Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

radule82
22. zář 2010

Před porodem jsem taky hledala info o maliníkovém čaji a lněném semínku 🙂 Rodila jsem v srpnu 🙂.... čaj z maliníku jsem pila od 36. týdne (sypaný čaj) - 2 šálky denně (ráno a v poledne) a večer jsem si dělala výluh z lněného semínka. Na porodní sál jsem byla přijata ve 15 hod a malá se narodila v 17.30h, takže na prvorodičku to byla rychlovka 🙂 Takže čajík asi pomohl 🙂

radule82
22. zář 2010

A taky doporučuji homeopatika Arnica montana 9CH, byla jsem myslím dost nastřižená a rána se krásně zahojila a dvě hodky po porodu jsem už normálně seděla 🙂

alexandrah
24. zář 2010

radule, ale nevies, ci by to nebolo tak rychlo aj bez cajika ... inak je to strasny fujtajbl ... ja som nepila ani nejedla nic, a maly sa narodil presne v den terminu ... priroda vie, kedy ma male prist na svet ... a keby nebol ten malinik taky hnusny ... ale nebojte, porodite aj bez neho 😀 😀

radule82
26. zář 2010

@alexandrah tak na to mi nikdo neodpoví, ptala jsem se i dr., která byla u porodu a říkala, že je to možné, ale že mi to samo nemůže potvrdit 🙂 mě osobně pití bylinkových čajů vůbec nevadí, takže jsem ho v poho pila 🙂
Ted se nalívám čajem pro kojící matky a fenyklovým čajem 🙂

vejula
26. zář 2010

baby tak osobna skusenosť mne malinik vobec nepomohol pila som ho ksždy den... no porod bol otras vobec som sa neotvarala nakoniec to skončilo akutnym cisarskym 😒

alexandrah
26. zář 2010

presne tak, ako vravis radule82, to nikto nepotvrdi 🙂 ja bylinkove caje neznasam, tak som sa netrapila, a porodila som v termine aj tak 😎

jonki
29. zář 2010

ahojte mam otazku pre kontrolu....caj z malinniku je to co sa odborne vola ostruzina malinova? teda listy maliny?

andelka
30. zář 2010

@jonki ano, je to ono 🙂

jonki
1. říj 2010

@andelka vdaka....viem ze sa niekde v diskusii spominal ten nazov ale uz som to spatne nevedela najst ☹

honzulka
1. říj 2010

Ahoj holky..mně tedy maliník taky moc nepomohl... 😠 Ale zkusím ho pít zase-alespoň budu mít příjem tekutin vyšší... 😀 Ale dnes jsem slyšela,že prý maminy pijí pře porodem i čaj z pšenice? 😅 Teď si nejsem jistá jestli si to obilý pamatuji správně... 😀 Taky přemýšlím o semínku,ale mám naprostý odpor k slizkým věcem,takže bych ho zkusila jen jíst..ale nevím,zda to má taky nějaký účinek na porod krom stolice... 😀

alexandrah
3. říj 2010

honzulka - ja si myslim, ze nezabera nic, iba priroda, ked sa ti nieco hnusi, tak to fakt nejedz ...a ak si chces zvysit prijem tekutin, pi nieco ine 😀 😀

jonki
17. říj 2010

takze uz malinikujem aj ja 😀....a dokonca mi ten caj aj chuti, tak uvidime ci to(spolu s lanovym semienkom, masazou hradze a epinom) zaberie...potom dam vediet 😉

adulka82
17. říj 2010

ahojte...mne poradili pit alchemilku zltozelenu, 4 cajove lyzicky zaliat 1/2 l vriacej vody a pit 2x za den (vraj sa to moze uz od 5 mesiaca, ale ja som zacala az teraz od 33.tt) a 1x denne 1/4 l caju z ostruziny malinovej, vraj to velmi pomaha...vyskusam a uvidim, ci to bude rozdiel 😉

alexandrah
17. říj 2010

kocky, mne to pride uplne zbytocne, hlavne vam nikto nepotvrdi, ci to pomohlo, alebo nie, ako sa vie, ze aj bez toho by clovek neporodil v takom termine?? naco nahanat prirodu? sak porodite aj tak, najeskor do 2 tyzdnov od terminu, a skorej snad ani netreba, babo vie, kedy sa vypyta, hm, ale to je kazdeho vec, posledne tyzdne su uz vopruz, sama viem, ale cokolvek uponahlat neni asi moc dobre ...

johnatanka
17. říj 2010

@radule82 a tu montanu jsi jedla už před porodem nebo až po...už ji mám taky zabalenou v tašce...

jinak u prvního porodu jsem taky pila maliník a jedla semínko, porod trval 5 hod, je to prý dobrý na porodní cesty a néé na dřívější porod

terak
22. říj 2010

Holky muzu malinik uz od 34tt? Vcera jsem si koupila, vyzkousela a chutna mi, tak ze bych zacala pomalu jednim hrneckem (pul litru) a pak si pridala na dva? Nebo je to jedno. Normalne i ten len mi chutna, jsem nejaka divna 😀

heresta
23. říj 2010

@terak: ja myslim že se to pije až od 36tt ale ja ho pila u prvního taky brzo a stejně mi nepomohl 😀 😀 😀

Koukám že máme stejný termín i jméno pro klučíka 😀 😀

bubliinka
23. říj 2010

Ahoj , Já piju maliník od 34tt a dneska přenáším 2 den :( Tak nevím . Možná mi pak pomůže aby byl porod rychlejší což zatím nevím, ale určitě dříve porod nepřišel , protože přenáším :( Jinak všem kdo bude v nejbližší době rodit tak přeju hodně štěstí a držím palce 😉

terak
23. říj 2010

@bubliinka Malinik neni na uspiseni, ale na usnadneni porodu.

@heresta Ja jsem ted cetla v knizce, ze malinik muzes pit behem celeho tehu a pak i behem kojeni. Tak to asi neublizi a cim driv, tim lip 🙂 Gratuluji k tomaskovi, zajimalo by me, ktery vykoukne na svet driv 😉

lu
23. říj 2010

ahojte ja som malinik pila od 36tt, prenasala som 5dni, ale porod som mala super !!! vecer mi zacalo tvrdnut brucho v skracujucich sa intervaloch, tak sme po 3h sli do nemocnice- bola som uz na 4cm otvorena. na porodnici som pobudla 3h a maly sa narodil za 10min tlacenia. bolesti skor ako silna menstruacia a dali sa predychat. 😀 verim tomu ze aj malinik k tomu prispel kedze som prvorodicka a pocuvala som sama hrozy o dlhych porodoch ...

heresta
23. říj 2010

@terak: no myslim že tvůj 😀 😀 s mym štestím 🙂

terak
23. říj 2010

@heresta Tak to bude napinave, protoze mamka me i sestru prenasela presne dva tydny ;) Takze nevim nevim ... asi budeme muset skakat ze stolu a veset zavesy 😀

heresta
23. říj 2010

@terak: ja dceru 9 dní 😀D tedka ale budu přemlouvat to druhý těhu je naky náročnější 🙂 Tak přeju aby oba šli v termínu 😉

camilla_1
2. lis 2010

no skusim to aj ja s tym malinikom aj ked som uz v 38tt 😀

radule82
6. lis 2010

@johnatanka jj jedla jsem ji 14 dní před porodem a pak po porodu také 🙂 na dobré zhojení 🙂

shira_
13. pro 2010

ach mne dnes došiel ten čaj... teraz neviem, či zháňať ďalšie balenie alebo kašlať na to, lebo je ho tu veľmi ťažko dostať. ľanové semiačka ešte mám. už by som mohla radšej porodiť...

hroznatko
15. pro 2010

tak moje zkušenost je následující - jako prvorodička jsem taky pěkně plašila, bála jsem se porodu. jedla jsem lněné semínko, pila maliník a praktikovala masáž hráze. moje dcera se narodila na den přesně v termínu, porod trval od první kontrakce do narození miminka 8,5 hodin, žádné porodní poranění.
jen chci ještě dodat, že tady panuje mylný názor, že maliník je vhodný pro uspíšení termínu porodu. to ne, spíše se mu přisuzují účinky v samotném průběhu porodu.

med
16. pro 2010

Já pila maliník od 36. týdne, v 37+4 mi paskla voda a rodila jsem 16 hodin... Takže pokud je maliník na urychlení průběhu porodu, pak na mě teda neúčinkoval 😀
Myslím si, že je to individuální, protože kdyby byl zaručený recept na rychlý porod, tak už by za to někdo dostal Nobelovku.

monika6e
18. pro 2010

těžko říct, jak to je. Maliník prý funguje jen v případě, že organismus maminky není zatížen "chemickými tabletkami" - těhu vitaminy apod. Pokud tělo navyknete na chemii (ač jsou ty tabletky přece děsně přirozené a blablabla...), pak je maliník k ničemu. Pokud jste čistí, může zabrat. A neplatí to jen o maliníku, ale o užívání bylin obecně.
Jinak moje zkušenost z prvního těhu je ta, že jsem maliník pila někdy od 30tt asi tři litry denně, páč mi hrozně chutnal. Porodila jsem překotně v 38tt. Porod nádhernej - teda až na to, že jsem byla roztrhaná a rozstříhaná až za ušima...
Teď mi hrozil předčasný porod, takže jsem ležela na kapačkách a rvali do mě magnezko pak i tabletami, tak uvidíme. V tuhle chvíli už neberu nic a o Vánocích najíždím znovu na maliník. Tak uvidíme. Minimálně dodržím pitný režim 😀

jasekd
18. pro 2010

Ja teda zadne vitaminy nebrala, maximalne na zac. tehot. obcas listovku, a stejne nepomohl. Pila jsem teda jen ty dva az tri hrnky asi 4 tydny pred porodem, zas jsem nechtela rodit nejak brzo, jeste jsem chodila do prace, nemela doma nic pripraveneho... Pila jsem ho i pri porodu a vubec jsem se neotvirala a musela mi pomoct chemie a prdnuti vody (jen mi odtekala, ale obaly tam furt byly), za cca 5 nebo 6 hodin silnych kontrakci jsem byla stale otevrena na 1 cm, po prdnuti vody byly 4 a pak to trvalo dalsi asi 4 hodiny. Taky jsem poctive pila sliz ze lnenyho seminka a ani tlaceni neslo, ale kluk byl na me hodne velikej. Nicmene ten caj je docela dobrej, na to, ze je bylinkovej, sliz se da prezit, kdyz se da hodne citronu, takze to urcite budu pit zase, aspon neco malo pro to chci udelat a treba by to bez tohodle bylo jeste horsi 😝 Navic to cloveka trochu uklidnuje,ze se nejak pripravuje (na Epi no a nejake masaze jsem asi lina).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru