Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

vejinka
4. črc 2008

ja ho mam zacat pit v nejakom 37tt..takze listy uz su nasusene a pripravene na priamu konzumiaciu ..teda vyluhovanie..mame doma maliny tak preco nedat prave listy zo zahrady 😉

dadulienka2404
4. črc 2008

ja dnes zacinam tiez pit ten caj ja som ho este nepila takze uvidime co to urobi...dufam ze uz mozem alebo mam pockat do ukoncenia 36tt????

lucky.lady
4. črc 2008

dadulienka: můžeš ho začít pít kdykoliv 😉 nejlépe však od ukončeného 34tt
I těhotenské čajíky, které se pijí od 1tt obsahují listy maliníku. Tělo si z toho bere co momentálně potřebuje.

konja
4. črc 2008

Vejinka: taky máme maliny na zahrádce a mohla bych zkusit natrhat a usušit,ale nemám s tím žádnou zkušenost, ty ano? Trhají se jen listy? A maí se trhat třeba jen mladé nebo je to jedno které? Možná blbé otázky, ale radši se osmkrát zeptat než udělat něco špatně.Na to já jsem totiž odborník 😅

felixko
4. črc 2008

vejinka, listy z ktorých malín sušíš? my máme doma dva druhy, tie klasické bledo červeno-ružové a bordovo-fialové - také kyslejšie, či je to jedno? potom sa aký výluh z listov robí, v akom pomere? dakujem za radu

jesika
4. črc 2008

Holky, já si myslím, že na druhu nezáleží.taky si trhám maliník na zahrádce... 😅

Já si natrhám tak 7-8 lístků, hodím do 1/4 l hrnku a spařím.Nechám 15 min.vyluhovat v zakrytém hrníčku a hotovo. 😉 😀

konja
8. črc 2008

Ahoj všem. Tak maliník piju přesně 14 dní a nejspíš se dostavují první účinky. Dnes jsem byla v poradně a jsem na prst otevřená. Doktorka se smála a prohlásila, že porodím jak stará cikánka, že jak to jde takhle rychle, tak to bude porod rychlostí blesku. No doufám, že má pravdu 😅. Jen musíme ještě aspoň týden vydržet, aby jsme byli 37tt, takže nejspíš teď maliník na týden omezím a od dalšího týdne se do toho znovu opřu 😀. Až porodím, tak dám vědět jak to všechno proběhlo.

emjee
10. črc 2008

katinka0000 • 35tt • Dnes o 18:32
Ahojte babenky! Chcela by som sa spytat, kto ma skusenosti s cajom z ostružiny malinovej a kolkokrat za den by sa mal pit. Dnes som si urobila prvu salku.
Dakujem!

malaskoricka • 9tt • Dnes o 18:33
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

janette4 • 39tt • Dnes o 21:38
katinka, a kde si ten čaj kúpila?ja ho nemôžem nikde zohnať, dokonca ani v lekárni.Všade mi ponúkajú ovocný čaj s príchuťou maliny.

bronia13 • 13tt • Dnes o 21:50
caute, ja som si to kupila v cajovni a to je dobre na maternicu a tak isto ine listy
.

Malinovy list - rubus idaeus
jahodovy list - fragaria vesca
natrznik husi - potentilla anserina
alchemilka zltozelena - herba alchemillae

toto je mix na maternicu a jeto dobre pit po porode a tak isto ak sa snazite otehotniet ale potom ked sa otehotnie ze vraj sa to uz nema pit.
Zmena príspevku kvôli Zruš

katinka0000
11. črc 2008

janette: ja som ho kupila normalne v lekarni u nas v TO. musis si pytat caj z ostruziny malinovej.

katinka0000
11. črc 2008

ozaj a kolkokrat za den ho mam pit?

bibianna
12. črc 2008

katinka má pravdu, je to čaj z ostružiny malinovej a majú ho bežne v lekárni, aj ja ho mám.

lenulin
13. črc 2008

ahoj holky,já maliník pila a mám ten pocit že účinek asi žádný Začala jsem rodit den po termínu.Otevřela jsem se na 7cm no a nakonec už to dál nešlo a skončilo to po 10hodinách císařem.No tak nevim jestli to mohlo být ještě horší kdyby nebylo maliníku?Kdo ví?Ale máme to za sebou a malý je zlatý stálo to za to trápení on si chudák taky užil své

tannawe
13. črc 2008

Ahoj...ja jsem pro jistotu pila malinik az po porodu...podporuje stahovani delohy a tak nevim jestli pred porodem je to ten nejlepsi recept... 😉

jesterinka
2. srp 2008

🙂 🙂Maliníkový čaj je naprosto super!!Pila jsem ho měsíc před prvním termínem(nesmí se dřív!!!!!!) a porod trval dvacet minut včetně příjezdu do porodnice:o)a bez bolestí.Maliník totiž uvolnuje hladké svalstvo,což děloha je.To bylo před osmi roky.Ted jsem v šestém měsíci a tak to otestuju znova a dam vám pak vědět,jestli to poprvé nebyla náhoda 😎

janeyzelvicka
3. srp 2008

Piju ten pošahaný čaj už asi 3. týden a z toho týden přenáším 😒 😀 pochybuju že vůbec někdy porodím 😅 největší kláda je, že se má pít teplý, což je v těchle vedrech a s takovým břichem fakt geniální nápad... pak dám vědět, jestli to třeba nějak účinkovalo při porodu... 🙂

mallorry
3. srp 2008

janeyzelvicka...no ono malinik asi porod neprivola, pomuze asi az pri samotnem porodu🙂 kazdopadne drzim palce, aby "to" uz prislo a hezky si se otevirala🙂 ja malinik taky piju, ale ja sem si ho i v horkach nechala vychladit v lednici, nevedela jsem, ze se ma pit teply 😅 😕

janeyzelvicka
3. srp 2008

mallorry díky 😉 píšou tam na krabičce, pít horký, ale už jsem to vzdala, fakt to nejde 😀

xsuzzi
3. srp 2008

já jsem teda poctivě pila maliník od 34 nebo 36tt jak se má nejdřív hrnek denně pak dva atd a mě teda nepomohl!!! 🙂 neotvírala jsem se

kacka.va
4. srp 2008

xsuzzi: mě taky nepomohl, otevírala jsem se skoro celý den a ještě mi museli píchat injekce, aby se to urychlilo. Já moc nevěřím, že to pomáhá, protože jinak na mě všechno zabírá dobře. 🙂 Podle mě, kdo se má otevřít rychle, ten se otevře a kdo ne, tak ne.

livka299
4. srp 2008

Baby ja som pila poctivo dve salky denne mesiac pred porodom a porod bol este tazsi ako prvy, dokonca ma museli cistit koli tomu ze mi dnu ostala placenta 😖 😖

mallorry
4. srp 2008

holky asi to tak bude, proste kdo ma rodit tezce, tak mu nepomuze ani malinik, ani masaz hraze, ani lnene seminko...a kdo ma napsano nekde, ze porod bude ok, tak nemusi pit nic a ma to zarucene 😉
ale ten pocit, ze aspon neco pro to clovek dela no...kdyz uz nic jineho jako jsou kursy, masaze, cviceni a tak, jak je to v mem pripade 🤐 😲 😀

deni
4. srp 2008

Takže první věc je, že maliník podporuje otvírání porodních cest, čili je naprostá blbost (jak píše tannawe), že je dobré jej pít až po porodu (mám to potvrzeno několika blízkými doktory a taky v lékárně) - to daleko víc doporučuju Kontryhel. Vše k dostání v lékárně bez receptu. Ten naopak pomáhá uzavírání a stahování dělohy zpět, také se doporučuje pít při silné a bolestivé MS.
Jinak co se maliníku před porodem týče. Já poctivě pila od 36.tt týden sáček denně, další týden 2 sáčky a třetí týden 3 sáčky denně. No a jelikož přenáším 5.dnem, na maliník jsem již rezignovala a další balení si od termínu porodu už nekoupila (dodávám, že kromě maliníku jsem poctivě chodila na procházky, sexovala, masírovala hráz i bradavky, sprchovala bříško teplou vodou, skákala na gymnast.balonu, stírala schody, pila víno... a bůh ví co ještě,tak stejně mi břicho stále neklesá, cevix skóre mám už sice 6-7 a hlenová zátka pomalu odchází, přesto MS bolesti jsou hooodně slabé a porod v nedohlednu...) Proto si myslím, že babské rady typu - maliník, sex, procházky asi zabírají na každou z nás individuálně a pro mne to tedy slouží jen na dvě věci - na H... a na nic 😀
Každopádně máte aspoň pocit, že proto něco děláte, než jen sedět na gauči a čekat kdy to přijde 😎

janeyzelvicka
4. srp 2008

Přesně tak, aspoň mám ten dobrý pocit, že jsem udělala to, co jsem mohla... momentálně mi to psychicky pomáhá 😀 Kdybych třeba nemasírovala hráz a pak se natrhla, budu si nadávat, že jsem mohla udělat něco víc, jenže jsem byla líná... No a když se natrhnu i tak, tak si řeknu, že už se s tím teda nedalo nic dělat, ale já udělala všechno, co jsem mohla 😉

deni
4. srp 2008

janeyzelvicka: čteš mi myšlenky.. koukám, že taky vyčkáváš příchod prcka... je to děs, jak nás nechají čekat, že? ☹

janeyzelvicka
4. srp 2008

Jojo... nechce se jí no... takže ve středu jdu na vyvolání...

deni
4. srp 2008

janeyzelvicka: 9.den po termínu??? to je super, že něco takového v Ostravě existuje... u nás v Brně, konkrétně v porodnici kterou jsem si vybrala, je to nejdříve 11-13den po TP. Bohužel někdy čekají i přímo na těch 14dní.
To máš fajn... Můžu se zeptat zda Ti to takhle už nabídli sami, nebo jsi je "ukecala" 🙂

mallorry
4. srp 2008

jeee holky, to je asi strasny cekat a cekat...a jeste k tomu, kdyz nic nezabira...kurna, proc se tem prckum nechce ven? 😅 holky ja myslela, ze se vyvolava do tydne... ja se prenaseni bojim jen proto, ze prcek jeste muze furt rust a ze jako bude moc velkej 🙂

janeyzelvicka
4. srp 2008

Teď má ta moje prý kolem 3350 g... Ono je to asi různě, kolik tě nechají přenášet, podle zvyku porodnice, podle toho jak se mimču daří... ale někde jsem tu četla, že ty mimča přibírají v posledních týdnech dost 😒 Onehdá jsem tu zahlídla mamču, co jí vyvolávali 14 dnů po termínu a malý měl 4600... to je teda fakt obřík 😎

mallorry
4. srp 2008

holky ja bych se snazila sveho doktora premluvit, aby mi to do tydne vyvolal....prece 14 dni je dost ne?

vanky
4. srp 2008

Ahoj těhulky,
padl mi název vašeho tématu do oka - maliník, poctivě jsem ho také pila a jen doporučuji - mě pomohl, sice jsem také přenášela(TP 18. a 19.8) a nakonec šla na vyvolání porodu - nástup 30.srpna (jako druhorodička a ty prý rodí před terminem 😅 ) - sex, schody, mití oken - nic nepomohlo.
Večer mi zavedli piluli, že do rána by se porod měl rozběhnout a nic, ale jak mi ráno v 7:00 zavedli další piluli (jinou než tu večer) ihned začali bolesti, po pár kontrolách dokrot kroutil hlavou, že nic se neděje, ale mě to bolelo už fakt festově a pak jsem začala mít šílenou potřebu tlačit jsem myslela, že se po... (klystýr mi nedali) a když mě por. asistentka vyšetřila, tak mi oznámila, že už jdeme na sál rodit, tam jsem přeběhla jak srnka a Venda spatřil světlo světa v 10:17 hod 😉
Takže to celé trvalo něco málo přes tři hodiny a já si myslím, že jsem se tak rychle otevřela díky maliníku 😉 😉
Promińte, že jsem vám sem vlezla a všem vám přeji pohodové porody a zdravá hodná miminka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru