Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

kacabacka
autor
17. led 2007

lamia: a jak chutná? 🙂

lamia
17. led 2007

Ještě jsem do toho neměla odvahu ponořit sosák,ale smrdí to teda jak uvařené seno...hrůůůzně, tak počkej, jdu to teda ochutnat 😀

lamia
17. led 2007

Kacabacka - no, chuť je o něco málo lepší než vůně, naštěstí je taková docela jemná,takže se to dá snést,tak to snad vydržím pít až do termínu...teda nesladím čaj ani kafe,tak i tohle piju jen tak,no je to trochu fakt jak vývar ze sena...ale trochu z toho ty maliny cítit jsou, což je dost divný,když je to z listí 😅 ale jo, vypít se to dá 🙂

kacabacka
autor
17. led 2007

sosák? 😀 😀 😀 já taky nesladim čaj ani kafe, ale tohle bych si asi přisladila, podle toho, co řikáš :o)

kaci.k
21. únor 2007

Ahojky,ja piju malinikovy cajicek 2x denne.Doufam ze mi to aspon trochu pomuze kdyz uz je tak.... 😖 brrr,na chut 🙂

slonik
21. únor 2007

ahojky kaci.k, jak hodně se otvíráte? Já mám termín jako ty 🙂, ted mám CS3 a piju ho jednou denně, nějak se bojím dvakrát denně, abych něco neuspěchala 🙂.

verculka
2. bře 2007

Maliníkový čaj se má pít od 36tt 2xdenně. Ale originál malin.čaj ne pouze s nahrážkou malin. Mám několik kamarádek, které měly rychlejší porod. Nevím tedy jestli to bylo tím čajíkem. Čekám druhé mimi a začnu ho také pít. První porod jsem měla dost těžký. Tak že uvidíme jak se mi bude rodit teď 🙂 Přeji všem nastávajícím maminkám hodně štěstí 😉

lamia
3. bře 2007

Tak já ho pila od 36.týdne tak ty dva denně a porod byl fofr a docela pohodovej,tak nevím,jak moc to ovlivnil maliník,ale kdo ví???

cermonca
3. bře 2007

Mozna mam blby dotaz ale treba mate stejne zkusenosti.Od te doby co piju malinik tak mam takovy pruhlehny hlenovy vytok.Napada mi jestli to neni z toho ze se to tam pripravuje aby mimco mohlo snaz vyklouznout.Tak nevim.

kaci.k
4. bře 2007

Ahoj Sloniku.Naposled jsem mela CS 1 ale doktor rekl ze se to muze zjednoho dne na druhy pekne vyhoupnout.Na kontrolu jdu ve stredu.Tak ti pak napisu jake cisilko to bylo 😀 😀

marcipann
4. bře 2007

Tohle je zajímavé téma.Já od bylinkářky mám pro změnu typ na urychlení porodu :vývar z oregána+smetana.Kamarádka to zkusila a kluk byl do 2hod.venku.Teď čeká druhé mimi začátkem května a já o měsíc později,tak si počkám co s ní udělá 2.pokus... 😎

kaci.k
4. bře 2007

Ja bych taky brala nejaky recept na to,aby se mimisek uz dostal ven.Vim ze se musi rozhodnout sam,ale uspisit mu rozhodovani. 😉 Ale recept bohuzel neni. 😒 😀

kajule
4. bře 2007

Kaci, no já jsem na porodním kurzu už dostala nějaký recepty a rady, jak pomoct miminku, když se mu nebude chtít. Řekla bych, že Danielka tam ještě klidně chvilku být může. 😉

kajule
4. bře 2007

Kaci, jestli ale chceš mám recept na čaj, který se pije od 38.tt proti přenášení. Když budeš chtít napíšu ti ho do IP. 😉

kaci.k
4. bře 2007

Jojo Danielce se v brisku libi.Uzit si to co nejdele 😀

kacabacka
autor
5. bře 2007

marcipann: z čerstvýho nebo sušenýho-koupenýho v pytlíku 😅 ? a poměr? A od kdy a jak často ho pít?
Kajule: já prosím taky recept na čaj... 🙂

barke
7. bře 2007

Ahoj všem,
já se přidávám ke Kacabacce, taky prosím prosím Kajule receptík.. 🙂
A Marcipann taky prosimtě, jak je přesnej poměr na čajík i to míchání se smetanou ?

marcipann
7. bře 2007

Při začátku porodu svařit pol.lžíci oregana,nechat vylouhovat (cca jako běžny čaj),nechat vychladnout(pokud je čas 🙂)a smíchat se smetanou ke šlehání.Kamarádka to pila cestou do porodnice v autě,ovšem její muž jí ty byliny nezcedil... 😀 Pokud to vyzkoušíte některá z vás,budu ráda,když dáte vědět!!!pa

marcipann
7. bře 2007

Jo pardon,ty byliny mouhou být samozřejmě sušené.

elime
7. bře 2007

Ahojky, já začala pít maliník od 34tt a taky jsem ale o dva týdny dříve porodila a taky to byl fofr. A ještě jsem si do toho čaje vždycky vmíchala mleté lněné semínko a to byl teprve hnus, ale porod fakt úžasný 😀 . No a ono je to tedy stejně o psychice, takže když věříte že pomůže, tak pomůže 😉 . A hlavně se na porod těšte, je to úžasný zážitek, který chlapi nikdy nezažijí. No i když to trošku bolí no, ale jak vám ten mokrý, teplý uzlíček položí na bříško, aaach... 🙂

barke
7. bře 2007

Marcipann, díky za receptík 🙂
Tady jsem našla těhotenské čaje http://www.zrozeni.cz/produkty.php a je tam i aromaterapie v těhu.

kacabacka
autor
8. bře 2007

marcipann: tak dík za recept, pak dej vědět, jak jsi dopadla i ta tvoje kámoška...a ta lžíce na čtvrtlitrový hrnek? A smetana neušlehaná předpokládám 🙂

To je divný co? Co může otevírání pomoct...

elime: ptala jsi se doktora, jeslti to bylo dřív kvůli tomu maliníku? Nebyla jsi třeba už před tím hodně otevřená? Takový to skóre od 1 do 10 jak se řiká a měřej ho v těhotenství...

morusa
8. bře 2007

Ahojte, kamarádka ho pila pravidelně od 36tt, porodila předevčírem a nijak jí to nepomohlo,museli jí nastříhnout až ke konečníku, takže je to fakt individuální.

halka
8. bře 2007

kacabacka, můžu se zeptat, proč to TEĎ řešíš, když chceš otěhotnět za cca 2 roky? Trochu předčasné, ne???? 😲

elime
8. bře 2007

Kacabacka, den předem jsem byla otevřená na dva prsty, ale jestli to bylo tím maliníkem jsem se neptala, to ti žádný doktor nepotvrdí, ale já jsem tomu maliníku a lněnému semínku fakt věřila a na porod jsem se těšila 😉 . Věděla jsem, že psychika dělá divy. No a nastřižená jsem byla taky, ale to bylo k vůli tomu, že malá se drala ven obličejovou částí 😉.

kacabacka
autor
9. bře 2007

halka: protože mě to zajímá, proto! 😝

kacabacka
autor
9. bře 2007

halka: a nééé za dva roky ale za třičtvrtě 😝

kacabacka
autor
9. bře 2007

elime: aha, tak díky, hmm, je těžký říct, jestli je to fakt tim maliníkem nebo ne, ale člověku to neublíží a aspoň má pocit, že pro sebe udělal maximum 😉

lenchita
10. bře 2007

ahojky,taky přidám svou zkušenost: maliník jsem pila od 36 tt, od 38 tt jsem přidala i odvar ze lněného semínka, hráz jsem nemasírovala. Porod mi začal prasknutím vody, do porodnice jsem přijela bez kontrakcí a otevřená jen na jeden cm, takže mi řekli, že pár hodin počkáme a muset porod vyvolat☹Nicméně během dvou hodin mi začaly kontrakce a po dalších dvou jsem byla otevřená dostatečně, takže jsme to zvládli bez vyvolávání. Porodila jsem 9,5 hodiny po prasknutí vody, což se může zdát dost, ale jak říkám, měla jsem nulový kontrakce i otvor. Nemuseli mě nastřihávat, nakonec jsem měla jen dva vnitřní stehy! a PA mě chválily, že to vše je určitě lněným semínkem...až budu těhotná příště rozhodně si opět ty hnusy budu vařit, stojí to za to - jo maliník jsem si přislazovala medem, lněný semínko polykala s krajním odporem a s myslí upřenou k lehkému porodu 😀

kacabacka
autor
12. bře 2007

Holky, dyť přeci prodávají to lněný semínko v medu, je to jakoby taková sušenka... mají to v oddělení biopotravin v každym obchoďáku. Myslíte, že tohle nepomáhá, že to musí bejt spařený? A kolik se toho má odvařit na 1 dávku, kolikrát denně a od kdy (od toho 38.týdne)?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru