Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

hanula11
24. zář 2009

LADZO, ty už to máš asi "za sebou" - myslím tím porod.
Já jen jsem že sem koukala jak je to s tím maliník. čajem a psalas, že jsi první porod měla císařem a že doufáš že teď to půjde "normálně". No a já četla, že císař se dělá u druhého dítěte automaticky, pokud se poprvé rodilo císařem. 🙂 Tak jestli finišuješ, držím pěsti a písni, jak ti to s tímhle porodem dopadne.
Jestli to půjde normálně a jak ten maliník, jestli pomohl. 😉 🙂

skybaby
27. zář 2009

ahojte kocky neviete kde sa da tento caj kupit v BA? dakujem

marinka
27. zář 2009

Tak já už se na čajík taky chystám, v úterý si koupím maliník a lněná semínka a začnu pomalu bumbat.. Taky myslím, že od toho 32 tt už je to v pohodě, porod to vyvolat nemůže a radši začít dřív, kdyby se rodilo před termínem 😉

wewe4
28. zář 2009

Ahojte ja som začala pred tromi dňami - ráno a večer...a mám pocit, že malý je po vypití nejaký aktívnejší, ale možno je to len náhoda...
baby, ktoré ste ho pili, mali ste aj vy také pocity?

skybaba..ja som ho kúpila na Kramároch v lekárni - porciovaný.

catrine
28. zář 2009

Ahojte babule, možem sa spytat kde ste kupili to lanove semienko?

czechzuzanaba
28. zář 2009

Skybaby, ja jsem ho dneska koupila v Dubravke, v OD Saratov. Je tam vedle DM drogerky takovy maly obchod s cajikama.

marcela22
28. zář 2009

Marinka, ahoj🙂 Ja som tiež začala v 32tt presne z tých dôvodov ako Ty🙂 A tiež aj čaj aj semienko 😉 Nemôžme predsa riskovať že nestihnú zabrať, nie? 😀

Catrine ja som ľanové semienko kúpila v Tescu, mali to v regále kde majú aj Dia veci, všelijaké tie pufované chlebíky a spol...a určite ho majú aj v DMke, tam som ho tiež videla...

skybaby
29. zář 2009

baby dik ja som ho nakoniec kupila v avione 🙂
lanove semienko sa da kupit v DM drogerie

wewe4
29. zář 2009

baby a pijete ho 2 alebo 3 krát denne?

saronka
29. zář 2009

ahoj holky..čajík mám nakoupený už dostz dlouho od kdy se pije a jak často za den??

konja
29. zář 2009

wewe4: já ho pila i 5x denně, prostě jak jsem si vzpoměla tak jsem ho šla uvařit, hlavně ke konci těhu jsem se jím vysloveně prolejvala 😉

wewe4
29. zář 2009

saronka, ja som začala pred pár dňami, ale iba 2krát denne a asi teda aj zvýšim dávku 😅

medvik
29. zář 2009

já jsem začala v 36.tt 1xdenně, v 37.tt 2x denně a od 38.tt ho piju 3 x denně. Ale už mi leze krkem a připadám si, že už z toho musím být celá zelená.

marcela22
29. zář 2009

Ja ho pijem dvakrát denne a od 38tt asi začnem trikrát denne...5krát denne sa mi zdá moc, predsa len so žiadnymi bylinkami by sa to nemalo preháňať...
Konja a pomohol? Lebo ak áno možno si tú dávku ešte rozmyslím 😅 😝 😀

neurologia
29. zář 2009

ja tento cajik pijem 3x denne....

konja
29. zář 2009

marcela: porodila jsem 3 hodiny od první kontra 😉

wewe4
29. zář 2009

konja, tak to musel byť super pôrod 😀 rýchlovka
bodaj by to tak každej z nás zafungovalo..

marinka
29. zář 2009

Tak já jsem si dneska slavnostně uvařila první maliníkový čajík s lněným semínkem 😀 A chutnalo 😉

marinka
29. zář 2009

Jo, a taky plánuju bumbat ho teď 2x denně a od 38 tt 3x..

bleelka
1. říj 2009

kocky kde ste ten caj zohnali? v lekarni? v ktorejkolvek?

medvik
1. říj 2009

bleelko: v jakékoli rozumné lékárně, kde prodávají bylinkové čaje.

skybaby
2. říj 2009

bleelka ja som ho kupila v tom cajovom obchode v avione 😉

nikak23
2. říj 2009

chcela som sa spytat..dneska som si bola v cajovom Bio obchode kupit Malinikovy caj. Predavac mi dal "malinovy, jahodovy a ostruzinovy list, bylinny caj". To je to iste ako malinikovy caj?

maceek
13. říj 2009

Ahojky, tak ja jsem koupila ve specialce na bylinky v CB primo "Porodni smes" obsahuje: list maliniku, mateřídoušku, řebříček, ostružinu a skořici a v navodu je psano: 1 polevkovou lžici prelit 1/4 l vrele vody, 15 min. sparit, scedit, pit teple 3x tydne 6-8 tydnu pred porodem. Ptala jsem se jak je smes ucinna a pani rikala, ze jde "na dracku" dokonce mela posledni baleni. Tak jsem zvedava jak to nakonec dopadne. Jo, ale i kdyby to neucinkovalo, tak krasne voni - zatim ji nepiji, nebot mam cas - jeste cca 2 tydny.

jakelina
13. říj 2009

Pro Hanula11, já jsem měla první porod císařem pro špatné ozvy a pak ještě dva spontánní porody. Jde to.

chriss1
14. říj 2009

Čaute babenky.Pijete čaj aj ochutený napr.s medom alebo len tak neochutený?

mamutka
14. říj 2009

no mne nikde nerozumeli, co je malinik, treba pytat ostruzinu malinovu, na to sa vacsinou chytali....

wewe4
15. říj 2009

chriss, ja si do neho dávam lyžičku medu...dúfam, že nerobím zle, ale veď med je zdravý, no nie?

chriss1
15. říj 2009

wewe aj ja si prisladzujem medom tak tiež len dúfam že nič nepokazím. 😅

marinka
15. říj 2009

Nám říkala porodní asistentka,že se má pít neslazený, ale myslím, že jedna lžička medíku nemůže uškodit..Pokud někomu neochucený nechutná, radši ho pít s medem, než vůbec 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru