Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

janeyzelvicka
4. srp 2008

vanky díky, potěšila jsi mě 😉 fakt 🙂
mallory 14 dnů, pokud máš třeba menší mimčo, které si tam v pohodě plave, možná není až takový extrém, ale je to rozhodně extrém na psychiku maminy, takže mě, kdyby dneska, po týdenním přenášení, ještě nic k vyvolání neřekli, tak bych se ptala a zkusila je nějak naťuknout...

mallorry
4. srp 2008

janeyzelvicka, to ju, ale me prijde, ze snad mensi mimco, ktere si tam plave nema na konci zadna 😀 dyt ja mam jeste daleko do terminu a pripada mi, ze se mi tam bobik uz proste nevleze 🙂 to o psychice si dovedu predstavit! musi to byt hrozne to cekani...a ty des dneska na kontrolu? ja bych se asi po tydnu taky dozadovala 🙂

mallorry
4. srp 2008

vanky tak snad nam to taky tak rychle pujde a budem malinik vychvalovat do nebes 😉

janeyzelvicka
4. srp 2008

Tak to je otázka, co je menší mimčo... Moje malá byla vždycky tak trochu pod průměrem, takže teď má takovou průměrnou porodní váhu... Já už dneska byla na kontrole 🙂

vanky
4. srp 2008

Těhulky, záhul na psychiku to teda je, já už ke konci brečela, že jsem hrozná a nemožná, že nejsem schopná ani porodit vlastní dítě, dokonce jsme jednou jeli i v deset večer do porodnice zkontrolovat ozvy, protože malej kopal jak blázen, samozřejmě tam vše OK, ale por.asistentky byli skvělé, aspoň jsem měla připravený všechny papíry, všetně dárcovství pupečníkový krve..., ale o tom to není 😅 zvládne to každá, ale to čekání je hrozné a "nejlepší" jsou ti, kteří se diví: ty jsi ještě celá !!!!! jo, užila jsem si pocitu "KINDERVEJCE" trošku dýl a to překvápko stálo za to 😀

vanky
4. srp 2008

A ještě k porodní váze, Venda měl 3.74kg a 54 cm, ale to si myslím, není rozhodují, nejdůležitější je obvod hlavičky!
na špíčkách navíc vůbec nezáleží, teda pokud nemají velká ramena 😅

honzulka
4. srp 2008

Vanky-tak to jsi potěšila i mně.. 😉 jsem ve stejné situaci..Čekám druhé,termín je za dveřmi a já si moc na porod nepřipadám.Ve středu jsem byla údajně otevřená na 1,5cm a jdu zase ve středu,tak jsem zvědavá(nečekám žádnou změnu).Přesně taky pořád slyším..ty jsi ještě celá??? 😠 A už mi toleze na nervy...Maliník sice piju,ale nevím,zda bude nějaký učinek.. 😒 Kolikrát denně jsi ho pila a pila jsi ho opravdu teplý???Mně vyvolávali už Jeníka,ale toho jsem nepřenášela,jen jsem měla údajně cukrovku.. 😒 A to jsem tedy maliník nepila a měla tři tbl.a píchlou vodu a ještě kapačku(ky)..Tak kéž bych šla ve tvých šlepějích a bylo to tok rychlý.. ☹

vanky
4. srp 2008

Ke konci jsem pila něco přes půl litru denně, udělala jsem si ráno konvici a tu jsem pila celý den, jak je čaj teplý jsem neřešila 😉

honzulka
4. srp 2008

No tak to jsem opravdu zvědavá,jestli to bude mít účinek i na mě.. 😒 Já ho piju dvkrát denně,takže taky vlastně půl litru a i jsem přemýšlela o zvýšení dávky na tři denně.. 😅

vanky
4. srp 2008

honzulko, já bych se toho nebála pít i víc, rozhodně ublížit nemůže 😉

honzulka
4. srp 2008

No asi neublíží,jenomže já jsem hrozná na to si ho dělat alespoň dvakrát.. ☹ Vůbec mi nechutná.. 😝 Ale asi bych ode dneška mohla,by se něco dělo..Už je to dlooouhýýý... 🙄

mallorry
4. srp 2008

holky nekdo rika, ze ho na konci muzem pit i litr🙂)) ale nevim no...nekdo zas rika, ze se to nema prehanet, ale ja si myslim, ze uskodit nemuze🙂 dnes du koupit sypanej, ten ma pry vetsi ucinek🙂))) budu pit konvici denne a teplotu resit taky nebudu🙂

honzulka
4. srp 2008

No já teplotu fakt řešit nemůžu,protože v těch vedrech se to fakt nedá pít teplý nápoje a ještě takový nedobrý.. 😉

mallorry
4. srp 2008

honzulka ja si udelal konvicu a nalila si, nechala vychladnout a dala do lednicky a behem dne ho cmrndala, kdyz byl ledovej, byl taky dobrej, a snad ty latky v nem obsazeny maji stejne ucinek za tepla i za studena ne? a ve vedrech se to horky pit fakt neda🙂

mallorry
4. srp 2008

jinak me prijde ten caj dobrej, jako stejnej jako kazdej jinej neslazenej no....nevim teda jak sypanej, ale ten pytlikovej mi prisel uplne normalni...

janeyzelvicka
4. srp 2008

Já asi dávku zvyšuju, začínám být z toho porodu nějaká připodělaná 😀 Ten sáčkový mi taky přijde normální, akorát máme nějakou divnou vodu nebo co, vždycky se mi na něm udělají mastné skvrny a vypadá to dost nechutně, ale chutná normálně... 😀 Taky je tam pít teplý, ale to bych se musela zbláznit...

mallorry
4. srp 2008

janey to me mastne skrvny nedelal...mozna ho tam nechavas dlouho louhovat ne? to nekdy delaji treba cerne caje, kdyz ho tam nechas dlouho...
neboooooj, do tri dnu pojedes, uvidis! nesoustred se na to a pak uz to prijde! a co ti dneska na kontrole teda rekli? jak dlouho jeste budou cekat? neptala ses jich, jestli uz ti to nechteji vyvolat?

honzulka
4. srp 2008

janey-mě ty skvrny dělá taky a i nějakou usedlinu dole.. 😒 Já mám taky sáčkový a mně právě přijde takový bez chuti..Občas si dělám i kojící a ten je takový fakt bilinkový.. 😉 A kolik ho tedy piješ?Koukám,že taky přenášíš,co??

janeyzelvicka
4. srp 2008

Právě že ho tam nechávám přesně podle návodu...
Hihi já se nesoustřeďuju už asi 3 týdny a je to na prd 😀
Dneska mi řekli, že je v podstatě vše připraveno, malá se má dobře, ve středu 6:00 nástup na vyvolání (beztak nebudu spát 😀 ) To jsem zvědavá, jaký to zas bude pocit, že mi už nikdo nekope do žeber...
vanky jsem na tom stejně, včera jsem málem brečela, že jsem neschopná i porodit 😀 a kindervejce je naprosto bombovní termín, to mi řekl můj manža, že jsem jeho kindersurprajsek - sladká a uvnitř s překvapením 😀

honzulka
4. srp 2008

Tak já jdu zkusit udělat další maliník a umýt okna a večer asi vytřu schody a pak třeba ještě zbyde síla na intimnosti s manželem a uvidíme.. 😒 😀 😕

mallorry
4. srp 2008

janey ahaaa, takze ve stredu to vypukneee! tak to jooo, to sem prehlidla🙂))) tak konecne🙂 no to spat asi nebudes....to ja mam blby spani uz ted, du na zachod v noci a uz nemozu spat, zacnu totiz premyslet 😀

ja mela teda nejakej slabej ten malinik v tech sackach, snad to byl ten spravnej malinik 😀

janeyzelvicka
4. srp 2008

honzulka: Tak aspoň že nejsem sama, ono to fakt nevypadá vábně, ale co bychom neudělaly že 😀 Momentálně piju půl litru denně...

mallorry
4. srp 2008

honzulka intimnosti nekdy pomahaji🙂))) i kdyz ja ted na ne nejsem 😅

janeyzelvicka
4. srp 2008

mallorry určitě je správnej 😉 V noci jsem doteď kupodivu spala docela dobře, budil mě jen komár nebo kočky, které venku vydávaly zajímavé zvuky při ještě zajímavější činnosti 😀

janeyzelvicka
4. srp 2008

intimnosti někdy vůbec nepomáhají... stejně jako procházky, kořeněná jídla, teplá voda, masáž bradavek atd. 😀

mallorry
4. srp 2008

janey takze si vyzkousela taky vsechno jo? 😀 hold kdyz se nekomu nechce, nehne s nim nic 😉

janeyzelvicka
4. srp 2008

Jo, vyzkoušela jsem naprosto všecky rady... teda kromě nějakého toho ricinového oleje, jak na to taky tady bylo jedno téma...

honzulka
4. srp 2008

janey-ono asi když se prckovi nechce,tak fakt nic nezabere,ale proč to nevyzkoušet,že.. 😀 Na nkěoho to mužský sperma zabere..Známá sexovala v osm večer a ve dvě hodiny ráno jí začali kontrakce.. 😉 Ale vzhledem k tomu,že mě sperma ve třech tabletách nezabralo,tak moc nevěřím ani tomu přírodnímu.. 😅 😕

janeyzelvicka
4. srp 2008

No jo, prostě když se nechce, tak se nechce... Ještě se ani nenarodila a už je taková vzpurná a tvrdohlavá... tak to bude po mamince 😅

mallorry
4. srp 2008

tak sem koupila malinik sypanej a chutna mi stejne jako ten pytlikovej, tak su rada 😉 dneska jedu pul litriku a u toho asi zustanu, maximalne litr denne teda 😅 😕 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru