Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

amy14
19. čer 2009

ahojte,
ja som už takisto v očakávaní,kedy príde den D.....už si pripadám ako chorá,lebo len ležím a oddychujem a spím...
neskutočne ma bolí v rozkroku, že neviem poriadne ani chodiť, vraj mám nízko hlavičku, ale lekár nič nepovedal, že by to už malo prísť.
termín mám 30.6. a som v 39tt, tak som zvedavá kedy to príde....
držím vám palce v čakaní

sshiva
19. čer 2009

no konečne nejaké tehulky ktoré to majú "za pár" 🙂 už to tu vyzeralo že snáď ani nikto v najbližších pár dňoch nebude čakať na deň D!
Ja mám termín v pondelok, a zatiaľ okrem tvrdnutia bruška ( to sú tie falošné kontrakcie, poslíčkovia, nie sú bolestivé a ani sa nestupňujú) a občasného bodnutia v slabinách alebo v krížoch sa fakt nič nedeje 😅 Aj zátka mi odchádza už asi 2. týždňom, len tak po troške, taký svetlý hlien...takže drobec sa asi moc neponáhľa....

helulicek
19. čer 2009

Nazdárek, tak já měla rodit dle termínu ve středu....a nic...nemám ani žádný poslíky, bolesti, zátka drží...prostě nic, co by naznačovalo blížící se porod...To jsem teda zvědavá, kdy to přijde... 😒

kitina
19. čer 2009

Mám obavy, že budu taky přenášet, protože když je to takovej lenoch, tak myslim, že bude línej se i narodit, ale zatim má ještě trochu času. Hlavně nechci aby mi to vyvolávali, rači ať to jde samo 😖

helulicek
19. čer 2009

Mě právě ve čt doktor říkal, že mám dojít tentokrát v úterý a že mě možná už hospitalizujou. No nadšená z toho nejsem. Tak jsem si říkala, jestli v neděli nebo pondělí nezkusím raději riciňák než umělé vyvolání...Nejraději bych byla, kdyby se prcek konečně umoudřil a šel mezi nás dobrovolně 😉

kitina
19. čer 2009

Co je riciňák???

pospecka
19. čer 2009

Ahojte, já mám teda ještě čas, ale měla jsem za to, že se vyvolává po víc jak týdnu 😅 .
helulicek: držím pěsti, ať si dá říct a vydá se na cestu na svět sám. 😉

helulicek
19. čer 2009

Kitinka: ricinový nápoj 😉
Pospecka: deset dnů u nás tolerují přenášení, ale on do toho možná chce jít proto, že mimi odpovídá 43tt. Tak nevím. Asi bych se v případě vyvolávání ještě zkusila nějak domluvit. Já mu furt domlouvám, je to lenoch 😀

kuchy
19. čer 2009

hedulicek: taky do té koktailové diskuze pořád nakukuji, přenášení se bojím víc,než porodu ☹ Myslím si,že ublížit nemůže, maximálně prohnat 😀 Jak nebude do termínu ten náš prcek venku,prubnu to taky 😉

pospecka
19. čer 2009

aha, tak to jo. Kamarádce vyvolávali po dvou dnech, ale ona má tchána porodníka a miminko už mělo skoro 4kg a narodilo se dokonce 53cm. 🙂 Já jsem se teda zatím o to domácí vyvolávání moc nezajímala, ale ten ricinový nápoj slyším prvně. Zatím tak nějak tuším, že horká koupel, červený víno, sex (teda spíš to sperma uvnitř 😅 ) a mudr. mi dokonce řekl, že pokud chci rodit dřív (chtěli jsme srpňátko 😀) tak s tím mi teda nepomůže, ale že mám zkusit umýt okna. 😀

pospecka
19. čer 2009

helulicek: kde budete rodit?

kuchy
19. čer 2009

No jo, doktorům se to kecá,ty na hranici svých možností to kindervajíčko před sebou všude na oteklých nohách netahají 😀
A okna nedoporučuji, natahovat se vysokém stupni těhu je dost risk, znám jednu,té u věšení záclon prdla placenta na konci 8 měsíce a mimi v ní umřelo 😢 Spíš mytí podlahy a kočičí hřbet, to alespon uleví zádům 😎

helulicek
19. čer 2009

Pospecka: já vygruntovala celej barák, na čtyřech umývala podlahy, vydrhla poctivě koupelku, záchod, udělala velký úklidy a nic. Okna taky byly...Jinak tu trojkombinaci jsem ted po dvakrát vyzkoušela a nic...je to lenoch...
Jinak máme už taky ty čtyři kilča, cenťáky sice říkal, ale nepamatuju se.
Rodit budu ve Vyškově. je to nastejno (cesta) jak do Brna, ale co vím, tak v Brně je pořád frmol, tady je to víc domácký...uvidím. Mě to bylo celkem jedno

kuchy
19. čer 2009

jé holky, další červencovce prdla voda...je to ted jako epidemie, vás všechny předbíháme 😀

kitina
19. čer 2009

Já už bych taky chtěla předbíhat 🙂

helulicek
19. čer 2009

To mi ani neříkejte!!!!!! 😠 Všichni okolo rodí a já nic ☹

pospecka
19. čer 2009

helulicek: tak to nevím co poradit. Mám takovej na první pohled hloupej dotaz, ale ... 🙂
PROČ bys už chtěla rodit? Aby Ti to nevyvolávali nebo protože už je po termínu nebo abys měla už za sebou porod? Nebo třeba proto, že se Ti blbě pohybuje nebo ...já nevím proč vlastně chcou těhule na konci už rodit?
Za 11 týdnů si odpovím sama. 😀 Ale teď by mě to tak zajímalo.

kitina
19. čer 2009

pospecka: nevím tedy kolik jsi v těhu přibrala, já zatím 16kg a řeknu Ti proč už bych to chtěla mít za sebou: 1) uděláš 3 kroky a jsi zadejchaná, bolí Tě břicho a musíš si sednout nebo lehnout,2) normální fungování víceméně už neni možný, protože buď na to přes břicho nedošáhneš nebo Tě hned začne všechno bolet 3) takhle před porodem už Tě jen stěží napadne jiná myšlenka než na ten porod - jaký to bude? vydržim tu bolest, co na to asi bude řikat manža, nebudu na něj moc hnusná - on za to taky nemůže 4) zkoumáš každý píchnutí jestli už to náhodou neni ono. Až to budu mít za sebou budu mít mimíska u sebe a řikat si, že jsem přežila a jsem šikovná(možná) 🙂 🙂 🙂

amy14
19. čer 2009

no súhlasím s tebou kitina,
som na tom podobne
ja som v pondelok umývala okná,lebo nám robia zateplovanie bloku a nejako sa sami nechceli umyť, tak som sa na nich už nevydržala pozerať.....ale nič, stále sme 2v1

sekacka
19. čer 2009

ahoj holky,to máte pravdu,taky se už těším až to bude za mnou.Pro mě už je problém třeba dojít i do obchodu,funím jak ježek 😀 Už mám zase hodinku poslíčky,ale dneska jsou trochu víc nepříjemný 😝

helulicek
19. čer 2009

Pospecka: tak hlavně se na mimi těšíme, už to přece mělo být 😀
No, hlavně mě už před čtyřma týdnama řekl doktor,že to bude každou chvíli cca do 10dní max 14ti dní. Tak to už se chystáš a nakonec máš po termínu a nic - to spíš psychika. Ne že bych si to nějak připouštěla, ale občas červíček zavrtá 😉
Miminko je už nato dost velký, za těch deset dní by to mohlo být pětikilový mimi a to se mi teda rodit moc nechce...
Taky mi to asi kvůli tomu budou možná v úterý vyvolávat, tak bych byla radši, kdyby to do té doby přišlo samo...
Nemůžeš se pořádně hnout z domu, protože nevíš,kdy to přijde. Ještě, když ti jeden řekne že už by to mělo jít na porod a druhej dr ti řekne, že to na porod nevypadá. Tak si vyber...bydlím na vesnici, takže do města busem, na procházky jen do přírody...máš prostě takovej blbej pocit co kdyby...Možná se to zdá jako blbej důvod, ale je to prostě tak.Jsem nerada doma, furt bych někde lítala, ale samotná to není ono - zas ta psychika...
Jak píše kiti, ten pohyb není ono, otoky...a hlavně to hrozný těšení, jak prcek vypadá atd 😉

Jinak mám těhu bez problémů, bolesti nemám, pohodička 😀

pospecka
19. čer 2009

kitina: díky za odpověď, nemyslela jsem to nijak zle nebo posměšně, jen mě zajímalo co mě čeká. Já mám zatím asi jen 7kg nad mou běžnou váhu, ale já jsem celkem otesánek, takže už mi táhne na 90kg což při výšce 168cm není zrovna pohodlný. Já znám osobně spíš takový ty těhule co vypadaly že maj pod trikem meloun a nikde jinde nic, což já teda nejsem.
amy: hmm, tak jestli ani okna nepomáhaj, tak teda potěš.

kitina
19. čer 2009

Já jsem to nebrala nijak zle, ale to zachvilku poznáš sama, jak píšeš. a jak říka helu.. je to i o psychice, že už se těšíš,jak bude vypadat, po kom bude, jestli nebude ošlivej a taky aby to nebyl slon, protože furt roste a roste a ne a ne jít ven a přiznejme si, že každá by jsme radši rodila hezky malý miminko než nějakýho sumce 🙂 🙂 🙂

helulicek
19. čer 2009

Já mám asi 16-17kg nahoře, teď jsem myslím za poslední dva týdny nabyla tak 2-3kg, ale vypadá to, že to jsou spíš otoky. Sice nejsou nijak velký (kotníky, ruce), ale jdou vidět a připadám si celkově že jsem nateklá (trochu boky, bříško...) Není to holt ono ☹ Jinak mi připadne, že mám skoro všechno v bříšku 😉

sekacka
19. čer 2009

Helu , to máš jak já s tou váhou,skoro do 30.týdne nic tak 5-6kg,pak se to rozjelo samo,teda ne že bych se omezovala v jídle,ale šlo to hrozně rychle nahoru,klidně 2kg týdně,ale nejvíc mám v pupíku,jinak to docela jde a pak ty otoky,teda ty konve,to už nohy opravdu nejsou. 😀

helulicek
19. čer 2009

Měla jsem na začátku těhu trochu obavy, aby mi to nešlo do zadku a boků....moje problémové partie. Naštěstí to je fakt v tom bříšku, něco tam dole vlezlo, ale je to v poho 🙂

Kolik máš teda celkem nahoře?? já totiž přibírala a ještě jsem nevěděla že jsem snad těhu 😉

kitina
19. čer 2009

Já přibírám tak od 22tt, ale docela pravidelně 1kg týdně, otoky nepozoruju, taky si myslim, že mám skoro všechno v bříšku 🙂 holt mám pro Honzíka bazén no 😉

sekacka
19. čer 2009

No teď tak ke 20kg,což je hrozný,ale zase su veliká tak to na mě není poznat 😀 Ale na váhu už radši nelezu,v porodnici to stejně už nechtějí vědět. 🙂 Píšu,ale ta bolest je nepříjemná,jak kdyby se mě někdo dloubal nožem v podbřišku 😅

helulicek
19. čer 2009

Kiti, mě se ty otoky začaly objevovat až teď cca 2 týdny max, dřív pohoda.

kitina
19. čer 2009

Tak třeba už budeš mít drobečka brzo u sebe 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru