Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

luciferek
7. led 2009

tak holky já jsem čajík začala pít v 38 tt a malá byla do týdne venku, tak nevím,jestli to bylo maliníkem nebo jak 😀 , ale dřív jak od 34 tt bych ho nepila ani já 😉

emjee
7. led 2009

tak sa dohodnime, ze urcite az v tretom trimestri 😉 lebo v tom clanku co dala cervena ciapocka sa pise aj o druhom trimestri a to sa mi zda fakt velmi skoro

matja
7. led 2009

tiež budem piť tento čaj od ukončeného 34. tt, ale stále mi nie je jasno, ako často. Prvý týždeň alebo dva jedenkrát denne a potom častejšie?

andtka
7. led 2009

Já pila maliník až od 36 tt. Nakonec jsem rodila přesně v den termínu. Malý šel na svět docela rychle. Rychle jsem se otvírala. Možná opravdu maliník pomohl. 🙂

emjee
7. led 2009

matja najprv salku denne, potom ku koncu tehu aj viac

petuleff
16. led 2009

Ahooj, já jsem pila maliníkový čaj jak o život - od ukončeného 36tt 3xdenně a rodila jsem ve 38+6, protože mi začaly kontrakce a praskla voda - říkala jsem si jaký to bude fofr díky maliníku, protože kontrakce byly po 5-7 minutách už po dvou hodinách 😎 No, fofr to teda nebyl - porodila jsem po 13 hodinách pravidelných kontrakcí císařem - protože malej měl špatně srdeční ozvy, já byla otevřená na 6cm a brouček nesestupovat a ještě měl špatně narotovanou hlavičku ☹ Je v pořádku, na císaře nedám dopustit a pro změnu piju jak o život čaj pro kojící matky od Leros - ten funguje 😅

lenka138
21. led 2009

ja to tiež určite vyskúšam, lebo ja bylinkám verím a nič za to nedám. Ale pre istotu sa na to dnes opýtam doktorky

majulienka32
21. led 2009

emjee kolko pijes toho maliniku teraz? ja zatial len salku denne a kolko tej bilinky si davas? cajovu lyzicku alebo polievkovu na 2,5 dc vody?

emjee
21. led 2009

majulienka mam take vajicko na caj, tak do toho nacpem asi 1 1/2 az 2 male lyzicky toho maliniku - isla som postupne: v 34tt+5 som zacala 1 salkou denne, po tyzdni som pridala dalsiu salku, po tyzdni zase dalsiu (cize teraz som uz na 3 salkach denne) - asi to ponecham az do porodu na tych 3 salkach, lebo 4 denne by som uz nezvladla (nie som cajovy ani kavickovy typ, takze sa musim nutit, aby som si to vobec uvarila)

vilocka
21. led 2009

babule a neviete ci sa moze pit aj ked je skrateny krcok? Asi nie, co?

siska_br
21. led 2009

jazminka - nemala som epi. chcela som, ale nestihli sme 😀 najprv nevedeli zohnat anesteziologa a potom mi tvrdili, ze to uz nema vyznam, ze do hodinky porodim. tak aj bolo.

a asi by som neriskovala, a nepila ho skor ako v 36 tt. clovek nikdy nevie, a aby som si neskor vycitala, ze co ak som sama cosi urychlila....

vilocka - asi vacsina zien ma uz par tyzdnov pred porodom skrateny krcok, ale ty si este len 28 tt, cize tak ci tak priskoro 😉

drzim palceky tehulky...nech to ide supom!

caruzo19
21. led 2009

vilocka,ja by som to neriskovala 😉
po ukoncenom 36tt v tvojom pripade jedine

evamik
21. led 2009

Vilocka, maliníkový čaj se má pít stejně až po 36 tt, takže pak už je podle mě jednou, jestli máš zkrácený čípek.

matja
22. led 2009

ale čo mám informácie ja, tak maliník nezapríčiňuje predčasný pôrod. Na letáku, čo mám od čaju, píšu, že pôsobí proti kŕčom maternice. Preto sa vás chcem aj opýtať, či mávate alebo ste mávali často poslíčkov pred pôrodom.

evamik
22. led 2009

Matja, on by určitě neměl vyvolat porod. Uvolňuje hladké svalstvo, takže by měl porod usnadnit...
Já mám poslíčky, ale jen tvrdnutí - bez bolestí.

etnicka
8. únor 2009

ahojte, prosim poradte mi, uz som celkom zufala, kde v BA sa da zohnat malinikovy caj? Bud v centre alebo v ruzinove. Dakujem 🙂

emjee
8. únor 2009

etnicka - v lekarni v tej novej (no uz ma vyse roka ci kolko) budove vedla vub na mlynskych nivach

petusaaa
9. únor 2009

tak ja na malinnik nedam dopustit. rodila som v 37tt + 5, mala som slabulinke kontrakcie (asi ako slabsia MS) kazdych 5 min. ale boli take slabe, ze som si povedala, ze to este nemoze byt ono, ze sa moc sledujem a idem si lahnut. ked som si lahla, tak som citila plodovku 😀 to bolo 1:15, sla som do vane, zobudila MM a sli sme do nemocnice. po vysetreniach 2:40 mi dr povedal, ze uz rodim, 2:50 ma vytrepali na stol a 3:05 bol maly na svete. ziadne kontrakcie (az po podani oxytocinu tych 15 min). az na to, ze maly bol zle otoceny, tak siel zle von. ale keby tak nebol, tak rodim aj kazdy rok. ja si malinik neviem vynachvalit 😵 😵 😵

zannyka
9. únor 2009

Ahojte tehulky, možno to vyznie blbo ale čo su to posličkovia?

petusaaa
9. únor 2009

zannyka
V tomto období môžete pociťovať slabšie kontrakcie, tzv. poslíčkov. Nie sú to pravé kontrakcie, ktoré otvárajú pôrodné cesty. Ale je to náznak toho, že sa vaša maternica pripravuje na náročný proces pôrodu. Poslíčkovia sa dajú prirovnať k menštruačným bolestiam s tvrdnutím bruška. To môže, ale nemusí byť v pravidelných intervaloch.

Možno si hovoríte, ako spoznáte, že to nie sú tie pravé kontrakcie a že nezačínate rodiť? Je to jednoduché, pravé kontrakcie neprestávajú, ba naopak naberajú na svojej intenzite. Zatiaľ čo poslíčkovia po určitej dobe ustávajú. Ale pokiaľ si nie ste predsa len istá, zavolajte alebo choďte rovno do pôrodnice.

petreva
9. únor 2009

Petusaaa, prosím tě, a od kdy a jak často jsi pila maliník? Díky

caruzo19
9. únor 2009

etnicka,ty si tusim odniekial z mojho okolia,ja som ho kupila v zelenej farmacii na uzbeckej(?myslim ze to je ta ulica-skratka oproti poste jak je ten velky vybeh pre psov)ak nemaju hned,objednaju,su tam strasne zlati

caruzo19
9. únor 2009

tak je to ona: zelenafarmacia

emjee
9. únor 2009

petreva od ukonceneho 34tt mozes zacat 😉 zacni napr. jednou salkou denne, o tyzden pridaj dalsiu, o dalsi tyzden dalsiu (ja uz som momentalne "prepita" 😀 a zvladam len jednu, max. dve denne)

etnicka
9. únor 2009

caruzo a emjee dakujem 🙂

petusaaa
9. únor 2009

hej, tak ako pise emjee, akurat ja som zvysovala po dvoch tyznoch. a k trom salkam som sa nedostala 😀 😝

jabera
9. únor 2009

ahojte. no, malinik uz mam, som rada, ze som tu zistila ako ho popijat. som velmi zvedava, ako zaberie. rada by som porodila trosku skor, tak uvidime.

etnicka, mne ho zhanala mamina a nikde nemohla najst, kupila ho v lekarni oproti medickej zahrady. tak keby si nedostal inde, skus.

ditka1
9. únor 2009

ahojte ja ho pijem uz 2t od 36t a zatial nic sa nedeje,ale budem rada ak aspon prenasat nebudem,ak aj takto pomoze.Inac velmi dobre tento caj upravuje travenie,dnes som si kupila aj sypany aj v sackoch. 😉

krasulka
9. únor 2009

Ahojte, ja tiez pijem malinik uz dva tyzdne, a presne ako pise ditka, odkedy ho pijem ma nepali zaha 🙂 🙂 a to som mala predtym strasne problemy s nou..az som vraciavala tu kyslinu..Takz eu mna ma malinik zatial plus hlavne z tejto stranky. 🙂

ditka mame skoro rovnaky termin porodu, som zvedava ktoa pojde skor. 🙂

ditka1
9. únor 2009

krasulka...no ktovie,ja to budem surit od soboty zacnem malickemu pomahat neskodnymi metodami... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru