Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

denousek
15. lis 2007

no ted uzje to jedno to jsme spis hledala drive ted uz to ,,doklepu,, s magneskem a s calibrem 🙂 a cajik budu ted pit malinikovy ...

monaberuska1
15. lis 2007

Dení ty bereš magnésko?a budeš ho brát do kdy?jo a je prý lepší bylinky nesladit, taky jsem to slyšela, ale med v těhu se nedoporučuje🙂aspoň nám to říkala ta ženština z toho povídání

denousek
15. lis 2007

fakt??proc se nedoporucuje to slysim poprve teda..vzdyt sou tam vitaminy furt lepsi nez curk ne??....na magnesko budu brat bud do te doby nez mi neco rekkne dr a kdyz nerekne tak nevim no....asi jak zacnu pit malinik tak vysadim za par dni mgnesko...ted mam ted amgnosolv-magnesium v prasku na napoj

monaberuska1
15. lis 2007

Já jsem právě teď stím měla problém prý magnésko už v 36tt nemáš brát jelokož zmensuje tu cinnost delohy, a pak dochazi k prenaseni.me ho DR napsala právě v 35tt tak jsem ho brala jen týden, zavolala jsem si i do porodky k DR jinému a ten mi taky říkal že už se těhotným v 36tt nedává magnésko.

denousek
15. lis 2007

no jeste ze to vim!!renaeni to by mi tak schazelo!!no tak myslim jeste tyden a pak na neho prdim...no abych nevymenila magnesko za malinik a nejela hned 😀

monaberuska1
15. lis 2007

No zas podle toho z jakýho důvodu ti to magnésko DR napsal🙂já to měla že jsem měla bolestivé tvrdnutí břicha, a to jsem pak zjistila že to jsou poslíčci nebo zkrátka děloha se připravuje na porod🙂

denousek
15. lis 2007

no to on mi nerekl...ani sem si nikdy na nic nestezovala ani jsem se pry neotvirala cipek se pry nekratil vse v poho ale proste mi ho napsal...tak ja nevim,,ale vzdycky mi opakuje ze mam vic odpocivat fakt jak kdybych mela porodit driv... ale jinak nic nerikal..ale tak vysadim ho...pozdeji

monaberuska1
15. lis 2007

hm, to jo taky mám nařízený klid, taky jako bych měla už porodit🙂no abych pravdu řekla někdy ty v noci ty poslíčci opravdu vypadají jako už kontrakce🙂ani nevím jestli mám ten maliník vůbec začít pít, trošku se toho bojím.-(

denousek
16. lis 2007

ty jo...dnes me v noci 2 krat probudila silena bolest bricha a mela sem ho jako kamen....to nechci videt porod.ja to nedam.... to bylo sileny uz se zacinam bat...dnes se malej jeste nehnul...no mozna uz se mililinko probira..

monaberuska1
16. lis 2007

jojo tak to jsou ty poslíčci🙂taky jsem se dneska probrala myslím taky 2x s šílenou bolestí břicha🙂ale dá se to🙂taky někdy přemýšlím jestli to zvládnu 😒 No nechám se překvapit 🙂 nic jinýho mi nezbývá 😀

denousek
16. lis 2007

no ja bych rekla ze to boli vic ze spankujak jsme rozespale tak bolest je vic vnimana no...snad...

monaberuska1
16. lis 2007

jojo🙂dneska jsem měla tedy první šálek maliníkovýho čaje🙂a kdybych náhodou zas měla opět stahy, tak už si je budu jen psát po kolika minutách jsou a kdyby náhodou tak už pojedu rovnou do porodky🙂ale minule to třeba byla fakt náhoda🙂

denousek
16. lis 2007

jo mono bya to nahoda...a i kdyby tak co...uz mas cas...uz by to bylo dobre 😉

monaberuska1
16. lis 2007

jojo, já bych se tomu nebránila🙂

denousek
16. lis 2007

fakt se rika pit malinik od 34tt??jako od zacatku nebo od ukonceneho??at vim...ja nevim kdy si dam prvni salek...ale asi az v ukoncenym 34...zacina mi v pondeli...

monaberuska1
16. lis 2007

jojo od ukončeného 34tt🙂jojo takže půjdeš ho bumbat jo?já jsem dneska měla jeden šálek🙂a celý týden budu pít jeden šálek a pak 2 šálky🙂abych to nějak nepřehnala🙂

denousek
16. lis 2007

no ja od prosince budu denne pit salky 2 kdyz uz tak uz a ty uz se toho neboj a jdi do toho naplno!!ted uz muzes !!

monaberuska1
16. lis 2007

jo jasný🙂jdu do toho naplno🙂od prosince?jako začneš hned se dvoma denně??já taky asi zítra si dám ještě jen jeden a pak začnu pít dva🙂vždyť když to přijde tak to přijde🙂

bramburka
17. lis 2007

Chci napsat jen, ze nevim, jestli to bylo malinikem, kterej jsem pila od 6. tydne, ale porod jsem mela vazne super rychly, porodni cesty se sami otevíraly aniz bych mela nejake velke kontrakce. Musim rict, ze opravdu mam nizky prah bolestivosti, takze nekecam. Menstruační bolesti - asi tak. Otevřela sjem se za 3,5 hodiny bez bolesti. pak bolely kontrakce akorát při samotném porodu.

monaberuska1
17. lis 2007

jé taky bych chtěla pak popisovat porod jako ty bramburka🙂nechám se překvapit jak se malé bude chtít ven🙂

denousek
17. lis 2007

bramburko ale malinik se na zacatku tehu vubec pit nesmi!!to teda cucum ze se ti nic nestalo

monaberuska1
17. lis 2007

proč se nesmí pít maliník ze začátku těhu??

denousek
17. lis 2007

ja nevim ja jsem to na zacatku nekde cetla ze se to muze az od toho 34tt tak nevim...

hanelka
18. lis 2007

ja malinik pila tak od 32 tydne...a taky jsem se otvirala pomerne rychle, i kdyz to ostatni 😝 (viz Jaky byl porod 😉 )
nekde jsem cetla, ze malinik je vylozene rostlina pro tehotne, ktera se muze cele tehu, nekde zas, ze az od 4. mesice, nekde ze od ukonceneho 34tt, nekde ze od 36...si vyberte 😖

monaberuska1
18. lis 2007

jo tak já jsem si vynaral tedy 36tt🙂

mamina
19. lis 2007

Ahoj,holky.Maliník se pije od 32.tt 2* denně,od 36.tt se může i 4* denně.A alespoň na mě měl vliv obrovskej.Během porodu ze mně mimčo krásně vyplulo bez problémů a úplně snadno.U některejch jsem ho nepila a bylo to znát.Jinak maliník zvláčňuje a uvolňuje porodní cesty,takže jsou pružnější a nejste pak tak potrhaný.Já ho pila u holek a neměla jsem žádný stehy..Hodně štěstí. 😉

denousek
19. lis 2007

mamino tvuj nick te vazne vystihuje 😀 😀 ty mas detiii...to je parada to bych taky chtela 😀 no malinik je na rychlajsi otevreni porodnich cest ,lnene seminko ti z nich udela skluzavku tvori v tobe sliz takze mimi vazne vystreli 😀 no a Arnica montana CH9-ted se chystam koupit-zase zlepsuje hojeni...ja uziju vsechnomkdyz si to ulehcit,tak proc ne ze...a myslis ze se fakt pak muzou i 4 maliniky denne??... 😕

monaberuska1
20. lis 2007

já radši zůstanu u těch dvou šálku, protože tam dávám polévkovou lžíci, já si myslím mamino že když tam dáváš kávovou lžičku ne?tak se může pít 4xdenně🙂to by už odpovídalo🙂ale na pol.lžíci se doporučuje 2xdenně🙂

monaberuska1
22. lis 2007

holky kde to vázne, to už nikdo nepije čajík???

jandalinka
22. lis 2007

Ahojky všichni,co pijete maliník!!!
Ještě před měsícem jsem tady psala,že maliník též užívám a jsem zvědavá na účinky a můžu říct,že jsem byla nad míru spokojená 🙂Mám porod už za sebou a můžu říct,že přesto,že mám docela nízký tlak a myslela jsem,že pokud bude porod trvat dlouho,tak to neudejchám a nevydržím.Ale opravdu silné kontrakce začali v 8:00,v 9:00mě dali kapačku na posílení kontrakcí a v 10:09se narodilo naše sluníčko-Eliška.A maliník jsem opravdu poctivě pila od 34.týdne dvakrát šálek denně.Zase jsem to nepřeháněla,abych pila po litrech 😅 .
A Eliška tak rychle vyklouzla,že jsem si hned vzpomněla,zda to ovlivnil maliník,ale jestli ano,tak jsem ráda,že jsem ho pila a pokud na to neměl maliník vliv,tak i tak můžu doporučit a tím nic nezkazíme.ALe co vím,tak opravdu ze začátku těhu není dobré ho pít,vyvolává totiž lehce porod,kontrakce.tak přeji všem,ať má maliník stejné účinky jako u mě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru