den.....dost od neho vetrim.....ale aj to je dobre na nieco...nemam pocit na prasknutie....

narcisa
6. čer 2009

inak suhlasim s nazorom konja....kazda sme ina....

naprikla dnes sa ho omylom napil moj muzik a uz teraz som ho musela uvarit aj jemu....a to urcite neznamena ze sa zacne otvarat....aj ked sme si robili z toho srandu...proste mu chuti a urctite mu nezaskodi tak ako mne... 🙂 😉

andara
6. čer 2009

Ja prece napsala, ze me nepomohl, ne ze je na nic 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru