Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

wien
13. čer 2008

krista, ja som čítala na viacerých stránkach, že až od 36 tt sa smie piť. ale tam písali len o 2 šálkach denne. keď je to skorej a po jednej, tak to možno nevadí. a? pomohlo? aký si mala pôrod?

kacka.va
14. čer 2008

Většinou se udává buď od 34 nebo 36 týdne, je to jak kde a píšou, že 2-3 šálky denně. 🙂

mirka8429
15. čer 2008

dzanka a to tie lanove semienka sa piju??lebo ja som to nemala tak neviem ale pri druhom by som to rada skusila...

dzanka3
15. čer 2008

mirka neviem ....niekde pisu ze pit a inde ze zuvat...

ale mne vyhovuje ze zalejem to vriacou vodou - 1dcl - a o taku pol hod este vlazne to pomiesam a bez rozmyslania vypijem - lebo inak to do seba nedost ☹

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tuna tie cesky pisu ze aj povarit a potom je z toho sliz - ale to uz neviem ci by som pila...

mirka8429
15. čer 2008

dzanka aha..a to je kde dostat toto..inak potom daj vediet ci to pomohlo 😉 a je to ako voda alebo tam plavaju tie semienka??neviem si to predstavit

fazuliatko
15. čer 2008

ahojte babulky, ja tiez rozmyslam nad tym cajikom...ma sa vraj pit liter denne,nesladeny.no to az po 36 tt.tak asi ideme zacat.ved uz mame najvyssi cas... 😵

dzanka3
15. čer 2008

mirka ano je to voda so semiackami - ale ja len preglgam a nekoštujem 🙂 - lebo ked som raz podrzala v ustach uz sa mi to tazko prehltalo -a aj von by so to asi vypytalo 😒

no duuufam ze to pomoze lebo semiacka mi nechutia ☹
a fazuliatko aj ten liter caju - niekde pisu rano 2dcl a vecer 2dcl inde liter......niekto nerobi nic a porodi - snad to pomoze 😉
- ja som sa rozhodla ze rano a vecer budem ho pit....

mirka8429
15. čer 2008

fazuliatko ja som pila ale len 2 krat denne po 2 deci...a zacala som pit od 37tt..

dzanka hhe no neviem ci ja take budem..asi radsej zuvat xixi som si kupila vlakninu psyllium a tiez sa to ma rozrobit s vodou a urobi sa taka zelatina a je to bez chuti...chcela som si to dat lebo som mala problem so stolicou po pôrode..ale dala som si to len raz lebo ma z toho napinalo..nikdy viac..to radsej inu vlakninu..fuuj a ja som pila ten malinikovy caj a porodila som za 5,5 hodin silnych bolestii

dzanka3
15. čer 2008

fuuj vlakninu som si aj ja kupila - na zaciatku tehu som mala problem aj ja....ale som letela po nej - vsetka isla vrchom von...az tie glycerinove cipky pomohli.....

a ved 5,5hod nie je vela ci je?...asi v silnych bolestiach aj hodina je vela....

mirka8429
15. čer 2008

dzanka no ked som mala bolesti kazde 4 sekundy tak si spocitaj kolko silnych kontrakcii som mala 😖

dzanka3
15. čer 2008

mirka no neviem si to zatial predstavit....ale snad mi doktor pomoze a to urychli a nenecha ma dlho trapit....
jedna znama isla len na kontrolu vybavenemu doktorovi - ale o 11.00 a on ze poobede cestuje na dlhsie prec tak ide sa rodit hned...a maly bol uz o 14.00 na svete - prirodzenym porodom nie cisarskym....
...takze ony ked chcu vsetko sa da.....ale zas je mi aj jasne ze zazrak neurobi ked je nejaky problem....

mirka8429
15. čer 2008

dzanka waaaau to je super...dufam ze druhy pôrod bude tiez taky rychly...

krajcoanka
15. čer 2008

tak ja som pila malinový čaj (z našich listov zo zahrady) už od 8 mesiaca a rodila som veľmi dlho. Pri prvom 28 hod. a pri druhom 33 hod. Dokonca som chodievala aj na tie predpôrodné cviky a nič. Takže je som voči týmto veciam skeptická. Keď je panva raz uzka, tak žiadne čaje nepomôžu.

mirka8429
15. čer 2008

krajcoanka no veru je to aj o tom..ja mam boky ale uzke pôrodne cesty...ale rodila som ked pocitam riadne bolesti 5,5 hodin

wien
15. čer 2008

mám taký dojem, že malinový a maliníkový list nie je to isté. malinový list zo záhrady nie je asi to pravé orechové. maliník je počeštený výraz na malinu ostružinovú = ostružinu a to po záhradách moc nerastie.

dela
15. čer 2008

Hoky tak ted jsem z toho teda blázen.Paula myslíš že já celou dobu piju něco jinýho?Kupuju si ve zdravé výživě maliník list.Tak to je psaný na sáčku.O ostružině jsem nic neslyšela.No snad nepiju něco co by uškodilo miminku.Tak já teda nevím.Pokuste se to prosím objasnit.Díky Dela

wien
15. čer 2008

dela, maliník list je OK. len po slovensky to je ostružina malinová a často sa to u nás zamieňa práve za obyčajnú malinu zo záhrady 🙂 aspoň teda ja som nadobudla ten dojem.

eridani
15. čer 2008

Ostruzina malinova je len vzletny nazov pre klasicku malinu, ktora rastie na zahrade alebo v lese. Latinsky Rubus idaeus. Mylim sa? 😕

dela
15. čer 2008

Takže piju to správné,jo?Tak díky.Já se uplně vylekala,jestli nepiju něco jiného,něco co se třeba v těhu vůbec nesmí.No za týden bych měla rodit,tak vám napíšu,jak to teda šlo hladce 😀

wien
15. čer 2008

úplne správne 😉 určite napíš, som zvedavá aj ja, či mi to pomôže.

wien
15. čer 2008

ostružina malinová je v podstate černica, nie?alebo to mám pomýlené? 😕 aj keď tu som našla fakt tuším zobrazenú tú malinu 😖 😀 😖
http://www.evawellness.sk/index.php?page=shop.p...

dela
15. čer 2008

No jo,ted na to koukám.Tak oni ty čaje jsou asi dva.Tohle je maliník,asi plod a já piju maliník list.No nevím.Aby nebyl na super porod ten maliník plod a maliník list na porod,který trvá dva dny 😀

wien
15. čer 2008

asi to je fakt divá malina 😲
tak potom tú černicu beriem späť. a idem radšej spať 😎

eridani
15. čer 2008

wien: Cernica je Ostruzina cernicova, latinsky Rubus fructicosus, cesky (ak som to spravne nasla 😅 ) Ostruzinik krovitý. To je ina rastlinka, aj ked pribuzna.
dela: O caji z plodov som este nepocula. Pokial viem, caj sa robi len z listov a plody sa jedia ako ovocie.

wien
16. čer 2008

eridani - veď som písala, že beriem späť 😉

bucenka
16. čer 2008

ahojky na mě čaj zapůsobil až moc začala jsem ve 34tt a to se mi za 2 dny po něm rozjely kontrakce,v nem mi je zastavili a,ale v e 35+3 jsem už rodila 😉

mirka8429
16. čer 2008

wien no asi mas pravdu lebo ja som pila caj z ostruziny malinovej

dela neboj sa toto babatku neuskodi 😉

bucenka no ma sa zacat pit az od 36tt ja som ho zacala pit od 37tt...

karamelinka
16. čer 2008

ako???tak co treba pit tu ostruzinu malinovu alebo malinu zo zahrady?

mirka8429
16. čer 2008

karamelinka tu ostruzinu malinovu..ja som kupila tam kde predavaju sypane caje

katulikzlatulik
17. čer 2008

ahojte, ja viem, ze je to este skoro, ale aj tak by som sa chcela spytat, kedy sa maju zbierat tie malinove listy? nasi totiz maju veela malin na zahrade, tak som si myslela, ze lepsie budu pozbierane z nasej zahradky ako kupene, ci nie? DIIIIK

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru