Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

kacabacka
30. srp 2006

ahojky, slyšela jsem, že pití maliníkového čaje ke konci těhotenství napomáhá otevírání porodních cest a porod je pak rychlejší, je to pravda? Máte s tím některá zkušenosti?

rolincova
5. lis 2008

lili03. Ahojky to moc ráda slyším, člověk musí něčemu věřit. Já jsem si prvním porodem užila, taky nakonec skončil sekcí, ale teď jsem teda začala pít maliník a snažím se tomu věřit, že to bude lepší. Tak je super, že nám to píšeš, člověk má hned větší naději. Já jsem se právě poprvé vůbec neotvírala. Já si teda taky myslím, že maliník není na to, aby člověk rodil dříve, ale aby to bylo uvolněnější a méně to bolelo. No uvidíme... 🙂

konja
5. lis 2008

jasminka: já ho nekupovala v lékárně,ale v obchodě s bylinkami a léčivými čaji. Pytlík stál asi 14 korun,takže nic drahého. Zkus se ještě poptat, je to fakt dobrá věc 😉

petruci6
22. lis 2008

ahojte,tak aj ja ho pijem od ukonceneho 34tt 1 salku denne,ale ze by mi chutil sa neda povedat 😀
dufam,ze fakt pomoze

tin007
22. lis 2008

ahojte, prave som si ho prvykrat uvarila, tak som zvedava 😉

maso
23. lis 2008

Ahojte, chcem sa spytat, ci je na nieco dobry cajik z listov maliny aj po porode 😀 ja som ho nestihla ani otvorit, lebo som rodila skor 🙂

maso
23. lis 2008

Inak, tu sa da ten caj objednat, ale ja som ho kupovala v lekarni vo Vajnoroch, tiez ho vsak dlho hladali, najprv mi povedali, ze ho nemaju 🙄

http://www.mojalekaren.sk/megafyt-caj-z-listov-...

maso
23. lis 2008

Tak uz som si vypatrala, na co je dobry caj z listov maliny, tak dufam, ze to pomoze aspon inym:

Listy maliny sa zbierajú od mája do septembra a obsahujú triesloviny, organické kyseliny, flavonoidy, karotén, vitamíny a minerálne látky – predovšetkým železo, vápnik, draslík a fosfor. List maliny má močopudný účinok, pomáha pri problémoch so zažívacím ústrojenstvom, s vylučovaním tráviacich štiav, pri kašli a bronchitíde. Je súčasťou najmä detských čajov. Odvar, ako kloktadlo, je skvelým prostriedkom pri zápale ďasien a ústnej sliznice. Nálev z listov sa používal aj počas tehotenstva a po pôrode, pretože má vplyv na tvorbu mlieka, navracia svalom pružnosť a posilňuje organizmus. Nálev sa používa aj ako zdravá náhrada tzv. čínskeho čaju, v tom prípade sa môžu listy fermentovať. Fermentácia sa vykonáva tak, že po zbere listy necháme na tienistom mieste zvädnúť, potom ich rozložíme a valčekom potlačíme.

Potom ich rozložíme na plátno a stočíme ako závin. Uložíme na dva dni na teplom mieste a po dvoch dňoch rozbalíme a dosušíme listy bežným spôsobom.

Zrelé plody obsahujú vitamíny, najmä provitamín A, vitamín C a vitamíny komplexu B, organické kyseliny, cukry, aromatické látky, triesloviny a pektín. Sú tiež prírodným prostriedkom pre vývoj zdravej pokožky a vlasov.

Malinový čaj
Jednu lyžicu sušených listov maliny zalejeme 2,5 decilitrami vriacej vody a necháme vylúhovať. Čaj pijeme dvakrát až trikrát denne.

petruci6
23. lis 2008

maso dakujeme za info 🙂 pijes ho po porode?

maso
23. lis 2008

Petruci, teraz prave ho pijem ... najskor som si chcela vyhladat info, ci je ok pit ho pocas dojcenia 😉

lucia375
23. lis 2008

Aj sa som pila caj z malinovych listov, ktoré som si sama nazbierala na zahrade a vysusila. Pila som 1 salku denne asi od 36 tyzdna. Pôrod som mala celkom dobry asi 4 hodiny od prvych kontrakcii. Neviem ci k tomu prispel ten malinovy caj ale urcite neuskodil tak to skusim aj pri tomto tehotenstve.

petka_s
24. lis 2008

a daju sa kupit tie malinove listy?
alebo sa musia len nazbierat a tak ususit..?dakujem

konja
24. lis 2008

petka s: koupíš buď v lékárně nebo tam kde prodávají léčivé čaje a bylinky.Dá se sehnat také na internetu 😉

petka_s
24. lis 2008

dakujem konja,
a od ktoreho tt sa odporuca pit?

norik1
24. lis 2008

petka, od 36tt. Mne ale vobec nepomohol - na porodnej sale som bola 28 hodin a aj tak som sla na sekciu...proste skoro ziadny oxytocin....dokonca ani dve vyvolavacky nepomohli....ale ja budem urcite len jedna z tisica 😀

petka_s
24. lis 2008

norik-necitala som diskusiu,tak len predpokladam,ze teda ma pomahat na rychlejsi porod??
ale aspon mas krasneho synceka 😉

norik1
24. lis 2008

Dakujeeem 🙂

Ma celkovo ulahcit porod - urychlit a sprijemnit, uvolnit svalstvo, proste pomoct... vraj je dobre si ho navarit do termosky a este popijat na sale, vraj urychluje otvaranie, ale na to som ani nepomyslela ked som o piatej rano budila muza ze halo ideme do porodky.... ale asi som radsej mala lebo to otvaranie u mna nic moc teda... ja som sa otvorila az ked pomohol skalpel 🙂

norik1
24. lis 2008

inac mam doma cely sacok ak chces

petka_s
24. lis 2008

no urcite ho budem kupovat,a kolko stoji taky cajicek?
no mna to vsetko caka o chvilku,a dufam ze budem ta stastnejsia..
bojim bojim sa moc..

norik1
24. lis 2008

stal asi 30 sk? tak sa mi zda... Pytaj si Ostružinu malinovú - tak sa to original vola...

A neboj sa, nemas sa coho...ja viem ze sa mi to hovori, tiez som mala stiahnutu od strachu, ale co uz nejak von ist musi....a doktori pomozu, aj sestricky...ber to tak ze uz zachvilu mas potom...ja som si to sice opakovala dlho, ale raz to prislo 🙂 uvidis, bude to ok🙂

konja
25. lis 2008

Petka s: začít pít se může od 34tt jeden hrníček denně, od 36tt těhu pij hrníčků víc. Já pila i pět až šest hrníčků za den. No a výsledek byl ten, že jsem porodila přesně tři hodiny od první kontrakce! Dobře, jsem druhorodička a ty většinou rodí rychleji a snadněji, ale i mé dvě kamarádky (prvorodičky), které se maliníkem prolejvali porodily hodně rychle a nekomplikovaně. Ale je jasné, že maliník nezpůsobuje zázraky. Jak píše Norik1, i tak se ti může stát, že porod nepoběží. Porod nestojí pouze na maliníku. Je to pouze doplněk, ale v hodně případů funguje. To je jako s jakýmkoliv jiným lékem - někomu účinkuje, někdo potřebuje jinou léčbu. Každopádně ti maliník neublíží a není to ani tak drahá věc aby toho člověk musel litovat. 😉 Tak s chltí do něj 🙂

sana15
25. lis 2008

Petka: aj ja chcem pit caj. este ho sice nemam,ale dufam,ze zozeniem. za skusku nic nedam,ale mohol by pomoct

norik1
25. lis 2008

Inac baby ja som v lekarnach neuspela, kupila som ho v bylinkarni. 😵

sana15
25. lis 2008

ja som zatial skusala v jednej lekarni a nic. este sa spolieham na to,ze lekarni mame v meste minimalne 10 a ze mi ho snad niekde objednaju. pripadne v BB v tescu predavaju sypane caje,tak mozno este tam....

norik1
25. lis 2008

sana ak je to ta ista firma s cajom ako v KE v Tescu, tak ani tam neuspejes ☹ ak nenajdes tak napis a caj ti poslem 😵

stejzi
25. lis 2008

Nazdárek holky já jsem pila malinikový čaj od 36 tt. 2x denně. Nevím jestli to pomohlo nebo ne, ale celkový porod od odtoku plodové vody trval 15 hod. Bolesti začali kolem 15 hod. a malý se narodil na druhý den ráno v 6.15 hod.

norik1
25. lis 2008

stejzi podla pasu este prenasas 🙂

mallorry
25. lis 2008

holky, malinik muzu jen doporucit, poctive jsem ho pila, sypanej a asi mi pomohl, protoze jsem se otevrela behem pul hodiny z 3 cm na 8 cm! v zaveru jsem pila i pul litru a vic denne 😅 😕 😀

jasumat
28. lis 2008

Aj mne veľmi pomohol, pila som ho iba pri štvrtom dieťatku, ale to sa narodilo za 45 minut od prvej kontrakcie. Jedla som aj ľanové semiačka a papkala viatmín B1.

bibianna
28. lis 2008

mne nepomohol

petruci6
29. lis 2008

bibianna ty si mala nejaky tazky porod? lebo si pisala aj v homeopatikach,ze ti nic nepomohlo 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru