Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

konja
10. říj 2008

sarkal: no já si ho třeba uvyřila k snídsni a přikusovaa jsem rohlík.A to byla chyba.Musela jsem nejprve sníst snídani a až za nějakou chvilku vypít čaj.Jinak letěl 😅 Ale účinek měl 🙂

sarkal
11. říj 2008

Kéž by ten účinek měl i u mě 😖
Bych si hrozně přála rychlý porod,ale myslím si,že to mi nehrozí....

marselina
11. říj 2008

při prvním těhu jsem pila maliník,porod byl fakt rychlý v 17h jsem šla na sál,kde mi dali klistýr,po 18jsem šla rodit a před 19byl už malej na světě.pohoda,žádný nástřich,šití,nic.placenta vyšla hned,doktora jsem u porodu neměla jen dvě sestřičky,doktor pak došel,prohlédl placentu a pochválil mě za suprový porod při kterém bych mohla učit rodit více rodičky(ale bála jsem se)
ted piju maliník zase od 7měsíce ale ne denně.

sarkal
11. říj 2008

marselina jsi mě dost povzbudila,já piji maliník taky denňe a doufám,že budu mít rychlý porod!!

marselina
11. říj 2008

držím pěstičky aby to tak bylo,já sama jsem zvědavá jak bude probíhat náš druhý porod,kéž by to bylo ještě rychlejší než ten první

konja
11. říj 2008

sarkal: já jsem se od ukončeného 36tt maliníkem doslova prolejvala,pila jsem 5-6 hrníčků.A výsledek byl ten,že na začátku 39tt při příjmu do porodnice (praskla mi voda) jsem byla na 4cm otevřená bez jediné bolestivé kontra 😀 Malá byla venku přesně tři hodinÿ od první bolesti a bolestivější (ne bolestivé!)kontra jsem měla asi půl hoďky 😉 Takže Sarkal hodně štěstí při porodu 🙂

zuzula20
14. říj 2008

Ahojte babenky, tak pridavam svoju skusenost.Tiez som pila poctivo malinik, ale u mna ziadne ucinky.Kontrakcie som mala vydatne, ale krcok slabo otvoreny a tuhy az tak, ze si doky myslel ze som mala v minulosti nejaky zakrok na krcku.Ale tym nechcem nikoho strasit, je to naozaj velmi individualne, niekomu zaberie, niekomu nie. Ale samotny porod bol super, mala bola na 2-3 kontr. vonku.
Konja- tak to si mala super porod.

slunickooo
15. říj 2008

Ahoj holčiny,

mohly byste mi poradit??? Jsem na zač. 36 tt, v průkazce mám napsaný CS 5 . Piju maliník a baštím lněný semínko??? Myslíte že v tom mám pokračovat ? Přeci jen bych ráda ještě aspon 14 dní vydržela, tak nevím aby mi ten maliník a semínko nějak neurychlili porod?????

Poradíte????

Díky moc za rady 🙂 🙂

smardik
15. říj 2008

slunicko pokud ti k tomu doktor nic neřekl tak bych asi normálně pokračovala 🙂, já maliník piju ale jestli má učínek nevím nevím, malému se ven nechce

slunickooo
15. říj 2008

no doktor mi říkal, když mě prohlížel, že to vypadá dobře - stejně jako minule... a když jsem se ho ptala jestli vydržíme do 40 tt tak říkal, že to netvrdí, ale že bychom do nějaké "dobré" váhy vydržet mohli....

smardik
15. říj 2008

slunicko myslím že do 40 vydržet nemusíš, neboj bude to dobrý 🙂 kdyby něco hrozilo doktor ti řekne až ležíš, šetříš se

slunickooo
15. říj 2008

Moc děkuju 😉

konja
15. říj 2008

slunickooo: tak já na tom byla úplně stejně jako ty, doktorka taky říkala, že je to v pohodě, od 37tt je porod brán jako v termínu,takže mě jen se smíchem doporučila ještě pár dní vydržet a pak že si mám rodit jak chci 😀 No já jsem pro klid své duše na pár dní maliník vypustila,ale jakmile jsem byla 37tt tak jsem se do toho znovu opřela,prolejvala se jím i pětkrát denně a porodila jsem dvanáct dní před termínem, přesně jak řekla doktorka - jak stará cikánka 😀 naprosto bez komplikací, během tří hodin a krásně zvládnutelných bolestí. Sluníčko bude to OK 😉

hlavinka
31. říj 2008

Nejake nove zkusenosti s malinikem?
Piju ho ted 2x tydne, za 14 dni asi zacnu 3x. Je pravda, ze na lacno se moc popijet neda, jen s jidlem.

campi
31. říj 2008

Hlavinko: v jakym tydnu jsi zacala?

hlavinka
31. říj 2008

Campi: ja jsem to nevydrzela cekat do 32 nebo 34. Kazdy rikal neco jineho. Myslim, ze jsem zacala ve 30 tydnu, to jsem si ho davala jen jednou (rano), ted od minuleho tydne jedu 2x denne. Prej je i zdravej (jakoze nejaky mineraly a vitaminy) a navic, kdyz se neudela moc silnej (pisi cca 3 minuty), tak si rikam, ze to nevadi, ze jsem zacla driv.
Kdy Ty se chystas?

campi
31. říj 2008

No, prave. Taky mam nutkani zacit nekdy ve 30tt, ale vsude pisou 1,5 - 1 mesic pred porodem. Manzel byl kvuli svymu kasli u bylinkare a prý jestli mi taky něco nepošle - a poslal maliník, že si ho občas můžu vařit od 30tt, později 2x denně.

Jsem asi zapomněla - kde se chystaš rodit?

hlavinka
31. říj 2008

Campi, si myslim, ze zacit muzes. Vsude pisi, ze ma pouzitivni vliv na delohu, ze pusobi jak proti tak i na stahy. Takze porod to urcite nevyvova - mne ho taky nevyvolal. A navic, jak rikas, je i na to nachlazeni. Takze jednou denne se nic nestane. Aspon myslim....

Budu rodit v Podoli, Ty myslim taky, ne? Nebo se pletu?

campi
31. říj 2008

Jj, v Podoli, snad nás tam přijmou a nebudeme muset jezdit po celých středních Čechách. Porodní asistentka v kurzu rikala teda, že vrací maminku domů, pokud to není vysloveně porod kvůli nedostatku míst (jinde Tě nechají třeba 1-2 dny v nemocnici a sledujou Tě), ale máme to celkem blízko, tak se prostě projedu sem a tam, kdybych předčasně panikařila.

Taky myslim, ze to porod nevyvolá, chce to nějakou dobu nechat působit a navíc si pamatuju z dob snažilkování, že i docela dobře chutnal, tak se na něj těším. Teď to ale radsi nebudu pokoušet, na 30tt se moc těším, ted jsem jeste malinko nervozni, abych neporodila predcasne.

silvia2406
31. říj 2008

ahojte, tak pridam skusenost s malinikom. pila som ho od ukonceneho 35tt 1x denne a potom som zvysovala davky az na 3x denne. porodila som v 39tt s tym, ze o 22:10 mi praskla plodovka, do nemocnice som prisla otvorena na 2 cm, o hodinu som bola na 4 cm, poslali ma na sal a cca po hodine a pol som sa otvorila tak, ze som mohla tlacit, mala sa narodila o 00:58.
ci to turbo otvaranie podporil malinik neviem, kazdopadne pitie malinika bol pre mna akysi relax 😎

okrem toho nam na kurze odporucili caj v tomto zlozeni: ostruzina malinova 20g, ostruzina cernicova 20g, alchemilka 20g, ceylonska skorica 6g, mysi chvost 17g, praslicka 17g. za vyskusanie nedate nic. ja som vypila len dve salky a to v den, ked som aj porodila 😀

hlavinka
31. říj 2008

Campi: a Ty mas nejaky cervix score vyssi nebo mas spis jen strach, ze bys mohla porodit driv? Tak drzim palce!

Silvia: tak to je super, kez by za to mohl malinik a nam taky pomohl 🙂

je pravda, ze skorice se v tehu nedoporucuje, takze spolu s tema ostatnima bylinkama to klidne mohlo zabrat:o)

campi
31. říj 2008

Mam zkracenej cipek od 23tt, 3 tydny jsem mela jenom lezet, ale neotviram se a cipek drzi, tak jsem ted optimisticka. A kamaradka porodila v 26tt nedavno, tak jsem se trochu lekla - jako ze si clovek uvedomi, ze se muze neco stat, ne ze bych nejak panikarila, ale znas to...

hlavinka
31. říj 2008

Campi: je, to mne mrzi, promin, nevedela jsem. Tak to chapu Tve obavy.
Ona porodila ve 26tt? Chuderka. Uplne se bojim zeptat, zda jsou v poradku. To je pak uz jen o modleni, at uz k Bohu nebo k cemu.
Kazdy ma strach, to je jasny, nikdo dovnitr nevidi a nevime, jak se tam ti prckove maji. Musime verit, ze to dobre dopadne!
Tak jeste jednou - hodne stesti a setri se.

campi
31. říj 2008

Hlavinko: to se neomlouvej, neni to zadna delikatni zalezitost, ale clovek si ani v tom tehotenstvi neoddychne. A co teprve, az se budeme bát o bejby.

Jj, porodila predcasne, cekala teda dvojcata, ale i tak to bylo hodne brzy. Kluci jsou v poradku adekvatne ke svemu veku, maji za sebou operaci srdicek, u Apolinare maji skvelou péci. Rikala kamaradka, ze toto by nikomu nikdy nepřála, že to je strašná situace, ale už se stalo, bojujou a těší se, až jim bude o 2 měsíce víc a pustí je domů.

tweetinkapp
3. lis 2008

Maminky a ako sa ma davkovat ten malinik? Mam doma sypany. Iste to tu niekde je napisane, len to nejak rychlo nemozem najst ☹

jasminka
3. lis 2008

ja som si pytala v lekarni ostruzinu malinovu a ze take nemaju,aj pozeral do pocitaca, ze mozno by sa to dalo objednat, ale ani tam nic nenasiel... baby z BA, prosim, kde kupujete malinik???

acinka
4. lis 2008

Já jsem dávala sypanýho lžičku na jeden hrnek 😉
Jinak teda musím na maliník pět chvály! Pila jsem ho od 36 tt prvně po hrnku denně, od začátku 38 tt jsem přidávala a ke konci těhu jsem pila i litr denně, porodila jsem během pěti hodin, strašně rychle jsem se otvírala. Já tomu maliníku fakt moc věřím 😵 I když může být příčin takovýho rychlýho porodu víc, samozřejmě 🙂

sarkal
4. lis 2008

Ahojky tak já piji maliník teda od toho 34týdne a to fakt poctivě,teď ho vypiju snad litr-možná víc a proto jsem doufala,že třeba porodím před termínem,ale nic ☹
Pořád čekám a čekám,termín byl sice včera a další je 6.11,ale to čekání je hrůůza.Myslím si,že maliník zabírá asi jak na koho pokud to teda není náhoda těžko říci...Ale ještě uvidím jaký budu mít porod pak teprv můžu zhodnotit jeho účinky..Tak si říkám když sem díky němu nerodila dříve jak jsem si přála tak třeba budu překvapená hladkým porodem 😒

majandra
4. lis 2008

jasminka, ja malinik ani nepijem.....ani ho pit nebudem, podla mna je to zbytocne, i ked neviem ake by mal mat malinik ucinky

lili03
5. lis 2008

Ahoj, já jsem pila maliník od 36. týdne, předčasný porod to asi nevyvolává, tedy alespoň u mě pořád nebyly žádné změny, vždycky jsem si říkala, že na další poradnu už nepřijdu a pořád stejné (myslela jsem totiž, že budu rodit dřív, protože jsem po jednom vyšetření krvácela a myslela jsem, že je to hlenová zátka, ale nakonec jsem rodila 3 týdny nato). Takže kontrakce začaly v termínu, nebolelo to nijak moc, v 10 jsme vyrazili do porodnice, tam mi řekli, že jsem na 3cm a poslali mě jinam, páč měli plno, tam jsem taky v pohodě dojela, vyplnila papíry, pak mi píchli vodu, dali klistýr, přítel ani nestihl svačinu, kterou si připravil, ani jsem si nazaskákala na míči a nakonec už mě nepustili ani do sprchy a šla jsem na por. křeslo - byla jsem už na 9cm. Hlavička měla úplně volný průchod, ale jelikož byl malý obtočený šňůrou, tak nešel dolů, nakonec mě teda rychle převezli na císaře, prcek se narodil v půl 3. Ale nebýt té šňůry, tak asi rodím v pohodě a připadalo mi to i rychlé - to otvírání, na to, že jsem prvorodička. Ale člověk to stejně nemůže srovnat, jestli by to bez maliníku bylo taky tak🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru