Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

divoska
18. čer 2010

@anavila dik takze staci, fajn, lebo niekto salku niekto liter tak potom clovek nevie 🙂

emjee
18. čer 2010

@divoska ja v 35tt salku denne, v 36tt dve denne, v 37tt tri (a zacalo mi to liezt hore krkom 😀 )

divoska
19. čer 2010

😀 😀 😀 tiez zaujimavy postup, sa inak ani nedivim 🙂

michamicha
19. čer 2010

já za včerejšek vypila cca půl litru a k tomu jsem vyzkoušela nový olejíček na břicho a celou noc mě to břicho svědilo, tak nevim jestli to byla reakce na olejík nebo na maliník 😅 no radši se vrátím ke starému osvědčenému olejíčku 😀

makinecka
22. čer 2010

ahoj holky,asi se to tu psalo už tisíckrát,ale prosím od kdy se může maliník pít a kolik šálků denně?děkuju 🙂

maculienka123
29. čer 2010

ahojte,da sa vyrobit doma?teda zozbierat listy,umyt,ususit ?

dadka2
29. čer 2010

Já k tomu ještě přidala pojídání lněného semínka a porod šel hodně rychle🙂

dadka2
29. čer 2010

Doma klidně vyrobit můžeš, nevidím v tom problém, klidně bych dělala i z čerstvých listů...

makinecka
2. črc 2010

chtěla bych maliník začít pít od 34tt,píše se že ukončený to je teda 34+0?a k tomu hned chroupat to lněné semínko,nemůžu si nijak uškodit a posunout porod nebo jo? 😅

andelka
3. črc 2010

@makinecka Tak pro jistotu počkej do 36tt, to už je oboje doporučované 😉 Já jsem jedla/pila oboje 🙂
Máte vybrané krásné zajímavé jméno pro prcka 🙂

makinecka
3. črc 2010

@andelka děkuju 🙂

alca31
3. črc 2010

Ahoj, já jsem pila čaj ze sušeného maliníku zakoupeného v obchodě s bylinkami cca od 35tt, jeden hrnek denně a porod byl šup šup - asi ve 2 hodiny ráno mi odešla zátka, ve 4 praskla voda, v šest mě přijali v porodnici otevřenou na 5 cm a v devět se malá narodila. Takže doporučuji, i když ono tohle je těžký, jestli ten splavný porod byl kvůli maliníku, podle mě taky hraje roli dědičnost a taky co tomu předcházelo, mě už 14 dní před porodem říkali doktoři, že už to bude brzy, jestli mám sbaleno. Ale určitě tím nic nepokazíte a na psychiku taky dobrý. 🙂

gabika41
13. črc 2010

pripajam vlastnu skusenost.cca tri tyzdne pred porodom som sa zacala nalievat cajom z maliniku ako aj jest pomlete lanove semienko,lebo mi lekar uz 37tt povedal,ze mozeme rodit,ale nebola som vobec otvorena.A otvorena som nebola este ani v 39tt.Kedze som mala tehotensku cukrovku,musela som mat vyvolany porod.2.7. po dvoch zavedenych tabletkach nic.3.7. rano zavedena tableta.Bolesti krizov zacali - pretoze po cely cas ma krize boleli viac ako kontrakcie o 8:30 a mala sa narodila o 11:05.lekar mi pomohol otvorit sa z 1 na 3cm a potom z3 na 8cm som sa otvorila za hodinu.Podotykam,ze som prvorodicka a mam 41 rokov.
Pokial ide o lanove semienko,tak malu som vytlacila na tretie zatlacenie bez toho aby som mala probemy s konecnikom a po porode som sa vyprazdnila na treti den bez akychkolvek problemov.
Aj podnik mi povedal,ze sa veru nemam na co stazovat....
Sama neviem,ci je to tymto,alebo iba nahoda,ale osobne som si to uzavrela tak,ze nieco na tom asi bude...

ninouche
13. črc 2010

tak já jsem maliník zatím sehnala jen sáčkovaný, sypaný nikde neměli, ale ještě se po něm poptám. Zatím teda piju 1-2 hrnky denně (jak kdy se mi chce - v tomhle horku na čaj nemám moc chuť) aspoň toho, co mám. Piju cca týden, tak doufám, že jsem nezačala pozdě.
To lněné semínko je potřeba jíst pomleté? Nestačilo by si ho např. nasypat do jogurtu? Když to člověk pořádně pokouše, neměl by v tom být rozdíl, ne? S tím zatím dost bojuju, protože mi nechutná 😒

janulienka1
13. črc 2010

@ninouche Ja som tiež pila malinik.Semienka som iba pokusala a zaliala vodov,mne to nerobilo problem.Mala som vyvolavany pôrod v 41tt ,lebo som prenašala.Prišla som otvorena na 3,5 krček spotebovaný bez bolesti.Pichli mi vodu napojili Oxytocín a za polhodinku bola mala na dve zatlačenia vonku.Jedine neg.Nástrih.4 stehy.Stolica na tretí den bez problemov.Asi ten pôrod trebalo iba podstrčiť.Keby ma Dr neobjednal,tak porodím možno aj v ten den.Síce na dva prsty a skratený krček som chodila dva tyždne.Mala som tiež namiešane homeopatika tak neviem čo zabralo,ale bolo to rýchle.Mala mala 3500g a 52cm.

jasekd
13. črc 2010

Ahoj, tak ja vas teda asitrosku zklamu 😖 Ja pila malinik asi 3 hrnky denne ke konci, odvar z lnenyho seminka, i kdyz se mi z nej delalo celkem zle (je to lepsi kdyz se tam da hodne citronu), no a porod nic moc. Bolesti mirne od odpoledne, v 5 rano odtok trochu vody a pak hned kontra po 5 min, v 7 porodnice, kontra co 3 min, zase odtekla cast vody a otevrena na 1 cm. Krizove bolesti prakticky nepretrzite. Kolem 11 hodiny propichnuti a odtok zbytku vody, bolesti furt, otevreni konecne na 4 cm, po 13 hod jsem musela na bok, aby dorotoval, branku doroztahovali rucne no a tlaceni... 2 PA na brise, doktorka roztahovala, ozvy klesaly a ja jen furt tlacila, aniz bych cejtila pres ty krizaky, kdy mam kontrakci,museli mi rikat. Vubec to neslo, necejtila jsem, ze by sel dolu, no ale zadarilo se, nastrih, na brise a na zadech modriny, proste zadne hladke vyklouznuti ☹ Pravda, ze malej mel 3,75 kg a ja uzkou panev (16 posledni rozmer v prukazce), narodil se nakonec ve 14, urychlil to oxytocin a jejich pomoc, nevim, ajk dlouho bych jinak rodila, jestli bych ho vytlacila, aniz by mel nasledky...
Priste ale piju znova, je to dobre na pocit, ze neco pro zdarny prubeh delate a navic treba by to bez toho bylo horsi...
@ninouche Mne rikal doktor, ze odvar... lzicku povarit asi 5 min, je z toho nechutnej sliz. Kdyz ho jen jis, tak prej nic moc.

gabika41
14. črc 2010

takze v tom piti caju som bola dost poctiva,rano na obed a vecer velka sialka.Mala som sackovy a aj sypany.Ten sypany sa mi zdal lepsi.Tiez som musela obehnut vsetkych 7 lekarni v meste,nakoniec som ho zohnala,ale myslim si ze dnes uz nie je problem v lekarni objednat a do druheho dna to mate doma.
Ja osobne som nemlete lanove semienko pouzivala na zaciatku tehotnosti,lebo som mala problemy so zapchou.Tri cajove lyzicky som si zaliala trochou horucej vody a nechala odstat aspon dve hodiny a potom cely tento obsah cize vodu aj semienka vmiesala do jogurtu.Do rana to pekne zafungovalo.Mlete je podstatne ucinejsie a ma aj iny rozsah pouzitia,ale nemoze sa pouzivat skor ako od takeho 36 tt lebo okrem ineho moze vyvolat porod.Mlela som si ho na elektrickom mlynceku na kavu,v chladnicke Vam vydrzi dlho a obvykle som si ho pridavala jednu velku polievkovu lyzicu do polievky,kde som s nim nemala vobec ziadny problem.Ku koncu gravdity som uzivala aj zelezo,ako viete to zapeka este viacej,ale vdaka semienku fungovalo vsetko ako hodinky......

jablcko1
14. črc 2010

Počula som, že také isté účinky ako maliník. čaj, by mal mať aj čaj z alchymilky. Nepočuli ste o tom?!

janulienka1
14. črc 2010

@jablcko1 Neviem či ma také iste učinky alchemilka.Tiež je posilnenie maternice.Ja so ju pila po potratoch.A aj ked ma pobolievalo v podbrušku.

k.jolanka
17. črc 2010

Ahoj holky, jen napíšu mou zkušenost s tímto čajem...pila jsem 2 šálky denně asi od 35tt...voda mi praskla přesně ve 40tt v den termínu, jenže jsem se neotvírala, takže to trvalo skoro dva dny , než jsem mohla jít na sál, ale věřím tomu, že díky maliníku pak ze mě malý vyklouzl během 15minut a to važil skoro 4kg 😉 příště ho budu pít určitě zase 😉

radkayeboah
26. črc 2010

Ahojte holky ted jsem se dozvedela na ceskem webu o tomhle zazracnem caji... Nevite prosim nektera jak se to muze jmenovat v anglictine? Nebot jsem v Anglii tak bych si to zkusila sehnat tady. Diky moc!

moni
26. črc 2010

@radkayeboah
raspberry leaf 😉

katuska85
27. črc 2010

ahojky.Jdu na konzultaci 🙂) Minulý týden jsem byla na kontrole u Mudry a řekla mi že už máme sestouplou hlavičku a porod se blíží.To jsem byla 34+4tt Maliník mám doma ale pořád se ted rozhoduju jestli už ho mám začít pít?Byla bych ráda kdyby se mimčo ještě chvilku "dopejkalo" 🙂 ale taky bych ho po přečtení vašich zkušeností chtěla vyzkoušet.Není na vyvolání porodu ale na "přípravu"porodních cest že?Nemůžu tím nic zkazit?Co si o tom myslíte vy?

gabika41
29. črc 2010

katuska85 caj s maliniku uz kludne mozes pit.Je to len na uvolnenie porodnych ciest.Tento caj porod nevyvola.

sambucca
17. srp 2010

ahoj holky, nejspis stupidni otazka - jak jinak 😝 🙂 ma caj z maliniku stejny efekt pit za tepla nebo za studena? diky 😉

sambucca
17. srp 2010

jo a mimochodem, priprava je jako u caje - zalit vodou po bodu varu, nebo zalejete studenou vodou a pak varite? na internetu je to ruzne 😒

janulienka1
17. srp 2010

@paula Ja som pila ako ti poradila asistentka.K tomu som brala namiešane homeopatika dva tt pred termínom.Na termín 15.3som bola pozrieť plod.vodu a Dr. mi povedal ,že ked neporodím do stredy 17.3 tak mám ráno prísť a vyvolame.Ráno som prišla otvorena na 3,5 bez bolesti prepichol mi vodu, hodinu som sa prechádzala ,lebo išiel robiť sekciu potom mi napichli oxytocín a za pol hodky bola Emka vonku.Jedine negatívum bol nástrih a ten bol spravený podľa mna rutinne,lebo mala sa tlačila aj bez mojej pomoci.Hlavka išla sama a na dve zatlačenia zbytok.Mala som 3 stehy nič strášne .Masirovala som si hrádzu ,len som so to nepovedala Dr.Predtým sme sa bavili o blbostiach a ked som dostala bolesti tak ma to nenapadlo Mm bol pri pôrode ani jeho to nenapadlp spomenuť.Nebolo kedy.Ja ako keby som nemala prvú dobu,ak áno tak krátko.Prvého syna som rodila 1hod a 20 min. tiež oxytocínom,tiež bol prenášaný.Pri nom som nič nepila,nebol internet tak som nemala také rady.Neviem čo zabralo teraz,ale bolo to veľmi rýchle.Myslím ,že s malinikom nič sa pokaziť neda,tak prečo to neskúsiť.Držím prsty.

janulienka1
17. srp 2010

@sambucca Ja som zalievala horúcov vodou.

sambucca
17. srp 2010

@janulienka1 diky 😉

sambucca
17. srp 2010

@janulienka1 a pilas nekdy i studeny? nemam doma termosku a hlavne, ne vzdycky mam cas udelat si horky a pockat az pujde pit, pak mi je zas sileny vedro 😅 no radsi bych si ho udelal vecer do konvice a pila druhy den pres den studeny...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru