Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

lapinka
1. pro 2006

andrea73:jsem taky ve 38tt,a myslím že mám bříško taky furt vysoko,ale zatím mi doktorka naznačovala jen přenášení... ten císař je možná i kvůli jiným komlikacím,ne?

andrea73
1. pro 2006

Lapinka: nebylo to kvůli ničemu jinému, ona má totiž tak úzké pánevní dno, že se jí tam prostě to mimčo nevejde. Už první měla císařem, ted si myslela, že se to možná spravilo, ale ve 38.tt ji dr. oznámil, že to bohužel jinak nepůjde ☹ . Ale nechci Tě nijak strašit, on Ti chlapeček 😵 může sestoupit ještě v těchto dnech. Držím Ti moc palečky a přeji porod bez komplikací 😉

lapinka
1. pro 2006

andrea73:díky,za přání,už se moc těším až bude prcek na světě...a jak se bude jmenovat ten váš drobek?

andrea73
1. pro 2006

Lapinko nevíme, pořád se nemůžeme shodnout na jméně...takže řešíme dooost velké dilema. Na holčičku by byla spousta jmen, ale s těmi chlapečky je trochu problém-alespon u nás. Nakonec dopadnu tak, že jméno dám až na porodním sále, až ho budu držet v náručí...jak s Laurou. To pak měly sestřičky docela šok, že jsem nedala ani jedno z těch 2 napsaných jmen. Prostě když jsem ji uviděla věděla jsem, že to bude Laura. Aniž bych o tom jménu někdy předtím uvažovala. 😀 😵 . U vás je to jak?

lapinka
1. pro 2006

🙂 u nás to bylo stejné, když jsem se měla narodit já.Mamka měla napsanou Evu a nakonec jsem Radka, tenkrát celkem nezvyklé jméno.No my se dohadovali taky dost.Každý máme jinou představu.... dokonce jsme chtěli losovat...! ale nakonec jsme se dohodli na Adamovi.To jméno se mi líbí dlouho.A kdyby náhodou to byla holčička, Ema mi neprošla, tak máme napsanou Janičku.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
paula
3. pro 2006

no jo gedren, jenze clovek nakonec nevi, co ti pomohlo, vid? Treba kdybys rodila bez vsech tech pomucek, bylo by to stejny, protoze jsi na to od prirody dobre stavena? Ale ja verim, ze ty veci urcite ucinkuji. I kdyz do toho balonku bych neinvestovala a lneny seminko je pro me nepozritelne, tak aspon ten caj 😀 . Nemyslis, ze jsi si temi velkymi pripravamy porod urychlila? Ja bych se vubec nezlobila, kdyby me to prislo driv 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
carodkaa
3. pro 2006

ja pila malinik uz od 36tt pravidelne,poctive a prd z toho rodila sem v 43tt a jen proto,ze mi ho vyvolali,a bylo to teda nic moc ☹

carodkaa
3. pro 2006

Ale treba kamaradka ho pila a porodila za 40min od odtoku vody 😎

kristi
3. pro 2006

ja to zkusim, nic za to nedam a treba to pomuze 🙂

peta.cz
3. pro 2006

Já ho pila asi od 38 týdne, 2x denně, a co se týče porodu, tak jsem malého vytlačila během jedné kontrakce na druhé zatlačení...Teď jde o to, jestli to bylo tím maliníkem, nebo protože byl Míšánek malinkatej - 2.900kg,50cm,33 obvod hlavičky, anebo něčím jiným...jinak ten maliník má urychlit spíš tu DRUHOU dobu porodní a ne celý porod jako takový...

andrea73
4. pro 2006

Tak já jsem slyšela, že na urychlení porodu to nějaký převratný vliv nemá, spíš na usnadnění porodu, protože vytváří v těle nějaké hleny, a tím pádem miminko má pak průchodnější porodní cesty. Alespon tak mě poučila moje kamarádka.

paula
4. pro 2006

Carodkaa, tak to je dost husty, asi jsi proti maliniku odolna 🙂 . Mela jsi teda alespon kratkou a snadnou tu druhou dobu porodni, jak pise peta?

sarkabrezen
4. pro 2006

Holky a kde jste ten maliníkový čaj koupily? V lékárně nebo někde v bylinkách? Nebo dá se objednat někde na netu?

lusinta
4. pro 2006

ahoj holky,taky chci čajík pít(dá se koupit v bylinách nebo ve zdravých výživách,pro těhulky je nejlepší v BIO kvalitě,třeba od firmy Sonnentor),ale nevím,dky začít???už teď???Abych pak neměla nějaké problémy s předčasným porodem🙂nevím,jestli se to může stát...

slonik
4. pro 2006

na začátku těhu jsem si koupila knížku Pět v tom, bylo to o pěti maminách z Anglie, které v blízké době po sobě rodily a ty tam maliník doporučovaly. Odtamtud o něm vím a jsem připravená ho na sobě ozkoušet 😉

paula
4. pro 2006

lusinto, rozhodne nezacinej ted! Mohla bys sis tim vyvolat komplikace! Doporucuje se od 36tt, uz jset to tu psala - 1 tyden 1x denne, 2tyden 2x denne a pak az do porodu 3x denne ale davku uz nezvysovat. Vseho s mirou! 😉

prochi
7. pro 2006

Já jsem maliníkový čaj taky pila. A bohužel jsem něco podobnýho jako Carodkaa... Přenášela jsem dva týdny, zkoušela všechno možný i nemožný a nakonec mi museli porod vyvolat. Měla jsem nastudováno, že to bezvadně připravý porodní cesty. Ale tu paseku, co za sebou malej nechal, bych nepřála největšímu nepříteli...

prochi
7. pro 2006

proboha!! připraví s tvrdym YYY, stydím se... 😅

andrea73
8. pro 2006

Prochi: já si myslím, že maliníkový čaj sám o sobě nestačí....pokud nechodíš na předporodní kurzy, necvičíš a třeba si neděláš i masáž hráze. Já myslím, že všechno se sebou nějak souvisí....já zkouším vše, at mám jistotu, že jsem pro hladký průběh porodu udělala vše 😉

prochi
8. pro 2006

Ahoj Andreo, v tomhle tématu je řeč o maliníku, tak jsem psala o maliníku. Od 18. týdne těhu jsem pravidelně chodila na cvičení pro těhulky, absolvovala jsem kurz psychoprofilaxe a od 34. týdne jsem poctivě dvakrát denně masírovala hráz. Rozhodně jsem nepočítala s tím, že když se budu jen třikrát denně nalévat maliníkem, tak budu mít porod jak po másle. Ale důvody, proč jsem měla velký poporodní zranění jsem popisovala už jinde a nechtěla jsem to tady včera zase vypisovat. Ahojky 🙂

destiny
2. led 2007

Maliník se dá koupit normálně v lékárně. Říká se tomu "příprava na porod", když to pijete. 🙂 Někde dokonce doporučujou pít ho až 14 dní před porodem, ale která z nás ví, že bude rodit za 14 dní, že? 😀 Já ho piju až teď od 37tt, navíc masírujeme hráz od 34tt a od 36tt jím homeopatikum "arnica montana 9". Lněné semínko je výborná věc, protože to "zahleňuje" jak střeva, tak podorní cesty a pomáhá k lepšímu průchodu miminka. Ale jak už tady někdo psal, lněné semínko není zrovna věc, kterou bych byla schopná pozřít. Navíc, když je to nejlepší nechat odmočit. 🤐 Kamarádka má na to jednu radu - nasypat to do jogurtu a pak to jíst odstátý s tím jogurtem, prý je to jako by tam byly oříšky, no já sama nevím. Jinak jak vidíte, přípravu máme skvělou, ale jestli to k něčemu bude, to se neví. Děťátko je stále otočeno koncem pánevním, takže do poslední chvíle nevíme, jestli nebude nutný císařský řez... Důležitý je doufat a neustávat! 😀

marce
2. led 2007

Ja zalivam lnene seminko trochou caje pro tehotne zeny a pak ho poradne zabumbam zbytkem toho cajicku a jeste jednim hrnickem malinikoveho cajicku. S tim cajem mi to tak strasne neprijde - hodim to do sebe na dva loky a je to. Kdybych to lnene seminko mela srovnat s vlakninou (tu ted neberu), tak je to prochazka ruzovou zahradou. Jenom jsem prave zjistila, ze asi nemam dobre spocitane datum porodu (melo byt 22.1.), tak jsem to zacala pit asi pozde - minuly tyden.

carodkaa
2. led 2007

Paula:Bohužel i ta druhá doba porodní nebyla nic moc,když jsem začala tlačit bylo půl 4 a malej se narodil až v 6,vůbec se mu nechtělo ven,začínaly se ztrácet ozvy a jen tak tak sme unikli kleštím 😒

kacabacka
autor
3. led 2007

destiny: tak to dej potom vědět, jak to dopadlo a jestli všechny ty věci na ulehčení porodu vyšly.... :o) a k čemu je vlastně to homeopatikum?

destiny
3. led 2007

To homeopatikum má několik použití (např. chrapot nebo po úrazu). Záleží na dávkování. V našem případě to slouží jako příprava na porod - denně se nechá rozpustit 5 kuliček v puse a pášou tady, že to je "pro dobrou funkci svalů a cév a jako prevence vzniku krvácení".

ikuska26
4. led 2007

ahojte tehulky, tak dnes som si kupila malinkovy cajik, tak uvidime,....malicky sa uz mal narodit no este sa vraj nacesava, tak uvidime, potom vam dam vediet, ci cajik pomohol

rezka
5. led 2007

Ahojky všechny těhulky, i já jsem opět těhulka, teprve 8 týdnů, tak to snad vyjde, ale již jednoho malého cvrčka mám. S ním jsem podstoupila maliníkovou kúru a u mě asi zabrala, rodilo se mi báječně a rychle, už se na to v létě zase těším. Pila jsem ho od 36 týdne, tak 2 - 3 denně. Držím Vám všem palečky.

lamia
17. led 2007

Ahoj, tak zrovna si jdu uvařit první šálek maliníku,tak až porodím, tak napíšu jaké to bylo 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru