Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

meleri
8. bře 2011

@mataharyy tak koukám že jsi taky skoro ve stejném týdnu jak já! 🙂 jen o jeden míń! já právě taky. poprvé jsem rodila císařem a mám fakt velký strach aby mi kvůil přenášení císaře neudělali znova...to by pro mě byla fakt velká prohra...
jo o tom nápoji jsem slyšela ale přijde mi to jako blbost...možná na to nesmíme tak myslet to je to nejhorší. ode dneška budu zas žít v klídku jako předtím! 🙂 mě právě pořád říkal že podle krčku už to přijde brzo ale prd...
jo fakt s tím maliníkem nevím možná je to i kvůli těhotenství že mám pořád žízen...

zanet2009
8. bře 2011

ahojky!
rodila jsem opět před termínem, od prvních kontrakcí do porození mimča uběhly pouze 4 hodiny, maliník jsem pila pravidelně 3x denně od ukončeného 36 týdne. Zda byl porod bezproblémový a rychlý díky čaji nevím, ale myslím si,že ublížit to nemůže a já tedy doporučuji.

mataharyy
8. bře 2011

@meleri tak já prvně rodila ve 38tt a taky bych to teď nehrotila, kdyby manžel nejezdil domů jen na víkend... Tak bych potřřebovala zase rodit v sobotu 😀 S těma nápojema těžko říct, zkoušela jsem zatím jen ten kořeněnej, pač nedávno jsem si dala skořici s hřebíčkem v nějakém kompotu a měla jsem dojem že rodím, ale jako nápoj to teda nezabralo 😨 a další domácí kompot už nemám 😎

meleri
8. bře 2011

@mataharyy jé tak to jsi měla super, v 38tt! to bych ted brala! aha to je blbé tak to ti přeju at to vyjde na ten víkend!
já se přiznám že ted vůbec nemám na takové věci ani chut, žeru jenom čokoládu.. 😅 kompot si občas dám ale bez hřebíčku.....kdyby v těhotenství nevadil alkohol, dala bych si svařák.. 😅 je to divné ale celé těhotenství mám chut na pivo a takové věci...

mataharyy
8. bře 2011

@meleri Já u prvního těhu pořád snila o chlastu jak nějakej alkáč 😀 no a přiznávám za poslední měsíc jsem vycucla dvě deci vína, pač už mi šla huba šejdrem jak hezky vonělo... Ale měla jsem jí po té skleničce jak z praku 😀

meleri
8. bře 2011

@mataharyy jo já taky čoveče, u obojích! já teda hlavně na pivo, víno taky ale....já si myslím že než se trápit tak si radši maličko dát... 🙂 já přitom mimo těhotenství ani moc alkohol nemusím..max tak někdy o víkendu..

mataharyy
8. bře 2011

@meleri Já taky nepiju, ale jak nemůžu tak mám hroznou chuť 😀 Jináč si v létě sem tam dám pivo, nebo sklenku vína, zato teď bych lemtala až bych brečela 😀

meleri
8. bře 2011

@mataharyy je to divné že? a přitom se říká že v těhotenství člověk nesnáší cigaretový smrad a alkohol protože tělo jako ví že je to nezdravé..bla bla! 🙂)) já bych si i cigaretku dala a to jsem byla vždy jen sváteční kuřák a práskla jsem s tím před mnoha lety....samozřejmě si nedám! ale ty chutě...

mataharyy
8. bře 2011

@meleri No tak moje tělo v tom má teda pekelnej bordel 😀 Já teda přestala kouřit s pozitivním testem, ale jak kolem sebe mám kuřáky, tak bych si taky dala, ale je pravda že bych pak asi dlouze zvracela... a cigaretu si teda nedám, to raději to víno... 😅

meleri
8. bře 2011

@mataharyy co se týče cigaret tak mi ani nejde moc u tu chut jako o ten pocit, sedneš si někde do trávy, zapálíš....ale s tím už bojuju mnoho let...občas ujedu (tak dvakrát do roka) a vyžebrám cigaretu od bráchy...jo to fakt, alkohol v malých dávkách neškodí, říká vždycky můj taťka... 😀 ale ne, radši si upít trošičku vína než ta cigareta....bože my tu píšem jak to bude někdo číst tak nás ukamenuje co sme to za těhotné... 🤐

mataharyy
8. bře 2011

@meleri mě by zajímalo kdo by hodil tím prvním kamenem... 😀 Jo je fakt že jako sváteční kuřák má tu cigaretu spojenou s klídkem, pohodičkou, kávička a potáhnout... 😎 Ale je fakt že teda ty cigarety ač bych si dala tak nedám, ale to víno mi přijde menší zlo... navíc teda za devět měsíců dvě deci nemůžou uškodit, však na vyvolávání porodu se doporučoval svařák a horká vana... 😀

meleri
8. bře 2011

@mataharyy no bohudíky jsem k tomu nikdy nijak nesklouzla...a když si taky jednou za čas dám tak se mi pěkně motá hlava! 😅 jo to je pravda, s tou horkou vanou atd, ale já si stejně říkám že si to člověk asi sugeruje a když tomu tak silně věří tak možná fakt porodí...
víš po poslední kontrole mě dr tak přesvědčil že budu rodit už ten týden (bylo to před deseti dny) že jsem večer dostala poslíčky bolestivé atd, ale za pár dní byl konec....psychika je asi fakt silná věc....

mataharyy
8. bře 2011

@meleri jo psychika je mrcha... To je stejný jak s tím maliníkem nikde není jasně prokázáno že pomáhá, ale když tomu věříš... Pokud si zvládneš vsugerovat že voda ti usnadní porod, když jí každý den vylemtíš kýbl, taky to bude fungovat 😀

meleri
8. bře 2011

@mataharyy hele co místo popíjení blbin si sugerovat každý večer že už je to tu! 😅 aspon se člověk vyhne zkaženému žaludku z olejů a podobným věcem.....asi si ne to po diskuzi s tebou vyprdnu (na ten olej) 😎 ..

mataharyy
8. bře 2011

@meleri Já se u toho oleje bojím že se spíš pobleju než že porodím 😎 Proto jsem zkoušela to "menší zlo" a houbelec... Takže asi ano začnu si prostě říkat rodím 11. v sobotu... a bude 😵

meleri
8. bře 2011

@mataharyy já taky, že se pos..u nebo pobliju, proto jsem to chtěla zkoušet přes víkend že bych se zavřela na záchodě...jo musíme myslet pozitivně! já mám termín vlastně až příští týden a pokud do tohoto čtvrtka neporodím tak mám volat dr a asi mě bude chtít vidět. Slyšela jsi o nějakém Hamiltnovi? jako že ti prý roztáhnou trochu krček nebo co....to by mohlo pomoct že...ale to musí být pěkně bolestivé..

mataharyy
8. bře 2011

@meleri slyšela, ale chvála bohu nemám vlastní zkušenost... prý to bolí, ale to fakt nevím (do předu bych se nebála) a ne vždy to zabere vím o holce které ho doktor dělal dvakrát a nic... Takže prostě asi fakt když dítě nechce, tak ven nepůjde 😀 Tvrdohlavé už od mala to je 😝 😀 😀 Já mám termín taky až za delší čas, ale už bych fakt rodila, takže tento víkend to jistí a jak by bylo krásné mít obě sobotní dítka a 11. sice jeden 11.4. a druhý 11.3. ale 😀

meleri
8. bře 2011

no já bych byla pro (vše je lepší než císař) to bych fakt už zažít nechtěla ale bohužel mi to opět hrozí zřejmě, protože přenášet mě asi nenechá a vyvolávat taky nevím...vše se dozvím v ten čtvrtek...
aha takže tato metoda taky není 100centní...
hele já to taky zkusím, budu si říkám rodím ted a basta...🙂
jé to je pěkné to by se ti hezky pamatovalo, takové data! já mám zas 25 narozky kdyby se narodil 25 to by byla legrace..ale to fakt nevím zda by mě nechal tak dlouho přenášet když mám termín 20.

katarinajurikova
8. bře 2011

Ahoj,ja som pila ,porodila som v 37.tyzdni....a veru otvarala som sa rychlejsie ,ako pri prvom...neviem teda ci z caju,alebo neviem...

lencaj
8. bře 2011

@meleri já ho také pila po litrech a nic to semnou neudělalo,ani to nijak neškodí

mataharyy
8. bře 2011

@meleri Já nevím proč, ale u prvního mi to šlo... Já byla v čechách manžel na slovensku termín jsem měla 24.4. a on měl přijet na velikonoce 10.-13.4. tak jsem všem oznámila že v sobotu rodíme a že to bude fofr... každej si klepal na čelo a poznámky jo takovejch bylo co si to naplánovali... Manžel přijel v pátek brzo ráno, šli jsme nakoupit, do hospody (bylo strašně pěkné počasí), v hospodě nad džusem už jsem měla kontrakce po 2 minutách, tak jsme ještě hodinku seděli a užívali si pěkného večera, pak jsme šli pěšky domu, v jedenáct mě moje matka drze vyhodila do porodnice... minutu po půlnoci mě přijali a v sobotu ráno v pět deset byl malej na světě... To všichni čučeli, sobota a fofr... Tak doufám že teď to taky bude tato sobota a fofr 😀

meleri
9. bře 2011

@mataharyy to jsi měla super takový porod! žádný stres, pohoda....to bych brala taky! 🙂 přeju ti ati to taky zas tak vyjde! já se už dneska dozvím co se bude dít, protože jsem teda ještě neporodila tak musím do nemocnice na další kontrolu.

@lencaj asi je to opravdu jen neškodný čaj...je to zvláštní..třeba takový kontryhel, jednou jsem to přehnala a zmizely mi mencky... 😅

mataharyy
9. bře 2011

@meleri tak pak dej echo co pěkného ti řekli 🙂 budu držet palce ať to máš taky rychle za sebou 😉

meleri
9. bře 2011

@mataharyy dík no zatím jsem v klidu ale nervy přijdou v ordinaci....jde o to že jak jsem už rodila císařem tak mě asi nenechá přenášet. a taky nevím jestli mě nechá vyvolat porod..zkrátka, pokud neporodím do termínu tak mi zase hrozí císař...a to je pro mě fakt nejhorší zážitek života....chci se tomu vyhnout a zažít normální porod. proto asi zkusím i ten olej kdyby se furt nic nedělo...

mataharyy
9. bře 2011

@meleri Tak ještě máš týden, cca tak snad to nějak zvládneš... 😉

meleri
9. bře 2011

@mataharyy jo uvidím fakt.....kdybych aspon měla ty bolesti ale nic....břicho furt v pohodě....děkuju, pak se ozvu..🙂

mataharyy
9. bře 2011

@meleri víš jak mě bylo posledních pár dní před porodem krásně... Nic mě nebolelo (a to že jsem celé těhu skuhrala na záda a kyčle)... Já si najednou připadala jako že nejsem vůbec těhotná, až na občasné připomenutí malého, když mě nakopnul 😀 Ale jináč fakt nic a úplně nejlépe mi bylo ten den před porodem 😵 Proto jsem tvrdila že není možný abych rodila.... 😎

meleri
10. bře 2011

@mataharyy je to v prde...i, dr mi dal termín 21 na císaře už..:( jeslti do té doby neporodím normálně tak prostě císař...asi chápeš jak mi je...:( já vím že mám ještě deset dní a za tu dobu se může něco stát ale nevím no..krček se ani nehnul je pevný zavřený..:( včera sem si masírovala prsa a dostala sem bolestivé kontrakce, ale ve 4 ráno to přešlo.
ten ricinový olej bacha na to! prý nejde jen o matku že chytne křeče a průjem, ale křeče má pak i to miminko chudáček, a může se stát že vykadí to mekoknium. tak do toho fakt nejdu. včera jsem zkoušela hřebíček, tak uvidím...🙂

mataharyy
10. bře 2011

@meleri tak pak už mě napadá jen sex, horká vana a svařák 😀 Každopádně držím palce ať se brzo rozrodíš 😉

meleri
10. bře 2011

@mataharyy jo je to v dupě..:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru