Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

monaberuska1
9. zář 2008

ahojky holky taky jsem pila maliník🙂ale nějak nepomohl, malá musela pak císařam🙂ale když budu po druhé těhu budu ho pít zas🙂je to dobrý pocit🙂

animatua
9. zář 2008

ahoj holky, jak dlouho pred planovanym porodem jste malinikovy caj zacaly pit? A pomohlo to nekomu z vas u porodu?

monaberuska1
9. zář 2008

animatua . ahojky já ho začala pít myslím od 27 týdne těhu🙂jak píši nepomohl, nebo možná kdyby se malá nerozhodla že chce jít císařek tak by možná pomohl🙂ale kámoška říká že jí pomohl,🙂jak říkám až budu po druhé těhu budu ho pít zas🙂

haninka
9. zář 2008

animatua, maliník se pije až od ukončeného 34tt!!..nevim jestli může vyvolat porod nebo ne, ale 27tt se mi zdá moc brzo..

monaberuska, na každýho to zabírá jinak..někomu pomůže, někomu ne... 😒 ale jak píšeš, taky mám lepší pocit 😀

konja
9. zář 2008

animatua: pila jsem od 34tt jeden hrníček denně, d 37tt jsem se prolejvala i pěti hrníčky denně. Myslím,že pomohl ikdyž jsem rodila už podruhé - otevírala jsem se už od 36 tt, v 38+4tt praskla voda a bez kontrakci jsem byla otevřena na 3cm!Malá se narodila za tři hodiny celkem snesitelných bolestí na tři zatlačení.Bylo to rychlé a bezproblémové.Věřím,že maliník pomohl! 🙂

animatua
9. zář 2008

holky diky za rady, ja mam rodit uz za cca 14 dni, malinikovej caj mam koupeny ale bojim se ho pit abych nezacala rodit driv, ale asi uz s nim pomalu zacnu..

monaberuska1
9. zář 2008

animatua, to stím začni, neboj maliník nevyvolává porod, jenom tě na něho připravuje ty cesty se líp otvírají🙂

haninka, jojo já měla termín v prosinci, takže to bylo i dobrý v těch mrazech jsem si udělala maliníkový čaj a koukala ven z okna🙂prostě si myslím že není špatný když ho nikdo pije naopak🙂a lněný semínko bych taky jedla, ale až budu po druhé těhu🙂

hlavinka
16. zář 2008

Holky, pisete, ze jste zacly treba uz v 27 tydnu. Neni to brzy? Prece jen do porodu jsou to jeste 3 mesice....Dekuju 😉

evitkamalicka
16. zář 2008

hlavinka podla mna to nie je skoro, lebo malinikovy caj porod nevyvolava, len ulahcuje otvaranie pocas porodu

haninka
16. zář 2008

holky, já bych řekla, že je to brzy..všude se píše, že se má pít od ukončeného 34 týdne..dřív bych měla strach ho pít..přecijen je na otevírání porodních cest..

hlavinka
17. zář 2008

Diky holky, asi radsi jeste pockam par tydnu....

zuzula20
19. zář 2008

Ahojte, tak ja som si bola vcera kupit dalsi balicek ostruziny malinovej-tato je od ineho vyrobcu a pise sa tam okrem ineho aj ze ma dobry spasmolytisky (krce uvolnujuci) ucinok aj na maternicu. Ja som myslela ze to ma ucinkovat opacne, teda ze ma podporovat kontrakcie a napomahat otvaraniu krcka. Tak teraz som z toho jelen 😕

hlavinka
19. zář 2008

Zuzu: on ten malinik je takovy obou funkcni. Vlastne uvolnuje delozni stahy, kdyz jeste nemaji byt a naopak je podporuje, kdyz uz je na ne cas. Takze je to vlastne takovy "vselek" pro zensky.

hlavinka
19. zář 2008

tady je o tom nejake cteni: http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=25751&id=7

a pak jeste kopiruju text ze http://www.vasedeti.cz/bylinkovaporadna.php?naz...

Dobrý den.Dočetla jsem se, že v závěru těhotenství je dobré pít maliníkový čaj. Na co konkrétně to má vliv a v jakém množství by se měl pít?Děkuji za odpověď.
Vložil(a) Veronika, 28. 3. 2005 v 17:24 ||

--------------------------------------------------------------------------------
Silvie (29. 3. 2005, 21:51):
Dobrý den Veroniko. Maliníkový čaj se doporučuje pít od ukončeného 34 týdne těhotenství. Má tonizují vliv na hladké svalstvo dělohy a střev, tím nejen připravuje dělohu na porod, ale porod ulehčuje. Maliník také harmonizuje a reguluje ženské hormony v těle, zejména vaječníků a dělohy, déle tlumí poševní záněty, pomáhá při cystách i neplodnosti, podporuje látkovou výměnu. Má také stahující účinek, je možné jen použít i v kosmetice na stahování kůže, podporuje vylučování moči a žluči a má slabé projímavé účinky. Jeho účinky podporuje vitamín C, např. šťáva z černého rybízu. Maliníkový čaj můžete pít 2-3 šálky denně v dávkování 1 čajové lžičky na šálek. Pokud máte problémy s vylučováním, což není v těhotenství výjimkou, střeva jsou utlačována miminkem což zhoršuje pohyb potravy ve střevech, doporučuji Vám od ukončeného 34 týdne těhotenství konzumovat drcená lněná semínka. Lidová moudrost praví, že len nechá dítě hladně vyklouznout. Len má projímavé účinky, ale nevyvolá průjem, upravuje střevní peristaltiku a zvýší se tvorba poševního hlenu, důležitého pro porod. Denně můžete sníst max. 1 lžíci, je nutné ji vydatně zapít, jinak způsobí zácpu. Po porodu Vám doporučuji pití kontryhelového čaje, stahuje dělohu po porodu a má další zdravotní pozitiva, viz článek „Naše ženské bylinky na gynekologické problémy“ na těchto stránkách v rubrice Bylinky. Přeji Vám krásný porod, ať jste tou nejšťastnější maminkou toho nejkrásnějšího miminka. Silvie.

zuzula20
22. zář 2008

Dakujem hlavinka za odkazy na clanky. Pijem ho poctivo kazdy den. V noci sa budim ze mi tvrdne brucho a aj cez den to uz byva castejsie. Tak snad sa to uz chytro rozbehne.

hlavinka
22. zář 2008

Nemas zac! Druim palce, abys mela hladky porod 🙂

jasminka
22. zář 2008

baby takze v lekarni si mam pytat ostruzinu malinovu, alebo co vlastne, lebo ked poviem, ze malinikovy caj, tak na mna pozeraju, ako keby som spadla z jahody

hlavinka
22. zář 2008

Jasminka: na Slovensku se tomu rika ostruzinu malinovu, v CR malinik. Takze pytej ostruzinu 🙂

zuzula20
30. zář 2008

Ahojte babenky, ako malinikujete? Ja stale cakam a nic. Krcok je stale rovnako, nejako sa neotvaram 😒 ale brucho tvrdne. Uz to chcem mat za sebou 😖
jasminka - ja som pobehala cele mesto kym som zohnala ostruzinu a tiez na mna vo vela lekarnach vyvalovali oci, ze co to vlastne chcem. Ale v par lekarnach zas boli ochotni mi to aj objednat. Ale nakoniec som to zohnala aj bez objednavky a teraz neviem ci mi to pomaha...

felixko
1. říj 2008

Ahojte. Ja som pila poctivo čaj z ostružiny malinovej od 34tt a myslím, že sa vyplatilo. Pri pôrode som nemala také bolesti, stála som pociťovala len tlaky, veď aj kontrakcie mi začali vlastne tým, že som myslela, že mám hnačku, lenže mi pritom akosi tvrdlo brucho v pravidelných intervaloch.. Tiež som denne jedla ľanové semienko, žiaľ, to asi veľmi nepomohlo, pretože naša malá bola dosť veľké dieťaťko a museli ma nastrihnúť. A tiež som k pôrodu užívala homeopatiká. Celkovo pôrod od prepichnutia plodových obalov a začatia pravidelných a bolestivejších sťahov trval od 11.15 hod. do 14.45 hod., kedy malá prišla na svet. Baby dá sa to zvládnuť, nemajte strach. Za ten zázrak to stojí 😀 😀

hlavinka
2. říj 2008

Felixo: tak gratulujeme, to je super zprava, ze nekomu malinik zabral 🙂 Dekujeme za podporu. Hodne stesti Tobe a male 😉

kakusa
2. říj 2008

Ahojte baby, tak aj ja sa chystam na ten cajik, vsade su take protichodne nazory a len malo bab potvrdi, ci zabral,alebo co. Somrada, ze je tu niekto komu pomohol🙂 Feixko gratulujem🙂
Baby trezalka je co za bylinku?

haninka
3. říj 2008

Ahojky skoromaminy,
mě maliník určitě pomohl. Pila jsem ho od uk. 34tt půl litr denně, od cca 38tt asi litr denně. Z 3cm na 7 jsem se otevřela v horký sprše za hodinu a něco..taky jsem si dělala odvar z lněnýho semínka, ale nevim jestli mi pomohl, protože Terka byla docela macek a museli mě nastřihnout..
Hlavně nezapomínejte během porodu čurat, mě v sestoupení míma bránil plný močák.. 😒

Tak ať to máte brzy za sebou a miminka u sebe 🙂

sjju
8. říj 2008

ahojte. ja som pocula ze je dobre pit caj z alchemilky. ale skusim aj ten malinikovy.

sarkal
9. říj 2008

Ahoj holky.Tak já piji maliník od 34tt,ale někde jsem četla,že až od 36tt..Tak nevím 😒
Pila jsem nejdříve jeden hrnek denňě,teď dva,ale už chci přejít na tři.Docela by mě zajímalo zda je to nějak lékařsky potvrzené,že opravdu pomáhá,protože někdy když píšete,že pomohl nebo,že nepomohl tak to přeci jenom může být jen náhoda,těžko říci.Každopádně já ho piji už jen pro ten dobrý pocit a i kdyby teda nepomohl tak určitě neuškodí ba naopak,léčivý účinek má na spoustu jiných věcí.
Ale snad nám všem pomůže a budeme mít rychlý a málo bolestivý porod 😉

meggietn
9. říj 2008

Ahojte aj ja ho pijem už 2-krát denne a potom prejdem na 3-krát denne, tiež som zvedavá či to zaberie 🙂

sarkal
10. říj 2008

Holky ještě takový dotaz.Možná je to blbost,ale...Celé těhu jsem chabrost na žaludek i když už teď nezvracím,spoustu věcí nemůžu,protože jenom je cítím zvedá se mi kufr 😝
Proto si musím čaj z maliníku sladit a to buď vrchovatou lžičkou medu nebo dvěmi menšími lžičky cukru a teď mě tak napadlo jestli to třeba nevadí,že by to ňák změnšovalo jeho účinek či tak?
Co myslíte holky a jak vy ho pijete?S cukrem nebo bez?

meggietn
10. říj 2008

sarkal ja si ho nesladím, mne chutí taký aký je.

konja
10. říj 2008

sarkal.Nemyslím,že by to nějak oslabovalo účinek.Já ho ale pila samotný,nepřišel mě nijak hnusný.Ale je fakt,že jsem se po něm asi třikrát pozvracela ikdyž už jsem jinak nevolnostma netrpěla. No ale pomohlo mi nepít ho na lačný žaludek, nejdřív jsem se před tím najedla a bylo to dobrý 😉

sarkal
10. říj 2008

To já se jako taky nejdřív musim najíst,vypít ho nalačno asi vrhnu 😝
Ale lžička medu by snad vadit neměla ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru