Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

kitina
19. čer 2009

Tak to mě to možná ještě čeká 😝

kocicinka
19. čer 2009

Hoj ženy, jak tak čtu, jste tu samé štíhlice 😀 To já jsem přibrala 28 kilo prosím.... Měřím 170 a vážím 86 kilo. A rodit se mi ještě nechce 😅 .Teda jako vzhledem k tomu, že jsem v termínu, tak už jsem taky veelice netrpělivá a přemýšlým, jak to urychlit, ale to jen kvůli tomu, že se bojím vyvolávání. Dobře mi není, ale to je díky tomu, že mě trápí nastydlost, zánět dásní, hemeroidy a oteklé bolavé nohy. Jinak se cítím vcelku dobře, jenom v noci moc nespím, hlavně ráno.
Já mám taky všechno v bříšku, když mě viděl pan primář, tak říkal, že takové obrovské břicho dlouho neviděl, úplně se leknul 😀. Taky máme macka, ale porod snad nějak zvládnu- mám širokou pánev a trénuju s balonkem epinem. Důležité je, aby se tam mimi nějak nešprajclo, to pak může být problém ať má 3 kila, nebo 5.... To se mi to mluví, že 😀

kitina
19. čer 2009

tak já mám teď taky tech 86 a to jsem přibrala tech 16, tak nevim co jsem za štíhlici 🙂 , jinak skoro celý tehotenství mě bolí kyčle, tak mám pocit, že to bude moct mimi vyjet na koni 😀 uvidim co budu řikat až bude na cestě 😖

helulicek
19. čer 2009

Holky, já mám taky 86 😀

kocicinka
19. čer 2009

Hele, jestli ty nejsi nějaké moje dvojče 😀

helulicek
19. čer 2009

hej koci, myslíš, že mi z toho kořeněného nápoje může píchat jakoby v podbřišku a tříslech? Není to zrovna příjemný, ale myslím, že v pohodě...

petaradilova
19. čer 2009

Ahojte, tak hlásim že od včera půl druhý odpoledne je nás o jednoho víc. Malej měl 3220g a 50cm. tak přeju všem ať to máte aky rychle za sebou.

kocicinka
19. čer 2009

Nevím, jestli je to přímo z kořeněného nápoje, ale mě to dělalo taky, to jsem ho ještě nepila... Já myslím, že je to tím, jak tam mimi tlačí na stydkou sponu, možná jak si tam šteluje hlavičku. Já to cítím jako bolest, která střílí z podbřišku do třísel. Prostě se to tam chystá... Já jsem za každou takovou bolest ráda, protože alespoň cítím, že se tam něco děje(asi jsem divná 😅)
Potom mám taky takovou řezavou a pichlavou bolest u močového měchýře.

kocicinka
19. čer 2009

Gratuluji, že by porod doma??

helulicek
19. čer 2009

Mě to bolí spíš tak nějak permanentně, chvilkama to teda přestane a pak zas bolest. Nikam to ale nestříli, jen to prostě bolí....nemyslím, že bych měla rodit, ale kdyby jo 😉

helulicek
19. čer 2009

Možná to zní blbě co?? ale já dosud nic takového neměla, tak nevím 😕

pospecka
19. čer 2009

Jéé holky, trojčata, já mám teď taky 86 (ale já jsem teprv 29tt 😅 ), ale už se psychicky chystám na tu 90. 😔 Snad ji nepřekročím. 😅 Těhu jsem začínala s 78-80kg, podle najezení. 😅
petra: gratuluju!!! To píšeš z porodky? 🙂

petaradilova
19. čer 2009

koči to bych si netroufla. Přijmuli mě ve středu kvuli tachykardii malýho a řikali jeslti se rychle neporodí tak že jdu na sekci. Naštěstí se narodil normálně. A slovo porod už nechci slyšet. Páč tenhle sem si fakt vychutnala. A konečně mam porovníná normálí porod a tak nějak napůl vyvolávanej.

kitina
19. čer 2009

Taky gratuluju a to byl docela fofr co?? napíšeš na Jaký byl porod?

petaradilova
19. čer 2009

Přijmuli mi hnedka v tu středu kvuli tomu že malej měl tep 175. ráno mi dělali zátěžák, zjistili že hůř snáší kontrakce tak řikali že mi to vyvolaj a když se to nerozjede tak že budu muset na sekci. Upozorňuju žeposlední jídlo sem měla ve středu mezi 10 a 12 dopoledne. Tak mi chtěli zavest ty tablety a doktorka mi chtěla udělat hemiltona, ale praskla mi voda. Tak se mi rozjely kontra ale zatim se vydržet daly, ale vzhledem k tomu že sem se neotevírala tak mi dali oxtocinovou kapačku, a to začalo bejt hustý. Musim uznat že přirozenej porod je fajn, s oxytocinem to je očistec. Porod sice trval 5 hodin, ale já byla tka unavená, že už sem to pomalu vzdávala a ten muj mi nadával ať nic nevzdávam, já ani nemohla chodit ale musela sem aby hlavička sestupovala. No a najednou to vzalo obrat a když sem šla na záchod, myslela sem si že na velkou, tak mi vzala kontra mno a PA mi musela dotahnout na porodní stůl i když sem se s ní hádala že ještě nerodim. Mno a od toho co mi dovlekla na stůl to trvalo cca 5-10 minut než se malej narodil. Ale to byla tak neskutečná úleva když už sem mohla tlačit a nemusela sem ty kontra prodejchávat. Ale hnedka sem poznala že je malej větší než holky. A najíst sem dostala až ve 3 protože na mě zapomněli. 😒

sekacka
19. čer 2009

Peta:gratuluju k chlapečkovi!!!ty máš u sebe notebook či co?že píšeš,že se včera narodil.To jsi dobrá.
🙂

petaradilova
19. čer 2009

jasně, já už chtěla jít po svejch ze sálu na pokoj ale nedovolili mi to. nikdo tu ze mě nechápe.

kitina
19. čer 2009

Tak to seš fakt borec!!!A jak jsi byla na Lochotíně spokojená? Já z něj mám trochu smíšený pocity 😒

petaradilova
19. čer 2009

Mno já tam hlavně ještě jsem protože se malje narodil včera odpoledne. Jako je to o lidech. Na sále v pohodě. doktorka i PA velice příjemný, a na šestinedělí sem zatim narazila jen na jednu nepříjemnou babu ale jinak taky pohodička. Akorát mají honičku jako blázen protože je plno a rodí se jak na běžícim pásu.

kitina
19. čer 2009

No to bych taky potřebovala, hlavně aby byly příjemný u porodu, pak si myslim, že to už se vydrží, není člověk ten aby se zavděčil lidem všem, že?Hlavně chci mít u porodu manžu a kdyby tam na mě byli nepříjemný, tak by jim asi něco řek(je taková prudší povaha) a nevim jestli by to dělalo dobrotu 😖 , mám z jeho projevů trochu obavu, ale chci ho tam mít s sebou.A doufam, že za těch 14 dní co se tam chystam já tak tam bude volněji 😅

amy14
19. čer 2009

no tak ja som sa postavila na váhu včera večer a dosť som sa pobavila,lebo váha mi vyhupla za týždne o 2kg,takže na váhe som celkovo pribrala 17kg, ale nejako mi to nevadí,lebo aj ked mi to išlo trošku do noh a do zadku nevadí, lebo predtým som bola špáratko....
ja sa spolieham, že pri kojení to pojde opäť dole a aj pri tej nespavosti a celkovému stresu zo všetkého nového.no ja som celkovo zvedavá ako to všetko bude,ked malá bude už na svete...všetko to bude pre mňa nové.....

a tiež si myslím, že je všetko o psychike a nijako tomu nedopomôžeme, aby to prišlo skôr...
ja sa už prestávam sledovať a užívam si posledné dni oddychu a pokoja...

petaradilova
19. čer 2009

to se pozná. ale na sálech jsou super lidičky

mufo
20. čer 2009

Ajoj kocky, mna uz svihne...a to mam len dens termin ale uz stracam trpezlivost, tiez podnikam vsetky babske rady a nist 🙄
Shiva uz to mas za sebou? vidim ze uz 4 dni nic...tiez som tu nebola, tak verim ze uz mas krpceka v naruci 😀
No neviem reco mi to pise 42 tt, ved len dnes mam termin.
Peti uplne viem o com hovoris, no porod sa vyvolava podla zvyklosti ako kde.Moj Dr. mi povedal ze tyzden po termine ak neporodim tak pojdem do nemocky na vyvolanie, ale viem ze niekde az po ukonceni 42 tt tak asi tak...

mufo
20. čer 2009

No ja som dobra brzda, ja som mala pocit ze tento pokec konci tak 3 strany dozadu...takze Peta to uz ma za sebou a Shiva Ty tiez stale ocakavas 😠
Jeeeej ten cas sa tak vlece ked clovek na nieco caka, a este toto pocasko....vravi sa ze ked prsi tak sa rodi...no ja teda neviem 😠

petaradilova
20. čer 2009

ahojte holky, já vám tak nezávidim to neustálý čekání, už aby ste to měly za sebou.

Jinak počasí se jen tak nezlepší, prej za to může výbuch sopky na aljašce. takže to bude pěkný léto. chjooooo budeme doufat že takhle to nebude pořád, ale že se to aspoň někdy vybere.

jirinkas
20. čer 2009

peta: gratuluju k mimi 🙂
co se týká váhy, tak mám navrchu 25kg (ale vážím 91, ne 86)......a to se ještě dost omezuju v jídle, mám strašnou chut na sladký, dala bych si jahodový knedlíky, čokoládu atd.... tak místo toho zeleninu, ovoce.... to mi nijak zvlášt nejede....
A to počasí mi vůbec neva, kolem 20 stupnů je pro mě ideál, nějak ty tepla špatně snáším..... s těma termotukovýma obaly se není co divit 😅

sekacka
20. čer 2009

Ahoj holky,zítra jdu na kontrolu do porodky a nejspíš si mě tam nechají na to vyvolání,tak držte palečky! 🙂 Když se zítra odpoledne neozvu,tak je to jasný. 😨

kocicinka
21. čer 2009

Ahoj holky, mám pocit, že už to na mě jde. Od půl sedmé mám pravidelné kontrakce(taková hoodně silná, ohraničená bolest v podbřišku, která přichází a odchází) jenom ty intervaly jsou takové všeljaké. Někdy po 5, někdy po 10 minutách... Do toho ze mě odešel asi na třikrát takový krvavý hlen(asi zátka?) Myslíte, že by to mohlo znamenat začátek porodu?

misulda
21. čer 2009

Ahoj, no jasne, kocicinka, vyzera to na zaciatok porodu. Este som sice nerodila, ale podla teorie, co som do seba natlacila, to vyzera, ze sa ti blizi porod... sice ten sa aj tak blizi neustale, len nevieme, kedy presne pridu nase male na svet 🙂 Ja uz tiez cakam kazdym dnom na nasho maleho krpca. Uz som mala aj 4-hodinove kontrakcie, ale akosi som vedela, ze to este nie je ono a nebolo...

jirinkas
21. čer 2009

kocicinka: jo tak to už vypadá slibně, držím pěstičky 🙂 kam nakonec jedeš?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru