Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

ladza
15. srp 2009

a toho vaříš nebo jenom zaleješ horkou vodou?

pajka888
15. srp 2009

Zaleji horkou vodou, zadělám a nechám vyluhovat.

ladza
15. srp 2009

teď jsem na nějaké jiné diskuzi četla, že k rozběhnutí porodu pomůže prý kontryhelový čaj. Tak jedna si ho prý uvařila dopoledne a večer jela a poradila to i svý kamarádce a na ní prý zaúčinkoval stejně 😉 ! No nevím, slyšela jsem, že je dobrý při neplodnosti.

pajka888
15. srp 2009

Tak to jsem neslyšela, já ho pila před těhu, už ani nevím na co říkali že je dobrý, zkusím to nastudovat... 🙂

ladza
15. srp 2009

tak ho zkus, třeba pomůže 😉 ! Já ho zatím zkoušet nebudu, mám ještě minimálně dva týdny čas, ale když se prckovi nebude chtít, tak třeba dojde řada i na něj 😀 ! Tak se měj a přeju rychlý porod a hlavně zdravé miminko!!! Pak dej určitě vědět, jaký jsi měla porod!

pajka888
15. srp 2009

Tak jsem nic nenašla, je to většinou před otěhotněním.
Uvidíme co a jak, v každém případě to u mě v úterý jistí vyvolání... 🙂
Měj se, papa

marcela22
25. srp 2009

Marielik ako už čajíkuješ? Ja som ten čaj nakoniec zohnala aj normálne v lekárni, asi už to tehule často pýtali keď to objednali🙂 Je teda porcovaný, ale je to to isté čo som pila v prvom tehu, aj výrobca je rovnaký. Ešte počkať na "svoj týždeň" a môžem začať popíjať 😀

andrejusa
26. srp 2009

ahojte, nemôžte mi sem prosím vás hodiť link aby som vedela o akom čajíku sa tu "rozpráva"? na niečo to aj pomáha, alebo len dobre chutí? 😕

loren
26. srp 2009

baby a preco v knihach o bylinkach pisu ze caj s ostruziny malinovej sa nesmie pit? naopak odporucaju velmi alchemilku

etnicka
27. srp 2009

loren, v akej knihe to pisu? Caj z ostruziny malinovej sa moze pit az od 36. tt, lebo moze vyvolat porod 😉

zuziett
9. zář 2009

Ahoj holky,kamarádka mi také doporučila pít maliník,ona měla taky rychlý a bezvadný porod..prý to napomáhá zvlhčovat rodidla a tak miminko rachleji vyklouzne..No já ho už piji od 36 týdne a termín mám na 25.9.tak Vám pak napíši jestli maliník zabral🙂jinak všem přeji hodně štěstí

blecha001
9. zář 2009

ahojte holky,
mému mimču se nějak nechce na svět.. maliník piju taky a asi nezabírá.. ale jak jsem ho začala pít v tom 36tt tak mě začalo bolet břicho, děloha se připravovala a ted mám klid a nic se neděje ☹
ten kontryhel máte někdo vyzkoušený?

wewe4
10. zář 2009

tak baby ja sa pridávam...síce ešte nie aktívne, počkám aspoň také 2-3 týždne. ale čajík už mám doma.
blecha, ja som kontryhel pila ešte pred počatím bábätka, vraj pomáha pri oplodnení a počula som, že upravuje ženský cyklus...ale či to má niečo spoločné aj s pôrodom, to neviem...ale ak áno, dajte vedieť, lebo ešte nejaký mám, tak môžem vyskúšať 😅

neurologia
10. zář 2009

Ahojte baby,

odkedy pit tento cajik od ktoreho tyzdna zacat....?

neurologia
10. zář 2009

a este kolko ho vypit za den?

lucik23
10. zář 2009

ahoj! je, my máme stejný termín 🙂 Já začnu asi za týden nebo dva. Zlobí mě tvrdnutí, tak to zase nechci zbytečně pokoušet. A hráz už masíruješ?

neurologia
10. zář 2009

ahoj

aj ja som tak rozmyslala za tyzden dva zacat pit caj....a hradzu som si zacala tento tyzden masirovat....som zvedava ci to nieco pomoze pevne verim ze ano....

marcela22
10. zář 2009

Neurologia ahojky, zahliadla som ťa aj na oktobrovkách, ale nestihla som Ti tam odpísať...ja som začala piť maliník od 34tt, k tomu papám aj ľanové semienka...žiadna sláva ale snáď to aspoň niečomu pomôže🙂
No a pijem ten čaj dvakrát denne, ráno a večer po 250ml. Od 38tt asi začnem trikrát denne...
To fakt "vydržíš" masáž hrádze??? Ja som skúsila raz a moc ma to teda nechytilo... 😅 😝

aninka89
10. zář 2009

ahojte...mne PA radila začať piť malinik až od 37tt. a iba jednu šálku denne, takže neviem ako by bolo najlepšie. No a začala som tiež s ľanovými semiačkami a masažou ale mala som pocit, že potom ma to dosť boli

marcela22
10. zář 2009

Aninka, veď práve, niekto radí od 34tt niekto od 36tt a niekto dokonca až od 38tt...ale ja si aj tak myslím, že ono to pôrod nevyvolá ak telo naň ešte nie je pripravené...aspoň tak nejako to bolo vysvetlené v jednom článku.
A ako si dávaš ten ľan? varíš si ho alebo ho ješ len samotný a zapíjaš vodou? Ja si ho dávam z lyžice, málinko pohryziem a potom zapijem...

aninka89
10. zář 2009

aj ja tak ako Ty, alebo do jogurtu a práve dnes som tu čítala, že si z neho robia čaj..... Opýtam sa v piatok PA, že ako je lepšie. Ja som chcela ten malinik už od 36tt, ale hovorila mi radšej týždeň počkať a až potom začať

marcela22
10. zář 2009

No ono ten čaj z toho je vraj slizký a to by som asi nevypila 😝 Ešte je vraj dobrý aj nasucho opražený na panvici a ním posypaný maslový chlebík, ale niektoré to tak trochu preháňa 😕 Takže to asi podľa toho či potrebuješ 😀

alexandrah
10. zář 2009

baby, ja som take vyberavy jedak, ze ja asi nebudem brat nic ... by som sa pogrcala ... necham to na prirodu ... alebo aspon take jeditelne veci, ako slivky, potom sex 😀 😎 a podobne ...

neurologia
10. zář 2009

no ja s tym cajom zacnem asi od buduceho tyzdna...okolo stredy idem k lekarovy tak si ho pojdem kupit....

a ta masaz prvykrat pryjemna nebola ani nahodou ale teraz som si uz trosku zvykla a uz to je v poho...

ladza
10. zář 2009

Ahojky, tak já piju maliník už od 34tt a lněné semínko taky. Minulý týden jsem si přidala ještě kontryhelový čaj. Ten maliník piju samotný ráno a večer, kontryhelový čaj v poledne, přes den si udělám vývar z lněného semínka, přidám do toho ten maliník, přecedím a vypiju a na noc ještě rozkousám jednu lžičku toho lněného semínka a zapiju sklenicí vody. První termín mám zítra, druhý v pondělí a když jsem byla v úterý u doktora, tak říkal, že na porod to prý vůbec nevypadá, že to ještě není nachystaný. Tak nevím, jestli ty bylinky k něčemu jsou?!

pajka888
10. zář 2009

holky, tak já pila maliníkový čaj i lněné semínko, rodila jsem sice po termínu, ale porod byl paráda (malá měla 3,92 kg a zvládla jsem to bez nástřihu), tak doufám, že to bylo tímto užíváním.
Užíváním nic nepokazíte...
Jinak přeji všem hladký průběh porodu 🙂

kkkatarinkaaa
10. zář 2009

ahojte
tak aj ja som pila tento caj, sice mam pocit, ze neskoro som zacala, asi tak cca 2 tt pred terminom...nakoniec spm prenasala tyzden, porod mi vyvolavali, ale trvalo to cele hodinku a pol 🙂 takze parada...ci mi pomohol malinik, to neviem, ale pit ho budem doslednejsie aj pri druhom baby 🙂

ladza
10. zář 2009

tak to jste mě docela potěšily 😉 . Tak třeba to přeci jen k něčemu bude 🙂

dinduska
19. zář 2009

ahojte kocky,ja by som sa chcela opytat.som druhorodicka a chcela by som pit ten malinikovy caj ale neviem kedy zacat.pri prvom porode som sa nemohla dlho otvorit 2 dni mi pychali vyvolavacky lebo som mala bolesti ale nie a nie otvorit taktiez mi stale davali cipky a a nakoniec aj infuzku.caj som nepila.teraz by som chcela a zacala by som aspon o 2 tyzdne skor ako sa ma pit.

manesa
23. zář 2009

Ahoj holky, tak nám porodní asistentka na kurzu maliníkový čaj doporučila k pití dokonce už od 32-34 týdne, protože prý není k tomu, aby vyvolal porod, ale postupně připravil porodní cesty, aby porod byl snadnější. Holky se tam na to právě ptaly, myslely, že je přímo na vyvolání porodu, ale ona to prezentovala takto.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru