Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

kalerat
17. čer 2008

katulik já to taky sbírám na zahrádce a nebo v lese u chaty.

katulikzlatulik
17. čer 2008

a v akom rocnom obdobi alebo mesiaci sa to zbiera? napr. teraz v 6.mesiaci (jun) alebo to je uz neskoro? ty to mas dobre, lebo nazbieras a hned pijes... ale ja mam termin az vo februari... takze si ich musim vysusit.. a neviem, ci so zberom pockat na neskor alebo uz teraz zbierat listy malin?

mirka8429
17. čer 2008

katzulik je lepsie ked si kupis sypany caj z ostruziny malinovej..co sa tyka tych listov neviem o tom nic tak kôli tomu 🙂 a pije sa az 4 tyzdne pred pôrodom... 😀

mirka8429
17. čer 2008

katulikzlatulik a prepac ze som ti skomolila nick 😀 😀

kalerat
17. čer 2008
mirka8429
17. čer 2008

ja som nasla nieco k tomu precitajte je tam toho viac o bylinkach...

http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/tehotenstvo...

janula319
17. čer 2008

Ahojte, na mě maliník nepůsobil vůbec, pila jsem od 34tt a dávky postupně zvyšovala, nakonec mě porod vyvolávali a rodila jsem 15 hodin, asi působí jak na koho 😒

karamelinka
17. čer 2008

mirka diky no idem si ho veru aj urobit hned..keby tak ucinkoval...

marik
17. čer 2008

Ahoj děvčata,dá se ten čaj koupit v lékárně?

karamelinka
17. čer 2008

marik da sa ja som o kupila v lekarni...

mirka8429
17. čer 2008

ja som ho pila a klop klop som do 5,5 hodin porodila..u kazdeho inak🙂

marik no ja som kupila v tescu tak kde predavaju sypane caje..ale ja som z KE..skus sa popytat ale skus tam kde tie caje predavaju...tam urcite maju...

anamor
18. čer 2008

ja som cajik tiez pila, kontrakcie som mala 16hod kym som porodila... takze tak

glia
18. čer 2008

vcera som sa stretla so svojou PA a ona mi radi pit tento cajicek od 32tt...vraj vdaka estrogenom podporuje aktualny stav tehotnej zeny...ked ma byt mimi este v brusku, podporuje hormony udrziavajuce tehu a pri porode podporuje vypudzovacie hormony na rychlejsi porod... 😉

kacka.va
19. čer 2008

maliník pomáhá otevírání, proto se má pít později

karamelinka
20. čer 2008

ja cajik uz pijem...ale chcem zacat aj s tymi semiackami lanu lken neviem ako si ich pripravit...to si mam zaliat vriacou vodou alebo ich povarit alebo ako?neviete nahodou?

majula009
20. čer 2008

prosim vás co je to ten malinikový caj v slovencine? Kde ho dostanem kupit?

karamelinka
20. čer 2008

majula presny nazov je ostruzina malinova a da sa kupit v lekarni...

majula009
20. čer 2008

Jaaaaaaaaj, dakujem no malinove listy----myslela som si...diky moc

karamelinka
21. čer 2008

no inak su to asi aj malinove listy ako tak to tu citam ale nie som si ista....

carisma25
21. čer 2008

karamelinka - ked som bola ja tehu tak som si semiacka pomlela na mlynceku a zapila vodou...dolezite je vypit potom vela tekutin 😉

karamelinka
21. čer 2008

carisma aha no ja som to jedla normalne ale mna potom zapieklo ale to moze byt aj tym ze pijem malo tekutin...a co myslis ze to nejako zabera?

carisma25
21. čer 2008

Ved to je prave to! Zapekat by ta vobec nemalo, ide o to aby ta to tam dole dobre premastilo aby akoze babatenko lahsie vyslo 😲

ja som pila aj ostruzinu aj semiacka papala no ci mi to fakt pomohlo, hm? viem ja?

porod som mala uzasny mozno vdaka tomu a mozno vdaka epiduralke 🙂 🙂 🙂

wien
28. čer 2008

Ahojte, mám výsledky maliníku a ľanového semienka 😉 Osobne si myslím, že pomohli obe, pretože bolesti som mala na 2x - ako silnejšie menštruačné, preto som ako prvorodička nevedela, či to je ono alebo nie 😲
Takže - prvé sťahy po cca.3 minútach som zaregistrovala o jednej v noci, po dome som chodila a predýchavala ich do štvrtej hodiny rannej, potom som si dala polhodinovú teplú kúpeľ vo vani s relaxačnou penou, bolesti sa zjemnili, ľahla som si, spala do pol siedmej do rána. Potom som sa zase zobudila na silnejšie kontrakcie po 2-3 minútach, tak sme frčali do nemocnice. To už som bola otvorená na 4 cm, dostala som klystír, silné kontrakcie a o 9.23 h sa narodil náš drobček. Hlavička dala trochu práce, ale inak to išlo šup šup - bol celý od hlienu a až na tú hlavičku naozaj vykĺzol.

lenulin
29. čer 2008

No tak já maliník pila.Na 7cm jsem se otevřela v pohodě a pak už to prostě nešlo a skončilo to císařem no tak nevim 😖 Asi je těžko soudit.Prostě jak to má být tak to bude a nepomůže asi nic. ☹

krista
29. čer 2008

Asi už odpovídám docela pozdě, ale wien porod byl příšerný 😅 Ještě jsem teda měla dodat že jsem rodila ve 39tt (což v pohodě) ale měla jsem strašně dlouhý bolesti na můj vkus, už týden dopředu posly jako blázen že jsem se nevyspala a pak mě chytly pravidelný bolesti, který už neustoupily 7.3.2008 v 1:45 , ve 4h mi to sprcha zkrátila na intervaly po 4min., tak jsme vyrazily do porodky tam mi tvrdili, že posly, "ubytovali" mě tam, nicménně bolesti jsem měla celý den, akorát se natáhly a pak zase sestupovali (sprcha mi dělala příšerně zle, takže mi to vždycky srazila na míň minut a pak se to zase natáhlo) každopádně 8.3.2008 v 2h mi praskla voda a porodila jsem v 6:00.

Prvně jsem říkala, že rodit znova tak se na nějakej maliník můžu akorát tak .... 😝 😝 😝 Ale kdo ví co by bylo bez něj 😅

konja
2. črc 2008

Ahoj holky.Chtěla jsem se zeptat, zda některá netušíte jaké množství maliníkového čaje se má pít. Jsem 35tt a piju jeden hrníček denně. Ale čtu zde, že se dávky postupně zvyšují, ale nevím jak. Mohla by jste napsat některá svoji zkušenost? Díky moc

novako
2. črc 2008

Konjo: Pila jsem maliník 2x denně od ukončeného 36 tt a jsem ten případ, komu asi maliník zabral, protože jsem měla opravdu hodně pohodový porod.

mirka8429
2. črc 2008

aj ja som pila malinik 2 krat denne.a tiez som sa dost skoro otvorila ale bolesti som mala hrozne a aj dost som pocas kontrakcii krvacala..maly ked sa narodil nebol od hlienu ale od krvi... 😒 ale pri druhom chcem tiez pit malinovy caj lebo asi to prispelo aspon k tomu ze som sa otvorila za 5,5 hodin...

konja
3. črc 2008

Novako,mirka - díky za radu. Já už mám jeden porod za sebou a tenkrát jsem o maliníku ani nevěděla. Tak jsem zvědavá jak to bude vypadat teď. Ikdyž je pravda, že se říká, že druhorodičky rodí rychleji (kéž by to tak opravdu bylo), tak nechci nechat nic náhodě. Tak doufám, že maliník taky trochu pomůže. Ještě jednou díky za radu 🙂

waitinka7
4. črc 2008

Ja som zacala pit malinikovy caj...a uvidime ci to zaberie ci nie. Potom vam poviem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru