Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

mataharyy
5. únor 2011

@sussanah No to každopádně 😀 Tek klidné těhulování 😉

dlabinecka
5. únor 2011

😀 😀 tak já maliník pila, rodila jsem 23 hodin, vůbec jsem se neotvírala, 23 hodin to trvalo, ač jsem byla celou dobu napíchnutá na oxytocin, malá šla kleštěma...☹ A rodila jsem 40+3tt. Myslím, že tyhle věco jsou vcelku na prd. bud ženská k tomu předpoklad má nebo ne....

hathor86
5. únor 2011

No, pomaha, hrozne... rodial jsem 11 hodin a pak jsem stejne musela na cisare... HLAVNE PAMATUJTE NA TO, ZE KDYZ PIJETE MALINIK, TAK ZADNY KAPACKY OXYTOCYNU...
muze to sprasit cely porod!

dlabinecka
5. únor 2011

@hathor86 cože, cože?? co má maliník s oxytocinem?????

simi.w
5. únor 2011

@hathor86 taky nevím, jak by mohl maliník ovlivňovat oxytocin, toto spolu snad nijak nesouvidí, bylinka a chemie - to se nesnese ?

hathor86
5. únor 2011

podle jedne moji zname, co se v bylinkach vyzna se ty kapacky nesnasi s malinikem... bohuzel jsem se s ni videla za po porodu 😠 takze jsem rozparana... kapali mi kapacku a ja pila pred porodem malinik... nevim, jeste se zkuste zeptat nekoho erudovany, ale ona mi rekla tohle a v bylinkach se vazne vyzna, dokonce ma prodejnu s bylinama....

mataharyy
5. únor 2011

@hathor86 A to z jakého důvodu?? mě píchli oxytocin protože doufali že se po něm začnu otvírat (marně) a maliník jsem chlemtala ve velkém a teda porod OK a teda nikde jsem ještě neslyšela že by to na sebe mělo nějký vliv 😕

mataharyy
5. únor 2011

@hathor86 To nevím, nějak se mi to nepoznává, v bylinkách se třeba vyzná, ale oxytocin má do bylinky daleko 🙂 A navíc když je maliník tak rozšířenej, tak si myslím že kdyby bylo prokazatelé že si s ním nesedne tak se tě zeptaj zda jsi ho pila, nebo ne... 😕 A myslím že i tak je to hodně individuální... mě ani ta kombinace nijak neublížila, tobě (asi) ano. Ono těžko říct a prokázat jednoznačný účinek maliníku taky nelze, takže... Budu ho pít zas pro dobrej dojem 😀

hathor86
5. únor 2011

JO, nikomu v tom nebranim, jenom rikam svoji zkusenost a od Anicky nabyte znalosti 😀 ale nahodou jsem slysela, ze existuje nejakej koktejl co se pije na vyvolani porodu, ale moc si to neumim predstavit. Po svoji zkusenosti uz osobne budu pit asi jenom vodu a juice... 😀

simi.w
5. únor 2011

Já jsem u obou těhotenství v závěru pila maliník a u obou porodů také dostala kapačku oxytocinu, první porod hrůza, druhý super, jsem měla kontrakce a ani jsem o nich nevěděla, otvírala jsem se, ale pomalu, dr. to chtěl urychlit, tak jsem dostala kapačku a za půl hodinky byl malý na světě 🙂 bez nástřihu, bez komplikaci.............

olivova
5. únor 2011

malinik je bylinka a bud niekomu zaberie, alebo nie....V podstate - ja podavam detom aj sebe bylinky na priedusky, ked hrozi, ale lieky takisto....Takze podla mna je to to iste...Tiez by ste sa neodvazili dat dietatu LEN caj z byliniek a lieky nie....Ten caj moze len trosicku pomoct...
A ked sme pri tom - v minulosti zeny chudatka bez oxyt. rodili neviem kolko, a par sa bohuzial porodu ani nedozilo (ja by som asi bez neho dopadla rovnako, ktovie 😅 ) , takze to, ci je dlhy alebo menej dlhy porod je o uplne inom, ako o piti caju + oxyt. - moj nazor 😉

mataharyy
5. únor 2011

@hathor86 Jo koktejl z ricinového oleje, hltu slivovice a meruňkového džusu... Je tu o tom diskuse, ale taky se tam dočteš že někomu zabralo, jinému ne 😉 Navíc, myslím že je to taky hodně o hlavě, pokud jsi schopná si vsugerovat že pití vody ti usnadní porod, tak je to asi dost podobné jako s pitím maliníku 😉 Jen u té vody ti to asi zabere více času, ten maliník je takovej rozšířenej 😀

hathor86
5. únor 2011

😀 😀 😀

dana3262
5. únor 2011

Ja malinik pila, rodila jsem asi 34hodin, ale bolesti byly velmi snesitelne, takze ted budu urcite zase. Doporucila bych ho. Hlavne to neni nic proti nicemu, takze proc ne 😎

simi.w
5. únor 2011

@dana3262 no právě, nic proti ničemu a mne třeba pití maliníkového čaje pomáhalo dodržovat pitný režim 😎
jéé gratuluju k těhu a koukám, že už máš v profilu, že čekáte chlapečka, to je tušení nebo přání ? 😅

dana3262
6. únor 2011

@simi.w to je omyl 😀 to tam asi zustalo z minula 😀

dlabinecka
6. únor 2011

Mimochodem, já myslim, že oxytocin má v těle každá žena při porodu, ne? Akorát se kapačkama doplnuje, když ho je málo...
@simi.w můžu se zeptat na Tvé porody? Já měla první šílený a ted jsem asi znovu těhu a tak se trochu děsím, jak bude probíhat ten druhý 😝

monaberuska1
6. únor 2011

@gabrlinka ja taky sem ho děsně pila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a stejně komplikace a CS jak píše a u druhýho jsme ho pila taky jak divá a i lněný semínko a prod mi trval 3 dny, s hrzně rozsáhlým poraněním a malá mi nešla vytlačit a nešla...takže mě nepomohl jako 100%

gabrlinka
6. únor 2011

@monaberuska1 no, a potom babo raď,co? 😀 ale teď trochu z jiného soudku, i když bylinek se to týká.... já dlouho nemohla otěhu a tak sem zkusila pít kontryhelový čaj a zabral, ale taky nemůžu tvrdit, že má na to 100%vliv,že? taky to mohla být jen náhoda, protože před tím, než sem otěh. byla na laparce
jo a k tomu maliníku, jako chuťově v poho, ale pak co následovalo, fakt bolesti, sice falešný, ale byly 😝

monaberuska1
6. únor 2011

@gabrlinka Gabí jojo poslíčky sem měla taky ale jako fakt bolestivý a hlavně u prvního těhu, nakonec mi museli nasadit magnesko ☹ u druhýho už signalisoval porod takže to posly byli před tím ale když sme myslela že to jsou posly tak nebyli takže sme to pak proležela v nemocnici. už jen právě kvli tomu že první byl CS takže si mě chtěli hlídat ale jako pak nastali komplikace skrz mimí takže už bylo fakt na čase aby se to rozjelo pořádně.. naštěstí jo.. pořád do mě něco píchali a tak a já pořád bojovala porodit normálně právě 😀 😀 😀 jinak hrozili že bude CS ..no a o maliníku fakt nevím mě prostě určitě nepomohl to by asi vypadalo jinak ne?? 😀 😀 takže fakt babo rad, 😀 jo kdoví třeba čajík na podporu mohl klidně zabrat 🙂♥♥já brala kys.listovou a vit. E a po půl roce se zadařilo 😀 😀 u druhého těhu už hned po 4 měsících 😀 a tyk sme brala jen kys.listovou a vitamin E 🙂 Máš krásný chlapíky doma 🙂♥♥ a co u třetího pila by jsi?? nebo ne???

gabrlinka
6. únor 2011

@monaberuska1 díky za chlapíky 😀 ty máš zase moc krásné princezny, ti je tiše závidím, ale v dobrém 😉 třetí právě už mít nemůžeme ze zdrav. důvodů, už u druhého porodu jsme měli namále, dr. se do mně nemohl dostat přes tu ztuhlou jizvu a pak i dělohu ☹ malému pak museli dávat kyslík, apgar skore 9 9 10, prý po 10 min. byl v pořádku, takže mně sterilizovali a bohužel, jedině uměle, ale asi bych to radši neriskovala, moc jsme chtěli holčičku, ale jsme rádi, že kluci jsou zdraví.... no tak holt se možná jednou dočkám vnučky,no 🙂 a vy se budete snažit do třetice o kluka? 😉 jestli to není tajné 😀

simi.w
8. únor 2011

@dlabinecka můj první porod vyvolávaný po týdnu přenášení - hnus, bolesti, že jsem chtěla "lézt po zdi" . Druhý porod nesrovnatelně lepší, Adámek se narodil pár dní před termínem za pár hodin po příjezdu do porodky. Naprosto bez komplikací. Nikdy bych nevěřila, že zažiju dva tak totálně odlišné porody.
Když jsi měla první porod šílený, tak ten druhý určitě bude lepší, neboj, je zbytečné se stresovat dopředu. Já jsem se druhého porodu moc bála a zbytečně 🙂 byl to krásný zážitek. Užívej si případného těhotenství a těš se na mimi 😵 😵

dlabinecka
8. únor 2011

@simi.w díky, takovéhle příběhy potřebuju slyšet 🙂 Druhého porodu se nebojím, spíš přemýšlím jaký může být. Mělo by mi hrát do karet to, že to bude brzy za sebou. Uvidíme...

mataharyy
8. únor 2011

Ahoj,
tak jsem se včera na gyndě ptala na názor na maliník a PA mi říká že můžu cca od toho 35 tt pít, že uškodit rozhodně nemůže 😉

andtka
8. únor 2011

Já jsem při prvním těhu také maliník pila a porod jsem měla docela v pohodě. Večer mi začali mírné kontrakce, myslela jsem, že spíš poslíčci, ale protože jsem trošku špinila, jeli jsme do nemocnice a tam mi PA řekla, že rodím. Větší bolesti začali až po půl noci. Malý se narodil 5:45 ráno.

lencaj
7. bře 2011

Ahoj maminy.Tak já čaj pila od 34. týdne.Porod mi vyvolávali,a trval 3 dny (ne a ne se otevřít),tak at mi někdo netvrdí,že maliníkový čaj je na otevírání porodních cest.Ale čemu věřím tak je lněné semínko.To jsem pila také od 34. týdne a samotný porod i s přípravou trval 10 min. na prvorodičku rychlovka, a to jsem ani nevěděla že už je malá venku, opravdu to šlo hladce,až na ty tři dny než jsem se otevřela ☹

meleri
7. bře 2011

@lencaj já to ted taky piju jako ty od 35 tt, snažím se to ted pít litr denně, ale že by to něco dělalo..... 😖 a zase se tím nechci předávkovat...no přinejhorším to snad neuškodí! 😅

mataharyy
7. bře 2011

@meleri Já maliník lemtala na litry a v pohodě, ublížit to nemůže... 😉

meleri
7. bře 2011

@mataharyy ok....jak to piju tak mám pocit že mě to vysušuje..prostě mám po tom pořádnou sušku... 😕
mi fakt funguje ta masáž bradavek....mám z toho kontrakce...jenže jak přestanu tak jich mám tak pět a konec....

mataharyy
7. bře 2011

@meleri tak to nevím, já neměla problém, ale já pořád něco pila, pač byl celkem pařák, takže jsem byla vyschlá jak sahara pořád, těžko říct že s maliníku, teď ho piju taky, ale nemám dojem že by mě vysušoval 😅 Jináč já zkoušela svařit skořici, s hřebíčkem a zázvorem a nic... Takže to nechám tak a uvidím dnes teda doktor říkal že už by se taky patřilo abych porodila, tak uvidíme... Ale já už bych ten porod uvítala 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru