Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

petaradilova
6. kvě 2009

Já bych taky žádnej olej nepila. Je to jen projímavý a prej dost a to bych neriskovala. Prcek si sám řekne kdy se mu chce na svět. A když prostě neni připravenej, tak ven nepůjde ani svěcenou vodou.

bertica.h
6. kvě 2009

ja sa tiež rozhodujem..lebo ..je to takéblbé..manžel bude 6týždnov doma a čakať kedy porodím,zároven sa učiť na atestáciu..a
okrem toho mám už teraz toho dosť.Pravedpodobne sa na to vykašlem..viem,že si malá vyberie sama čas,kedy sa bude chciet a mať narodiť.
Asi to nechám na nu..snád si vyberie správny čas 🙂

aponchie
6. kvě 2009

berti jeste pockej chvilenku radsi 😎

bertica.h
6. kvě 2009

aponchie..ja viem.. 😉

aponchie
6. kvě 2009

je ot hnus ten konec to je hruza ja vim..zvlast ted kdyz clovek ma prvni dite a nejak to vic proziva celkove..ja mam strach z porodu co kdyby neco co bude s malou proste vim jak to zacina predtim sem nevedela nic a byla jsem v poho ted vim moc a jsem na tom hur 😀

bobikyveta
6. kvě 2009

tak jsem tu diskusi o tom ricinu četlapozorně a zkoušet to nebudu ještě bych se při mém štěstí z toho po... 😀 ale zkusíme sexík a uvidíme je to zdravější.
ten chvat mi určitě nedělal jenom mě prohlížel a pak když mě prohlíželi v porodnici na sále tak jsem se tak sevřela bolestí že mi dokonce i porodní asistentka vynadala že mě doktorka nemůže ani vyšetřit. 😠 Každopádně co popisujete vy u pupku tak já mám na vrchu břicha bolí to jak blázen štípe a bodá a je to nepříjemné na dotek tak teď mi řekněte co to je? 😖 No už aby to bylo za náma je zajímavé že aponchie má stejné zkušenosti jao já v prvním těhotenství nic a teď prožíváme fakt mazec. A je fakt že lepší je asi nic nevědět a být v klidu než vědět a nervovat taky už mě napadlo co by bylo kdyby se mi něco stalo a malá by tu zůstala s mojím sama. Asi bych se musela vrátit jako duch protože je dva nechat samotné nemůžu oni by se zbláznili. ☹

bertica.h
6. kvě 2009

ach..aponchie..ja som toľko slz preplakala..čo keby som umrela..čo malá,ja ju tak mlujem,sme na seba hrozne naviazané..aj 5dní v porodnici bude pre mna hrozou..
stále myslím na to,aby všetko dopadlo dobre..už nech sme doma všetci štyria a je to za nami.

rozmýšľala som nad listom pre nu..keby bola veľká..ale viem,že keby niečo,manžel sa o nu veľmi dobre postará..ale aj tak..mama je mama 😢 😢

aponchie
6. kvě 2009

berti prosim te ja jsem takovej psychopat,ze sem manzelovi psala co a jak ma delat kdbych umrela 😝 nejvic me depta ten fakt ze u nas to umrti vporodce bylo..no zitra jdu na kontrolu tak pisnu co a jak,ale koupim v ramci priprav bilej toaletak at ten hlen vidim pac mam obyc papir a zkoumam to jak blb..

bertica.h
6. kvě 2009

aponchie..no niesme my rovnaké?Na začiatku tehu som sa sledovala hrozne..potom to trocha ustupilo..a teraz na WC-ku zasa..zakaždým sa pozreim či nešpiním nekrvácam..

Všetky mami sa takto chovaju,čo sa týka detí..milujeme ich,máme o ne strach,su to naše poklady..a predstava,že by sme sa one už nemohli starať je hrozná..

fakt..nech je už po tom a sme doma.
doteraz som sa najviac bála bolesti,teraz myslím na to,aby to dobre dopadlo

aponchie
6. kvě 2009

presne tak clovek si rika hlavne at je vsecko v pohode a klidne at zlobi at je doma bordel jen at je to v pohode vsecko..tohle u prvniho tehu nebylo vubec..jak bobi pise..ja nevedela moc veci porod na videu nevidel anet doma nemela pohodicka,ja ani nevedela,ze to je zatka co mi odesla a pak uz mi to jen splyva vsecko a parada porod..dam si nechat epi tedkom kvuli astmatu a hlavne kvuli bolesti mam strach jak prase a prozivam bolest silene a navic sem vystresovana kde mala bude u koho no sousedka rikal,ze mame volat dnem i noci ,ale znas to jak to neni nekdo rodinnej nikdy nevis co se stane a ja mam strach abych tam nebyla sama 😝 😝

bertica.h
6. kvě 2009

aponchie..áno..
ja som si našla študentku..takže počas porodu bude varovať moju dcéru,ktorúnikdy nikto nevaroval(enhlídal)..proste sama by som pri porode asi nezvládala byť..inak celá rodina mimo ČR...

Takže aj na to budem myslieť,ako sa malá má,myslím,že počas porodu budu moje myšlienky viac pri nej,ako pri Anetke..

ale nejak bude..
u mna epidurálka je istá..pokiaľ teda pojde všetko ako má..bez nej rodiť nechcem

Tiež som išla do prvého porodu tak bezhlavo..teraz je to viac o zodpovenosti,strachu..už viem,čo ma čaká..

idem spať,majte sa do zajtra pekne🙂

wsmoulinkaa
7. kvě 2009

bobikyveta - já taky nevím proč to na tom břichu bolí...dr říkaj že to je normální a mě to nepřipadá...nic s tím asi nenaděláme vid...ty už to máš za pár, tak se tím netrap! Přeju hodně štěstí!! 😵

bobikyveta
7. kvě 2009

holky teda asi ten život máme fakt složitější než chlapi myslíme na věci které ty naše protějšky ani nenapadnou. Taky se děsím co bude malá dělat až tu nebudu. Nikdy nebyla nikde přes noc beze mě ani u babičky a ikdyž vím že se setra nebo manžel postarají tak mám děs. ☹ Ten první porod byl fakt lepší v tom že jsem nevěděla co mám čekat teď už vím a pořád kontroluju jaké mám ty bolesti atd. No katastrofa. Jsem ráda že to s tím břichem je normální tos mě wsmooulinkaa potěšila tady ti totiž doktoři skoro nic neřeknou. A anvíc ta domluva s nima. 😀 Tak holky musíme se uklidnit a myslet na to že se všechno podaří a my i mimi budeme v pořádku všem krásný den a hodně štěstí 😀 😀

bertica.h
7. kvě 2009

yveta..no..som popravde rada,že niesom sama kto takéto veci rieši..
Naša Viktorka,kedže sme Slováci a bývame v ČR nikdy odomna na noc nebola,nikdy ju dokonca ani cez den tak dlhšie ako hodinku,dve nehlídal.
Je to pre mna tak tažké..
Takže s nou bude počas porodu študentka,máme ju radi,už ju aj hlídala,aj dnes príde,my pojdeme s manželom zatiaľ na nákupy 😀

Ona to zvládne lepšie ako ja.
Skor mi ide o to,čo bude v noci..3,5roka má pusu odomna každý deň,noc na spanie..a teraz to bude 5x bezomna..premýšľam,že 3den po porode podpíšem reverz(samozrejme podľa situácie) a idem domov.

😖 😖

jaruskasv
7. kvě 2009

ahojte maminky...tak uz som tu, normalne som skor nestihala, tak nasa mala Alexandra sa narodila 19.4 o 15.30, mala 51 cm a vazila 3480 g, co sa tyka porodu tak to bola dost fuska, bola som v nemocnici od soboty rana pol tretej, no a mala sa narodila v nedelu poobede, samozrejme, ze cely cas to nebolo strasne, ale najprv som sa vôbec neotvarala, tak ma nechavali tak, mala som slabsie kontrakcie asi kazdych 10 min, no a v nedelu to uz rozbehli, ale aj tak to skoncilo cisarskym na poslednu chvilu, lebo mala uz mala slabe odozvy a plodovu vodu som mala uz zelenu, takze potom vraveli ze kludne sa mohol urobit sicarsky aj v sobotu a nemusela som este tolko trpiet, ale co uz ten maly pokladik stoji za to, aj ked nie stale pocuva, este si na seba zvykame. No a kto tvrdi ze cisarsky je pansky porod tak to je somarina, to potom zotavovanie je strasne, bolesti nenormalne, este aj kojit malu, a prepustili ma na siedmy den, uz som tam chytala taku deplu, ze koniec. No nic babenky tak tym ktore to caka drzim palce a zazitky z porodu popisem podrobnejsie v inej teme. 😀

bobikyveta
7. kvě 2009

bertica tak to jsme na tom skoro stejně. ještě když jsme byli v ČR tak jsem malou nechala třeba na pár hodin u mamky tam byla v klidu protože mám ještě sourozence co mají 13 a 12 let takže si s nima docela vyhrála ale jinak v noci byla vždycky jsenom se mnou ikdyž už má pár měsíců s vůj pokoj přijde v noci a chce jenom mě abych ji uložila. Tak nevím jak to bude když v ložnici najde jenom manžu. Mě ji tady bude hlídat sestra musla přijet z ČR takže ji tu teď mám i s její malou půlroční. Máme tu docela veselo. Tady se naštěstí chodí po císaři domů asi tak 4. až 6. den podle situace a po normálním 1. až 3.den. Já budu mít asi plánovaný císař tak uvidíme jak to bude. Zítra jdu ke svojí doktorce je to jako obvodní tak uvidím co ještě řekne ona. Přístí týden se to každopádně rozhodne v nemocnici. A neboj určitě to ty naše holky přežijou myslím že nejhorší bude první noc a pak už to půjde. Nelince to pořád vysvětluju že půjdu do porodnice a pak jí přinesu mimi tak snad to bude dobré ale nervy mám. ☹ Tak se zatím drž a hodně štěstí.
Jaruska tobě moc gratuluju a díky za popis porodu podívám se i do té diskuse kam napíšeš podrobnosti. Nakonec jsi to zvládla a to je nejdůležitější. Hodně štěstí tobě i malinké a taky manžovi to je jasné 😀.

katty_k
7. kvě 2009

tak uz vim, ze se do nedele dockam 😀
v nedeli jsem objednana na vyvolavani, ale snad se mala narodi drive, dnes me doktor vysetroval a rikal, ze se uz aktivne pripravujeme

bobikyveta
7. kvě 2009

jéééééééééé ty se ale máš tajně ti závidím a gratuluju 🙂 😀

aponchie
7. kvě 2009

zase mam prujem a je mi zle..tohle je fakt asi nejaka priprava ci co jinak to nevidim a po dnesnim vysetreni a minule noci sem myslela ze rekne itevirate se a tudlenudle cipek3vzadu ale pootevren sakra 😲

katty_k
7. kvě 2009

bobik: ja bych si radeji prala prirozeny porod
nejak to dopadne 🙂

bobikyveta
7. kvě 2009

aponchie to vážně naštve ale neboj jednou to musí přijít my včera zkoušeli sexík a malé se asi fakt ještě nechce. Co naděláme?
Katty mě je to vccelku jedno jak porodím hlavně že bude všechno v pořádku a protože jsem posera tak je pro mě císař lepší. Ale každý jsme jiný no co už. Hlavně že mimi bude venku 😉

aponchie
7. kvě 2009

bobi taky sme vcera sexovali a nic 😀

bobikyveta
8. kvě 2009

no tak nevím asi budem muset dočkat času za chvilku jdu k doktorce tak uvidím co bude.

aponchie
9. kvě 2009

taky nic..cele noci krusne pres den zle prujmy a bolesti a nic ..dam si odpo vanu a vecer sex a uvidime 😀

bobikyveta
9. kvě 2009

tak to ti ten den nezávidím já kromě poslíčků teda neštěstí nic tak hrozného neprožívám až na to rozčilování s malou je jak vyměněná asi už cítí že přijde změna. Jinak včera u doktorky v pohodě a dokonce ani cukr v moči takže jsem ráda a to jsem papala sladké no přece bez toho to nejde. 😉 Konečně jsem si taky vzpomněla že bych se u ní mohla zvážit a tak jsem zjistila že mám nahoře jenom 4 kila tak to teda nevím jak budu vypadat po porodu. 😀 No každopádně jsem ráda že to není moc já mámodcela problém zhazovat hubnu totiž jenom když jsem těhotná moc zvracím. 🙂 Tak hodně štěstí se zkoušením vypudit mimi. 😀 😀

katty_k
10. kvě 2009

tak my dneska vyrazime na vyvolani, dam pak vedet 😉

drzim palce vsem ostatnim "cekankam" at jejich porod probehne bez komplikaci a maji miminka u sebe 😵

bobikyveta
10. kvě 2009

Katty hodně štěstí a držím palečky 🙂

aponchie
10. kvě 2009

katty dej vedet pak ..at je to rychle hlavne..u nas lautr nic jen ze me vychazi malinko hlen,ale zadnej zbarvenej spise jako vytok 😠

bertica.h
10. kvě 2009

ahojte baby🙂

Ja furt premýšľam,či sa do toho v nedelu pustím..ale bojím sa.
Aj manžel tomu moc nieje naklonený,aby som si potom niečo nevyčítala,alebo tak.
Lebo je pravda,že malá si sama vyberie..a toto tiež nieje fyziologické..

Všetkým Vám držím palce a sledujem Vás tu 😉 😵 😵

bertica.h
10. kvě 2009

hups..patrilo do inej témy 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru