Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

ene
10. lis 2007

Deni, s tim posunem se pri urcovani terminu porodu pocita, takze to odpovida spravne, ze mas termin na 40tt. Kazda zenska presne datum otehotneni nevi, tohle je tak stanovene a prumerove to vychazi.
Dol, v pase jsem si to prehazela sama, aby mi to vychazelo podle doktora. Ten mi napsal materskou na 17.12. a dnes jsem podle nej 33+6.

denousek
10. lis 2007

ja mam termin na 24.12 a to budu 38+0 ...

ene
10. lis 2007

Dulezitejsi je, jak ti odpovida ultrazvuk, v tom se nemuzes na MS spolehat. Kdyz je miminko mensi, tak si pockas dele. Podle MS mi termin vychazi na 6.12., ale podle velikosti miminka jsme meli prvni termin 15.12. a ted na poslednim utz nam doktor rika, ze jsme mensi a blizime se vic Vanocum.

dol
10. lis 2007

Holky, já jsem zaskočená z Monaberusky. Pít či nepít? Asi počkám až budu mít všechno komplet nachystaný 😀

ene
10. lis 2007

Mono a to jsi vypila tech pet salku jeden den? 😀

denousek
10. lis 2007

no prave.... jak mam ten termin dle MS tak se rika ze se tim terminem porad doktori ridi at je dite velky jak chce...takze oni nejpozdeji 10dni od terminu vyvolavaji porod ale ja mam ten termin dle UZV 7.1.ale donosit me to nenechaji ptz 10dni od 24.12 je 3.1. 😒 ale ja budu pit ten cajik od zacatku prosince od zhruba 35 tt....no aby jsme byli na vanoce doma ne 😀

monaberuska1
10. lis 2007

Ahojky🙂ene: takovy blazen nejsem abych vypila 5 salku za den, pila jsem 2 salky denne,muze to byt ale nahoda,treba i kdybych ho nepila tak mi to udela.No holky jako ja si myslim ze je dobry ho pit ale radsi s nim zacit dyl.-)já mám termín 13.12.2007 a ten mám úplně od začátku těhu🙂dobrý co?Ještě se mi neposunul🙂Ale cejtím se na dřív...no uvidíme🙂

kett
10. lis 2007

Ahoj.
Ja jsem malinik zacala pit od 36.tt a porod byl super. Do proodnice jsme dorazili v 11.30 a maly byl v 15.35 na svete🙂 Takze jestli to bylo malinikem, tak muzu jen doporucit. Kazdopadne, za zkousku se nic neda🙂

denousek
10. lis 2007

holky a kett taky by me zajimalo jak jste zacali rodit??praskla vam voda??či kontrakce tak jste jeli,??...me jak neco pichne tak uz pojedu 😅

kett
10. lis 2007

denousku, ja se v noci vzbudila lehkou bolesti v podbrisku, fakt to bylo jak pri menstruaci, ale tak do 7 do rana jsem neverila, ze uz to zacina. Myslela jsem si, ze to budou jen poslicci. Byla to jen lehka bolest, az rano to zacinalo silit a nabyvat na pravidelnosti. Voda mi nepraskla, to delali az na sale.

denousek
10. lis 2007

hiii no to mi taky delava ze me poboliva v noci brisko jak pri ms...takze proste kdyz to neodezni a bude to spis silit tak jedu jo 😀 no ja se bojim planych poplachu je mi blby dojet do porodky dobry den ja rodim,a za chvili tak pardon me to preslo 😅

kett
10. lis 2007

denousek: já jsem doma zůstávala, jak nejdýl to šlo. Taky jsem se toho bála. A hlavně toho, že by si mě tam třeba mohli nechat a manžela by poslali domů. Takže jsme vyrazili při kontrakcích po nějakých 4 minutách a ještě jsme se stavili u manžela v práci, takže jsme do porodky dojeli s kontrakcema po 3 min🙂. Byla jsem otevřená na 3-4cm

denousek
10. lis 2007

no tak asi porad lepsi kdyz tam prijedu jako plany poplach co by nezkusena prvorodicka jak kdybych tam ani nestihla dojet .-)ne ??....hii 😀 od 35tt do sebe budu lit malinikovy caj at to mame rychlejsi snad tam fak´t stihnu dojet 😕

kett
10. lis 2007

toho bych se nebála. To by ten čaj musel být zázračný😉

denousek
10. lis 2007

no vsak to si asi necetla prispevky nekterych mamin,,zacali pit caj a rodili predcasne a rychle na kazdeho to ma jinne ucinky vzdyt to otvira porodni cesty ...

kett
10. lis 2007

No, tak to jsem ráda, že mě to jen trochu nakoplo😉

denousek
10. lis 2007

hiii no to jo...nic tak ja zatim valim chrupkat...dobre sem si pokecala tak se mej fajn papa

kett
10. lis 2007

dobrou. a drzim palce🙂

monaberuska1
10. lis 2007

Je...teď čtu holky o čem jste si tu psali🙂taky se bojím planýho příjezdu do porodky🙂ale to bolení v bodrříšku mám taky🙂ale většinou jen v noci.-)takže jak říkáš Peťo🙂když to neodezní tak jedu🙂Ten maliník začnu pít v 37tt a uvidím🙂

mala80
11. lis 2007

Ahoj děvčata. Já jsem 40tt. Termín mám v uterý.Už jsem dvakrát psala o maliníku, ale jande. Piju ho od 36tt 1šálek, 37tt 2šálky, 38tt až porod 3šálky denně. Rady od porodní as. Kámošce to zabralo. Jinak poslíčků mám docela dost, ale zatím nic. ☹

denousek
11. lis 2007

no ja ho zacinam pit o zacatku prosice to bude od 36tt to myslim ze bude o.k...snad teda...a budu pit presne dle davkovani na sacku tj 1-2 salky denne 🙂

simlenka
11. lis 2007

já mám už dárky nakoupený, takže s pitím můžu začít 😀 - ne, vím, že je ještě brzy, začnu na Štědrý den, to budu ve 36tt, včera jsem koupila ještě to lněný semínko, s tím začnu asi pozvolna od začátku prosince a budu ho dlabat v jogurtu a až začnu pít čaj, tak si z toho budu dělat ten sliz 😝

jinak si myslím, že na předčasný porod to moc vliv nemá - prostě pokud má člověk porodit dřív, tak to ten čaj neovlivní - spíš to podle mě pomůže porod usnadnit, ale ne ho vyvolat

dol
11. lis 2007

Simlenka, máš pravdu. Psala to tu i porodní bába, že to porod nevyvolává, ale až ten porod přijde, tak to jen ulehčuje.

denousek
11. lis 2007

fakt???tk to je super takze nemusim mit strach ho pit od 35tt??mimi se stejne narodi kdy chce jo::??ale zmatlo me to jak psala mona beruska cetli jste to??jak ji zacali stahy kdyz ho zacala pit takze jela na gyndu a caj musela prestat zatim pit 😕

simlenka
11. lis 2007

jo, četla jsem to, ale myslím si, že příčina byla někde jinde než v tom čajíku 😉 já na jejím místě bych ho asi taky přestala pít, ale nevěřila bych tomu, že stahy začaly po čaji

dol
11. lis 2007

U monaberusky to byla asi náhoda. Je fakt, že některý holky přenášely, i když pily maliník, ale usnadnilo jim to porod samotný.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
monaberuska1
11. lis 2007

Ahojky holky🙂Jojo asi to byla náhoda, taky si to myslím🙂ale je to blbá náhoda, ani nevíte jak mě to zaskočilo🙂Ale určitě ho začnu pít asi od toho 37tt🙂Takze ten cajik usnadnuje tu druhou dobu porodni?🙂To je bezva🙂Nechtěla jsem tu nikoho strašit holky 😅 😢 😲 To mě mrzí 😢 😔 😔 Ale řekněte je to blbá náhoda a vždycky ty blbí náhody mám jenom já☹Ty jo Simo: teď koukám máme stejný termín🙂13.12.2007:-)

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janinininka
11. lis 2007

Ahojky,
takže zhruba od 35tt by se měl pít?
Ono to asi funguje u každé jinak, kamarádka ho pila dlouho, měla mimčo přes 4kg, porod normální, což vzhledem k mimi váze a k její štíhlosti bylo dost 😝 a nijak si nemyslí, že by jí čajík pomohl, tak nevím.
A to lněné semínko, to je na co?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru