Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

gaba3
15. dub 2008

daru: tak to jsme na tom stejně 😉 a taky mi chutnal 🙂

mirka8429
15. dub 2008

gabi no ja tom tiez zvedava ako to zaberie namna..lebo vidim ze je to individualne 🙂

sandrika
15. dub 2008

ja ho pijemod 37 tt len 1 denne a od 38 2 x denne len posledné 2 dni už 3 x a tak chcem aj pokračovať

gaba3
15. dub 2008

mirka: uvidíte, třeba to zapůsobí 😉 moc bych vám to přála, já se s tím prolejvala, ale jak jsem psala, čajík mi chutnal, tak v pohodě 🙂

mirka8429
15. dub 2008

sandri az tolkokrat ho pijes?? 😲

gabi aj mne chutna..lebo ja som kedysi pila aj urologicky hehe a ma podobnu chut... 🙂

sandrika
15. dub 2008

no povedalli mi že teasne pred pôrodom 3 až x denne

mirka8429
15. dub 2008

sandri hej?mne ani nepovedali kolko krat...tak ja pijem stale len 1krat hehe

kachnicka01
15. dub 2008

ahojky ja ke konci nepila uz skoro nic jinyho hihi lezl mi i usima a prenasela jsem. Porod trval necele 4h, ale mela jsem oxytocin...no ja nedokazu posoudit jestli mi pomohl, ale mozna jo a to v tom, ze jsem byla psychicky v pohode, a to je asi nejdulezitejsi... a za to mohl asi i ten caj ze jsem mela dobrej pocit, ze pro ten porod neco delam hihihi

dela
1. čer 2008

Ahoj holky,nevíte někdo,jak se jí to lněné semínko a kolikrát denně?Jestli se ty zrníčka můžou jíst samostatně,nebo se mají zapíjet?Nebo nějak převařovat?Já nevím jak to jíst,aby to mělo nějaký účinek 🙂 Maliník piju dvakrát denně,tak doufám že to není málo nebo moc.

mywiel
2. čer 2008

Najvyssi ucinok to ma ked sa to pije treba ich nechat mocit tak den v horucej vode a potom vypit, ale nechuti to bohvieako mozes si to prichutit medom, lebo inac mas pocit ze pijes lepidlo, je to take zelatinove... 😝

lucky.lady
2. čer 2008

mywiel: nechal odmočit na celý den? Já myslela, že stačí max. hodina 😨

mywiel
2. čer 2008

No moja mama to tak pije kedze je vegetarianka, ale skus mozno na hodinu staci musi to byt taky sliz, fuj aj ja by som to mala zacat pit aby dietatko malo dost vernixu a pri porode lepsie klzalo... 😝

krista
2. čer 2008

Ahojky,
tak já jsem ho teda měla odmočený hodně dlouho, protože jsem si ho ve 34tt dělala 1x denně, ve 35tt 2x denně a ve 36 3x denně a takhle pokračovala až do porodu a udělala jsem je vždycky naráz, ale že by to teda pomohlo 😅 Řekla jsem si že příště se asi na maliník vyprdnu, ale jak vidím tak někomu asi pomohl, tak to je zase člověk od člověka 🙂

mywiel
2. čer 2008

Ja si tiez myslim ze ten vernix si telo vytvori aj sam, ale za pokus to stoji, len pit to je fakt brrrr... 😝 😀

lucky.lady
2. čer 2008

krista: a ty píšeš o maliníku, nebo o lněném semínku?

lenulin
2. čer 2008

ahojky chci zeptat na ten názor jestli má někdo pocit,že mu maliník nějak pomohl

kacka.va
2. čer 2008

Já myslím, že na mě maliník vliv neměl vůbec žádný, i když jsem pila poctivě. Jinak na krabičce od toho lněného semínka je napsáno, jak se má připravovat.

krista
2. čer 2008

LucykLady tak psala jsem o maliníku ale pila jsem obojí a obojí jsem máchala nejmíň půl dne 😀 Ale lněné semínko jsem pila jen 1x denně 🙂

Lenulin já mám pocit že mi nepomohl, ale nemůžu vědět jestli by to bez něj nebylo horší 😅 Bolesti jsem měla 29 hodin než jsem porodila, ale když mi praskla voda tak už to byly "jenom" 4 hoďky 🙂

dela
2. čer 2008

Ty jo holky,tak já teda nevím jestli beru tu správnou věc.Koupila jsem to v pytlíku,jmenuje se to len hnědý bio,ale návod jak se to používá na tom není.Jsou to takovýé malé hnědé semínka a já si vždycky naberu lžičku,dám do pusy a zapiju vodou.No ale jak tak čtu,tak to asi dělám špatně a doufám že tím ještě neškodím mimču.A taky doufám že je to vůbec ono,to semínko co se má brát.Holky poradte mi,jsem z toho nějaká mimo 🙂

mywiel
2. čer 2008

To seminko je hnede a ploske, mozes ho jest aj tak ako pises ale lepsie ucinok ma ked sa pije.

prada
2. čer 2008

já jsem maliník taky pila poctivě a musím říct, že jsem porod měla úplně pohodovej. bolesti mi začaly v jednu hodinu v noci a malá se narodila skoro v poledne. Extra velké bolesti jsem neměla a vše šlo hladce.
ale nemůžu říct, že to bylo díky maliníku, třeba by byl stejný průběh i kdybych ho nepila....

jak se říká: věř a víra Tvá Tě uzdraví 😉

atreides
2. čer 2008

maliník jsem pila poctivě a porod trval 5 hodin, ale jestli to bylo díky maliníku těžko říct 😉

lenulin
2. čer 2008

no to je opravdu těžko říct.Ale zkusit to je taky dobré alespoň pro dobrý pocit.Vždyť čím se má člověk uklidnit já jsem nervózní jako blazen.Nevím možná je to strach z toho co mě čeká a nevím co to bude a jak to bude a ještě, že příjemné vůbec a ještě i jisté riziko.

dididi30
2. čer 2008

ahojj leni, no ty dnes mas termin?? parada, mna to caka v nedelu, som zvedava ci aj ja tu budem 😀 ale asi hej, lebo chlapci su lenivi, nechce sa im na svet 🙂
inak ja ho pijem tiez, som zvedava......prvi porod som mala lahucky do 12 hodin a druhy vraj by mal byt do 6, no som zvedava....ale inak som v poho nic sa nedeje, hoci robim vsetko aby to islo skor, len ziadne vysledky ☹

implicitni
11. čer 2008

Ahoj, já pila maliník taky a myslím že mi pomohl (ale těžko soudit), prý je na to aby se uvolnila hráz a byla pružnější. A musím říct že jsem měla těžký porod ... miminku nesestoupila hlavička a několik hodin jsem jí vytlačovala ven, tak jsem byla jen malinko nastřižená a vše se velice rychle a dobře hojilo. Jen nevím jak by to bylo kdybych ho nepila ..... ale navíc mi chutnal.

krista
11. čer 2008

Implicitni jestli to má být na hráz tak to mi asi taky pomohlo, sice jsem střižená byla, ale Dr. šil chviličku, takže jen pár stehů a zahojila jsem se perfektně 🙂

kacka.va
11. čer 2008

maliník podle mě není na hráz ale na uvolnění dolního svalstva 🙂

montinka
11. čer 2008

a od ktoreho tyzdna sa ma ten caj vlastne pit?

tehulka4
11. čer 2008

a v com teda je dobry ten malinikovy caj??? a odkedy by som ho mala pit??

montinka
11. čer 2008

no tehulka to zaujima aj mna od kedy sa ma pit a vraj pomaha pri otvarani sa teda aspon tak som ja citala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru