Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

xmirkax
22. kvě 2010

tak mužský sperma se osvědčilo 😀 tedka čekám na tatinka a¨ž se vykope z koupelny a fičíme do porodnice 😀 kontrakce po třech minutach a bolesti k nevydržení ... tak sand už se ten náš andílek ukáže 🙂

michamicha
14. čer 2010

tak já se na netu dočetla, že by se neměl pít před 36tt 😉 http://www.emimino.cz/encyklopedie/malinikovy-caj/

zuzi82
15. čer 2010

Ahojky, moje zkušenost s maliníkem je dobrá a všem doporučuji. Porod dříve mi sice nevyvolal, přenášela jsem 5 dní, ale pak to byla rychlovka. Do nemocnice mě vzali na vyvolání kvůli bílkovině v moči. Ráno jsem šla na kontrolu k primáři a ten k mé lítosti řekl, že tabletu nezavede, protože jsem úplně zavřená a že tedy ten den rodit rozhodně nebudu. To bylo v sedm hodin. Za hodinu začaly bolesti po 2 minutách. O půl deváté rupla voda a v devět jsem byla na 4 cm. Matěj se narodil ve 12:45 vlastně naprosto nečekaně. Maliník jsem pila od 36. týdne a od 38. týdne jsem ho pila ve velkém. Ráno jsem si uvařila litrovou konvici a večer třeba ještě jeden hrnek. Možná by to bez něj taky byla rychlovka, ale já věřím, že mi pomohl právě maliník. 😉

pepppe
15. čer 2010

@zuzi82 a kde si si ho kupovala??da sa kupit aj normalne v obchode,alebo len v lekarni?

zuzi82
15. čer 2010

@pepppe Já ho kupovala v lékárně, sáčkovaný. Na Slovensku se prodává pod názvem Čaj z ostružiny malinovej od Megafytu.

michamicha
15. čer 2010

já ho pila před otěhotněním a musim říct, že mnohem lepší je ten sypaný než ten v sáčcích, ale to je tak u všech čajů... do sáčků dávají čaj horší kvallity 😒

pepppe
15. čer 2010

@zuzi82 a co to asi stoji??aby som vedela,kolko si mam asi nachystat

michamicha
15. čer 2010

@pepppe v Čechách stojí kolem 35,-Kč za krabičku s 20 sáčky 😉

brusinka.pusinka
15. čer 2010

Holky já ho můžu jen doporučit a osobně lepší je když si ho koupíte sypaný ve zdravé výživě nebo v lékarně určitě je kvalitnější 😉 cena za pytlík je asi 25 kč 😉

michamicha
15. čer 2010

@brusinka.pusinka jj já sypaný taky radši 😉

zuzik1983
15. čer 2010

dievcata a moze byt aj taky z potravin malinovy caj?ci to neni on?

brusinka.pusinka
15. čer 2010

@zuzik1983 né malinový čaj ale čaj z listu maliníku. 😉 nejlépe opravdu koupit v lékarně nebo ve zdravé výživě 😵

zuzik1983
15. čer 2010

@brusinka.pusinka dobre,tak radsej pozriem taky...

zuzi82
15. čer 2010

Já pila jen sáčky, takže nemůžu srovnávat, ale dost mi chutnal, takže ten litr a něco denně pro mě nebyl vůbec problém a jak říkám, věřím, že mi to pomohlo. U dalšího dítka ho budu pít rozhodně taky. 🙂

fifa79
16. čer 2010

Ahoj holky,
vůbec se pití maliníku nebojte.Já jsem ho začala pít po litrech od 36tt a věřím,že mi pomohl,možná jen psychicky 😀 , ale porod jsem měla rychlý. Za čtyři hodinky byl malej na světě.Paráda.Možná nepomůže,ale taky neuškodí a člověk má dobrý pocit,že pro snažší porod udělal maximum.

denisa31
16. čer 2010

pila jsem ho taky, sáčkový, a porod byl velmi rychlý, myslim, že rozhodně neuškodí, naopak! Ráno jsem si udělala mega konvici a pila celý den, ale opravdu až ke konci po 36. týdnu

michamicha
17. čer 2010

ahoj, včera jsem byla nakupovat 😀 mám maliník i lněný semínko 😉

pepppe
17. čer 2010

ja som bola si v 10lekarnach a ani v jednej ho nemali,kukali po mne ako na zjavenie,,skusim este niekde kde predavaju len caje,,,jajha a tak som ho chcela,,, 😠

divoska
17. čer 2010

ved nech ti ho objednaju, ja si vzdy vsade davam vsetko objednavat. na druhy den to tam zvacsa je. to ze ho bezne nemaju a ze sa im tam striedaju tie holky neznamena ze to neexistuje, len si treba stat za svojim. usetris si kopec casu ;)

pepppe
17. čer 2010

@divoska no ale to bolo teda asi pojdem este kuk do bonsaju,,tam maju caje

divoska
17. čer 2010

a ked nebudu mat urcite uz niekde nabehni nech ti to objednaju, nebudes predsa lietat po meste jak splasena. inak tiez tie zenske nevedia povedat rovno ze sak mozu skusit objednat. clovek aby sa vsetkeho domahal...

pepppe
17. čer 2010

@divoska no ja to tak urobim,,,,vsak uz sa mi nechce veruze behat po celom meste ako splasena,a co stoji asi na eurace??

divoska
17. čer 2010

euro nieco krabicka tusim. malo. jak kazdy iny obycajny bylinkovy caj. ale ak ti zozenu nejake ine balenie sypaneho napriklad a viac gramov tak rataj aj viac. ale inak uplna pohoda.

pepppe
17. čer 2010

@divoska dakujem si zlata,,,,dnes pojdem kukuk a kupim ho aj keby co bolo 😀

divoska
17. čer 2010

jasne, drzim palce 😉

anavila
18. čer 2010

ahojte...aj ja sa pridavam k tym, co maju dorbe skusenosti...obidva porody rychlovka....a v pohode

divoska
18. čer 2010

@anavila a kolko si ho pila?

pepppe
18. čer 2010

tak ja som si ho vcera konecne kupila 🙂)pekne poctivo pijem ako casto sa pije??

anavila
18. čer 2010

@divoska asi tak mesiac pred terminom...

anavila
18. čer 2010

@divoska a pila som len jednu alebo dve salky denne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru