Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

petreva
11. únor 2009

Emje, Petusa, děkuju, začnu po ukončení 34.t 🙂

emjee
11. únor 2009

inak malinik obsahuje zelezo, takze je fajn aj ak mate nabeh na anemiu

wild.horses
12. únor 2009

ja som uz zacala a mnaaam, zajra si idem kupit dalsie balenia 😅

etnicka
14. únor 2009

Nie je to v 33. tyzdni este skoro? Ja cakam, kym mi skonci 35. 🙂 zacnem ho pit v pondelok...

ditka1
15. únor 2009

baby velmi sa nespoliehajte na nejake zazracne ucinky tohto caju,je dobry jedine na travenie,ja som sa spoliehala,ze porodim trosicka skor napr.v 39t ako aj som a nic nepomaha 😀 ani ten sex ani kupel. 😖

jamajka
20. únor 2009

Ja som si pýtala v lekárni tento čaj a nevedeli mi ho dať, prezraďte mi kto ho vyrába a ako sa presne tento čaj volá. ďakujem.............

zuzana76
20. únor 2009

ahoj maji, neviem ako je to tu na slovensku, ale v spanielsku mi sestra vravela,ze ho nepredavaju tento caj len tak tehotnym, ale vyskusaj v takych cajovych predajniach, tu v NR je jedna oproti synagoge, neviem ci poznas, tak ja som ho tam kupila, je to cajovna

margarita
20. únor 2009

jamajka, vyraba ho vselikto, ja uz mam treti a vzdy od ineho vyrobcu. presne je to Caj z listov ostruziny malinovej (lat.nazov Rubi idaei folium), cesky :caj z maliniku 😉

jamajka
20. únor 2009

U nás v lekárni v tescu mi tak aj povedali niečo, že mali čaj z listov ostružiny malinovej, ale že ho už predali a na

spetra
21. únor 2009

ahojky, netuším jestli měl maliníkový čaj vliv na můj porod, ale pila jsem ho poměrně dost... 😉 sice jsem přenášela 9 dní, ale porodila jsem od prvních bolestí za 3,5 hodiny... ´(kontrakce mi nastoupili rovnou po 2 minutách)

veronika81
24. únor 2009

ahojte,
dnes som skočila do 38tt, má zmysel ešte začínať s maliníkovým čajom? Čítala som o ňom aj pred tým, ale nejak som na to pozabudla a neviem, či to ešte k niečomu bude. Väčšinou ste začínali okolo toho 34tt, tak neviem či mi to za tie 2-3 týždne ešte pomôže..

lienka8311
24. únor 2009

Ahojte baby,o tom caji pocujem prvy krat,a to moze byt kazda?nemusim nato upozornovat svojho lekara?

lienka8311
24. únor 2009

Oprava nie byt,ale pit 🙂

moncicii2000
25. únor 2009

lienka: moze to pit kazda od toto 35tt az 36tt .. ja som si ho zacala davat na zaciatku 36tt .. a davam si ho rano a vecer ... ja som svojho lekara neupozornovala .. nemam dovod ...

jamajka: ani u nas ho nemali v lekarni ... ale segra mi ho kupila v BA v cajovni .. tak ak tam mate cajovne chod tam urcite ho tam budu mat ... 😉

tigri
25. únor 2009

malinikovy caj (ostruzina malinova) sa ma pit 3-4 salky denne od 34tt...predavaju ho v lekarni Zeleny anjel (Riazanska 59) je to v ulicke oproti Polusu...a videla som ho aj v lekarni na Sustekovej v Petrzalke

okrem toho pre ulahcenie porodu sa odporuca od 34tt denne skonzumovat jednu polievkovu lyzicu rozdrvenych lanovych semienok (predavaju napr. v DM v bio kvalite a podrvene), treba vsak dostatocne pit, inak moze sposobit zapchu, inac je to slabe laxativum a zvysuje produkciu hlienu vo vagine a tym ulahcuje vyklznutie babatka

ja som si potom este k porodu doniesla do porodnice (ruzinove) aj caj v termoske (mix malinika, skorice, zazvoru a klincekov) a ten som po troskach popijala...

s.t.i.p.k.a
13. bře 2009

já jsem taky pila od 36tt a porod jsem měla rychlý a bezproblémový,ale samozřejmě nevím, jestli díky čaji. pila jsem ho na doporučení sestry, která vedla kurzy pro těhulky. velmi ho chválila.

mami.sk
17. bře 2009

s.t.i.p.k.a. 😀
maliníkový čaj som pila tiež od 36 tt každý deň pol litra a porodila som za 4,5 hodiny ako prvorodička 😉
ak aj nepomôže určite neuškodí 😀

llaabbkkaa
31. bře 2009

malinikovy caj sa chystam objednat dnes v lekarni /spolu s homeopatikami k porodu/. Ale chcela by som prispiet svojou skusenostou s lanovymi semiackami - syna som "vytlacila" /blble slovo.../ na druhy krat ako prvorodicka, takze si myslim, ze zaucinkovalo. Aj dr. sa cudoval, ako to slo super. Potom dam vediet /o mesiac?/ ako zaucinkovala ostruzina:o)

dicinka1
31. bře 2009

ajojte..aj ja som si ho dnes kupila..aby som na neho nezabudla 😉

scandya
26. dub 2009

a ake to ma vlavtne presne ucinky? ma to aj negativa?

lily1983
26. dub 2009

ahoj 🙂 ja ho tiez pijem uz som skoro celu krabicku vypila a teraz ho idem zhanat po obchodoch, lebo som si ho priniesla zo slovenska a neviem, ci ho tu maju, ale mali by, snad..
negativa som nijake nepocula, ale ani som sa nikoho nepytala 😝
zevraj to je dobre na lahsi pôrod, ale kazdy ma iny organizmus, nemusi to pomoct vobec a aj moze..jedna babenka sa pytala prednasjucej lekarky, ked sme boli s mangelom na tych pripravnych hodinach a toto jej povedala.
mne to inak celkom chuti.. 😝

fifa79
27. dub 2009

Ahojky,
tak to mám taky za sebou.Já jsem maliník byla tak týden před porodem a to po litrech.Měla jsem lepší pocit,že dělám něco proto, abych měla snažší porod.Jsem prvorodička a kvůli vysokému TK mi porod v 38+3 vyvolali.Ve 12:45 mi píchli vodu a hned jsem měla kontrakce po 2 minutách a v 16:46 byl malej na světě.Takže bych řekla,že to bylo rychlý a bez komplikací.Nevím jestli i kvůli maliníku, ale každopádně neublížil a při dalším těhu ho zase budu pít.

kvietocek7
27. dub 2009

ahojte no vyzera z vasich skusenosti tento cajik viacmenej pomaha ale viete mi povedat ake ucinky ma ananas ako taky alebo ananasovy kompot?

aponchie
28. dub 2009

me to teda nechutna sakris..sladite si to?nebo pijete horkej nebo studenej?mam krabicku a nejak sem vypila jen dva a nemuzu se k tomu dokopat..

bertica.h
28. dub 2009

ja som včera začala piť.s medom.
mám sáčkový🙂

bertica.h
28. dub 2009

fifa gratulujem k mimču 😉 😉 😵 😵

berus222
28. dub 2009

baby, ako sa po slovensky vola ten caj. dnes ked som si ho chcela kupit v lekarni, tak na mna kukala teta jak na mimozemstana, ze take ieco nepocula.

mneme
28. dub 2009

berus, je to ostruzina malinova - ja som si kupila v cajovni

berus222
28. dub 2009

dakujeem

krista
28. dub 2009

eatygrenee • 33tt • Dnes ve 13:57
Ahojky, jaké máte s tímto čajem zkušenosti a kdy ho začít pít?

luciuss • 1d • Dnes ve 14:34
Ahoj, já jsem ho začala pít cca 4 týdny před porodem, jako kdyby náhodou to fungovalo 🙂 Rodila jsem od příchodu do porodnice cca 6 hodin, takže to třeba pomohlo 🙂, třeba ne, ale jako placebo efekt to uškodit nemůže 🙂

nikasa • 1d • Dnes ve 14:35
Ahoj, ja ho pila od 35.tydne a nic. Vubec mi nechutnal a prenasela jsem 10.dni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru