Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

janie80
18. čer 2013

@marley7 fuuuha, myslim od 34tt jednu salku a od 36tt dve salky denne...

simona1981
20. čer 2013

Tak ja som pila malinik cely mesiac pred porodom a po 23 hodinach nepostpujuceho porodu pre neotvaranie sa som skoncila cisarskym... ☹

lucinka144
20. čer 2013

aj ja som pila ten spominany cajik pred porodom asi 3 tyzdne. ani mi nechutil.. :-/ a prenasala som este 11 dni navrch...maly bol v brusku spokojny..a veelmi velky 🙂 nepraskla mi voda..ziadna kontrakcia ..maly bol vysoko... isli sme cisarom 🙂. tazko povedat ci ten cajik zabera. su maminky co mali super porod ale tazko povedat ci z toho caju. hodne robi psychika....

mirka_aa
20. čer 2013

pila som ostruzinu malinovu posledne tri tyzdne..nakonec som tyzden prenasala,a porod som mala vyvolavany...trval cca 10hodin,taze barz mi to neurychlilo...porod nebol tazky ,ale mala som epidural,takze asi vdaka tomu :P

irii
6. srp 2013

"Současné americké studie ukázaly, že ženy, které pily čaj z maliníku během těhotenství měly až o 35 % nižší riziko použití kleští při porodu a také nižší riziko císařského řezu. Čaj z maliníku zkracuje především druhou dobu porodní, tedy samotný porod."
Zdroj:http://www.caj-z-maliniku.cz/

kajalka
6. srp 2013

Čaj z maliníku a lněnýho semínka jsem pila měsíc před porodem na litry a rodila jsem 14 hodin a byla jsem roztržená. Ale miminko bylo veliký a mělo ruku u obličeje a strašně mě stresovala porodní asistentka, co tam byla.

jennyska
14. lis 2013

@tomikejt @marley7 @radko23 @brigule @opicaskorica @marcinek @coxa @elzu @milka611 @werunqa @nikoletka_h @pinkblond @somima @smudlinka2019 @any395 @kacabacka @kajalka @irii @mirka_aa @simona1981 @lucinka144 @janie80

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s nějakou metodou vyvolání porodu na https://www.modrykonik.cz/jak-vyvolat-porod/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

PS: Zapojit se do Wiki MK může každý. Knihovnička je otevřena všem.

emma2310
14. lis 2013

@kacabacka ja som ho pila kazdy den a moj prorod trval 36 hodin tak asi nie

ivanka8485
14. lis 2013

Pila jsem asi něco kolem měsíce před porodem. Porod byl vyvolávaný, jelikož jsem již byla skoro otevřená a přenášela bych zbytečně. Porod trval ... 8 hod. tabletka, do 10 hod. skoro nic, pak pichnutá voda a kontrakce co minuta a v 13:25 byl venku, takže asi tak 3,5 hodinky na prvorodičku dobrý. Ale větší ztráta krve, větší miminko. mneší nástřih. Jinak vše ok.... asi příště ho budu pít taky a přidám lněné semínko, to já neměla. Kamarádka ho měla a porod stejně dlouhý jako já v podstatě a bez nástřihu. A to je drobunká a miminko mělo průměrnou váhu.

marcinek
14. lis 2013

4 tydny pred porodem malinik+lnene seminko+masirovani hraze. S manzelem jsme na to hupli, ve 3 hod. rano mi praskla voda, hned kontra po 7,5, a 2 min.Za 1 h a 10 min. byl maly na svete, malem jsme to nestihli do porodky. Bez nastrihu, jen 1 steh me trosku natrh. Jestli budu jeste nekdy rodit, tak to chci presne takhle 😀

milka611
14. lis 2013

@jennyska Stalo sa podelila som sa o svoju skusenost

riave
14. lis 2013

ja som tiez poctivo pila caj, dokonca aj jedla lanove semienka, a rodila som vyse 12 hodin 😕 😅 porod bol tazky, sili ma dost dlho a aj zotavovanie bolo zdlhavie..neviem teda ci ten caj ma nejake ucinky, no na mna teda nie 😅

klarajir
14. lis 2013

Pila jsem čas poctivě a jedla lněné semínko a rodila jsem 18 hodin 🙂

ined77
2. pro 2013

Dobrý den maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/malinik/.
Budu moc ráda, pokud se podělíte i s ostatními maminkami a těhulkami o Vaše zkušenosti s pitím maliníkového čaje, ať už k rychlejšímu porodu pomohl či ne 🙂 .
Vaše rady, tipy a příběhy jistě ocení i ostatní nastávající maminky, které třeba zatím váhají, zda maliník vyzkoušet.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".

Moc děkuji, že pomáháte 🙂 !
Pěkný den všem 🙂 .

@klarajir @riave @milka611 @kajalka @lucinka144 @simona1981 @janie80 ... a další 🙂

naomi6
4. pro 2013

Ahoj, já jsem v těhotenství pila maliník a rodila jsem pouhé 3 hodiny naprosto bez problémů. Teď jsem podruhé těhotná, tak jsem zvědavá, zda se to bude opakovat, nebo to byla jenom náhoda. Doufám, že maliník ale pomůže. Všem držím palce

zrzavakocka
4. led 2014

Ahoj, pročítám si tu vaše dotazy a dohady a musím vám říct mou zkušenost při prvním dítku.Maliníkový čaj se může pít od 34.týdne,já jsem pila od začátku 36.týd.spaří se 1/4l vody a 1 pol.lžíce maliníku a 15.min.luhovat:1.týd.1hrnek denně,2.týd.2hrnky denně,3t.3hrnky denně až do porodu.Masírovala jsem ještě hráz a chodila jsem do cvíča pro těhotné.
Porodila jsem ve 39.týdnu,jak jsem přijela do porodnice,byla jsem na 6cm otevřená,nic mě nebolelo,jen občas vztahy..trochu mě nastřihly,sice jsem zaslechla Mudr.,jak řekla porodní asistence,jestli to bylo za potřebí..,ale porodila jsem za 3h. a 12.min.od nástupu do nemocnice..maloch měl 3kg,dalo se to 🙂,tak jsem zvědavá,na nynější porod,určitě budu zas pít maliník,věřím tomu!!!...přeju všem hodně štěstí u porodu i po něm s miminkem 🙂!

kluziste
8. led 2014

tak už jsem s maliníkem taky začala 🙂 a vůbec bych se nezlobila, kdyby měl i trošku urychlující efekt co se termínu porodu týká, šup šup šup 😀

marcinek
17. led 2014

@jennyska szrfugziogzfgfdhgfdugukdzgdoufdiogdzfiozfidgziozifdgzdigudfh sdusadufzdufziduzgoidugi difzeizredfzudezruezreuzreui2574dhghxaghsjdgshfjgdsukfdsi+hduofzdisf
dsgfzfgduftsuif sdzufzdsudfzsufdszufdstzfusddtfdsufzdsiku
dsfdzsutduseztdzetrewrtewt rezdruiedfhdgjfhfgdjgfgidugdiugdoiugdoiguuidofugdiougoi
njkfhdjkfgsufgsuzfudizfud

kluziste
21. led 2014

mise porod úspěšně za námi a nevím tedy, jestli to bylo tím maliníkem, ale porod byl super. Rodili jsme v termínu 38+3tt, od prasknutí vody do narození holčičky 9h, od prvních kontra 7h, krásně rychle jsem se otevírala, i ta 2, fáze mi zpětně přijde, že byla fofr. Takže maliník určitě doporučuju, třeba opravdu pomohl a i kdyby ne, čajík to byl celkem dobrý, tak proč to nezkusit 😉

telu
21. led 2014

Pridam svoji zkušenost s maliníkem, pila jsem ho společně s lněným semínkem a porodila jsem za 2 hodiny od prasknutí vody,z toho kontrakce byly asi hodinu 🙂 určitě k tomu musí mít člověk dispozice, ale podle mě to pomohlo...a jestli ne, tak piti čaje nemuže nikomu ublížit 🙂

katulinka_22t
30. led 2014

tak jsem nasadila rovněž maliníkový čajík (36tt) tak do doufám, že bude kladný výsledek 🙂

wenduliks
8. zář 2014

Ja ho pila o 106 a nepomohl. Rodila jsem 7h,celou dobu kontrakce po 2min. Otevrena po hodine na 8cm. Maly byl teda "velky" mel 3,8kg a 53cm. Porod byl ve finale tezky s poporodnimi komplikacemi. 2.doba porodni,kterou to ma zkracovat trvala 18min. Takze samotny porod asi rychly,ale to by byl i tak. V tehotenstvi jsem verila,ze mi to pomuze,ted uz vim,ze vubec. Kazdopadne,pokud budu jeste nekdy tehu,budu ho pit znova a doufat,ze tentokrat uz to "urcite" pomuze. 😀 Kazdopadne vsem preji rychly porod.

miranda77
9. zář 2014

@wenduliks no nevím, tedy mně to nepřijde, že by nepomohl ... rodila jsem dva dny (na 8cm jsem se otvírala 36h) ...

xmarg04
9. zář 2014

Ja myslim, ze jo. Sice jsem rodila potreti, ale ze 2 na 10 cm během 1 hodiny, na 2 kontra mimco venku...😉

lucie11111
9. zář 2014

Tak já patřím k těm šťastnějším, maliník jsem pila od 36tt a první porod trval 5 hodin, malého jsem měla na dvě zatlačení venku a měla jen menší nástřih, u druhého porodu jsem opět pila od 36tt, porod opět trval 5 hodin a opět dvě zatlačení a dcera byla venku bez jakéhokoliv poranění (prováděla jsem masáž hráze). Doktorka mě prosila, ať zas přijdu rodit, že takových pohodových porodů moc nemá 🙂. Tak nevím, jestli za to může maliník, nebo jsem jen "rodící typ", ale určitě bych příště po něm zase sáhla 🙂

werunqa
3. říj 2014

Já pila maliník u obou dětí a oba porody rychlé.První trval od prvních kontrakcí necelé 2 hodiny 😉 a druhý byl ještě rychlejší.U obou porodů jsem dojela do porodnice si svoje děti jen vytlačit ven.První dítě na 3- 4 zatlačení venku,druhé na 3 zatlačení 😉
Ani nevím,že jsem kdy rodila 😝 A hlavně já měla to štěstí,že jsem měla kontrakce jen do břicha.Žádné křížové bolesti a u druhého byly kontrakce tak slabé,že jsem myslela,že jsou to spíš poslíčci a pošlou mě z porodnice domů 😀
Jinak tak jak lucie11111 jsme dostali u obou porodů pochvalu,že by to chtělo víc takových, jako jsme měli my 🙂

vaioletka
16. říj 2014

Ahoj holky vim ze je to vsecko strasne individualni...u me nepomohlo nic. od 36tydne sem jezdila na rotopedu,tapala po schodech,davala si teple koupele s cervenym vinkem,sexola,.....pila malinikovej caj, lněné semínko i si míchala čaj proti prenášení z verbeny a zazvorem-po tom mi akorát vylítnul tlak.pak sem mela i ty antiperle na otevírání,na podporu kontrakcí, doktor mě odlupovla od 36 tydně pravidelně a stějně se mala narodila až týden po termínu, plodovku me museli píchat, podpora oxytocinem a jako finale jsme si dali akutni cisarsky rez.o) ale vsecko dobre dopadlo a ted cekam druhy a radsi na nic nemyslim. protoze ta priroda si to stejne udela po svem.o)))) uvidime

denisatr
16. říj 2014

Pila jsem jo jak diva a pak mi porod vyvolávali a trval 39 hodin. Pila jsem ho I v den porodu a nic 😀

petit_grisu
16. říj 2014

Také jsem poctivě pila a porod trval kvůli komplikacím 4,5 hodiny. Jinak by byl kratší. Během půl hodiny jsem se otevřela ze 4cm na 8 cm. 🙂 I PA se divila jak to začíná rychle. 🙂

obiwanova
4. led 2015

Já Vám můžu z vlastní zkušenosti říct, že žádný čaj nepomáhá... já maliník pila tak, jak se před porodem doporučovalo a měla jsem při porodu stejně problémy, neotvírala jsem se, rodila dva dny a v závěru porod císařským řezem 🙂 pijte si ho spíš na chuť a neupínejte se na jeho hladší průběh 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru