Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

betyna8
19. pro 2009

klara,skus si ho pytat aj ako caj s ostružiny malinovej tak sa to vola na slovensku.

ibamy2
21. pro 2009

ahojte 🙂

len pridam moju osobnu skusenost s malinikovym cajom aj lanovym semienkom... pila som ich poctivo od ukonceneho 35tt... efekt pri porode bol v mojom pripade celkom nulovy 🙄 ... potrapila som sa veru poriadne.... ale stalo to za to 😉

barbina182
4. led 2010

No ja som si kupila ten caj z maliny ostruzinovej ako sa to pije a od kedy??

jakelina
4. led 2010

Od 36 týdne, někdo od 35 a návod by měl být na sáčku.

majatob
4. led 2010

tak ja jsem zacala dneska 🙂 docetla jsem se, ze nekdo ho pije uz mnohem driv, podle me to nema cemu uskodit, vsak to porod nevyvolava, jen pripravuje telicko, ne? 🙂

raduzkaaa
4. led 2010

Přidávám se k čajovkám 😀 U mě už možná pozdě, ale přece, snaha ce cení 😀. Lněné semínko si běžně přidávám do salátů. Dneska mi půl konvice čaje vyžahnul manžel v domění, že dělá něco pro své zdraví a otázkou, jakýpak to máme dobrý čajík 😀

kudelovazuzana
5. led 2010

Ahoj holky,
J8 se tím čajem prolívám pořád a už mám týden po termínu a porodní cesty se zatím netvráří že by se nějak připravovali na porod, ale čaj mi celkem chutná tak mi to nevadí. Taky mi ho teda pije přítel, já si vždycky udělám dvoulitrovou konvici a mu se nechce vařit nic novýho tak si ho dá, a pak má něco zbýt pro mě že? Ten bude na ten porod lépe připraven než já. 😀

kudelovazuzana
5. led 2010

Majatob já bych teď už taky začala dříve, mojí kamošce ho dokonce dr doporučil už mnohoem dříve, takže čaj sám o sobě porod nevyvolá. A jestli porod usnadňuje to ti řeknu až porodím.

kika29
5. led 2010

ahojte baby. Vie mi niektorá prosím vás poradiť či sa môže piť kamilkový čaj v tehotenstve? Sestra je tehotná v druhom mesiaci a bolí ju žalúdok. Robí v Rakúsku a tam má len kamilkový čaj a iný si tam nevie kúpiť kedže je v dedinke kde nieje výber na čaje. Prosím má niektorá skúsenosť s týmto čajom poradíte mi? ďakujem

kudelovazuzana
5. led 2010

čau kika29

Já myslím že heřmánkový(kamilkový) čaj by neměl ublížit, já ho tedy ze začátku pila a v pohodě.

kika29
5. led 2010

zuzi dakujem idem jej hned zavolať 🙂

majatob
5. led 2010

kudelovazuzana, no aj kdyby to nepomohlo, za ten pocit to stoji 😀 😀 😀 a preju ti at se uz mala rozhodne to vyzkouset 😀 😀 😀

aannggiie
5. led 2010

Ahoj holky

Se mnou to listí taky nic nedělá.Včera jsem měla první termín a od 23.12 mi řikaj,že to může být každým dnem 😉

pavlazabka
5. led 2010

Aannggiie, neboj, ono to podle mě nemá porod vyvolat nebo uspíšit (já porodila den před termínem a taky jsem si myslela, že bych tím prcka mohla vyhnat dřív), ale mělo by to mít vliv na průběh a rychlost porodu. A to u mě mělo velký (aspoň se teda domnívám).

dana3262
9. led 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jestli některé z Vás nebylo/není špatně od žaludku po maliníku?
Mě asi ano..
Díky

monaberuska1
10. led 2010

ahojky hoilky 🙂ja pila taky tento cajik 🙂nejsme ale ztech ktera rika zatucene me to pomohlo a nebo nejsem ani z tech ktera rika zarucene je to blbost, ja musim rict ze jsme mmalinik zacala pit ne ze bych tomu az tak verila ale spis termin jsme mela v zime a tento cajik jsme si vychutnaval u okna v gauci proste pohoda, dal mi proste chvilku klidu 🙂mozna by mi pomohl mozna ne, ale musela jsme na cisar urcite bych ho pila zas uz jen pro ten bajecny pocit .-)

vejula
10. led 2010

čavte kočky, od ktorého tt sa môže piť ten maliníkový čaj????

emjee
10. led 2010

vejula od ukonceneho 35tt

majatob
10. led 2010

veju, me dr. na poradne rikala, ze klidne muzu zacit aj od 32tt, ze je to jedno 🙂

emjee
10. led 2010

chcela som napisat od ukonceneho 34tt, cize od zaciatku 35 tt 😉 niektori hovoria, ze mozno aj od ukonceneho 32tt, ale skor urcite nie

carculka
10. led 2010

ahoj holy kolik ho pijete,na krabiccce je 2-3salky denne

vejula
10. led 2010

jj, dakujem kočky 😉

majatob
10. led 2010

car, zatim jeden a kazdy tyden jeden pridam az se dostanu na ctyri a pak uz zvysovat nebudu 😀

carculka
10. led 2010

maji dekuju

majatob
10. led 2010

hm, dostala jsem chut, tak jdu varit 🙂 micham si ho dokopy se slizem z lnenyho seminka, tak snad to bude mit ten efekt u porodu 😀 😀 😀

monaberuska1
10. led 2010

carculka, lepsi je kdyz si koupis ten sypanej, ten sackovej to neni ono a rekla bych ani neucinkuje jak ten sypanej

katka22r
10. led 2010

kocky ako chuti ten caj?a kolko denne treba vypit?mate s tym niekto skusenosti?pokial je niejaky horky tak moc nemusim dakujem za vase rady a skusenosti

majatob
10. led 2010

katka, me prijdou vsechny bylinkovy na jedno brdo 😀 akorat nevim jestli by ti to ted k necemu jeste bylo 😀 😀 😀

katka22r
10. led 2010

no tak vraj urychluje porod a ja som zatvorena na 5 zamkov tak neviem pravze ci to pomaha alebo nie

monaberuska1
10. led 2010

katka ahojky me chutnal klasika bylinky jak uz rika majatob taky bych rekla stejna chiut jako ostatni bylinkove caje 😀 😀 😀 a jiank uz si to moc nepamatuju jak sem ho pila ale myslim ze rano a vecer sem si ho davala 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru