Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

pajka888
8. srp 2009

Tak to já pozitivní myšlení mám, mimčovi je v bříšku určo dobře a nějak to dopadne, nejpozději za 14 dní ho mám u sebe a potom budu vzpomínat... 🙂

marcela22
9. srp 2009

Holky možno dám otázku od veci, ale čo je vlastne "maliník" na slovensku??? Ja som si stále myslela že je to čaj z malinových listov (teda z ostružiny malinovej) a včera som sa v Mama a ja dozvedela že to je čaj z čiernej ríbezle...takže teraz fakt neviem, čo to mám vlastne piť 😅
A ešte sa chcem spýtať kde sa dá zohnať, pretože keď som ho v prvom tehu zháňala v lekárňach v okolí tak na mňa pozerali že "čo to je"??? Mala som ho vtedy poslaný kamarátkou z Čiech ale vyjde to o dosť drahšie s tým poštovným...
Ak sa to tu už rozoberalo tak sa ospravedlňujem ale naozaj nestíham dočítať všetky strany 🙂

pajka888
9. srp 2009

Marcela, je to ostružina malina list (dívala jsem se na krabičku, kde je to ve slovenštině). Já ho mám z lékárny, sypaný.

marielik78
9. srp 2009

Marcelka, suhlasim, ja som ten caj tiez uz viackrat zhanala a vsade v cajovniach a lekarnach na mna pozerali ako z inej planety... :( Ale idem este preluskat internet 🙂

marcela22
9. srp 2009

Pajka tak to som z toho už naozaj jeleň 😀 Tak potom asi napíšem priamo do toho časopisu že prečo ma deptajú 😀

Marielik, prosím, ak na niečo natrafíš tak mi daj vedieť. najhoršie je že Hodonín (ČR) mám kúsok, chodím si tam kupovať aj magnézko, lebo môj doktor je tiež z Hodonína a odporučil mi jesť zrovna také ktoré na slovensku nemôžem zohnať. Ale ani tam ten čaj nemajú...asi mi ho nakoniec zasa bude musieť niekto poslať a víjde ma to celkom draho, najmä pri týchto zvýšených cenách poštovného...ale čo by som nespravila pre pohodový pôrod že? 😀 A to zdôrazňujem, že pri prvom mi to teda vôbec nepomohlo, jedla som aj ľanové semienka, čaj pila ešte ráno pred vyvolaním pôrodu a bolo to teda hooooodne zlé....

pajka888
9. srp 2009

Třeba to v časopise mají špatně... 🙂

marcela22
9. srp 2009

Pajka už to tak vyzerá🙂 Ale vieš si predstaviť to prekvapenie keď som si to prečítala 😀 Tebe sa to ale kráti už to máš naozaj za pár tak silno držím palce aby si mala krásny a rýchli pôrod! 😉 Stále neviete pohlavie? My sa tiež nechávame prekvapiť, je to super!

pajka888
9. srp 2009

Už to mám za pár, dnes mě nějak pobolívá v podbřišku, tak snad se konečně něco začně dít. My se chceme nechat překvapit, jen okolí nám to nevěří, že to nevíme. Stejně nejdůležitější je, aby mimčo bylo zdravé.

marcela22
9. srp 2009

Pajka aj ja sa stále stretávam s tým, že keď poviem že nevieme čo čakáme a ani nechceme vedieť, tak mi väčšinou povedia že určite viem len nechcem povedať...to ma fakt vytáča, ale čo už. My sme sa nechali prekvapiť aj pri prvom drobcovi a bolo to náááádherné keď mi povedali kto sa nám vlastne narodil...uvidíš, že nebudeš ľutovať! 😉 Tak držím palce aby to už bol pôrod 🙂

pajka888
10. srp 2009

Marci, já toho nelituji, přesně ten pocit chci zažít, jak popisuješ. 🙂
Taky držím palce, ať je vše ok. Ty už víš do čeho jdeš, tak to třeba u tebe nebude tak hrozné (já už jsem jak na trní). 🙂

kuratko
10. srp 2009

tak ja pijem Alchemilku žltozelenú, mam ju odporucenu od laktacnej poradkyne ze ulahcuje porod a posilnuje maternicu a tak... tak snad to pomoze 🙂

marielik78
13. srp 2009

Marcelka, ja som tie cajiky objednala nakoniec na mojalekaren stranke 🙂 A isla po ne na Drienovu, ale posielaju ich aj postou 🙂 A hned 🙂

Tak od pondelka budem cajikovat 🙂

mimkaa10
13. srp 2009

ahojky kočky, super, zase známe tváre 😀
tak som dnes bola opäť u lekára a keď už som bola potom v lekárni, kúpila som si maliníkový čaj. Na nete som našla, že v posledných dvoch mesiacoch sa odporúča šálka denne. Robíte to tak?
Je tu niekto taký, alebo poznáte niekoho, kto ho pravidelne pil a skutočne mu pomohol pri pôrode? Píšu, že posilňuje maternicu.. ako to reálne funguje?
Je podstatný rozdiel medzi maliníkom a alchemilkou? V účinku. Ď. 🙂

pajka888
13. srp 2009

Mimka, začínáš na 1 šálku a každý týden přidáváš šálek navíc. - od 36.týdne
Já piji denně 1l a bez výsledku, tak držím pěsti, ať jseš na tom lépe než já. 🙂

marcela22
13. srp 2009

Pajka ja som "na trní" práve preto že viem do čoho idem 😀 😀 😀 😀 Ale nie, naozaj je tuším lepšie vedieť (aspoň približne) čo ma čaká. Ale nestresuj sa, uvidíš že nakoniec to bude aj tak krásne. Veľmi Ti držím palce!

Marielik ďakujem!!! Tak tam idem hneď pozrieť a možno aj objednať, budem si to musieť nechať poslať lebo bývam ďaleko...inak ten čaj moc dobre nechutí, ale dá sa to vypiť celkom v pohode...už sa naň aj teším, bude to také "spomienkové"... 😀

Mimka, no mne teda nepomohol, ale mne pôrod hrozne dokašľali doktori takže tam by mi asi nepomohlo nič. Poznám však mnoho žien ktoré naň nedajú dopustiť...a ja to skúsim znova, veď za pokus to stojí, všetko čo môže pomôcť je fajn 😉

pajka888
13. srp 2009

Marci, díky, ono si asi nevybereš, jestli je lepší nevědět do čeho jdeme nebo vědět? V obou případech jsme stejně nervozní. 🙂

mimkaa10
13. srp 2009

pajka marci ďakujem za info
ešte na upresnenie - ako to myslíš Pajka, že u teba zatiaľ bez výsledku? Aké výsledky vlastne očakávať? 🙂

pajka888
13. srp 2009

jsem pořád zavřená a porodní cesty nejsou ještě na porod připravené a to jsem v 40+4

algida
14. srp 2009

Ahojte tehuľky, viacere pisete, ze cajik na Slovensku nemozete zohnat, tak aspon pre tie, co ste z BA a okolia, ja som ho kupila v nakupnom centre Avion, je tam taky otvoreny vyklenok, kde maju velky vyber sypanych a vazenych cajov, a ja som si rovno kupila tri sacky..... 🙂 Kedze som este len v 26 tt, nepustila som sa do pravidelneho pitia, len som ochutnala salku a dalo sa. Ja bylinkove caje mozem....

ladza
15. srp 2009

Ahoj holky, tak mám čtyři týdny do porodu a začala jsem pít čaj z maliníku a z lněného semínka. Tak jsem teda zvědavá, jestli mi to alespoň trochu usnadní porod. Četla jsem o tom už hodně diskuzí, je pravda, že někomu to asi nezabralo, ale na druhou stranu mi přišlo, že i spouta holek měla potom pohodový porod! Čekám už druhého prcka, při prvním jsem pila jen ten maliník, ale porod skončil císařským řezem, tak nemůžu říct, jestli mi pomohl. Teď doufám, že už to bude bez komplikací a podaří se mi porodit přirozenou cestou 😝 .

pajka888
15. srp 2009

Ladza, tak držím pěsti ať ti to dobře dopadne. Snad aspoň aby ten porod byl snažší, když už to u mě není dříve... 🙂

ladza
15. srp 2009

pajka, já někde četla, že ten čaj má pomoci až v druhé době porodní, že mimčo lépe vyklouzne ven. Když ono je na to takových různých názorů ... A to lněné semínko piješ taky?

stylly
15. srp 2009

Holky bavila jsem se o tomto s mým doktorem,velmi dobrým gynekologem a známým,..říkal,že maliníkový čaj vůbec nemá vliv na porod,...jen možná podpoří psychicky,..za svoji praxi nezažil ženu,..která když čaj pila odrodila jinak než ta,...která ho nepila🙂 😉

pajka888
15. srp 2009

Ladza, piji, ale opravdu nevím jestli to k něčemu bude.

Stylly: mě to říkala taky PA, že nikdo neví, jestli je ten porod usnadněn pitím maliníkového čaje, protože i když ho někdo nepil, tak odrodil líp. Každopádně já to zkusila, protože stejně bylinkové čaje mám hodně ráda, piji aspoň 1 l denně a maliníkový mě chutná.

stylly
15. srp 2009

pajka:Jo jasně,...je zaručeně lahodný,.... 😀

pajka888
15. srp 2009

Pro mě ano, ale manža nechápe, že si toho dělám takový kotel, je na to alergický na dálku... 🙂

ladza
15. srp 2009

mě ten maliníkovej čaj taky chutná. Dávám si do něho ještě citron.

pajka888
15. srp 2009

Tak to já bez citronu, ten citron mě nenapadl...
Ladza a to lněné semínko piješ taky, taky je dobré.

ladza
15. srp 2009

já si to lněné semínko míchám do toho maliníku. Ráno ke snídani si dám jen samotný čaj z maliníku (ten citron ho prý ještě podporuje) a pak odpoledne si vařím to lněné semínko - na 250ml jednu lžičku lněného semínka, 10 minut vařit, potom si k tomu přidám asi tak lžičku maliníku a nechám 10 min. louhovat a pak to přecedím a piju. A tady se to dá vypít. Je to takový trochu možná slizovitý, ale ne moc a přidám si k tomu zase ten citron 😉 .

pajka888
15. srp 2009

Tak já to semínko piji sama, nechám si to 2 hoďky vyluhovat a piji to odpoledne pěkně studené.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru