Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

kacka.va
4. srp 2008

vanky: tomu bych teda moc neříkala, že ti maliník pomohl 😉. Právě, že po maliníku by ses měla otevírat rychle a sama a ne po pilulkách.

vanky
4. srp 2008

Kacka.va: já myslím, že maliník pomáhá samotnému otevírání,ne ke spuštění porodu - o tom rozhoduje mimčo?? když už porod začne, a myslím, že maliníkem to bylo 😉 , ale samozřejmě věc názoru a vlastního zážitku - když srovnám porod dcery, ten byl bez vyvolání - to byl děs, a také jsem ji přenášela, ale jen asi týden, otevírala jsem se strašně pomalu - vlastně jsem hrozně dlouho byla jen na 3 cm - a pak samotný porod byl hrozně namáhavý, bolesti jsem měla v kuse a nepoznávala jsem, kdy mám kontrakci a kdy tlačit a u syna to bylo jasné 😅
nikomu nic nenutím, jen jsem připsala svou zkušenost.

kacka.va
5. srp 2008

vanky: ale po té piluly by ses právě měla začít otevírat a měly by začít kontrakce, což jsem se u tebe dočetla, že nebylo, mně taky dávali injekce,aby to povzbudili 😉. Jinak obecně se říká, že u druhého dítěte je porod kratší, i když já zrovna ležela s maminou, která měla stejné problémy i u druhého ☹

honzulka
5. srp 2008

kacka.va-já myslím,že na každýho to působí jinak.. 😉 Nejen maliník,ale i sex a i ty jejich globule se spermatem.. 😀

beruska2x
5. srp 2008

pry to pomaha a i kdyby urco neuskodi tak ho piju 3x denne 😀 😀

mallorry
5. srp 2008

beruska tak tak, pul litriku denne piju ted 😀

evitkamalicka
5. srp 2008

ahojte...od ktoreho tyzdna je dobre zacat pit ten malinik?

beruska2x
5. srp 2008

pry i 5 az 6 tydnu pred porodem, takze kdyz nastoupis na meterskou 😉 ja si kupuju v lekarne sypany, za 17 Kč a vydrzi pres tyden pri 3x denne piti...

mallorry
5. srp 2008

evitkamalicka ahojky zarijovko 😉 vsude se tak obecne pise ze od ukonceneho 36 tt tehotenstvi 😉

sandrika
5. srp 2008

mne teda nepomphol ani čajék ani homeopatiká rodila som v ukrutných bolestich , kontrakcie každú minútu a nič ani za svet sa otvoriť na 6 vyvolávačiek som sa otvorila na 8 cm na pôrode treba 10 nakoniec my to ráno primár prerazil rukou...a dieťatko sa mi narodilo smrteľne choré, ale už je to za nami našťatie
ale ako píše beruška uškodiť neuškodí.
Prajem krásny rýchli pôrod

beruska2x
5. srp 2008

sandrika.. ja myslim za to je extrem, zase znam spoustu holek co prisahaji na uspesnost.. spasa to samo neni, zalezi na fyzickem stavu a celkovem zdravi ale nadeje je vzdycky 😉 🙂

evitkamalicka
5. srp 2008

mall dik za info, a ake mnozstvo by sa asi malo vypit za den?

sandrika
5. srp 2008

však ja nikomu nehovorím, že ho nemajúpiť ja som ho pila 3 mesiace pred pôrodom 4 x denne ja som to mala aj tým že som profesionálne trénovala atletiku ....takže mám pevné panvové dno takže druhý pôrod asi radčšej cisarák už aj kôli tomu žemalý mi takmer umrel lebo sa pri prechode pôrodnými cestami nakazil takže stavím na istotu druhé dieťatko mesiac v inkubátore by som už neprežila

beruska2x
5. srp 2008

pisou tam 1-2x denne ale ja ted uz piji 3x vzdy 250ml horke vody tim sparis asi 1,5 az 2 lzicky smesi v sitku nebo 1 sacek a nechava secca 10 minut louhovat 😉

sandrika
5. srp 2008

inak dám typ ja som si ho robila s medom a kvapkou citrónu chutil úplne skvele

beruska2x
5. srp 2008

sandrika.. no ale to je uz pri takhle necem vaznym chyba doktora, myslim si ze te mel vzit na cisare uz tak po 2-3 injekci kdyz videl ze to nepostupuje... ☹

mallorry
5. srp 2008

evitka tak tak, vsude pisou zacit treba jednim salkem denne, dalsi tyden dva salky denne a pak uz klido i ty tri, ctyri salky denne, bych rekla...ja ted jedu ten pullitrik, to staci, ale nekdo pije i vic 😉

sandrika
5. srp 2008

beruska no mal a to nehovorím, že môže zato, že mi takmer umrel syn ☹

janeyzelvicka
5. srp 2008

Tak dneska dopiju poslední 3 sáčky z poslední krabičky... No a zítra se uvidí 😉

kacka.va
5. srp 2008

já si stejně pořád myslím, že se stejně nepozná, jestli mu to pomohlo, protože nikdo se nikdy nedozví, jaký by byl porod kdyby maliník nepil 😉

mallorry
5. srp 2008

janey zitra ti vyvolavaji ze? budeme na tebe moc myslet, malinik musi zabrat, drzim palce! 😉 🙂

kacka.va to mas recht, ale kdyz tomu budem verit, treba se to splni a jakoby pomuze 😉

konja
6. srp 2008

Ahoj všem,tak se chci podělit o svoji zkušenost s maliníkem. Pila jsem ho od 34tt a v 36tt jsem otevřená na 1 prst, ve 37 na 2 prsty a v půlce 39tt mě praskla voda.Kontrakce přišly za dvě hodiny,ale spíš to byly takové ms bolesti,takže víc jak hodinu jsem byla opravdu veselá.Po hodiněš bolestí byl nález 5-6 cm a za další dvě hoďky byla malá na světě.Ani jsem si neuvědomila,že už fakt rodím!Pořád jsem čekala,kdy to začne být opravdu hodně bolestivé,neměla jsem ani žádné nucení na tlačení.Takže když PA zařvala- rychle,na dvojce rodíme,málem jsem spadla z poestele.Malá byla venku na tři zatlačení,žádné stříhání nebylo potřeba,ani jsem se nenatrhla.Prostě porod obrovská pohoda.Od začátku do konce tři hodiny. Takže já na maliník nedám dopustit.Prolejvala jsem se jím na konci opravdu hodně,takže jsem ho sice už pomalu začínla nesnášet,ale výsledek stál za to!Jestli bych takhle rodila i bez maliníku samozřejmě nevím,ale maliník doporočuju všem.Uškodit nemůže,může jen a jen pomoct 🙂

sandrika
6. srp 2008

vidíš konja uplný opak ako ja

evitkamalicka
6. srp 2008

tak ja som si prave objednala ten malinikovy cajik, kedze u nas v lekarni ho nikde nemaju

kacka.va
6. srp 2008

mallory: jo jo, placebo efekt je zázračnej 😉. Určitě je lepší ho pít a říkat si, že jsme pro to něco udělaly 🙂

felixko
6. srp 2008

ja som si práve dnes kúpila čaj z ostružiny malinovej, sypaný v lekárni. stačí, ak poviete, že chcete malinový čaj. za 23,-sk. začnem ho piť od pondelku. uvidíme, aké zázraky môžem čakať. ešte ale vyskúšam aj homeopatiu, len si musím presnejšie naštudovať, čo, ako a kedy správne užívať.

lalitagopi
6. srp 2008

felixko, co sa tyka tej homeopatii, najlepsie konzultovat lekara (kotry je v tom dobry), bo nie sme vseci rovnaki, nemame vsetky rovnake tela, rovanku psichyku...atd...teda ono sa to neda zovseobecnit pre kazdu rovnako...

mallorry
6. srp 2008

konja a kolik si ho pak v zaveru pila? ty si me tak navnadila na neho jeste vic 😀 ted piju pul litriku, tak to zvysim asi na litr, kdyz te tak posloucham 😀 😀 😀

konja
6. srp 2008

mallorry: pila jsem 4-5 hrníčků.Byla to síla,ale nejspíš se vyplatilo 🙂 Tak držím pěsti ať ti taky pomůže.

janinininka
6. srp 2008

já taky pila maliník, ale až ke konci se pije, může vyvolávat porod, cca od 34tt, nejdříve 1 šálek, pak 2 a porod šel, ale netroufám si říct, jeslti to bylo maliníkem, taky jsem si dávala lněné semínko a dělala masáže hráze olejíčkem od Weledy 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru