Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

denousek
22. lis 2007

jandalinko ja ted prave uvazuju odkdy ho mam zacit pit....se mi taky zda ze muze ten porod trosilinku u nekoho podnitit tak abych nezacala zase rosit moc brzo.....ptz beru magnesko ..a to taky nevim kdy mam vysadit...vysadim magnesko a nasadim malinik a mozna hned pojedu ne 😒

monaberuska1
22. lis 2007

Ahojky holky 🙂
jandalinka🙂 tak ti mocinky gratuluji, to se máš že už to máš za sebou.-)a rodila si v termínu?nebo o něco dýl?nebo dřív?Já jsme tedy začala v 36tt jeden šálek a odedneška začínám 2 šálky🙂
tak jsem tedy zvědavá taky na ten maliník🙂

jandalinka
22. lis 2007

Denousek:já brala magnesko celé těhotenství 6denně a zhruba v 34.týdnu mi doktor řekl,ať vysadím a dám hladký průběh případným poslíčkům.Mg totiž zpomalí kontrakce a křeče,což už pak ke konce těhotenství nepotřebujem 😉 A maliník opravdu od 34.týdna vůbec neublíží,spíš naopak.A tím,že ho začneš teprv pít,tak určitě neurychlíš porod 😵 .To jen připravíš tělo na hladký průběh během porodu.
Monaberuska1:měla jsem termín 13.11.a Elis se narodila 12.11.,tož úplně unikátní.Pak též napiš své účinky maliníku po porodu.

monaberuska1
22. lis 2007

jojo, jandalinka🙂napíšu🙂Doufám, že to bude taky tak pěkně probíhat🙂

mamina
22. lis 2007

Ahoj,holky.Je to u každý jinak,ale u mě 100% zabral.U prvních dvou jsem ho nepila,u třetí jo,u čtvrtýho ne a u pátýho jo.Taky u třetího a pátýho jsem rodila s PA,u ostatních s doktorem,to mělo určitě taky vliv,ale třetího a pátýho jsem rodila v pohodě,doslova s úsměvem(děcka měli kolem 4 kg),bez nástřihu a bez jedinýho stehu.U Betynky jsem sama nestihla prostě ani zatlačit-prostě vypadla 😀 .U těch tří jsem měla bolesti k zbláznění,porody byly strašně dlouhý,měla jsem utrženej čípek(u všech tří) a natrženej konečník a kolem 30 stehů..Takže pití vřele doporučuju.

monaberuska1
25. lis 2007

já ho piju teda od 36tt jeden šálek denně a v 37tt jsem začla 2 šálky denně a až do porodu budu teda pít 2 šálky🙂

denousek
26. lis 2007

je to hrozne individualni nekde pisou i na konci 4 salky denne ....no ja ted zacnu s jednim asi tento tyden teda a od pristiho 2 salky a pak 3 salky...a budu si to vyvarovat asi i stim lnenym seminkem....

monaberuska1
27. lis 2007

jojo🙂ale ty 4 šálky se pijou denně když by jsis dávala kávovou lžičku.když budeš dávat polévkovou lžičku, tak se pijou nejvíc 2 šálky denně🙂

ene
27. lis 2007

Hlavne ty vase salky jsou hrozne matouci. Na caji mam, ze se pripravuje 0,25 l z jednoho sacku, to preci neni salek, ale normalni hrnek. Takze kolik se toho ma denne vypit objemove? Vi to vubec nekdo? 😀

denousek
27. lis 2007

holky ja myslim ze zase na tom tolik nesejde cajem se prece neda predavkovat ,,,ja jsem vcera jak jsem to zkousela napoprve tak jsem si dala do hrnce na plotylku 2 hrnky vody,jak rika enne jeden je cca 0,25l ...a do toho 2 polevkove lzice maliniku a 2 lzice lneneho seminka...spolu jsem to uvedla k varu vyvarila a pak nechala jeste odstat prikryte...pak jsem si to precedila do hrnku pridala lzicku medu a vypila....bylo to takove malinko hustejsi kvuli tomu seminku,bylo to znat ze tam je no...ale co,kdyz si to chci ulehcit...dnes uz si toho uvarim min vcera jsem to jen zkousela ale pozdeji toho budu pit hodne to se prece nemuze nic stat je to jen caj telo si samo vezme co potrebuje ne...

martinataylor
27. lis 2007

Holky taky ho piju,ráno hrnek čaje a večer taky,tedy 2 krát po 0,25 l.Doufám,že teda bude působit jak tady píšete,byla bych ráda. 😀

denousek
27. lis 2007

no taky doufam..j jsem ho zacala pit vcera jen po vecerech vcera a dnes ale zitra uz si udelam 2 denne rano a druhy vecer...marti a to lnene seminko tam nedavas jo??to ti zase z porodnich cest udela skluzavku ze mimi pekne vyjede 😀

martinataylor
28. lis 2007

to jsem Deny neslyšela o tom lněném semínku?To si přeju aby pěkně vyjela 😀 . Už aby to bylo za námi co?

monaberuska1
28. lis 2007

ene, tak dobře do 0,25lhrnečku nebo šálku-na tom tak přece nesejde,hlavně aby ta nádoba měla o,25l🙂se dává polévková lžíce maliníkovýho čaje a zalije se to horkou vodou a nechá se to 15 min.vyluhovat:-)a pije se to 2X denně v tomhle množství takže za den tento čaj vypiješ 0,50l🙂
a do 0,25l hrnečku nebo do nějaké nádoby co má tento poměr se dá j kávová lžička maliníkovýho čaje a když si to takto budeš připravovat tak se čaj pije 4xdenně🙂a vypiješ ho zas 0,50l🙂

dení a marti🙂_ už bych to taky chtěla mít za sebou, a doufám že čajík pomůže🙂a když ne tak si porod aspoň užijem ne??taky to není špatné 😀 🙂

lacostina
28. lis 2007

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jak je to s klasickým černým čajem? Škodí nebo ne? Díky za odpověď!!!!!!! 🙂

denousek
28. lis 2007

mojo cos to napsala za nesmysl ta prvni pulka je dobre 2 krat denne 0,25 je 0,50 ale 4 krat denne je to jednou tolik vis....

ja mam na sacku napsany ze se to ma nejdriv povarit ve varu na plotynce 3-5min a pak jeste 10 min vyluhovat v prikryte nadobe...proto si to varim i s tim lnenym seinkem kdyz se ten malinik stejne vari na plotynce...

monaberuska1
28. lis 2007

dení, přečti si to pořádně🙂 😀 ta druhá půlka je jinak🙂 😀 pak mi napiš ju?jestli jsi na to přišla🙂 😀 😀 jojo já mám teda na tom čajíku napsaný dva návody jak jej možno připravit, buď to přímo vařit nějakých 5 minut a pak to scedit, a nebo jak píše zalít horkou vodou a nechat to 15 min.louhovat a pak to scedit🙂
lacostina- no mě tedy nikdy černý čaj nechutnal, takže ho nepiju ale slyšela jsem že v těhu škodí, ale moje sestra ho pila celý těhu a má ročního synka a byli v pohodě🙂takže to jsou možná povídačky, anebo to na každýho působí jinak, moji sestře černý čaj vůbec neuškodil🙂

denousek
28. lis 2007

ja sem asi debil no....nechapu to ale to je fuk ja si to vyvaruju a nechavam vyluhovat jak je to na cacku to je uz fuk....

no a ja jsem slysela ze cerny caj by se myslim nemel ale radsi ze zeptej dr nabo napis do poradny porodni babicky ve volne diskusi 😉

mobina
28. lis 2007

Lacostino slabý by měl být asi v pohodě. Nejlíp pít asi roibos.

S tou přípravou maliníku tedy taky tápu. Včera jsem si přečetla, že v nálevových sáčcích se má louhovat jen 3 minuty a v žádném případě nevařit 😕

denousek
28. lis 2007

jo ale ja mluvim o sypanem maliniku mobi vis...

monaberuska1
28. lis 2007

no ten sáčkový je prý naprd, já si ho taky prvně koupila ale je to takový slabý oproti co piju sypaný, a aji nakonec ta lékarnice říkala že sypaný čaje jsou vždy lepší jako účinější🙂stačí třeba přirovnání když si koupíte heřmánkový čaj sáčkový a sypaný🙂to se nedá ani srovnat, ten sáčkový bych řekla že není snad ani heřmánkový

xsipm04
28. lis 2007

lacostina: Já už si to s tím černým čajem přesně nepamatuju, ale myslím, že to bylo nějak jako že černý čaj brání vstřebávání železa, nebo něčeho takového 🙂 takže by se neměl moc pít v těhu, protože té látky, jejímuž vstřebávání brání, je v těhu zvýšená spotřeba. Myslím, že to bylo to železo, ale jistá si nejsem 🙂

ene
28. lis 2007

Lac, na kurzu nam k cernemu caji rikali toliko, ze stavi a vzhledem k tomu jake jsou s tim v tehu problemy, tak se nedoporucuje. Ale pokud to na tebe takovy ucinek nema, tak je to asi jedno. Problem je, ze se vlivy caju nedaji presne urcit. Treba zeleny caj mam v knizce, ktera je prelozena z anglictiny, zakazany, ze u nej byly nejake spatne ucinky prokazany. Naopak na kurzu nam zase PA doporucovala "tehotensky napoj" na leto - zeleny caj 1:1 s jablecnym dzusem a nechat vychladit v lednicce. Takze je to stejne na tobe, na co se pocitove citis, jestli ti nedela tezko od zaludku atd. Me treba cerny caj ze zacatku rano dost pomahal, protoze mi dokazal krasne zklidnit zaludek.

monaberuska1
29. lis 2007

Ahojky holky🙂
souhlasím s ene🙂ono by jsi pak nakonec nemohla v těhu vlastně nic, protože každý má na vše úplně jiný názor, a někdy si myslím že je to pěkná kravina🙂

kvetinka28
30. lis 2007

Ahojte,
tak ja pijem v tehu aj zeleny caj (asi 2x tyzdenne), obcas si dam aj cierny (pila som ho asi 4x za cele tehu), ale vsetko s mierou. V lete som si nazbierala malinik (pre istotu som si este kupila aj sypany) a niekedy ho s manzelom uz teraz pijeme. Zatial som nemala ziadne stahy, len raz ma v 30.tt bolelo velmi brucho, mozno prva kontrakcia, ale inak nic, ani ziadne tvrdnutie. Takze myslim, ze vsetko s mierou. Ani malinik neuzkodi, ak sa pije hoci aj pocas celeho tehu, ale len obcas.

monaberuska1
30. lis 2007

ahojky 🙂
kvetinka- no ja jen cetla ze malinik je i strasne dobry kdyz ma nekdo velky prujem ale to se pije 5x denně🙂jo já mám taky ty první kontrakce, ale to je prý normální takhle ke konci těhu🙂jinak zelený ani černý jsem nepila jelikož je moc nemusím🙂 😝 mám ráda jen ovocný a maliníkový mi taky chutná🙂

simlenka
7. pro 2007

tak jsem maliník ochutnala a 😝 nif mof - nějak se nemůžu přinutit udělat si další šálek, ale stejně mám ještě 14 dní čas, takže třeba se ještě odhodlám 😅

denousek
7. pro 2007

simlenka cim driv zacnes tim lip od 34tt uz se ma pit nikdy nevis jestli neporodis driv...a to si vem ze ja do sebe laduju 4 denne-teda 2 ale velky no...
a to si vyvaruju jeste se lnenym seminkem ffuujjjj ale co bych pro to neudelal abych to mela pak jednoduchy....hadim do toho lzicku mediku a dobry,,,nejak to do sebe naliju je to preci pro dobrou vec 😉

kristina_tvb
7. pro 2007

ahoj holky cajikove 🙂 Pozeram, ze sa vam to vacsine uz krati... aj vam celkom zavidim, ze budete mat uz spuntikov u seba, a tak este si pockam. No neska som sa konecne dozvedela, co je to ten malinikovy caj v slovencine 😉 tak si este par tyzdnov pockam a potom sa k vam pridam 😀

simlenka
7. pro 2007

když já právě nesnáším čaj s medem 😖 med jako takovej mi chutná, ale ne v čaji, tam mi "smrdí" nebo co... - ale tak jako vypít se to dá, ale žádná lahůdka to není - tak myslíš, že od 34tt pít? tak já teda zase začnu. lněný semínko mám doma taky, ale to jsem zatím jen zkoušela chroupat, zatím jsem z něj nedělala ten sliz...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru