Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

monka9999
1. dub 2012

no ja som ho pila a možem povedat že kontrakcie som dostala rano o 7hodke a porodila som večer o 18hodke.tak neviem či s tym ma niečo čaj spoločne.a to som bola druhorodička. 😉

niki_lv
1. dub 2012

ja som ho tiez pila a o 21.00 som mala kontrakcie kazdych 10min o polnoci kazdych 5 a rodila som az rano 8.35 😒 takze u mna nepomohol

garfie
2. dub 2012

@nanita Já myslím, že to úplně normální není-bylo to fakt z čaje? Raději to prober s doktorem

nanita
3. dub 2012

ahoj garfie, joj neviem z coho to bolo, ale stalo sa to len raz.... , no vcera vecer som si ho opat uvarila a uz som mala moc v normalu. na druhy tyzden idem na kontrolu k sestricke, tak sa poinformujem. ale inak dik za odpoved. pekny vecer prajem 🙂

lujza123
5. dub 2012

Myslim ze urcite...mne pomaha aj pri menstruacnych bolestiach. Co sa tyka porodu ktory sice skoncil cisarom tak som mala cely cas velmi kratke kontrakcie ...cca 20 s ...zacali mi o 11 a o 16 som uz bola uplne otvorena..takze na 1rodicku fakt rychle...potom sa to skomplikovalo ale to uz s malinikom nema nic spolocne

amouramour
5. dub 2012

poctivo som pila a nic, prenasala som skoro dva tyzdne, na vyvolanie nepomahal ani prostin a porodila som sekciou...

garfie
5. dub 2012

Pokud vím, tak by měl zkracovat druhou dobu porodní, takže na přenášení nemá vliv....

zuzu611
6. dub 2012

ahojte ziaden caj nefunguje aby vam ulahcil porod ja som pred rokom rodila pila malinikovy caj aj materi douskovy absolutne nezaberaju akurat vam dopomoze k bolestiam a tvrdnutiu brucha a dostala som sa mesiac pred porodom do nemocnice a ely mesiac som lezala v nemocnici neodporucam nestoji to zato.....

petrbird
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andulka444
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dejka77
19. srp 2012

Pokial viem tak tento caj ma napomoct k tomu, aby sa zena rychlejsie otvarala. Ako uz zvladne zvysok porodu zavisi od nej. Ak sa teda zameriam na tento fakt tak ja som sa otvarala dost rychlo, vlastne uz 2 dni pred porodom som bola na 2cm otvorena.
A co sa tyka psych.stranky, velakrat niecomu verim a bohuzial sa vacsinou sklamem takze by som sa na to nepozerala tak, ze som porodila rychlo preto, ze som sa spoliehala na ucinok caju.
Tento caj posobi na kazdeho inac, takze ak ma niekto zlu skusenost to este neznamena, ze to nefunguje.

kludek
28. lis 2012

Ahoj já pila maliník od 36, týdne 0,5 l každý den a jedla dvě lžíce lněného semínka. Nevím jakou roli to vše sehrálo, ale můj první porod byl velmi rychlý, divili se doktoři i porodní asistentka 🙂 Z 1 cm na 10 jsem se otevřela za 4 hodiny a vytlačení miminka trvalo necelou čtvrthodinku. Šlo to tak rychle, že k porodu nestihl dojet ani tatínek- toho jsem po příjezdu do porodnice poslala domů s tím, že to ještě moc nevypadá. Takže za pokus maliník a lněné semínko určitě stojí!

pavlinka21
5. led 2013

Od kdy se může pít maliník??Díky 😉

rohlicka
15. led 2013

@pavlinka21 od ukončeného 34tt 🙂 takže môžeš začať ..
viď info ktoré som našla k tomu: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/rohlicka/alb...

any395
22. led 2013

tehulky, zaujímavé stretnutie v KE 8.2.13, nakuknite 🙂
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

smudlinka2019
23. led 2013

Ahoj,já začala pít malinovník týden před termín a druhý den mi odešla hlenová zátka.Za pět dní jsem pak porodila a porod trval 5 hodin a to bylo naše první 🙂

somima
23. led 2013

ahoj, ja som začala pit čaj z maliny ostružinovej po ukončení 8 mesiaca. Porodila som 4 dni po termíne ale otvárala som sa velmi rýchlo. Cestou do nemocnice som mala kontrakcie každých 5 minút. V porodnici som bola otvorená na 5 prstov,o hodinku neskor už na 11 prstov, a do dalšej hodiny som porodila našu dcérku. Takže dokopy to boli tri hodiny. Bol to moj prvý porod a dost som sa obávala, ale tento čaj mi pomohol. Určite ho využijem aj pri druhom porode 🙂 Určite odporúčam aspon vyskúšat, ja som bola spokojná 🙂

pinkblond
17. únor 2013

ja ho pijem tiez od 36tt...dufam a verim ze mi pomoze 🙂

nikoletka_h
18. únor 2013

pila som ho od 35.teho týždňa a rodila som 19 hodin :D strasne pomaly som sa otvarala a mala som velmi bolestivy porod...takze mne nepomohol vobec :D

werunqa
24. únor 2013

Já ho pila a měla jsem porod rychlovku..ovšem nikdo nemůže dokázat, zda to bylo zrovna maliníkem 😉

milka611
25. únor 2013

Baby kupila som si ten malinikovy caj dnes som si ho prvy krat uvarila..ale ani som ho nedopila...zvracala som z neho a je mi uplne divne slabo..a zda sa mi ze pracuje maternica alebo sa ovela viac hybe babatko ....mali ste niektora taketo nejake priznaky asi ho uz pit nejdem☹

elzu
25. únor 2013

Já maliník taky pila, deset dní jsem přenášela a rodila 12hodin 🙂 takže nevím, jestli něco urychlil, ale chutnal mi, tak ho budu jednou pít znovu a zase budu věřít, že mi pomůže :D

coxa
28. bře 2013

I já jsem pila, první syn šel den před termínem, druhý tři dny po ale oba 21 hodin. Tak teda nevím, jestli něco - a co mně urychlil. 😅

marcinek
28. bře 2013

ja u prvniho mimca nepila, tlacila jak blazen a nemohla ji vyprdnout. U druhyho jsem pila malinik, jedla lneny seminko, masaz hraze a malem jsme to nestihli do porodnice. Manzel rika cestou v aute: netlac, jeste tam nejsme. Ale ja netlacila vubec, slo to samo. Od prasknuti vody doma hodina a 10 min 🙂

opicaskorica
28. bře 2013

Pila malinikovy caj a trvalo to aj tak 2 dni... takze tak 🙂

brigule
27. dub 2013

pila jsem poctivě maliníkový čaj, dále směs z hřebíčku, skořice a zázvoru, lněný semínko, akupunkturu, dlouhý procházky, chůze po schodech, a porod ne a ne začít, 10 dní po termínu začli vyvolávat a za další tři dny se mimčo teprve narodilo, takže je to fakt indiviulání 😀 ale maliník mi chutnal, tudíž ničeho nelituju.

janie80
27. dub 2013

Pila som malinikovy caj a jedla som lanove semiacka... Prvi poslickovia mi zacali 6 dni po termine skoro rano, cez den ma iba trochu pobolievalo brucho a k veceru sa to zacalo... 😉 o piatej som mala kontrakcie pravidelne kazdych 7 minut a zacala odchadzat hlienova zatka... O pol osmej som uz bola na prijme v nemocnici otvorena na 2 prsty, manzela poslali domov, ze do rana to nebude a o jednej v noci mi povedali, ze uz rodime a nestihne dobehnut ani mm, ani dohodnuty doktor... Maly sa narodil o 1:45 na druhu silnu kontrakciu... Islo to fakt velmi rychlo... Mozno aj vdaka caju... 😉

radko23
27. dub 2013

@monka9999 umna to bolo tiez o siedmej zacali bolesti a maly bol uz o 13:55 nasvete

marley7
18. čer 2013

@janie80 Prosím ťa, koľko si pila denne toho čaju?!

tomikejt
18. čer 2013

pila som caj iba den pred, o 10:30 mi pustili vodu, a maly sa narodil 15:30

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru