Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

kikadud
18. led 2015

čaj z maliníku nepomáhá, já ho začala pít ve 34. týdnu, postupně jsem navyšovala dávky až na 3x denně., Jelikož jsem přenášela, tak jsem dohromady spotřebovala 5 krabiček, aby mi nakonec na porodním sále museli píchnout cosi na uvolnění porodních cest. 🙂

pusolamy
18. led 2015

nevím jestli pomáhá ale pila jsem ho od 36tt a porod byl na prvorodicku celkem rychly v 9rano jsem ještě byla pro pecivo a ve 3 odpoledne byla mala venku

svetlus_pepca
18. led 2015

Nevím, jestli pomáhá, ale malý se narodil přesně v termínu 😀 Každopádně rozhodně nepomáhá na rychlost porodu jako takového. Rodila jsem 20 hodin 😀

suzynkaa
19. led 2015

Já pila maliníkový čaj měsíc před porodem. Nevím jestli to pomohlo nebo ne, ale ve čtvrt na osm ráno jsem přijela do porodnice a před 11tou byl Luky na světě a všechno proběhlo naprosto v pohodě... 🙂 nevím jestli to bylo nebo nebylo tím, ale každopádně neuškodilo to 😀

alik26
31. led 2015

Já ho pila chvíli při druhém porodu, takže nemůžu posoudit, druhý porod byl rychlejší, ale taky jsem už věděla, co dělat, jak si usnadnit bolesti atd., takže moc neporadím, někdo říká homeopatika, ale musíte tomu věřit. Hlavně nehysterčit, dobře dýchat, já při prvním porodu dhvílemi špatně dýchala a potom mi mrtvily ruce, ale sestřička mi pomohla a řekla co a jak a druhé jsem si korigovala sama, když jsem řekla, že cítím hlavičku a rodím, nevěřili, až si sáhli... 🙂

vera17
9. únor 2015

Já maliníkový čaj určitě doporučuju!!!Pila jsem ho od 36 týdne a u mě teda zabral stoprocentně!!! Porodila jsem za necelých 5 hodin od prvních kontrakcí. Do porodnice jsem přijela 21:21 a malý se narodil 21:55 😀 .Při příjezdu jsem byla otevřená na 5 cm a během jedné kontrakce jsem se otevřela na 8 cm!!! Doktorka nechápala a ptala se, jestli jsem určitě prvorodička, že to není možné. Byla to opravdu rychlovka a přála bych každé takový porod!

veleknezka
5. bře 2015

smes pro lehčí porod...bazalka-mírní křeče..levandule-podporuje kontrakce..heřmánek-tiší bolest otvírá porodni cesty..kontryhel-tlumí křeče zmírnuje krvácení..sporýš lékařský-podporuje kontrakce a tvorbu mleka..lysty maliníku-uvolnují pánevní dno mírní bolest urychluji tím porod..bachovy kapky-sklidnují strach napětí a paniku..tyto bylinky jsou k sehnání přes internet v specializovaných obchodech na bylinky..vše po jedné polevkové lžící zalít 1l horkou ne vroucí vodou a pridat deset kapek bachovy esence..pit tři tydny pred porodem popijet po douškách celý den i při porodu je li možnost..osobně mám termin za sedm týdnu tohle jsem zjistila už mám vše ojednané...osobni zkusenost nemám jsem zvědava jestli to pomuže ale proc to nezkusit..první porod jsem měla težký tak napodruhé vyzkouším prirodu..snad mou radou někomu pomohu..přeju všem stěsti a yvládnutí porodu co nejlépe..

ladyhacek
12. bře 2015

Může malinikový čaj zvýšit tlak? Já ho piji už druhou krabičku (pila jsem 1x denně a pak 2x denně ) zjistili mi vysoký tlak a manžel ať prý ho raději nepiju jen vodu co když to mám z toho (spíš z úklidu ze stěhování, a handrkování s rodinou)

fillipepi
15. bře 2015

Já jsem pila poctivě od 36. týdne, prokládala lněným semínkem. Po semínku se mi krásně leskly vlasy a měla jsem pevné nehty. To je tak vše, řekla bych. Maliník mi byl k ničemu, neotevřela jsem se ani o píď. 🙂 Ale alespoň jsem udržovala pitný režim, takže to beru jako plus. Na druhou stranu jsem měla vyvolávaný porod a musím říct, že to nebylo vůbec nic hrozného, jak se traduje, takže možná přece jen trošku zabral.... Kdo ví. 🙂

evaamy
15. bře 2015

Já ho pila, porod rychly byl, ale jestli je to tím? Taky jsem brala lněný semínko..

love12345
30. bře 2015

ja ho pila od toho 35 t, tak 1 šálek, pak 2 denně.. a rodila jsem 2.5 hodiny..není to nic proti ničemu, pití čaj nebolí a pokud to má pomoct 🙂 ja bych to zkusila

rasputin
9. dub 2015
Uživatel rasputin je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rasputin.

Já jsem o tom maliníkovém čaji už taky někde slyšela, ale to už je hodně dávno. Takže to skutečně pomáhá? Jak to chutná? Je to spíše jako zelený čaj, nebo jako ovocný? Já totiž piji jenom ovocné a nevím zda bych dokázala tento pít v takové míře a po takovou dobu pokud by chutnal víc jako zelený... no jo, jsem vybíravá :D Nedávno jsem si v naší zdravé výživě koupila čajovou směs přímo pro těhule a taky mi to moc nejede. Dokonce jsem se snažila motivovat tím že jsem si koupila takovou to hezkou čajovou sadu http://www.kupdarek.cz/detail/cajovy-set-pro-jednoho-chat-9033ctoi/ a snažím se z toho udělat takový denní rituál, ale popravdě ani to moc nepomáhá

85jana85
9. dub 2015

@rasputin Nevím jestli pomáhá, ale občas si ho dám. Dávám si do něho lžičku medu, přirovnala bych ho spíš k zelenýmu čaji a s tím medem je dobrej. Manžel se včera napil a říkal, že je to hnus 🙂

vera_vila
9. dub 2015

@rasputin chutná docela normálně, však z maliníku a jahodníku jsme si dělali čaj na táborech na kotlíku 🙂 Není hořký, není kyselý, chutná jako bylinkový, ne jako zelený, teda aspoň mě, a to zelené čaje piju denně. Dávala jsem si ho se lžičkou cukru a dobrý...
Jinak já jsem ho pila před oběma posledními porody a oba byly překotné 🙂 Stačí hrnek až dva denně a pila jsem ho asi jen 14 dní před porodem... Většinou ten jeden hrnek jenom...

ladyhacek
9. dub 2015

Tak nevím zda skutečně zabírá, ale já měla porod hladký - k maliniku jsme ještě masírovala hráz a cvičila s aniballem tak asi všechno dohromady - vyvolávaný porod - tableta zavedena kolem půl 9 ráno za hoďku se rozjeli kontrakce a malý byl ve 14:07 venku 🙂 (dostala jsem tedy epidural, ale kdyby sestřička věděla že od epiduralu za necelou hoďku porodím tak mi ho asi nenabízí 🙂

fredericka
1. říj 2015

já jsem maliník pila poměrně ve velkém, cca litr denně, nevím teda, že by bylo nějaké omezené množství, dr. mi doporučoval udělat si ho třeba do džbánku a upíjet celý den...první porod trval celkem dvě hodiny, za dvacet minut jsem se otevřela ze 4 cm na 9cm. Takže teď u druhého opět nastoupí kombinace maliník-lněné semínko-epino-homeopatika.

janebee
9. říj 2015

Prolívala jsem se od 34 tt maliníkem, úžívala púpalkový olej a stejně mi to nepomohlo 🙂 A to jsem se na porod těšila a nakonec od prasknutí vody (rozjely se mi hned i krásně pravidelné kontrakce) porod trval 11 a půl hodiny.. 😒

marumia
6. lis 2015

Já 2 x pila maliník i jedla lněné semínko a hráz jsme také poctivě masírovali.
Těžko říct, zda mám štěstí geneticky, anebo pomohla tato příprava, ale oba porody byly přesně v termínu
( i když druhej byl vyvolávanej), bez nástřiku, šití (u 1. 1 steh ,u 2.nic).Děti 3,65kg a 3,68 kg.
Teď čekáme za 2 týdny 3. miminko a cca od 34-36 tt zase spoléhám na fytohormony 😆 ...
A procházky, moc nepřemýšlet o tom co by kdyby a hlavně klid - pokud to jde - když je stresík,
vše jde do křečí a nefunguje nic....
Na strach a obavy z porodu mi funguje homeopatikum gelsemium sempervirens 30 CH, 3 gr denně.
Doporučují se i krizové kapky-Bachova terapie-Rescue Remedy.Ty se můžou před i během porodu a tatínkovi u porodu můžete kápnout taky 😉....
Snad jsem některé z vás trochu pomohla, držme si pěsti navzájem a těšme se na ty naše voňavé poklady...

nevesta2009
16. srp 2016

Holky muzu si normálně urvat list maliniku ze zahrady a halit vodou?🙂)Nebo kolik se toho sakra dává na litr vody?🙂)Diky

kahramana
4. říj 2016

V jake forme jste prosim koupili malinik a kde? Nalevove sacky? Od jake firmy? A nebo jako sypany caj? Nebo primo listy? Mockrat diky

lenkaluk
4. říj 2016

Koupila jsem ho jak sackovy v lekarne, tak drcene listy v Oxalis.... lekarnice se tvarila, ze to je naprosto v poradku, ze si ho kupuju... tak snad trosku pomuze😉

123snazivka
10. říj 2016

holky,jaka ze homeopatika to uzivate před porodem? prosím název a ředění, diky

123snazivka
10. říj 2016

@fredericka prosím tě, jaká homeopatika? název a ředění

urtica
10. říj 2016

Bez efektu, porod trval od odtoku vody 32 hodin.

@123snazivka Tato homeopatika jsem brala a mám podezření, že to byla právě ona, která zapříčinila dlouhý a komplikovaný porod. http://www.tradicnihomeopatie.cz/news/lze-uziva...

mnm2107
10. říj 2016

Od 36 týdne jsem pila maliník poctivě, týden jsem přenášela a porod trval od prvních kontrakcí 14 hodin a i když jsem měla ke konci kontrakce po dvou minutách, tak malý vůbec nesestupoval, takže mi ani porodní cesty nějak extra na porod nepřipravil. Ale i když u mě nefungoval, stejně ho budu při dalším těhotenství znovu pít, kdo ví, jak by to probíhalo, kdybych ho nepila

zuvi
10. říj 2016

@123snazivka Při obouch porodech jsem měla homeopatika. Zacla jsem měsíc před termínem s Arnica Montana 15CH. A jakmile jsem zacla mít podezření ze se blíží porod brala jsem Arnica Montana 15CH a Actaea Racemosa 15 CH střídavě po 10 minutách. Každopádně mám za sebou 2 rychle porody. První porod: ve 12 mi praskla voda skoro bez stahů a ve 3 bylo hotovo🙂. Druhy porod: nějakých kontrakci jsem si všimla dopoledne, ale zacla jsme je řešit až kolem 2 a po 3 hodině jsme je-li do porodnice. Nedostala jsem se ani na porodní pokoj, po vyšetření PA ze je ještě čas mi udělali klystyr a jakmile přišla doba si "ulevit" mi rupla voda a dceru jsem mela mezi nohy, každopádně na nechápavý pohled PA asi nikd nezapomenu😁

michelette
10. říj 2016

Pila jsem maliník snad po kýblech, brala Arnicu Montanu a u mě bez efektu, od první kontrakce porod trval 20hodin.

fredericka
11. říj 2016
konik_mischel
15. lis 2016

ahoj, zatím nemám zkušenost, jestli je porod rychlejší - dneska už 4. den přenáším, každopádně podle vyšetření jsem otevřená na 2 prsty, cesty volné, hladké, prostupné... a prcek natlačený hodně dole.... ale zatím se nic neděje. Takže nevím, jestli daná nachystanost je vlivem maliníku, nebo by to tak bylo i bez něj. Každopádně nic jiného nedělám- žádný přípravný kurz, aniball ani nic jiného... vypila jsem cca 14 dní před termínem každý den konvici cca 1,2 l vždy ze 3 pytlíků čaje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru