Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

senja
15. říj 2009

Jen chci pridat svoje zkusenosti s malinikovym cajem: Malemu se nechtelo veni, tak jsem si 2 tydny pred naplanovanym terminem vyvolavani koupila malinikovy caj a pila 2 salky denne. A nakonec porodila jsem prirozene, rychle a absolutne bezproblemove den pred vyvolavanim 😀

anag
20. říj 2009

Ahoj holky.... 🙂
Koupila jsem si taky maliníkový čaj a nevím od kterého týdne ho mám začít pít.......
Teďka jsem v 34 týdnu....

jakelina
20. říj 2009

Možná se tady už o tom psalo, ale je tady moc příspěvků a nechce se mi všechny strany pročítat. Může se list maliníku nasušit z malin co nám rostou na zahradě, nebo jsou to divoce rostoucí maliny, někde v lese???Děkuji za odpověď.

medvik
20. říj 2009

Maliníkový čaj vřele doporučuju, ne že by nějak porod urychloval, ale malá měla 3880 g, obvod hlavy 36,5 cm a já jsem bez poranění (kromě nástřihu, který mi kvůli předpokládané větší váze miminka udělali preventivně).

mondulinka
20. říj 2009

tak moje zkusenost s malinikem je teda zatim vzhledem k urychleni nebo vyvolani porodu nulova... piju ho i 3x denne a nezda se, ze by teda aspon u me mel neco vyvolat 🙄 ale treba se to projevi u porodu... dam vedet 😀

anag
21. říj 2009

Tak nám dej určitě vědět .....

pe3cka
21. říj 2009

jakelina: já se na to ptala a bylo mi řečeno, že ten zahradní nemá tak velkou koncentraci té účinné látky, tak že moc vhodný není, měl by to být ten lesní,ale mladé výhonky na jaře,takže teď už máme smůlu... ☹

mondulinka: to dej určitě vědět...

no, mě ho doporučovaly kamarádky, co rodily teď nedávno, že ho pily už od 6 měsíce a navíc ještě i odvar z lněného semínka a prý fakt to byl rychlý porod, a prý celkem v pohodě...co jsem se dočetla tak maliník by měl zkvalitňovat stahy dělohy, takže se projeví až u porodu, a to lněné semínko nevím,asi uvolňuje porodní cesty. prý je lepší pít vývar, než syrový...tak uvidíme,jak se to projeví u našeho porodu...ale slyším na to jen samou chválu...
a v nějaké knížce s bylinkami jsem četla recept na čaj pro rychlý porod-kontryhel a sporýš...tak přemýšlím, jestli to zkusit...

zdenkapo
21. říj 2009

tak at budete pít cokoli,na porod to vliv mít nebude,je to jen bylinka... já to pila taky,porod dva dny a nakonec ukončeno kleštěmi pro pomalé otevírání,ale malý je v pořádku,tak to je hlavní.... myslím si,že nepomůže nic,je to na přírodě 😉

marinka
22. říj 2009

Zdenka- že je to jen bylinka.. 😀 Já na bylinky teda věřím hodně a věřím i tomu, že mě osobně maliník i lněné semínko při porodu hodně pomohly 😉 Jednak jsem se za dvě hodiny otevřela ze 2cm na 10 cm a malá šla ven úplně nádherně, po třetím zatlačení vyklouzla ven a to mě dr. strašili, že to bude náročné, protože mám hodně úzkou pánev a do poslední chvíle nevěděli, jestli nebudeme muset porod ukončit císařem. A pak se divili, jaká to byla pohodka, takže si myslím, že tomu obojí dost pomohlo.. 😉

jakelina
22. říj 2009

pe3cka, tak díky, já jsem to nikde nemohla zjistit. Jsi hodná.

leopolda
23. říj 2009

Ahoj.
S čajem tedy nemám žádnou zkušenost.
Ale moje porodní asistentka mi doporučila Pupalku dvouletou.Od 38tt každý den jednu a od 39tt dvě,až do porodu.
V loni jsem to brala a je fakt,že jsem pár dní před termínem porodila.Při prvním těhot.jsem rodila 14 dní po termínu.
Takže letos do toho jdu taky.Zaručený není sice asi nic,ale mě to pomohlo,nebo to byla náhoda?

zdenkapo
23. říj 2009

no vidíš a ját o pila také a nepomohlo ani trochu... je to jen náhoda

xhanys
7. lis 2009

ahojky ja nedavno byla u pani bylinarky a taky mi doporucovala od 5mesice pit malinovnik pro dobry porod 😀 😀 třeba natom neco je.je fakt ze bylinky pomahaji 🙂 🙂

katkaromi
14. lis 2009

ahojte, mozem pridat svoju skusenost. Malinik som pila pri obidvoch mojich tehotenstvach a myslim, ze na tom nieco bude. Pri malej som este rano okolo 8 nebola vobec otvorena, a narodila sa o 13 05, cize netrvalo to az tak dlho. Porod bol v celku ok az na velmi rychle kontrakcie, ale to bolo sposobene ze mi dali polku vyvolavacej tablety-takze tam je to diskutabilne, ci to bolo cajom alebo vyvolavackou 🙂 , ale teraz pri syncekovi som necitila ziadne bolesti a na sal som prisla na 4-5 cm otvorena, sla som tam na zaklade toho, ze mi zacala presakovat plodova voda. To bolo o 1 30 v noci a este rano okolo 6 doktor vravel ze to ani na porod nevyzera, ze mam slabu kontrakcnu cinnost a o 8 00 bol maly na svete 🙂 .

katkaromi
14. lis 2009

Chcem este dodat, ze k urychleniu porodu co sa tyka terminu to u nas neviedlo, obidve deticky sa nam narodili po termine.

monaberuska1
15. lis 2009

ahojky holky 🙂ja kdyz byla tehotna tak jsme taky byla tady na modrym konikovi a malinikovi caj bylo to hlavni proc sem semka chodila 😀 ja ho pila mlainik ale jako ne ze bych az tak ktomu verila jako doufala jsme ze by to mohlo byt tak ale spise byla jsme tehotna pres zimu v prosinci jsme mela termin takze takova ta pohodicka venku snih bilo ja doma v kresilku a piju si malinik proste jsme ho pila pro dobrej pocit a pohodu 🙂nakonec jsme stejne nerodila normalne pac se mala zamotala do snury takze ani nevim jesi mi pomohl nebo ne 😉

pavlazabka
18. lis 2009

Přidávám se k pozitivním zlušenostem s maliníkem. Pila jsem ho asi od 37.tt, porodila jsem den před termínem. Od prvních kontrakcích porod trval 6 hodin (můj první), byl velmi snesitelný a velmi rychle jsem se otvírala. I PA říkala, že bych mohla rodit na kšeft, a to jsem k tomu neměla ani příliš silné kontrakce, až ty vypuzovací stály za to. Takže já ze své zkušenosti doporučuji. A k tomu hodinové procházky pravidelně týden před porodem.

lujza123
20. lis 2009

Ja som poctivo pila malinikovy caj asi od 37 tt a myslim ze velmi pomohol. Pila som ho aj pri porode, tri dni pred terminom, inac slo to velmi rychlo ako pise pavlazabka tiez asi 6 hod od prvych kontrakcii, pohoda bolesti tak poslednu hodinu. A to u nas v rodine mali vsetci velmi dlhe a tazke porody, aj dva tyzdne po termine. V druhej dobe porodnej mi ale museli urobit cisarsky rez lebo malej prestavalo byt srdiecko. To ale uz malinik ovplyvnit nemohol. Myslim ze dost pomoze jednak bylinka a aj tomu clovek musi verit ze to pomoze. Ja som samu seba nejak presviecala pri piti ze ako mi to pomaha a ze to bude rychle, ze to nebude moc boliet a na porod som sa tesila. Inac raz som malinik naliala aj segre a ta dostala hned kramy asi o 4 -5 dni ako mala takze na tom cosi bude.

renatkas
20. lis 2009

Ahojte, mozno blba otazka, ale moze to vyvolat porod aj v 27tt tehotenstva? Ale nie je to to iste ako malinovy cas ovocny (teekane), alebo ano?

lujza123
20. lis 2009

renatkas , malinikovy caj je caj z ostruziny malinovej..co je iny krik ako maliny, caj kupis v cajovniach. Podla mna v 27 tt moze vyvolat porod len ak sa otvaras alebo mas podobne problemy..pri zdravom tehu urcite nie

jakelina
25. lis 2009

Lujza , včera jsem si čaj kupovala v bylinkách a paní mi řekla, že čaj je z maliny, která roste každému na zahradě. Prý to sušily už naše babičky a používaly obyčejnou malinu. Tak nevím, tvrdila jsem jí, že to má být z nějaké ostružiny malinovej a ona se mi vysmála. My ji máme taky na zahradě tu ostružinu malinovou. Má plody jako ostružina,ale červené, trny a listy podobné malině. Tak nevím kde je pravda, ale určitě neuškodí ani jedna z nich. Sáček sypaný stál 18 korun, byla jsem předvapená cenou. Je prý lepší než ten sáčkovaný.

andrea12737
25. lis 2009

Ahojte,
ja som popijala malinik aj s lanovym semiackom od cca 37tt, a mozem povedat ze mi krasne pomohol, neroztrhat sa vnutorne. Vonkajsie stehy ma neminuli, ale zaklad je ze neboli vnutorne. Takze bez potrhania som porodila krasne 4kilove babatko 😵 . Inak kontrakcie urcite tento caj nevyvolava, len uvolnuje maternicove svalstvo(pri porode sa to odzrkadli). Takze nebojte sa ho pit. Len sa odporuca pit az od 36tt, takze v 27tt by som ho nepila, kvoli tomu, ze nie vsetky bylinky sa mozu pocas tehu a aby si si nahodou viacej neposkodila ako pomohla 😉 Krasne porody zelam vsetkym (buducim) maminam!

pucik
26. lis 2009

ahojky, já jsem ho pila taky před porodem, myla okna, sexovala,bouřky byly a nepomohlo mi vůbec nic. ROdila jsem po 3 dnech vyvolávání 13dní po termínu,takže ono to asi taky působí jak na koho,ale držím palce, ať vám to zabere a máte porod inu jako malinu 🙂 😉

esuska
27. lis 2009

Ahojky,
přidávám svou zkušenost. Pila jsem ho od 37 týdne a jedla lněné semínko. Přijatá na porodní sál v 9 hodin a ve 12:30 byla malá na světě - měla 3800 g a já neměla jediný steh!

evuse
27. lis 2009

Jakelina, česky je to čaj z listů maliníku(jestli si to dobře pamatuju ) a slovensky čaj z ostružiny malinovej. Tak jsem to měla psané na krabičce sáčkovaného čaje, co jsem si koupila v lékárně.

byggyt
27. lis 2009

baby kolko krát denne ste pili ten čaj a to lanové semienko drvené alebo celé???

zuzkan
30. lis 2009

Tak já teď dostala maliníkový čaj od švagrové, říkala že ho pila ona i její kamarádka a obě nenastřihávali :0) ale třeba jen měli štěstí 😎

baruskaaa
30. lis 2009

Ahojte,
rada by som zacala pit malinikovy caj aj papkat lanove semienka 🙂 , myslite, ze mozem zacat v 34tt, aj ked mam urobenu serklaz a steh este odstraneny nemam? Podla toho, co citram, by to porod vyvolat nemalo, iba ho ulahcit..Ale aj tak mam trosku obavy..Mate s tym niektora skusenost?

klara.t
19. pro 2009

Holky, kde jste ten maliníkový čaj koupily?

mmmk
19. pro 2009

Klarko, koupis to normalne v lekarne nebo obchodech s cajem. A myslim jsem ho videla i sypany v DM drogerii 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru